Mobilne telekomunikacije

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Korisnikov avatar
Milos_kg
Postovi: 3525
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:06
Garaža: Alfa 147 1.9 16v JTDm
Lokacija: Kragujevac

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od Milos_kg » 24 Jan 2012, 21:02

Urose, ja ponekad imam problem sa prikazivanjem te ikonice u status baru, nema konekcije.
Ja to resavam na sledeci nacin: udjem u Settings/Wireless & Network/Mobile Networks, pa onda tu imam opciju sa checkbox-om Use only 2G networks, kada je cekiram onda se pojavi E(edge) ili G(grps) ikonica, pa kada opet odcekiram, prebaci se na 3g ili hsdpa.

Slika

Mozda ne izgleda ovako kod Cha-Cha, ali ovo pije vodu kod mene :sreckovic:

Ako si na MTS-u, mozes da posaljes sms sa tekstom ALL na 4777 i posalju ti parametre za mms/gprs/wap.

Korisnikov avatar
cozmo
Postovi: 5029
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:50
Garaža: Peugeot 307 1.6 HDI, Citroen Xsara Picasso 2.0 HDI
Lokacija: Novi Sad

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od cozmo » 25 Jan 2012, 15:52

E ljudi, ostalo jos par dana do kraja promocije... hocu da uzmem ovo:

http://www.vipmobile.rs/vip-internet/po ... .1637.html

Neki su uzeli i vrlo su zadovoljni. Naravno nije ekran kao kod Samsunga ali... za te novce...

Probao sam zeninu VIP karticu na ZTE Skateu, protok na gajbi nam je skoro 5mbit DL i 800-900kbit u uploadu sto je odlicno! Ping je oko i ispod 100ms! Sto znaci da ce net da klizi na njemu. Probali smo jos i na par mesta gde idemo i svugde ima 3G signala za razliku od Telenora :djavo: Cak ni na gajbi nemam 3G, a VIP i MTS imaju!

Ako uzmem, javim utiske...
"This is Chief Inspector Clouseau’s residence. This is Chief Inspector Clouseau speaking on the pheun.”

Korisnikov avatar
dunx81
Postovi: 5576
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:20
Garaža: Civic 1.8
Lokacija: Zrenjanin

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od dunx81 » 27 Jan 2012, 14:10

Sad bio do trafike (NS), uradio el.dopunu i rodavacica mi naplatila "uslugu kucanja dopune" 5 din i izdala mi fiskalni na tu sumu. Jel to neka nova praksa ili pravilo....koliko sam zapazio u zr ne naplacuju to.

Korisnikov avatar
TheWickerMan
Postovi: 10469
Pridružio se: 13 Jan 2012, 12:46
Garaža: AR Giluietta TCT
Lokacija: Stuttgart,DE

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od TheWickerMan » 27 Jan 2012, 14:32

dunx81 je napisao:Nalateo sam ovih dana na Andwobble aplikaciju. Zanimljiva je :sise:

Sad je skinuh , veooooma zanimljiva :sise: :smesko:

Korisnikov avatar
dunx81
Postovi: 5576
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:20
Garaža: Civic 1.8
Lokacija: Zrenjanin

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od dunx81 » 31 Jan 2012, 12:09

E desilo mi se nesto blesavo ovih dana sa telefonima. Naime,uzeo sam mob. iz Telenora u paketu sa karticom. Da bi prebacio imenik iz starog telefona,izvadim Telenor karticu iz novog i ubacim u stari. Udjem normalno u imanik,pocem da kopiram kontakte na karticu i odjednom pocne da zavija neka sirena iz telefona,ono kao da krece bombardovanje. Sto je najveca fora ja tu melodiju uopste nemam u telefonu niti sam je ikad imao. Zavija i zavija ne mozes je utisati. Ja ga ugasim brzo i resim da ga zeznem. Upalim ga ponovo i brze bolje ugasim zvono. Udjem u meni kad ne lezi vraze on opet raspali po zavijanju. Tresti u pm...
Nisam imao resenja i ostavio sam ga da se dere dok nisam zavrsio kopiranje.
Od tada koju god karticu da sam mu ubacio on je zavijao do besvesti sve dok ga nisam resetovao na fabricka podesavanja. N95 8gb je bila u pitanju..

