Mobilne telekomunikacije

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
ljubitelj
Postovi: 10571
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od ljubitelj » 21 Apr 2019, 16:50

antivenom je napisao:
21 Apr 2019, 11:12
To je samo mobilna telefonija?
Najskuplji paket kod nas je nekih 80€
Izgleda da nisi skapirao ili nisi baš dobro izračunao koliko bi tebe koštao isti obim usluge, nekako se ne slaže to što pišeš.
On ima NO LIMIT za celu Evropu telefoniranje u mobilnoj i fiksnoj mreži.
Ti imaš LIMIT i možeš samo u Srbiji, BiH i Crnoj Gori da telefoniraš.

On ima NO LIMIT internet u CH, ti imaš do 100GB. Ajde da kažemo da je praktično isto jer se teško iskoristi normalnom upotrebom.

E sad najveća razlika u ceni,
on ima 10GB rominga u Evropi, ti to plaćaš oko 7,000 EURA dodatno na tvoj paket.

Mrzi me da računam, otprilike toliko se kreće 10,000MB Mts u romingu po Evropi.


Ne da nemaš povoljnije kod MTS (ili bilo koji naš provajder) nego su drastično veće cene za internet u romingu.

Tebe bi koštao njegovih 40CHF reda 800,000 dinara mesečno.
Kapiraš sada koliko je njegov paket povoljniji :)

To što tebi možda ne treba i ne koristiš ne menja činjenicu iz cenovnika.

I da, radi se o korišćenju mobilnih mreža širom Evrope, takav je paket i o tome se radi za 40CHF.

ROCK
Postovi: 2731
Pridružio se: 17 Apr 2015, 23:08
Garaža: BMW F30 328i
Lokacija: CH

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od ROCK » 21 Apr 2019, 17:32

Covek nece da se pomirio sa tim :)))
Ako njemu ne treba takav paket tj roming pozivi i net ne znaci da nije povoljno onima koji koriste.
Inace 40fr je 4-5 pakla cigara...

Korisnikov avatar
antivenom
Banned
Postovi: 541
Pridružio se: 18 Mar 2019, 13:06

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od antivenom » 21 Apr 2019, 18:23

ljubitelj je napisao:
antivenom je napisao:
21 Apr 2019, 11:12
To je samo mobilna telefonija?
Najskuplji paket kod nas je nekih 80€
Izgleda da nisi skapirao ili nisi baš dobro izračunao koliko bi tebe koštao isti obim usluge, nekako se ne slaže to što pišeš.
On ima NO LIMIT za celu Evropu telefoniranje u mobilnoj i fiksnoj mreži.
Ti imaš LIMIT i možeš samo u Srbiji, BiH i Crnoj Gori da telefoniraš.

On ima NO LIMIT internet u CH, ti imaš do 100GB. Ajde da kažemo da je praktično isto jer se teško iskoristi normalnom upotrebom.

E sad najveća razlika u ceni,
on ima 10GB rominga u Evropi, ti to plaćaš oko 7,000 EURA dodatno na tvoj paket.

Mrzi me da računam, otprilike toliko se kreće 10,000MB Mts u romingu po Evropi.


Ne da nemaš povoljnije kod MTS (ili bilo koji naš provajder) nego su drastično veće cene za internet u romingu.

Tebe bi koštao njegovih 40CHF reda 800,000 dinara mesečno.
Kapiraš sada koliko je njegov paket povoljniji :)

To što tebi možda ne treba i ne koristiš ne menja činjenicu iz cenovnika.

I da, radi se o korišćenju mobilnih mreža širom Evrope, takav je paket i o tome se radi za 40CHF.
U teoriji je tako u praksi(sa mojim potrebama nije bas tako) jer ja nemam potrebu za romingom njima je roming kao koriscenje u nac mrezi, te stoga ne mozes da meris tako.
Mi imamo klasican roming, oni nemaju sto bi rekao Vuk, dont mix frogs and grandmothers.
Nije uporedivo tek mozemo da tako uporedjujemo pakete kad bude bez rominga onda mozes uporedjivati sad cisto mozemo uporedjivati po potrebi i koliko to kosta.
BTW, imam sve neograniceno u Srbiji na sluzbenom tel i to za Dz.
Nebitno, razumem sta pokusavate da kazete.

ljubitelj
Postovi: 10571
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od ljubitelj » 21 Apr 2019, 18:46

Svi, i mi i oni imaju klasičan da klasičniji ne može biti roming- šetanje iz mreže jednog provajdera u mrežu drugog provajdera. Čista praksa, a i teorija ako je tako lakše razumeti.

I nije nacionalna mreža već internacionalna, navedeni paket je bez limita u 30tak nacionalnih mreža/ zemalja.

