Mobilne telekomunikacije

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Korisnikov avatar
kragujevac
Postovi: 3403
Pridružio se: 16 Jul 2016, 08:46
Garaža: Jaguar XF 4.2 V8
Lokacija: Minhen/BRD

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od kragujevac » 28 Apr 2024, 08:59

Pekare rade, ne baš ceo dan, ali do 16.00 su otvorene.
Za bolesnike postoji bolnica, za ludake ludnica. Samo za budale nema ništa, zato ih se toliko i nakotilo.
Ljuba Moljac

ljubitelj
Postovi: 10619
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od ljubitelj » 28 Apr 2024, 09:05

Kabal je napisao:
28 Apr 2024, 01:27
ljubitelj je napisao:Stigao nn puta petak ili subota uveče, šta je problem?
Radi prodaja provajdera do 22h subotom (kao i radnim danima) a nedeljom već od 10h ujutru je otvoreno.
Ako tih 12 sati ne možeš da preživiš bez SIM lokalnog provajdera već samo sa sprskim roamingom (besplatan) onda je baš baš žestoki problem :)
Da se ograničim , iskustvo je uglavnom sa A1, ostale sam sve isprobao varijante i odavno napustio.

Ja preporučujem A1 u MKD, ubedljivo najbolja opcija zadnjih 10tak godina, turist SIM paket. (doduše skoro svake godine promene nešto u nazivu ali ostane suština, za nekoliko eura dobije se 10GB + lokalni broj za telefoniranje.
Dopuna prepaida na svakom ćošku.
Npr u Nemackoj je nedeljom otvoreno?

Sent from my SM-S918B using Tapatalk
U Nemačkoj?
Pitano je za Makedoniju i da nedeljom je otvoreno.

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 13109
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od Saša » 28 Apr 2024, 09:56

Ja sam mislio na zapadnu Evropu. Vikendom (pa i kasno popodne) ćeš tamo teško nešto da uradiš. A tek kada dođeš u neko malo mesto…

bear
Postovi: 53
Pridružio se: 19 Jun 2021, 23:31

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od bear » 28 Apr 2024, 10:14

ljubitelj je napisao:
28 Apr 2024, 09:05
Kabal je napisao:
28 Apr 2024, 01:27
ljubitelj je napisao:Stigao nn puta petak ili subota uveče, šta je problem?
Radi prodaja provajdera do 22h subotom (kao i radnim danima) a nedeljom već od 10h ujutru je otvoreno.
Ako tih 12 sati ne možeš da preživiš bez SIM lokalnog provajdera već samo sa sprskim roamingom (besplatan) onda je baš baš žestoki problem :)
Da se ograničim , iskustvo je uglavnom sa A1, ostale sam sve isprobao varijante i odavno napustio.

Ja preporučujem A1 u MKD, ubedljivo najbolja opcija zadnjih 10tak godina, turist SIM paket. (doduše skoro svake godine promene nešto u nazivu ali ostane suština, za nekoliko eura dobije se 10GB + lokalni broj za telefoniranje.
Dopuna prepaida na svakom ćošku.
Npr u Nemackoj je nedeljom otvoreno?

Sent from my SM-S918B using Tapatalk
U Nemačkoj?
Pitano je za Makedoniju i da nedeljom je otvoreno.
Ja sam iz mkd. Dopuna na svakom cosku ali od ponedeljak do subotu. Nedelja je ne radni dan, i dopuna samo na benz. pumpe, a ima ih puno. :)

Druga opcija, lycamobile koja je josh jeftinija, ali nije toliko dobra kako a1/telekom.

Korisnikov avatar
Darko
Postovi: 9077
Pridružio se: 12 Sep 2012, 16:05
Garaža: Fiat Stilo 1.9 Mjet
Lokacija: Lungomare

Re: Novi Sad

Post od Darko » 02 Maj 2024, 18:35

Gde u ns staviti foliju na ekran telefona? Cesto su mi radili na onim 3G standovima u trznom centru ali nekako ne zalepe lepo kao fabricki.

Korisnikov avatar
shandu90
Postovi: 12357
Pridružio se: 22 Jan 2016, 23:13
Garaža: Opel Astra J 1.4 Turbo
Lokacija: Novi Sad

Re: Novi Sad

Post od shandu90 » 02 Maj 2024, 18:46

Ima u N. Fronta, preko puta Park City u onim starim zgradama mala radnja u prizemlju. Ja sam tamo uzeo masku i staklo, uopste nije skupo.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14229
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Novi Sad

Post od pedja » 02 Maj 2024, 19:01

Ja sam digao ruke od tih folija i stakala, ima već neko vreme.

