Mobilne telekomunikacije

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 30024
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od trojanac » 28 Nov 2020, 00:50

Telenor, u okviru praznične ponude koja počinje danas i traje sve do 27. januara, uvodi nove Total tarifne planove sa neograničenim mobilnim internetom, po promotivnim cenama i mogućnosti kupovine uređaja na popustu. Time Telenor pruža podršku svima kojima je potrebna pouzdana i sigurna mreža da rade, uče ili gledaju video u visokoj rezoluciji kada su kod kuće ili u pokretu.

Novi Total Data i Total Data+ paketi sadrže neograničeni internet sa 50GB i 100 GB po punoj brzini , a nakon potrošene te količine, korisnici i dalje mogu da nastave sa kvalitetnim i brzim strimovanjem do 2 Mbs. Svi oni koji se odluče za neke od ostalih planova iz Total porodice, dobijaju neograničeni internet u narednih tri, šest ili 12 meseci u zavisnosti od odabranog paketa. Uz Total pakete, postoji i sloboda izbora između svih Digitalnih servisa, uključujući i premijum. Takođe, sada je dostupna i VoLTE usluga. Na taj način, korisnici mogu osetiti sve prednosti Telenor mreže uz veću fleksibilnost u obavljaju svakodnevnih obaveza.

Dodatak „Neograničeni internet“ za pripejd korisnike

Za pripejd korisnike, Telenor za praznike donosi više mobilnog interneta. Za nove korisnike koji do kraja januara 2021. kupe karticu i aktiviraju dodatak 5X ili 10X više, čeka ih više kredita, i 5GB ili 10GB mobilnog interneta koji mogu da koriste narednih sedam ili 15 dana. Takođe, naredna tri meseca dobijaju i po 10GB mobilnog interneta za dve omiljene aplikacije po izboru, svakih 30 dana bez naknade.

Novim i postojećim korisnicima je tokom promotivnog perioda dostupan i dodatak „Neograničeni internet“ koji donosi 100GB mobilnog interneta po punoj, a nakon toga po smanjenoj brzini u trajanju od 30 dana.


https://www.benchmark.rs/vesti/telenor_ ... S9Jg2vJBZ8
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 45833
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od Geza » 01 Dec 2020, 22:55

VIP nudi nove Neo Neo pakete.

https://www.vipmobile.rs/privatni/postpaid/neoneo

NEO NEO
Beskonačni internet, minuti i poruke ka svima
Brzina interneta je 10mb/s
Gledaj u HD rezoliciji
Isprati sve na društvenim mrežama

1.799
RSD/mes

Samo sada i uz e-račun
Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

Korisnikov avatar
DukeNS
Pobednik Garaža - Head 2 Head lige
Postovi: 7070
Pridružio se: 26 Nov 2012, 17:07
Lokacija: Ravnica

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od DukeNS » 03 Dec 2020, 12:01

Prolio sam jos juce limunadu sa medom po stolu u kuhinji i malo mi je otislo na telefon. Delovalo je da osim maske nije nista zakaceno, ali sam danas primetio da mi bocno dugme za gasenje ne radi uz karakteristican “klik”, vec kao da radi uz mali otpor. Da li postoji nesto sto mogu da uradim ili da se samo pomirim sa trenutnom situacijom? Ili ce se vremenom vratiti mozda na staro...?

Korisnikov avatar
carov2
Postovi: 4177
Pridružio se: 23 Apr 2012, 20:24
Garaža: Audi A4
Lokacija: Pirot, Kladovo
Kontakt:

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od carov2 » 03 Dec 2020, 12:04

Ja bih naprskao alkohol po celom telefonu, pa odmah obrisao...i ovo ponovio još jednom.

Sent from my SM-G980F using Tapatalk


Korisnikov avatar
Sloba
Site Admin
Postovi: 10571
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:03
Garaža: Ford Fiesta Ecoboost, Mazda CX-30 AWD
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od Sloba » 03 Dec 2020, 12:29

DukeNS je napisao:
03 Dec 2020, 12:01
Prolio sam jos juce limunadu sa medom po stolu u kuhinji i malo mi je otislo na telefon. Delovalo je da osim maske nije nista zakaceno, ali sam danas primetio da mi bocno dugme za gasenje ne radi uz karakteristican “klik”, vec kao da radi uz mali otpor. Da li postoji nesto sto mogu da uradim ili da se samo pomirim sa trenutnom situacijom? Ili ce se vremenom vratiti mozda na staro...?
Najbolje bi bilo otvoriti telefon jer je tecnost ocigledno usla i zacementirala taster. Ispiranjem alkoholom ces mozda odglaviti taster, ali neces ocistiti ono sto je uslo u telefon. Koji je telefon u pitanju, posto imam par servisera od poverenja?