Nema nikakve razlike mi ili oni u romingu osim cenovnika kod provajdera, naših i njihovih.
Tako da je poredjenje cena sasvim ispravan postupak. jer se radi o istoj usluzi.

Toliko je velika razlika u ceni paketa da svako poredjenje ogoljeno pokazuje gde smo mi ovde.
Naši provadjeri nas deru bilo mobilni, bilo fiksni a pogotovu za kabl tv.

Ne moramo uopšte da gledamo kako je u CH, dovoljno je zaviriti u susednu Rumuniju i uvideti koliko su skupe usluge TV i interneta kod nas.

A da, tudji besplatni telefon je najpovoljniji, baš čudno ;)

Korisnikov avatar
passenger
Postovi: 14231
Pridružio se: 07 Maj 2016, 10:20
Garaža: KIA Cee'd sw 1.6 crdi Opel Corsa C GSI

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od passenger » 22 Apr 2019, 17:20

''...and into the forest I go to lose my mind and find my soul''

Korisnikov avatar
HKS
Postovi: 11164
Pridružio se: 14 Jan 2013, 17:31
Lokacija: Soba

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od HKS » 22 Apr 2019, 22:41

Nidzo jel Pocophone od verzije 8.1 Oreo podrzavao Gcam? Jel ti gcam skroz bolji od stock aplikacije ili je video snimanje losije, selfiji ili tako nesto?

Послато са Redmi Note 4 уз помоћ Тапатока


p4vle
Postovi: 8
Pridružio se: 14 Avg 2018, 23:33

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od p4vle » 23 Apr 2019, 10:45

Na GCam je verovatno samo video snimanje lošije od stock aplikacije. Sve ostalo bi trebalo da bude bolje.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk


Korisnikov avatar
Puzo81
Postovi: 3263
Pridružio se: 11 Mar 2012, 23:42
Garaža: Ford S-Max 2.0 Tdci Titanium
Lokacija: Novi Sad

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od Puzo81 » 23 Apr 2019, 12:56

Puzo81 je napisao:
03 Apr 2019, 15:30
Puzo81 je napisao:
30 Mar 2019, 12:21
Extra.

Meni ističe danas MTS Box 4, oprema spakovana za vraćanje i idem do VIP-a da podnesem zahtev za prenos postpaida jer preko sajta ne može više. U MTS-u sam pre 5 dana zvao call centar za pogodnosti za produženje, javiće se i đoka.

Vidim na benchu da su poslednjih dana većina dobili Omoriku 1 po 999RSD/24m. To bi bilo odlično, videćemo.

Takođe podneo zahtev za prenos fiksnog broja u SBB , da ne plaćam 600-700din pretplate. Žao mi da mi propadne br koji imam 17godina :) .
Zvali posle 5dana, ponudili standard Omoriku 1 po 1199RSD/24m (umesto regularnih 1499/24m) ili 3m po dinar a ostatak 1499!
Podneo zahtev za prenos. Zvali danas i ponudili Moravu 2 standardni paket 300/300 i umesto 512 dodali 1Gb i 2 ili 3meseca po dinar, ostatak 999RSD na 24m.

Odustao, uzeo Intarifu 11Gb, 300min, negraničeni viber, whats, mes.. BEZ ugovorne obaveze za 999RSD.

Više mi odgovara VIPova jer ću kasnije verovatno uzeti novi mob.

Korisnikov avatar
Spa-Francorchamps
Pobednik Garaža - Classic lige
Postovi: 577
Pridružio se: 03 Feb 2018, 12:02
Garaža: Hyundai i20 1.2 GL Premium

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od Spa-Francorchamps » 23 Apr 2019, 13:02

Zar nije "samo" 10 Gb ako je bez ugovorne obaveze? Pazi na SMS-ove, ako ti trebaju imaš dodatak, 100 SMS-ova za 59 dinara, ako aktiviraš najmanje za period od tri meseca

Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21084
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od nidza » 23 Apr 2019, 13:27

HKS je napisao:
22 Apr 2019, 22:41
Nidzo jel Pocophone od verzije 8.1 Oreo podrzavao Gcam? Jel ti gcam skroz bolji od stock aplikacije ili je video snimanje losije, selfiji ili tako nesto?

Послато са Redmi Note 4 уз помоћ Тапатока
Meni se čini da je sve bolje. Nisam upalio stock aplikaciju mesecima.

Ne znam od koje verzije podržava, već sam bio na poslednjem Androidu kada sam prvi put stavio Gcam.