Trošak nula, efekat isti.

Pukne zaštitno staklo, ljudi se tripuju da je spasilo ekran. Ne. Samo je puklo i napravilo trošak nabavke novog.

Ekrani imaju svoje fabričko zaštitno staklo, koje je (kod boljih) uređaja sasvim dovoljno. Ako je udarac takav da pukne, neće ga spasiti ono dodatno staklo.

-
Folija možda pomogne oko ogrebotina, mada, i ona smara, kada se bar malo jednom odlepi. Kažem, moj ekran nema nikakvu foliju, niti dodatno staklo, nosi se po džepovima, ispada na različite načine, ne pazim gde ga ostavljam... Ekran odličan.




TapaT


Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 30082
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Novi Sad

Post od trojanac » 02 Maj 2024, 19:22

Ista situacija kod mene. Mada sam sjebao staklo na novom telefonu, neprimetno ali ja znam da je tu. Da je bila makar folija odradila bi posao. No sad gotovo.

Sent from my 2201116SG using Tapatalk

Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 13109
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Novi Sad

Post od Saša » 02 Maj 2024, 19:50

Darko je napisao:Gde u ns staviti foliju na ekran telefona? Cesto su mi radili na onim 3G standovima u trznom centru ali nekako ne zalepe lepo kao fabricki.
Mob Trend, Železnička 36 - radi jedna devojka koja super pedantno očisti ekran i postavi staklo ili foliju, zato uvek idem tamo i svima preporučujem to mesto. Neki dan sam stavljao na iPhone 15 Pro (sebi) i XS Max (sinu), odrađeno vrhunski. :)

Korisnikov avatar
dag81
Postovi: 7274
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:09
Garaža: BMW1 118d i Doblo JTD radna makina :)
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Novi Sad

Post od dag81 » 02 Maj 2024, 20:04

Lepili mi neko od 5.000din, sto se reklamira, vrh vrhova blabla. Isti dan, malo mi se odlepi ivica. Ispostovao sam 2h da ne diram fon kako mi je receno. Ok, ima garancija, ali trebam da se vratim u Dunavsku u Outfiters, nadjem patking, moram posle 18h da ne koristim fon. Vratim se ja posle 10ak dana, bez po reci mi devojka promeni foliju. Prodje dan opet isti ali sad na vise mesta. Dok sam se nakanio da odem proslo 3-4 nedelje. Kaze ona nije problem, odradicemo ponovo. Reko, vidi ok je sve to ali iskreno dao sam 5.000din za jbnu foliju(nisam joj rekao jbnu), ocekujem da mi se za te pare ne odlepljuje neko vreme, a ne da se cimam svakih par dana da se vozam i vi mi menjate. Kaze ona mozemo vam vratiti novac. Mislim se moze, nije to folija od 500 1000din pa da me ne nervira. Vratila 5.000din i jos nisam stavio drugo, a stavicu nesto jeftino, jer ocigledno ni jedno nece biti to to. S23 ultra je fon, blago je zakosena ivica i izgleda je to najveci problem kod odlepljivanja. A cena folije ocigledno nista ne znaci ili ne znam sta je. Prosto mi nemoguce da za te pare ne mogu dobiti da valja.

Sent from my SM-S918B using Tapatalk


Korisnikov avatar
pankoz
Postovi: 715
Pridružio se: 09 Avg 2014, 21:05
Garaža: Citroen C4 Grande Picasso 1.,6 hdi , Citroen C3 1,4 hdi
Lokacija: Vojvodina

Re: Novi Sad

Post od pankoz » 02 Maj 2024, 20:44

shandu90 je napisao:Ima u N. Fronta, preko puta Park City u onim starim zgradama mala radnja u prizemlju. Ja sam tamo uzeo masku i staklo, uopste nije skupo.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Bio sam i ja u toj radnjici i kad mi je radnica rekla cenu za tu kao neuništivu foliju vilica mi ispala.
Rešio sam u Jevrejskoj ulici odmah posle Gajeve ulice prema centru.
Ako nema original fabričke urade za par minuta na nekoj mašini foliju po meri telefona,i tu odmah lepo zalepe za ekran.

