Mobilne telekomunikacije

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Korisnikov avatar
Mladen7
Postovi: 2129
Pridružio se: 10 Jul 2014, 17:11
Garaža: Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 16v Sportwagon
Lokacija: Beograd ,NBg

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od Mladen7 » 27 Apr 2020, 21:47

A koliko sati upaljenog ekrana?

U svemu je to bitna stavka.

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29864
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od trojanac » 27 Apr 2020, 22:01

6:50h


Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28017
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od Xepoj87 » 27 Apr 2020, 22:54

Risto je napisao:U suštini, na kraju balade od značajnijih stvari fale Gmail app, Gmaps u logovanom modu (ne može se uraditi log-in, ako je to nekome bitno, navodno i navigacija radi bez logovanja) i YT. Za sve ovo postoji ili dobra alternativa, tipa YT Vanced gdje je moguće odraditi i logovanje, za mail tu je bilo koji mail app i za Mape su tu Here ili Waze.

Ostaje samo pitanje gubitka vrednosti i eventualne preprodaje skupljeg modela, kad već neko investira soma evra u P40 Pro.

Gesendet von meinem SM-G950F mit Tapatalk
Nije bas tako, jer sve app koje instaliras van store-a, nemaju update, vec moras svaku na njenom sajtu prvo da nadjes i skines, a onda opet da skidas i ponovo stalno da ides na sve te sajtove i gledas da li ima novija verzija.
A cesto ne pise verzija, nego moras da skines i sam proveris da li je novija.
Takodje, nikakvo linkovanje i sync vezano za google nije moguce.
Meni je samo to dovoljan razlog sa odustanem od kupovine, a ne ovo drkanje da ja trazim aplikacije po netu i instaliram...
I Outlook je Microsoft, pa samim time, americki program, ni njega nema na njihovom storeu.
A gde su tu stotine nekih drugih manjih aplikacija...

I Gmaps je trenutno bez konkurencije po mogucnostima.

P40 pro bi bio ok telefon za nekoga kome je bitno da ima top kameru na telefonu, a nema para za s20+ ili Iphone, u slucaju da p40 pro kosta nekih 700e max.

Ovako za 1000e i bez US softvera...pa stvarno trebas biti poseban mentalni sklop da uzmes takvo nesto, da se patis i bukvalno platis da se mucis.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk



Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Korisnikov avatar
stejer
Postovi: 392
Pridružio se: 11 Mar 2018, 03:04
Garaža: Audi A3 1.9 TDI Sportback, VW Scirocco 2.0 TSI DSG, BMW F10 525d Xdrive
Lokacija: Beograd
Birthday

Mobilne telekomunikacije

Post od stejer » 27 Apr 2020, 23:25

trojanac je napisao:Izgurao bi do ujutru ali sad će na punjač.

Slika

Slika


Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
Poludeo ti je neki servis cim ti stavka koja najvise trosi bateriju nije ekran. Mozda ce da se sredi samo od sebe a mozda ce tek posle restartovanja uredjaja. Ko zna sta je bilo. Svakako jako dobar rezultat sa skoro 7 sati SOT-a.

Korisnikov avatar
Risto
Postovi: 6023
Pridružio se: 24 Dec 2012, 23:51
Garaža: BMW 316d Sport Line, OEBB Desiro
Lokacija: Klagenfurt, AT

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od Risto » 27 Apr 2020, 23:57

Pitanje je šta je kome problem, ne treba sve gledati usko. Neko možda želi Mate XS i taj telefon danas nema alternativu. Vidjecemo koliko brzo će padati cijene P40 seriji, jake su trenutno, ja ovde mogu da kupim S20+ za ispod 900e i vjerovatno ne bi eksperimentisao sa P40 Pro.

Ja podržavam Kineze zato što su apsolutni lideri u novim tehnologijama kada su u pitanju mobilni telefoni, imaju i ti telefoni nekih mana kao i drugi, ali su svakako svojim vrhunskim uređajima naterali bar malo druge da podignu lestvicu. Ova konstatacija se odnosi više na P30 Pro i Mate 20/30 Pro...

Što se tiče AppGallery-ja, napreduje to fino, iz meseca u mesec je vidljiva razlika. Želim im mnogo uspeha, da ovo prevaziđu i dostignu cilj da budu proizvođač telefona broj 1 u svijetu.

Off Huawei topic:

Da li je ste verovali u baš ovako suludo dobre cifre novog IP SE? Kanta telefon za cca 500e u Evropi a gazi... Govori o tome šta tržište traži :(

Gesendet von meinem SM-G950F mit Tapatalk


Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29864
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od trojanac » 28 Apr 2020, 06:11

@stejer nisi prvi koji to kaže. Evo sad sam ga restartovao i skinuo sa punjača. Pa videću šta kaže večeras.

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
djomla
Postovi: 447
Pridružio se: 17 Mar 2017, 07:17

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od djomla » 28 Apr 2020, 07:37

@trojanac baci u toku dana screenshot ponovo. Awake momenat je loš.