Korisnikov avatar
Puzo81
Postovi: 3263
Pridružio se: 11 Mar 2012, 23:42
Garaža: Ford S-Max 2.0 Tdci Titanium
Lokacija: Novi Sad

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od Puzo81 » 23 Apr 2019, 15:11

Spa-Francorchamps je napisao:
23 Apr 2019, 13:02
Zar nije "samo" 10 Gb ako je bez ugovorne obaveze? Pazi na SMS-ove, ako ti trebaju imaš dodatak, 100 SMS-ova za 59 dinara, ako aktiviraš najmanje za period od tri meseca

Verovatno jeste sada kao što kažeš jer sam online podneo zahtev za prenos na IN pre ove promocije (bez ugovorne obaveze) a tada je bilo 10+1 i 24m.
Rekao sam im da izmene da nema ug.ob.

Ne koristim sms sem za parking tako da hvala za info.



Da li beše min 3meseca boravka kod jednog pa možeš da se prešaltaš kod drugog operatera?

Korisnikov avatar
passenger
Postovi: 14231
Pridružio se: 07 Maj 2016, 10:20
Garaža: KIA Cee'd sw 1.6 crdi Opel Corsa C GSI

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od passenger » 23 Apr 2019, 17:30

Još mi nije stigaa P30 pro. Krivo mi je što nije bilo Pixel 3 XL u ponudi. Sad sam se bezveze vezao za Huawei kao 3. telefon, a probao bih neki dugi flegšip, a da nije Samsung ili nedajbože iPhone.

Xiaomi Mi 8 je takodje u ponudi, ali 64 GB
''...and into the forest I go to lose my mind and find my soul''

Korisnikov avatar
Spa-Francorchamps
Pobednik Garaža - Classic lige
Postovi: 577
Pridružio se: 03 Feb 2018, 12:02
Garaža: Hyundai i20 1.2 GL Premium

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od Spa-Francorchamps » 23 Apr 2019, 18:37

Puzo81 je napisao:
23 Apr 2019, 15:11
Da li beše min 3meseca boravka kod jednog pa možeš da se prešaltaš kod drugog operatera?
Da, tri meseca

Korisnikov avatar
Milos_kg
Postovi: 3525
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:06
Garaža: Alfa 147 1.9 16v JTDm
Lokacija: Kragujevac

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od Milos_kg » 24 Apr 2019, 00:15

passenger je napisao:Još mi nije stigaa P30 pro. Krivo mi je što nije bilo Pixel 3 XL u ponudi. Sad sam se bezveze vezao za Huawei kao 3. telefon, a probao bih neki dugi flegšip, a da nije Samsung ili nedajbože iPhone.

Xiaomi Mi 8 je takodje u ponudi, ali 64 GB
Slaba baterija na Mi8. Uzmi Mi9, nije nešto visoka cena u poređenju sa konkurencijom (na KP je 450+e).

v30 post


Korisnikov avatar
passenger
Postovi: 14231
Pridružio se: 07 Maj 2016, 10:20
Garaža: KIA Cee'd sw 1.6 crdi Opel Corsa C GSI

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od passenger » 26 Apr 2019, 22:35

već sam naručio P30 pro, a mi9 nema u ponudi kod njih.

mi8 lite, mi8 i poco

https://www.upc.ch/de/mobile/smartphone ... _BuyXiaomi

od huawei p20 lite, p20 pro, mate20 pro, p30, p30 pro i p smart.

Lik sa benchmark foruma:
Koji prehajpovani prosek od telefona, lol. Periskop koji je gimmick preko 10x, pa i tad gubi smisao, a kamoli na 50x. Low light koji vidi bolje od tebe u mraku, jeste, stalno fotkam nešto u mrklom mraku pa mi je korisno baš toliko, opet ga Pixel 3 tu dobija sa smislenijom i boljom fotkom. Ne umeju ni boje da pogode kako treba, a kamoli da izbace realnu ne overprocesiranu fotku. Kakvo loženje da Huawei imaju najbolje kamere...

Ajde Samsung što fejluje sa Exynosom, ali Kirin je tek smeće koje nastavlja da fejluje u GPU polju. EMUI Korisnički interfejs je smejurija, da li treba uopšte diskutovati o tome, softver im je generalno katastrofa. Baterija, bravo, ali koji god telefon sa brzim punjenjem neće imati problem, ne treba biti lenj da ne dopuniš telefon 20 minuta kad si u stanu. Dizajn, ok, lepi su im i kvalitetni telefoni kao i kod ostatka konkurencije, tu su odavno bili ok, ništa novo.

Ali generalno, ne razumem ovaj brend, zaista ga ne razumem, toliko upumpanog keša u marketing, jedini razlog zbog čega su tu gde jesu. Čitam hvalospeve o ovoj rolling marketing dumpster kompaniji i nije mi jasno, šta propuštam. Razumem da neko voli Apple, Samsung, da mu sviđa šta radi Google, ili šta nudi OnePlus, ili pak Xiaomi ili Meizu za value for money, ali da se neko loži na Huawei telefone...
''...and into the forest I go to lose my mind and find my soul''

Odgovori