Takođe sve pohvale za tu malu radnjicu u N.Fronta,ljubazan vlasnik a cene povoljnije nego u gradu.

Poslato sa LYA-AL00 pomoću Tapatoka


Korisnikov avatar
dag81
Postovi: 7274
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:09
Garaža: BMW1 118d i Doblo JTD radna makina :)
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Novi Sad

Post od dag81 » 02 Maj 2024, 21:34

Cene povoljne u NF, ali i kvalitet prenizak. Lepio sam par puta, jednom mu otislo u stranuy drugi put ne znam sta.
Moje zenske lepe tamo, ali nije za mene

Sent from my SM-S918B using Tapatalk


Korisnikov avatar
pankoz
Postovi: 715
Pridružio se: 09 Avg 2014, 21:05
Garaža: Citroen C4 Grande Picasso 1.,6 hdi , Citroen C3 1,4 hdi
Lokacija: Vojvodina

Re: Novi Sad

Post od pankoz » 02 Maj 2024, 21:48

Cene u Dunavskoj sve samo ne povoljne,a kvalitet opet ne zadovoljava.
Ja sam bio zadovoljan sa uslugama nekoliko puta u NF.
Isto tako i u 3G store u Big-u su na više telefona lepili folije i nije bilo potrebe za reklamacijom.

Poslato sa LYA-AL00 pomoću Tapatoka


Korisnikov avatar
shandu90
Postovi: 12357
Pridružio se: 22 Jan 2016, 23:13
Garaža: Opel Astra J 1.4 Turbo
Lokacija: Novi Sad

Re: Novi Sad

Post od shandu90 » 02 Maj 2024, 23:17

Ja sam ranije uzimao u 3g store, fino su me drali tamo a namenjao sam se tih stakala dosta. Jednom sam u promenadi platio 2500 staklo.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Korisnikov avatar
srdjanyo
Postovi: 3272
Pridružio se: 12 Okt 2014, 11:44
Garaža: Škoda Fabia Combi 1.9 TDI
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Novi Sad

Post od srdjanyo » 03 Maj 2024, 08:12

dag81 je napisao:Lepili mi neko od 5.000din, sto se reklamira, vrh vrhova blabla. Isti dan, malo mi se odlepi ivica. Ispostovao sam 2h da ne diram fon kako mi je receno. Ok, ima garancija, ali trebam da se vratim u Dunavsku u Outfiters, nadjem patking, moram posle 18h da ne koristim fon. Vratim se ja posle 10ak dana, bez po reci mi devojka promeni foliju. Prodje dan opet isti ali sad na vise mesta. Dok sam se nakanio da odem proslo 3-4 nedelje. Kaze ona nije problem, odradicemo ponovo. Reko, vidi ok je sve to ali iskreno dao sam 5.000din za jbnu foliju(nisam joj rekao jbnu), ocekujem da mi se za te pare ne odlepljuje neko vreme, a ne da se cimam svakih par dana da se vozam i vi mi menjate. Kaze ona mozemo vam vratiti novac. Mislim se moze, nije to folija od 500 1000din pa da me ne nervira. Vratila 5.000din i jos nisam stavio drugo, a stavicu nesto jeftino, jer ocigledno ni jedno nece biti to to. S23 ultra je fon, blago je zakosena ivica i izgleda je to najveci problem kod odlepljivanja. A cena folije ocigledno nista ne znaci ili ne znam sta je. Prosto mi nemoguce da za te pare ne mogu dobiti da valja.

Sent from my SM-S918B using Tapatalk
Sad svaka radnja ima te štampače koji štampaju te folije. Ukucaju model telefona i on izradi foliju. Završna obrada folije je grozna, ostaju ostaci sečiva štampača i bude baš oštra po ivicama. Zato ti je vratila novac. Rolna tog stakla - folije od koje se izrađuju "zaštite za ekran telefona" na kineskim sajtovima koštaju oko 500 dinara na veliko. Od jedne rolne mogu izraditi i do 1000 "zaštita".
Sad, ovi se zovu Mobile Outfitters i radnja im je u Zmaj Jovinoj /Ilije Ognjanovića pa im je cena 5000 po ekranu zbog kirije, troškova , a neka radnja na Limanima, Detelinari ili Telepu uzima 700 - 1000 dinara za potuno isti proizvod.

Sent from my SM-A528B using Tapatalk


Odgovori