Nemam pojma sta je bilo u pitanju, da li je neka zastita Telenora od rasparivanja telefona i kartice il je neki virus...nisam pametan. :think:

Korisnikov avatar
ivancho
Postovi: 3776
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:59
Garaža: Octavia 1,6d
Lokacija: Vracar-Zemun
Kontakt:

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od ivancho » 31 Jan 2012, 13:02

Da nemas neki od onih sigurnosnih programa, koji detektuju promenu kartice..... :nemampojma: ideja

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 13010
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od Saša » 31 Jan 2012, 13:21

Da, najverovatnije je i to. Takvi programi aktiviraju "alarm", ispišu poruku na ekranu tipa "ovaj telefon je ukraden" i istovremeno pošalju SMS na brojem kartice na stari broj telefona... Često zaključaju i tastaturu pa još veća frka... :)

Korisnikov avatar
dunx81
Postovi: 5576
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:20
Garaža: Civic 1.8
Lokacija: Zrenjanin

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od dunx81 » 31 Jan 2012, 13:51

Nemam pojma...nista od ovog osim sirene se nije desilo a nisam mu ni instairao nista od aplikacija tog tipa. Uzeo sam ga resetovanog tako da ne postoji sansa da se provuklo od prethodnog vlasnika...
A ubacivao sam mu druge kartice i ranije,bez ikakvih problema. Ovo je pocelo jedino po ubacivanju ove nove Telenor kartice.

Korisnikov avatar
half man
Postovi: 1641
Pridružio se: 22 Jan 2012, 14:17
Garaža: Passat b8 ,Infiniti Fx30d S
Lokacija: Novi Sad

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od half man » 01 Feb 2012, 16:16

Telenoru danas ne radi net :tuzan:

Korisnikov avatar
Markoni
Postovi: 9719
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:47
Lokacija: Београд

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od Markoni » 01 Feb 2012, 17:22

Meni radi najnormalnije... :zbunjen:

Korisnikov avatar
Day Walker
Postovi: 23305
Pridružio se: 12 Jan 2012, 01:58
Garaža: Audi Q3, Škoda Kamiq
Lokacija: Beograd

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od Day Walker » 01 Feb 2012, 18:03

dunx81 je napisao:Nalateo sam ovih dana na Andwobble aplikaciju. Zanimljiva je :sise:
Ahhah.. upravo sam je skinuo... vrhunska :sise:
Brzine idu u H-a !!!

Slika

Slika

Korisnikov avatar
half man
Postovi: 1641
Pridružio se: 22 Jan 2012, 14:17
Garaža: Passat b8 ,Infiniti Fx30d S
Lokacija: Novi Sad

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od half man » 01 Feb 2012, 20:23

Markoni je napisao:Meni radi najnormalnije... :zbunjen:
Bas je i na njihovom sajtu pisalo da je danas u celoj Srbiji bio otezan internet saobracaj.. :shock:

Korisnikov avatar
Markoni
Postovi: 9719
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:47
Lokacija: Београд

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od Markoni » 01 Feb 2012, 20:54

Primetio sam malopre u gradu da kilavi, ali kod mene kuci, i na poslu, je radila normalno... 8-)

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29962
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od trojanac » 02 Feb 2012, 02:59

Posle 6 meseci korišćenja HTC Wildfire S, evo utisaka.

