Mobilne telekomunikacije

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Korisnikov avatar
Sinisa G.
Postovi: 2426
Pridružio se: 11 Feb 2014, 11:25
Garaža: GTS, EVO500, GSI
Lokacija: Beograd, Grac

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od Sinisa G. » 21 Maj 2021, 22:54

Slika
Slika

Slika

Slika

Slika

Korisnikov avatar
mix024
Postovi: 686
Pridružio se: 25 Apr 2012, 22:12
Garaža: VW Caddy 2.0 TDI 150 KS
Lokacija: Subotica

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od mix024 » 22 Maj 2021, 11:57

Baš napiši utiske o njemu, par puta sam već hteo da ga uzmem, pa se predomislim.

Korisnikov avatar
Sinisa G.
Postovi: 2426
Pridružio se: 11 Feb 2014, 11:25
Garaža: GTS, EVO500, GSI
Lokacija: Beograd, Grac

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od Sinisa G. » 24 Maj 2021, 14:06

Ako ti je bitno (kao meni) da tel. moze da prezivi atomski
udar i da ga ne drzis kao malo vode na dlanu, kupuj.
A ako juris neke cuda muda performanse, ekrane
i slicno, zaobidji CAT. Za iste pare drugi tu nude vise.
Ja sam ekstremno zadovoljan i sa predhodnim S41
sem je..ne kamere koja je teski krs. Ova je bolja ali
opet daleko od konkurencije, a ostale gluposti koje
ostali nemaju(senzori,laseri,infrared) ce ti biti interesantno
mozda par dana, ali realno i nema neku upotrebnu
vrednost.

Korisnikov avatar
ljuba
Postovi: 6743
Pridružio se: 19 Sep 2013, 19:52
Garaža: X-trail
Lokacija: Amst

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od ljuba » 24 Maj 2021, 19:23

Ako neko ima slicnu dilemu između Ipad-a i Android tableta kao ja evo mog iskustva. Posle dužeg razmišljanja uzeo sam Samsung Tab s7 plus. Prelomio sam na ceni, odnosno što se baš više dobija za isto para. Gledao sam najnoviji model iPad air sa olovkom koji bi me izašao oko 710 eur i ovaj za 718 eur. Najveća prednost iPad-a je u update-u OS-a kao i u držanju cene. Moj 6 godina stari tablet (iPad Air 2) koji radi sa najnovijim software-om, i skoro nepromenjenom brzinom, sto je i negativna stvar pošto me ne motiviše da kupim :) novi.. Na kraju je storage (128Gb vs 64Gb), veličina ekrana (12,4inca vs 10,4inca) i opšti kvalitet ekrana i zvuka (pricam sve vreme o iPad Air vs Samsung S7+) prelomio u stranu Samsunga. Videćemo kako će se pokazati na duže staze. Već vidim sebe kako cu za par godina da kukam kada ne budem više mogao da updateujem OS, ali videćemo... Za sada prvi utisci su stvarno dobri, jako brz i sve daje što reklamira :) Posebno me oduševila olovka, kojoj je konačno kašnjenje smanjeno na skroz neprimetno, kao i sasvim upotrebljiva korišćenje tableta kao drugog ekrana za Windows mašinu..

Korisnikov avatar
mix024
Postovi: 686
Pridružio se: 25 Apr 2012, 22:12
Garaža: VW Caddy 2.0 TDI 150 KS
Lokacija: Subotica

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od mix024 » 24 Maj 2021, 19:40

Sinisa G. je napisao:
24 Maj 2021, 14:06
Ako ti je bitno (kao meni) da tel. moze da prezivi atomski
udar i da ga ne drzis kao malo vode na dlanu, kupuj.
A ako juris neke cuda muda performanse, ekrane
i slicno, zaobidji CAT. Za iste pare drugi tu nude vise.
Ja sam ekstremno zadovoljan i sa predhodnim S41
sem je..ne kamere koja je teski krs. Ova je bolja ali
opet daleko od konkurencije, a ostale gluposti koje
ostali nemaju(senzori,laseri,infrared) ce ti biti interesantno
mozda par dana, ali realno i nema neku upotrebnu
vrednost.
:thumbup:

Korisnikov avatar
speedy stikis
Postovi: 2103
Pridružio se: 01 Jul 2016, 12:27

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od speedy stikis » 26 Maj 2021, 14:23

