Mobilne telekomunikacije

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Korisnikov avatar
somi-car
Postovi: 2237
Pridružio se: 13 Jan 2012, 06:50
Garaža: Skoda Superb, Opel Combo
Lokacija: BG

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od somi-car » 24 Jan 2020, 12:09

Da ali problem postoji sto ta firma ima neizmirena dugovanja ka MTS-u. Nisam to napisao ocigledno.

Posle sam saznao da je firma prestala da placa obaveze ka MTS-u i ostalim uslugama i dobavljacima....mada mene samo ovaj deo ka MTS-u zanima.

U prevodu firma je propala nekih godinu dana posle toga.

Pronasao sam sada dokumentaciju. U ovlascenju je pisalo ''Potpisivanje korisničkih ugovora i preuzimanje mobilnih aparata, i sva zaduženja u vidu telekomunikacija .......''
Poslednja izmena od somi-car u 24 Jan 2020, 12:16, izmenjeno 1 put ukupno.

Korisnikov avatar
shandu90
Postovi: 12276
Pridružio se: 22 Jan 2016, 23:13
Garaža: Opel Astra J 1.4 Turbo
Lokacija: Novi Sad

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od shandu90 » 24 Jan 2020, 12:13

Nisi ti odgovorno lice firme, ne vidim sto bi ti pravili problem. Mogu samo firmu tj. njega da tuze i da potrazuju dugovanja.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Korisnikov avatar
somi-car
Postovi: 2237
Pridružio se: 13 Jan 2012, 06:50
Garaža: Skoda Superb, Opel Combo
Lokacija: BG

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od somi-car » 24 Jan 2020, 14:01

Editovao sam post iznad pa su sad potpunije informacije.

Korisnikov avatar
H4wkeye
Postovi: 8760
Pridružio se: 12 Feb 2013, 02:48
Garaža: Citroen C5 X7 Exclusive 2.0 HDI
Lokacija: PO

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od H4wkeye » 24 Jan 2020, 15:09

shandu90 je napisao:
23 Jan 2020, 23:29
H4wkeye je napisao:
sebekkg je napisao:
21 Jan 2020, 19:27
Operater je odgovoran kada se pusta update. Nema to veze sa samsungom. Proveri poslednje firmware na sammobile sajtu. Videces da sve zavisi od zemlje do zemlje odnosno od operatera do operatera.
Znaci Telenor da cimam i kritikujem :D
Pusti im mejl. Sto bi se drndao i gubio vreme cekajuci operatera, slati prigovore i sl. Kod mts-a se mejlom najbrze dodje do odgovora, ostale varijante su sado mazo.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Poslacu im bas. :)

Korisnikov avatar
noodles
Postovi: 946
Pridružio se: 21 Jun 2016, 19:54
Garaža: KIA Sportage 1.6 GDi
Lokacija: Beograd

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od noodles » 25 Jan 2020, 11:47

H4wkeye je napisao:
22 Jan 2020, 03:08
sebekkg je napisao:
21 Jan 2020, 19:27
Operater je odgovoran kada se pusta update. Nema to veze sa samsungom. Proveri poslednje firmware na sammobile sajtu. Videces da sve zavisi od zemlje do zemlje odnosno od operatera do operatera.
Znaci Telenor da cimam i kritikujem :D
Telenor i VIP imaju "svoje" firmvere, MSR, tj. TOP. Telekom prodaje SEE verziju, nebrendiranu, i ona stvarno dobija među prvima update. S8 sam uzeo preko VIP-a, i posle nekog vremena sa ga flešnuo na SEE preko odin-a. Sada sam na S10+ takođe uzet u VIP-u, i još ga nisam flešnuo, ali vrlo brzo ću. Ni VIP ni Telenor se nešto ne pitaju oko toga...
Sa budalama se ne isplati svađati. Prvo te spuste na svoj nivo, a onda te dotuku na iskustvo!

