Mobilne telekomunikacije

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Korisnikov avatar
mitar1982
Postovi: 329
Pridružio se: 11 Maj 2019, 14:45
Garaža: Opel Insignia Sports Tourer SW 2.0 CDTI EDITION 110 hp
Lokacija: NO

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od mitar1982 » 28 Dec 2019, 13:42

Prodaju se svuda, 8-ica u Norveškoj trenutno košta 550 EUR, očigledno da ima interesovanja za te stare modele.
“I should be sorry if I only entertained them, I wish to make them better.” – G.F. Handel

Korisnikov avatar
shandu90
Postovi: 12306
Pridružio se: 22 Jan 2016, 23:13
Garaža: Opel Astra J 1.4 Turbo
Lokacija: Novi Sad

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od shandu90 » 28 Dec 2019, 14:18

Izasla je zajedno sa X serijom, sada je izasla 11 serija. Star je 2 godine ali i dalje drzi cenu. Kod nas je najjeftiniji 430e. No nebitno, hteo sam seriju sa Home tasterom i manjih dimenzija od p10 lite. Navodno sledece godine izlazi SE2, da li ce to stvarno biti videcemo. Bice garant osmica u manjem pakovanju.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ralee
Postovi: 3478
Pridružio se: 13 Jan 2015, 22:09

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od Ralee » 28 Dec 2019, 15:26


Risto je napisao:
Ralee je napisao:Ja uzeo rn8p, cisto iz dosade promenio, da vidim kakav je to hype oko tih xiaomi-ja.

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
Kakvi su ti utisci? Koji telefon si koristio pre?

Gesendet von meinem SM-G950F mit Tapatalk
Pre ovoga sam imao p20 oko godinu dana, sto i nije neki bog zna kakav skok. U mts-u vise u ponudi nemaju p30, ni m20p koji mi je bio veliki favorit. U ponudi je samo p30p ali ne smatram da bi mi za sad bio dovoljno veliki napredak u odnosu na visinu mesecne rate. Takodje, ova situacija sa Google-om mu ne ide bas na ruku, pa ne bih eksperimentisao.
Xiaomi sam u boxu dobio maltene dzabe (za dinar) pa reko ajde da probam, da mi bude neko prelazno resenje dok ne uzmem sledeci flagship.
Za sada sam i vise nego zadovoljan. Veci ekran je svakako prednost, nesto neznatno je i brzi, ali je odziv nekako cudan, pa treba privikavanje. Huawei skuplje deluje u ruci, cini mi se da je izradjen dosta kvalitetnije, hladniji je na dodir i oseti se onaj metal i staklo, dok rn8p ipak malo vuce na plastikanera, iako je i kod njega staklo pozadi. Dobra stvar je sto ima gorila glass pa nema potrebe za zastitnim maskama i folijom. Kamera iako 64mp i ima ih 4 umesto 2 pravi losije slike. Batertija takodje, jeste veca ali kod mene slicno izdrzava. Tako da sve u svemu odlican value for money. Kako ce se ponasati na duze, videcemo.

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk


Korisnikov avatar
HKS
Postovi: 11164
Pridružio se: 14 Jan 2013, 17:31
Lokacija: Soba

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od HKS » 28 Dec 2019, 15:31

^ P20, pravi ili lite?


P.s. kontam da je zbog Gcama bolje uzeti nesto jeftiniji Redmi note 8 (ne pro)

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока



Ralee
Postovi: 3478
Pridružio se: 13 Jan 2015, 22:09

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od Ralee » 28 Dec 2019, 15:34

Pravi p20, bilo je to odmah posle izbacivanja p20 i p20p. Lite nije ni bio tada u ponudi.

Edit: da gcam za sad nije podrzan na mediatek chipset-u, ali kazu da ce biti, plus ga svi nesto pljuju.

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk



Korisnikov avatar
HKS
Postovi: 11164
Pridružio se: 14 Jan 2013, 17:31
Lokacija: Soba

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od HKS » 28 Dec 2019, 15:42

Mozes ga instalirati, ali kako vidim nije bas optimizovan kao sto je na ostalim Xiaomijima.

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока


Ralee
Postovi: 3478
Pridružio se: 13 Jan 2015, 22:09

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od Ralee » 28 Dec 2019, 15:50

Ja kada sam uzeo nije ga bilo, eto sad cujem da moze, ispeglace oni to.

Zena je nesto ranije ove godine presla privatno na rn7 sa iphona (inace zadrti apple-ovac) i ona je bas odusevljena xiaomi-jem, sluzbeni joj je xs. Kaze da gcam kod nje pravi bolje slike nego xs, a i od p20.

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk


Korisnikov avatar
shandu90
Postovi: 12306
Pridružio se: 22 Jan 2016, 23:13
Garaža: Opel Astra J 1.4 Turbo
Lokacija: Novi Sad

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od shandu90 » 28 Dec 2019, 19:28

Neke aplikacije za preporuku, mape i tako nesto bitno?


Sent from my iPhone using Tapatalk

ikac2000
Postovi: 5857
Pridružio se: 08 Jul 2012, 22:50

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od ikac2000 » 28 Dec 2019, 22:22

Gmaps, ja samo tu aplikaciju koristim, ne samo za mape, nego uopste, na iPhoneu.