Sent from my 3310 using Tapatalk


Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19189
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od Heinz » 28 Apr 2020, 09:42

Risto je napisao:
27 Apr 2020, 23:57
Da li je ste verovali u baš ovako suludo dobre cifre novog IP SE? Kanta telefon za cca 500e u Evropi a gazi... Govori o tome šta tržište traži :(
To je zato što nisi ajfonovac. Inače bi rekao kako je ovo sjajan potez i udarac kinezima i samsungu (malim slovima) jer daje vrhunski čipset i kameru za 400$.

Korisnikov avatar
ljuba
Postovi: 6697
Pridružio se: 19 Sep 2013, 19:52
Garaža: X-trail
Lokacija: Amst

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od ljuba » 28 Apr 2020, 09:54

I velicina od 4,7 inca plus dizaj od pre 2 generacije... Taj telefon je ili za ljude kojima treba wannabe iphone - a ne mogu da skupe jos par stotina evra (manje verovatno), ili pak koji ne koriste telefon ni zasta drugo osim za telefoniranje i eventaulno posalju po koju poruku... Bas boli Appleova strategija. Namerno sakate da ne bi ugrozili sopstvenu propdaju, odnosno da se ne bi desio kanibalizam u svojim redovima ;) Ali ima i mnogo dobroga u tome, pa sada sta kome treba...

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19189
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od Heinz » 28 Apr 2020, 09:57

Zaboravih da napišem da nema konkurenciju.

Korisnikov avatar
stejer
Postovi: 392
Pridružio se: 11 Mar 2018, 03:04
Garaža: Audi A3 1.9 TDI Sportback, VW Scirocco 2.0 TSI DSG, BMW F10 525d Xdrive
Lokacija: Beograd
Birthday

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od stejer » 28 Apr 2020, 10:33





Unbox Therapy je uradio dobru foru sa dva klipa. Ja se vise slazem sa drugim iako sam dugogodisnji korisnik njihovih racunara i telefona. :plusone:

Korisnikov avatar
Risto
Postovi: 6023
Pridružio se: 24 Dec 2012, 23:51
Garaža: BMW 316d Sport Line, OEBB Desiro
Lokacija: Klagenfurt, AT

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od Risto » 28 Apr 2020, 10:41

Tržišno, vrhunski potez, prodaja kida i tu nema šta da se zamjeri. Dobro su ocenili da će bilo šta sa značkicom Applea da kida, tako da, uspeh je tu. Chipset je navodno iz IP11, dosta to fino radi, tu nemamo šta da zamerimo. Kamera, hm, jedna kamera u 2020. godini za 500e, po meni malo sprdanje na račun klijenata. Još reklama da se radi o najboljoj kameri sa jednim sočivom, stvarno su vickasti :D

Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28017
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od Xepoj87 » 28 Apr 2020, 11:39


Risto je napisao:Pitanje je šta je kome problem, ne treba sve gledati usko. Neko možda želi Mate XS i taj telefon danas nema alternativu. Vidjecemo koliko brzo će padati cijene P40 seriji, jake su trenutno, ja ovde mogu da kupim S20+ za ispod 900e i vjerovatno ne bi eksperimentisao sa P40 Pro.

Ja podržavam Kineze zato što su apsolutni lideri u novim tehnologijama kada su u pitanju mobilni telefoni, imaju i ti telefoni nekih mana kao i drugi, ali su svakako svojim vrhunskim uređajima naterali bar malo druge da podignu lestvicu. Ova konstatacija se odnosi više na P30 Pro i Mate 20/30 Pro...

Što se tiče AppGallery-ja, napreduje to fino, iz meseca u mesec je vidljiva razlika. Želim im mnogo uspeha, da ovo prevaziđu i dostignu cilj da budu proizvođač telefona broj 1 u svijetu.

Gesendet von meinem SM-G950F mit Tapatalk
Nema potrebe bilo koga da podrzavas, to je firma kao i svaka druga.
Da su naterali konkurenciju da se poboljsa, svakako jesu, pa je to i jedina zaista losa strana ove situacije, sto je Samsung dosao u situaciju da moze da odvrne 1500e za s20 ultra jer nema konkurenciju.

Mate XS telefon na preklapanje mozes zameniti sa 3 druga telefona na preklapanje, od koga su 2 Samsung.
A to je svakako glupo i spomenuti, posto iste niko zivi ni ne kupuje, na nivou su statisticke greske.

Opet, nikakvi lideri u mobilnim tehnologijama nisu, razvijanje 5g mreze nema veze sa njihovim uredjajima.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Korisnikov avatar
HKS
Postovi: 11164
Pridružio se: 14 Jan 2013, 17:31
Lokacija: Soba

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od HKS » 28 Apr 2020, 11:47

Periskopska kamera.


A kamera p30 je imala impresivne rezultate u mrklom mraku.

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока



Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28017
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od Xepoj87 » 28 Apr 2020, 11:54

Izdvojiti takve gluposti i reci da je neko lider u mobilnim tehnologijama zbog toga je vise nego smesno.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Odgovori