Korisnikov avatar
DukeNS
Pobednik Garaža - Head 2 Head lige
Postovi: 7070
Pridružio se: 26 Nov 2012, 17:07
Lokacija: Ravnica

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od DukeNS » 03 Dec 2020, 12:44

iPhone 11

Edit: Mislim da nije drugde uslo. Nije uopste puno limunade doslo do telefona. Vise je bilo po meni, stolu i podu. :D

Korisnikov avatar
Milos_kg
Postovi: 3525
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:06
Garaža: Alfa 147 1.9 16v JTDm
Lokacija: Kragujevac

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od Milos_kg » 03 Dec 2020, 15:15

DukeNS je napisao:
03 Dec 2020, 12:01
Prolio sam jos juce limunadu sa medom po stolu u kuhinji i malo mi je otislo na telefon. Delovalo je da osim maske nije nista zakaceno, ali sam danas primetio da mi bocno dugme za gasenje ne radi uz karakteristican “klik”, vec kao da radi uz mali otpor. Da li postoji nesto sto mogu da uradim ili da se samo pomirim sa trenutnom situacijom? Ili ce se vremenom vratiti mozda na staro...?
Koji je telefon u pitanju? Da li je "vodootporan"? To je zbog secera/meda, nista strasno. Samo malo naprskaj alkohol, kako neko rece, ili taj deo telefona ubaci u vodu i posle malo vremena izvuci i probaj kako radi klik. Fora je da secer treba da se otopi.

Secam se kad sam kupio S7 Edge cim je izasao, cena na KP 700e, ja ga uzeo za 500e, star 5 dana. Razlog te cene je bio sto se dugme za volume+ nije vracalo lepo i nije se cuo klik. Preko software-a sam kontrolisao zvuk. Posle 2-3 meseca sam zeleo da demonstriram nekim prijateljima kako telefon moze da bude u vodi nekoliko minuta, i onda kada sam izvukao telefon, vol+ dugme je radilo savrseno. Prodavac je vlasnik poslasticarnice i prave odlican sladoled... verovatno je sladoled malo usao unutra i blokirao je dugme. Nista sto univerzalni rastvarac ne moze da resi :kezo:

Korisnikov avatar
DasAuto
Postovi: 1675
Pridružio se: 16 Sep 2015, 15:05
Lokacija: swe

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od DasAuto » 03 Dec 2020, 15:38

DukeNS je napisao:
03 Dec 2020, 12:01
Prolio sam jos juce limunadu sa medom po stolu u kuhinji i malo mi je otislo na telefon. Delovalo je da osim maske nije nista zakaceno, ali sam danas primetio da mi bocno dugme za gasenje ne radi uz karakteristican “klik”, vec kao da radi uz mali otpor. Da li postoji nesto sto mogu da uradim ili da se samo pomirim sa trenutnom situacijom? Ili ce se vremenom vratiti mozda na staro...?
Uzmi neki spray koji je za ciscenje elektronike. Ja sam bio prosuo pola Red Bulla na MMI komande u Autu, zaljepilo se sve.
Ali sam ocistio sa CRC Electronic Cleaner. Ne moras nista ni rastavljati samo natopi sa tim cleanerom, sam nestane. Kod mene 5 godina kasnije sve radi normalno.

Samo nemoj pretjerati, malo natopi pa usisivacem izvlaci pa ponovo :)

Korisnikov avatar
DukeNS
Pobednik Garaža - Head 2 Head lige
Postovi: 7070
Pridružio se: 26 Nov 2012, 17:07
Lokacija: Ravnica

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od DukeNS » 03 Dec 2020, 17:14

Mozda onaj kontakt sprej?

@Milos_kg , napisah gore - iPhone 11. Kad bolje razmislim, ni ne znam da li je vodootporan... :think:

ikac2000
Postovi: 5857
Pridružio se: 08 Jul 2012, 22:50

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od ikac2000 » 03 Dec 2020, 17:43

Ja koristim iPhone11 i stalno ga perem ispod cesme sapunom vec mesecima.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Korisnikov avatar
DukeNS
Pobednik Garaža - Head 2 Head lige
Postovi: 7070
Pridružio se: 26 Nov 2012, 17:07
Lokacija: Ravnica

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od DukeNS » 03 Dec 2020, 17:49

Samo jos da nam kazes zasto bi stalno prao telefon ispod cesme sapunom? :D

ikac2000
Postovi: 5857
Pridružio se: 08 Jul 2012, 22:50

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od ikac2000 » 03 Dec 2020, 18:03

Dezinfekcija posle supermarketa :-)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Korisnikov avatar
DasAuto
Postovi: 1675
Pridružio se: 16 Sep 2015, 15:05
Lokacija: swe

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od DasAuto » 03 Dec 2020, 18:21

@ikac2000 Ja se pazio nedelju dana poslje i zaboravio za koronu :D

NemanjaOOOO
Postovi: 355
Pridružio se: 02 Avg 2019, 10:43

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od NemanjaOOOO » 03 Dec 2020, 18:35

Prijatelju upao telefon u cisternu sa sa uljem, onim sto po restorinama skupljaju, otisla cisterna do Austrije, izvadili telefon, radi...

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока


Korisnikov avatar
DukeNS
Pobednik Garaža - Head 2 Head lige
Postovi: 7070
Pridružio se: 26 Nov 2012, 17:07
Lokacija: Ravnica

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od DukeNS » 03 Dec 2020, 22:01

Meni uopste nije palo na pamet da smem da ga malo operem, sve dok niste pomenuli. Sad sam ga malo okupao oko tog dugmeta, osusio i radi kao da se nista nije desilo. :)

Odgovori