Mobilne telekomunikacije

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Korisnikov avatar
Ji 4Tze
Postovi: 8094
Pridružio se: 22 Jan 2012, 23:10
Garaža: Honda CR-V 2.0 4WD
Lokacija: Beograd

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od Ji 4Tze » 21 Jan 2020, 21:49

razmišljam se između iPhone 11 vs iPhone XS - ovaj drugi ima OLED - a ovaj prvi, noviji je kod Rumuna par soma dinara skuplji.
Šta je pametnije? Sa 7ce prelazim :mrgreen: u principu mi je ok ali moram da ga prosledim klincu :D
Boringly average, but also perfect for school run mums

Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21083
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od nidza » 21 Jan 2020, 22:08

OLED uopšte nije tolika prednost da ne uzmeš najnoviji uređaj. Nema šta da se misliš.


Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk


Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19248
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od Heinz » 21 Jan 2020, 22:29

Žale se na metiljav displej na 11, lako se grebe i sl, ima debeo okvir, a i nije premium model. Uzmi Pro :)

Korisnikov avatar
shandu90
Postovi: 12303
Pridružio se: 22 Jan 2016, 23:13
Garaža: Opel Astra J 1.4 Turbo
Lokacija: Novi Sad

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od shandu90 » 21 Jan 2020, 23:34

Ili pro ili xs, treceg nema. Budi pravi jabucanac, samo najskuplje :kezo:


Sent from my iPhone using Tapatalk

Korisnikov avatar
Ji 4Tze
Postovi: 8094
Pridružio se: 22 Jan 2012, 23:10
Garaža: Honda CR-V 2.0 4WD
Lokacija: Beograd

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od Ji 4Tze » 21 Jan 2020, 23:50

5,500 Romanian Leu equals
1,275.60 United States Dollar

ipak previše :mrgreen:
Boringly average, but also perfect for school run mums

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19248
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od Heinz » 22 Jan 2020, 00:18

Koliko je kod nas kod operatera?

ikac2000
Postovi: 5857
Pridružio se: 08 Jul 2012, 22:50

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od ikac2000 » 22 Jan 2020, 01:03

Xs trenutno u DE na akciji.

Slika

Gesendet von meinem SM-T580 mit Tapatalk

Korisnikov avatar
H4wkeye
Postovi: 8760
Pridružio se: 12 Feb 2013, 02:48
Garaža: Citroen C5 X7 Exclusive 2.0 HDI
Lokacija: PO

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od H4wkeye » 22 Jan 2020, 03:08

sebekkg je napisao:
21 Jan 2020, 19:27
Operater je odgovoran kada se pusta update. Nema to veze sa samsungom. Proveri poslednje firmware na sammobile sajtu. Videces da sve zavisi od zemlje do zemlje odnosno od operatera do operatera.
Znaci Telenor da cimam i kritikujem :D

Korisnikov avatar
half man
Postovi: 1641
Pridružio se: 22 Jan 2012, 14:17
Garaža: Passat b8 ,Infiniti Fx30d S
Lokacija: Novi Sad

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od half man » 23 Jan 2020, 13:41

Ja sam se isto dvoumio,kontao sam kao falice mi oled ekran,medjutim nisam se pokajao ni malo sto sam uzeo 11 .
Za 50 eura vise dobijas najnoviji model,ekran nema bitne razlike (iako sam do sad koristio oled ekrane ) ,baterija je fantasticna,dimenzije extra. Stavio dobro staklo preko display i teraj.

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 13022
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od Saša » 23 Jan 2020, 13:50

Ja sam toliko navikao na Samsungove "Super Amoled" ekrane da je to postala obavezna stavka kod nabavke novog telefona, kako sebi tako i članovima porodice. :)

TT



Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21083
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od nidza » 23 Jan 2020, 23:17

Heinz je napisao:Žale se na metiljav displej na 11, lako se grebe i sl, ima debeo okvir, a i nije premium model. Uzmi Pro :)
Živa istina. Dok sam ga hvalio ovaj kolega ga je izgrebao. Može nokat da se ugura u brazdu, to još nisam video na ekranu do sad. Zaštitno staklo obavezno.


Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk


Korisnikov avatar
shandu90
Postovi: 12303
Pridružio se: 22 Jan 2016, 23:13
Garaža: Opel Astra J 1.4 Turbo
Lokacija: Novi Sad

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od shandu90 » 23 Jan 2020, 23:29

H4wkeye je napisao:
sebekkg je napisao:
21 Jan 2020, 19:27
Operater je odgovoran kada se pusta update. Nema to veze sa samsungom. Proveri poslednje firmware na sammobile sajtu. Videces da sve zavisi od zemlje do zemlje odnosno od operatera do operatera.
Znaci Telenor da cimam i kritikujem :D
Pusti im mejl. Sto bi se drndao i gubio vreme cekajuci operatera, slati prigovore i sl. Kod mts-a se mejlom najbrze dodje do odgovora, ostale varijante su sado mazo.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 45767
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od Geza » 24 Jan 2020, 10:47

Don’t Update Your iPhone If You Use Apple CarPlay Behind the Wheel
https://www.autoevolution.com/news/dont ... 40518.html

Apple’s CarPlay is generally more reliable than Android Auto, but this doesn’t necessarily mean it’s flawless. And a number of users who updated their iPhones to the latest stable build of iOS figured this out the hard way.


While installing the newest software version is recommended because of security reasons, the update to iOS 13.3 is believed to be the culprit of a wide variety of issues experienced with CarPlay, including freezing, app crashes, and the interface becoming unresponsive.

The first reports of issues with CarPlay surfaced shortly after iOS 13.3 shipped on December 10, 2019, and without an official fix, there’s basically no way to avoid them, other than not updating an iPhone to this latest software version.

Apple’s walled garden makes third-party workarounds nearly impossible, so if you already updated an iPhone to iOS 13.3, your only option is to wait until a fix lands. Apple also blocks downgrades to iOS 13.2.3, so going back to a previous iOS version isn’t allowed either.

By the looks of things, the latest iOS 13.3.1 beta 3 resolves the majority of issues, but an ETA as to when this build is supposed to reach the production channel isn’t yet available.

The most common bug reported after the update to iOS 13.3 is CarPlay freezing all of a sudden, with the UI becoming responsive and tapping buttons no longer having any result. Others report that CarPlay turns to a black screen out of the blue, while for some the system just disconnects and reconnects every now and then.

Until now, I’ve seen bug reports hitting a plethora of car brands, including Suzuki, Volkswagen, Nissan, and Range Rover. Both wired and wireless connections appear to be affected.

Most issues with Apple’s CarPlay typically come down to the cable, as the Cupertino-based company only allows certified cables to be used for charging, data transfers, and car connections. However, users claim the problems still occur even with the original Apple cable that was included in the iPhone box.

Several iPhone models seem to be impacted, including iPhone 11, iPhone XS, and even the older iPhone 8.
Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

Korisnikov avatar
somi-car
Postovi: 2237
Pridružio se: 13 Jan 2012, 06:50
Garaža: Skoda Superb, Opel Combo
Lokacija: BG

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od somi-car » 24 Jan 2020, 12:01

Treba mi misljenje nekog sa iskustvom ili nekog pravnika o sledecem....

Decembra 2015-te firma/pravno lice u vlasnistvu mog prijatelja je uzela par ugovora i aparata kod MTS operatera. Znaci sve je zavedeno na ime te firme.

Posto sam ja njemu obavljao neke poslove, bio sam u firmi zaduzen (nisam bio prijavljen znaci nigde se ne vodim tako) za IT i komunikacije, po njegovom nalogu predao sam MTS-u ovlascenje koje je on potpisao da sam ovlascena osoba za oblast komunikacije i imam pravo da preuzmem navedene aparate.

Znaci jos jednom, ovlascenje je samo on potpisao i pecatirao jer su u poslovnici MTS-a to trazili. Nigde u firmi ja nisam prijavljen niti postoje moji podaci.

Da li mogu nakon toliko godina da imam neki problem ako pozelim da uzmem pretpatu i aparat u MTS-u? ili uopste da strahujem od bilo kakvog utuzenja?

Korisnikov avatar
shandu90
Postovi: 12303
Pridružio se: 22 Jan 2016, 23:13
Garaža: Opel Astra J 1.4 Turbo
Lokacija: Novi Sad

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od shandu90 » 24 Jan 2020, 12:07

Ne. Ja sam tako isto bio ovlascen za odradjujem poslove i Raiffeisen banci u ime tamo nekog (a nisam bio njegov zaposlen) i nikakvih problema nisam imao sta god da sam radio u svoje ime u banci (od otvaranja racuna pa na dalje).


Sent from my iPhone using Tapatalk

Odgovori