Korisnikov avatar
H4wkeye
Postovi: 8760
Pridružio se: 12 Feb 2013, 02:48
Garaža: Citroen C5 X7 Exclusive 2.0 HDI
Lokacija: PO

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od H4wkeye » 25 Jan 2020, 16:24

noodles je napisao:
25 Jan 2020, 11:47
H4wkeye je napisao:
22 Jan 2020, 03:08
sebekkg je napisao:
21 Jan 2020, 19:27
Operater je odgovoran kada se pusta update. Nema to veze sa samsungom. Proveri poslednje firmware na sammobile sajtu. Videces da sve zavisi od zemlje do zemlje odnosno od operatera do operatera.
Znaci Telenor da cimam i kritikujem :D
Telenor i VIP imaju "svoje" firmvere, MSR, tj. TOP. Telekom prodaje SEE verziju, nebrendiranu, i ona stvarno dobija među prvima update. S8 sam uzeo preko VIP-a, i posle nekog vremena sa ga flešnuo na SEE preko odin-a. Sada sam na S10+ takođe uzet u VIP-u, i još ga nisam flešnuo, ali vrlo brzo ću. Ni VIP ni Telenor se nešto ne pitaju oko toga...
Ja sam citao da je to flesovanje zeznuto i moze da zakuca ceo fon pa se nisam cimao oko toga.

Korisnikov avatar
HKS
Postovi: 11164
Pridružio se: 14 Jan 2013, 17:31
Lokacija: Soba

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od HKS » 25 Jan 2020, 19:00

Redmi note 8 pro


https://forum.benchmark.rs/showthread.p ... ost5999443

unique93;5999443 je napisao:Ova gcam stvarno radi odlicno...ultra wide kamera je bila okej, ali samo po danu, mada cak je i tada bila poprilicno losija od glavne kamere, ali sa gcam-om se poboljsala 10x...ima mnogo vise detalja, ostrija je i nema suma... :D

Stock
Slika

Gcam
Slika

Stock
Slika

Gcam
Slika

Evo je verzija koju ja imam... :)
https://1drv.ms/u/s!AvSCA66LgWFBzknM0qJ ... s?e=TYpHJF
Evo i Config fajla, koji se stavlja u Internal memory/Gcam/Config :)
https://1drv.ms/u/s!AvSCA66LgWFBzksWq24 ... h?e=gvK6oM

Telefon je sada postao super upotrebljiv...brzo radi, ima veliki ekran, veliku bateriju, odlicne kamere, jos kada bi ovi iz Xiaomi-ja ubacili dialer i message aplikacije na Play store, bio bi taman...ovako moram da trazim alternative... :)

Korisnikov avatar
noodles
Postovi: 946
Pridružio se: 21 Jun 2016, 19:54
Garaža: KIA Sportage 1.6 GDi
Lokacija: Beograd

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od noodles » 25 Jan 2020, 19:20

H4wkeye je napisao:
25 Jan 2020, 16:24

Ja sam citao da je to flesovanje zeznuto i moze da zakuca ceo fon pa se nisam cimao oko toga.
Ma jok, možda nekad davno. Danas je stvarno baš teško trajno sje*ati telefon flešovanjem. Postoji šansa da izgube podaci ako se flešovanje prekine, ali ne znam dal iko radi flešovanje uz zadržavanje podataka :-) uglavnom fleš prati i hard reset.
Bitno je da se koriste ofic. firmveri, da su na kompu instalirani adekvatni drajveri i da se koriste orig. kablovi za povezivanje.
Flešovao sam firmvere još od S3, S5... i nikad problem
Sa budalama se ne isplati svađati. Prvo te spuste na svoj nivo, a onda te dotuku na iskustvo!

Korisnikov avatar
A170T
Postovi: 2102
Pridružio se: 30 Jun 2013, 13:47

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od A170T » 25 Jan 2020, 19:27

Saša je napisao:Ja sam toliko navikao na Samsungove "Super Amoled" ekrane da je to postala obavezna stavka kod nabavke novog telefona, kako sebi tako i članovima porodice. :)

TT
Evo ja sam koristio IPS i sada koristim bas Samsungov S. Amoled ekran kod Mi9. Moje misljenje je da su obe varijante jednako dobre. Koliko je crna boja bolja kod S.Amoleda u istoj meri je bela boja bolja kod IPS ekrana. Kod S.Amoleda jesu jace boje, ali kod IPS nema rizika od Burn In efekta pa mozes da drzis osvetljenje koliko ti volja. Obe varihante su jednako dobre sa svojim prednostima i manama.