Telefon je kupljen u paketu, postpaid ugovor sa VIP-om na 2 godine, plaćen 12.500 din, paket 325.
Aparatom sam vrlo zadovoljan. Dimenzije su mu sasvim odgovarajuće za moje potrebe, mada ima trenutaka kad poželim veći ekran, ali to je ista priča kao sa televizorom, uvek može veći. :) U principu, veći ekran je zgodniji najviše zbog neta, ali ne koristim ga preterano. Za pregled foruma koristim Tapatalk tako da veličina ekrana tu nije bitna, a za nešto drugo, snađem se i sam ovim malim ekranom.
Sa druge strane, male dimenzije omogućavaju da lepo leži u ruci, a i taman staje u malu Samsonite torbicu koji nosim već godinama.
Kućište je utegnuto i dosta čvrsto, deluje da je otporan na manje udarce ili blaže padove. Trudim se da ga dobro čuvam mada mi je ispao par puta, ali je prošao bez vidljivih oštećenja. Prilikom standardnog korišćenja ništa ne krcka.
Fabrički stiže sa Android 2.3 operativnim sistemom, ali je pre nekog vremena ponudio upgrade tako da je sad verzija 2.3.5 što se tiče operativnog sistema, a HTC Sense koristi 2.1 verziju. HTC + Android je po meni odlična kombinacija. Nudi stvarno mnogo toga, ali je vrlo jednostavan i funkcionalan za korišćenje.
Touchscreen funkcija radi odlično, osim kad kucam SMS, tu znam da omanem, ali to je danak malom ekranu. Zato okrenem telefon na stranu, kad kucam nešto, tako da se tastatura raširi pa je dosta lakše.
Zvuk je odličan, vrlo čist i na najvišem nivou dovoljno glasan.
Bez obzira na punu memoriju telefona, radi zadovoljavajuće brzo.
Za ovo vreme koliko ga imam desilo se dva puta da je nešto pobrljavio pa sam morao da ga resetujem, inače radi odlično.
Ugrađeni WiFi adapter hvata signal odlično i sa tom funkcijom nema nikakvih problema. GPS adapter zna povremeno da zeza, ali ne znam da li je to do aparata ili je jednostavno pokrivenost negde loša. Tako da u automobilu moram nekad da jurim GPS signal, ali mi telefon ne stoji u držaču već ga spustim obično u prostor ispod audio uređaja i tu hvata signal sasvim ok. Imam instaliran iGo (8.4.2.1) i vrlo sam zadovoljan kako funkcioniše.
Uz korišćenje GPS-a baterija traje do 3 sata maksimum, dok u redovnoj upotrebi, meni traje u proseku 2 puna dana, čime sam generalno zadovoljan.
Jedna od stvari kojom nisam preterano zadovoljan je kamera, rezolucije 5mpx sa kojom su fotografije vredne gledanja tek ako su snimljene u idealnim uslovima. Posluži svrsi, ali ispod je očekivanja jer je prethodni telefon Nokia 6220C imao kameru sličnih karakteristika, ali su slike bile bolje. Video snimci takođe nisu nešto kvalitetni, pogotovo ako se snima iz daljine i ako se koristi zum. Blic je prosečan, kao kod većine novijih telefona te klase.
Moja zamerka je što kućište objektiva i USB konektor nemaju zaštitu.
Najveća zamerka koju mogu da navedem je mala interna memorija od 150MB. Trenutno mi je slobodno samo 17MB interne memorije iako su mi sve aplikacije koje mogu, postavljene na karticu. Ok, skoro 30MB zauzima iGo, ali sve ostalo su neke default aplikacije koje ne mogu ni da pobrišem, ne trebaju mi, samo zauzimaju mesto. Tako mi često traži da oslobodim još interne memorije, pa se borim sa tim.

http://youtu.be/6EYUG71_3GI
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
Milos_kg
Postovi: 3525
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:06
Garaža: Alfa 147 1.9 16v JTDm
Lokacija: Kragujevac

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od Milos_kg » 02 Feb 2012, 06:04

Mozes da pobrises nepotrebne aplikacije. Instaliraj TitaniumBackup. Pogledaj taj video klip, pa radi isto sto i taj lik (od 2:30). Ja sam pobrisao neke gluposti na koje nikad nisam ni kliknuo.
Instalacija TitaniumBackup-a zahteva root-ovan telefon, odnosno superuser permisije.

Odgovori