Za sve drugo Android.

Gesendet von meinem CLT-L29 mit Tapatalk


Korisnikov avatar
Risto
Postovi: 6023
Pridružio se: 24 Dec 2012, 23:51
Garaža: BMW 316d Sport Line, OEBB Desiro
Lokacija: Klagenfurt, AT

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od Risto » 29 Dec 2019, 14:52

Ralee je napisao:
Risto je napisao:
Ralee je napisao:Ja uzeo rn8p, cisto iz dosade promenio, da vidim kakav je to hype oko tih xiaomi-ja.

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
Kakvi su ti utisci? Koji telefon si koristio pre?

Gesendet von meinem SM-G950F mit Tapatalk
Pre ovoga sam imao p20 oko godinu dana, sto i nije neki bog zna kakav skok. U mts-u vise u ponudi nemaju p30, ni m20p koji mi je bio veliki favorit. U ponudi je samo p30p ali ne smatram da bi mi za sad bio dovoljno veliki napredak u odnosu na visinu mesecne rate. Takodje, ova situacija sa Google-om mu ne ide bas na ruku, pa ne bih eksperimentisao.
Xiaomi sam u boxu dobio maltene dzabe (za dinar) pa reko ajde da probam, da mi bude neko prelazno resenje dok ne uzmem sledeci flagship.
Za sada sam i vise nego zadovoljan. Veci ekran je svakako prednost, nesto neznatno je i brzi, ali je odziv nekako cudan, pa treba privikavanje. Huawei skuplje deluje u ruci, cini mi se da je izradjen dosta kvalitetnije, hladniji je na dodir i oseti se onaj metal i staklo, dok rn8p ipak malo vuce na plastikanera, iako je i kod njega staklo pozadi. Dobra stvar je sto ima gorila glass pa nema potrebe za zastitnim maskama i folijom. Kamera iako 64mp i ima ih 4 umesto 2 pravi losije slike. Batertija takodje, jeste veca ali kod mene slicno izdrzava. Tako da sve u svemu odlican value for money. Kako ce se ponasati na duze, videcemo.

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
Znači OK telefon ali još uvek daleko od Flagshipa starog godinu - dve. Bila je neka akcija za dobro ispod 200e u AT, pa sam ja kontao da uzmem kao prelazno rešenje dok ne padne cena nekom od ostalih telefona koje držim na piku ali sam odustao.


Gesendet von meinem SM-G950F mit Tapatalk


Korisnikov avatar
member
Postovi: 3671
Pridružio se: 17 Jul 2012, 15:19

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od member » 29 Dec 2019, 19:14

Ja i dalje furam RN4, sad će mu, čini mi se, 3 godine. Šljaka ko metak, ko da mu je prvi radni dan.
Šta je poenta zašto ne menjam. Baterija je i dalje odlična, nikad se nije desilo da mi zafali baterije popodne ili uveče.
Prijem mreže takodje odličan. Nikad se nije desilo da sam nedostupan iako sam na mreži, ili , nije se desilo da me u toku razgovora neko loše čuje ili da ja loše čujem sagovornika.
Zašto ovo kažem? Brat uzeo Note10 čim je izašao, a mami smo uzeli S10. (Onomad kad sam pitao kakva je baterija na S8). Oba telefona su već imali reklamaciju i išli na servis zbog nekih banalnosti koje telefon čine nefunkcionalnim.

Korisnikov avatar
Risto
Postovi: 6023
Pridružio se: 24 Dec 2012, 23:51
Garaža: BMW 316d Sport Line, OEBB Desiro
Lokacija: Klagenfurt, AT

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od Risto » 30 Dec 2019, 09:26

Kakve probleme ste imali sa novim Samsung telefonima?

Gesendet von meinem SM-G950F mit Tapatalk


Korisnikov avatar
Skipper
Postovi: 2302
Pridružio se: 26 Jul 2016, 21:02
Garaža: Toyota Avensis MK3
Lokacija: Beograd

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od Skipper » 30 Dec 2019, 09:40

Ja na s10e sem malo lošije baterije nemam nekih zamerki. Glavni krivac za to je exynos procesor koji ždere bateriju na 4g.

Sent from my S10e using Tapatalk Pro



Korisnikov avatar
ljuba
Postovi: 6743
Pridružio se: 19 Sep 2013, 19:52
Garaža: X-trail
Lokacija: Amst

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od ljuba » 30 Dec 2019, 09:54

S5 i S6 su meni bili bar 2x losiji od Huawei-a (P6 i P7) koje sam kupovao polovne a samsunge dobijao nove. Baterija, resetovanje, bagovi i izdrzljivost. Dok se od S8 Samsung bas drasticno popravio ali nije mnogo napredovao (kvalitet) sa S10+ ali je dospeo na nivo Huawei-a :)

tlazar
Postovi: 862
Pridružio se: 24 Feb 2017, 15:24
Garaža: Elantra 1.6mpi

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od tlazar » 30 Dec 2019, 10:11

Znam za dva burn in slucaja u mojoj okolini na note 8.

Odgovori