Послато са MI 9 помоћу Тапатока


Korisnikov avatar
H4wkeye
Postovi: 8760
Pridružio se: 12 Feb 2013, 02:48
Garaža: Citroen C5 X7 Exclusive 2.0 HDI
Lokacija: PO

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od H4wkeye » 25 Jan 2020, 19:41

noodles je napisao:
25 Jan 2020, 19:20
H4wkeye je napisao:
25 Jan 2020, 16:24

Ja sam citao da je to flesovanje zeznuto i moze da zakuca ceo fon pa se nisam cimao oko toga.
Ma jok, možda nekad davno. Danas je stvarno baš teško trajno sje*ati telefon flešovanjem. Postoji šansa da izgube podaci ako se flešovanje prekine, ali ne znam dal iko radi flešovanje uz zadržavanje podataka :-) uglavnom fleš prati i hard reset.
Bitno je da se koriste ofic. firmveri, da su na kompu instalirani adekvatni drajveri i da se koriste orig. kablovi za povezivanje.
Flešovao sam firmvere još od S3, S5... i nikad problem
Imas li neku tutorial ili guide kako se to radi? :D

Korisnikov avatar
Skipper
Postovi: 2259
Pridružio se: 26 Jul 2016, 21:02
Garaža: Toyota Avensis MK3
Lokacija: Beograd

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od Skipper » 25 Jan 2020, 20:31

Verovatno ima na xda forumu.

Sent from my S10e using Tapatalk Pro


Korisnikov avatar
ljuba
Postovi: 6697
Pridružio se: 19 Sep 2013, 19:52
Garaža: X-trail
Lokacija: Amst

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od ljuba » 25 Jan 2020, 21:45

Uzeo pre neki dan samsung a51 za 300eur. 128mb malkice veći ekran od s10+. Bas napreduje tehnika... Ekran je isto dobar kao s10+ cak sin ne primećuje ozbiljnije razliku u rezoluciji. Ja i onako ne vidim ništa. Pravi fotografije bas kvalitetno, jedino u mraku baš ima šuma.. Inače super lezi u ruci, bas nisam očekivao za malkice veći telefon. Ekran je bas od ivice do ivice bez iritantnih zakrivljenja..

Verstuurd vanaf mijn SM-A515F met Tapatalk



Korisnikov avatar
sebekkg
Postovi: 10346
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:18

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od sebekkg » 25 Jan 2020, 21:50

H4wkeye je napisao:
noodles je napisao:
25 Jan 2020, 19:20
H4wkeye je napisao:
25 Jan 2020, 16:24

Ja sam citao da je to flesovanje zeznuto i moze da zakuca ceo fon pa se nisam cimao oko toga.
Ma jok, možda nekad davno. Danas je stvarno baš teško trajno sje*ati telefon flešovanjem. Postoji šansa da izgube podaci ako se flešovanje prekine, ali ne znam dal iko radi flešovanje uz zadržavanje podataka :-) uglavnom fleš prati i hard reset.
Bitno je da se koriste ofic. firmveri, da su na kompu instalirani adekvatni drajveri i da se koriste orig. kablovi za povezivanje.
Flešovao sam firmvere još od S3, S5... i nikad problem
Imas li neku tutorial ili guide kako se to radi? :D
Imas na xda kao sto kolega rece ali idi na yt i ukucaj ime svog telefona i flash official firmware. Uglavnom treba ti samsung usb driver, onda originalni kabl, laptop po mogućstvu (da ti ne rikne struja u pola flashovanja pa da zezne stvari) i onda sa sammobile ili nekog drugog sajta zvanican firmware kao i odin. Odin mozes naci i na sammobile sajtu. Procedura kako se to radi b8ce na nekom videu. Podatke sve sacuvaj negde van telefona i karticu izvadi. Odradi hard reset preko recoverya i onda odradi sve kako je receno u tutorijalu.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Slika

Korisnikov avatar
H4wkeye
Postovi: 8760
Pridružio se: 12 Feb 2013, 02:48
Garaža: Citroen C5 X7 Exclusive 2.0 HDI
Lokacija: PO

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od H4wkeye » 25 Jan 2020, 23:27

@sebekkg Nadjoh ovaj tutorial. Jel valja? Rekao bih da je kako si ti objasnio.

https://www.hardreset.info/devices/sams ... are-flash/

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk


Korisnikov avatar
sebekkg
Postovi: 10346
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:18

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od sebekkg » 26 Jan 2020, 00:34

Da. Samo pre ovog download moda idi u recovery mod i odradi hard reset. Takodje mozes da uzmes nemacki dbt firmware. On pre dobija update od domacih i cesce.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Slika

Odgovori