ljuba je napisao:
24 Maj 2021, 19:23
Ako neko ima slicnu dilemu između Ipad-a i Android tableta kao ja evo mog iskustva. Posle dužeg razmišljanja uzeo sam Samsung Tab s7 plus. Prelomio sam na ceni, odnosno što se baš više dobija za isto para. Gledao sam najnoviji model iPad air sa olovkom koji bi me izašao oko 710 eur i ovaj za 718 eur. Najveća prednost iPad-a je u update-u OS-a kao i u držanju cene. Moj 6 godina stari tablet (iPad Air 2) koji radi sa najnovijim software-om, i skoro nepromenjenom brzinom, sto je i negativna stvar pošto me ne motiviše da kupim :) novi.. Na kraju je storage (128Gb vs 64Gb), veličina ekrana (12,4inca vs 10,4inca) i opšti kvalitet ekrana i zvuka (pricam sve vreme o iPad Air vs Samsung S7+) prelomio u stranu Samsunga. Videćemo kako će se pokazati na duže staze. Već vidim sebe kako cu za par godina da kukam kada ne budem više mogao da updateujem OS, ali videćemo... Za sada prvi utisci su stvarno dobri, jako brz i sve daje što reklamira :) Posebno me oduševila olovka, kojoj je konačno kašnjenje smanjeno na skroz neprimetno, kao i sasvim upotrebljiva korišćenje tableta kao drugog ekrana za Windows mašinu..
Ja se razmisljam da sledeca zamena laptopa buze zamena za tablet. Nisam bio neku ljubitelj tableta ali ova nova kombinacija mi je skroz primamljiva. Potogovo ovo sa Dex-om mi se svidja, nadam se da ce to jos bolje i vise razvijaju.

Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8365
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od grujicd » 26 Maj 2021, 15:44

Iako je iPad strava uređaj za konzumiranje sadržaja, za rad mi smeta previše stvari, i to ako se ograničiš na neku ofis upotrebu. Možda je Android malo bolji, ali kad sam kačio telefon kao Dex, izgledalo mi je da je to da se lakše pregledaju slike, tako neke stvari, a ne da bi mogao da ga koristim za ozbiljan rad.

Za iPad sam čitao niz tekstova kroz godine "zamenio sam laptop iPadom na mesec dana". Sigurno ima toga i za Android tablete. Mnogo zavisi i šta ti treba od softvera.

Korisnikov avatar
speedy stikis
Postovi: 2103
Pridružio se: 01 Jul 2016, 12:27

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od speedy stikis » 26 Maj 2021, 18:38

Naravno da sve zavisi za sta se koristi.

Gledao sam klipove gde ljudi koriste mob sa dex-om umesto kompa. Iskreno voleo bih tako nesto u buducnosti telefon/komp u dzepu, dodjes kuci prikacis na monitor i koristis kao obican komp. (znam masta moze svasta ).

Trenutno mi treba za neke obicne stari, net (realno danas je sve vise servera gde ima i tv,muziku,slike...) i vazno mi je da imam full PS, tako da za moje potrebe bi radilo posao sigurno. A lagan za prenos. Ali to svakako sve planiram u buducnosti, za sada mi sve sljaka kako treba.

Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8365
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od grujicd » 26 Maj 2021, 18:43

Ček, zar nije Dex da se povežeš na kompjuter, pa onda koristiš njegov ekran, miš i tastaturu? Može i bez PC-a? Ajde, tastatura i miš mogu bluetooth, a monitor? Neki USB-C na HDMI konverter?

ikac2000
Postovi: 5857
Pridružio se: 08 Jul 2012, 22:50

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od ikac2000 » 26 Maj 2021, 18:50

Ja na Dockingu kada sa USB C povezem moj telefon (umesto kompjuter istim kablom), dobijam DEX, tj tastaturu, monitor i sve sa docka, kao kada povezem PC


Sent from my iPhone using Tapatalk

Korisnikov avatar
ljuba
Postovi: 6743
Pridružio se: 19 Sep 2013, 19:52
Garaža: X-trail
Lokacija: Amst

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od ljuba » 26 Maj 2021, 20:47

Super stvar. Prikacim doker na tablet (preko usb-c) i odmah mi se pokaže miš i radi tastatura kao da sam na windows-u. Stvarno fantasticno. Pazi kada mi ne bi palo na pamet da probam. Odmah dobiješ sve moguće ekstenzije. Sada samo da pronađem dobar software da sve to iskoristim... Ali generalno je osećaj kao da se radi na Windows (odnosno više Mac) mašini..

Korisnikov avatar
speedy stikis
Postovi: 2103
Pridružio se: 01 Jul 2016, 12:27

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od speedy stikis » 27 Maj 2021, 01:51

grujicd je napisao:
26 Maj 2021, 18:43
Ček, zar nije Dex da se povežeš na kompjuter, pa onda koristiš njegov ekran, miš i tastaturu? Može i bez PC-a? Ajde, tastatura i miš mogu bluetooth, a monitor? Neki USB-C na HDMI konverter?
Mozes na tv lagano od prosle godine su napravili i wireless ili preko preko konektora.
Otvori ti se dex zaseban OS.

Meni je jako zanimljiva prica, nisam imao iskustva sa nekim duzim radom ali sam gledao na YT svasta ljude rade preko njega.

Svidja mi se jer je mali i lak za prenos samo ti treba neki tv/monitor i mozes da imas komp.
Nadam se da ce vremenom jos vise i bolje da zazivi.

Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 45782
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od Geza » 31 Maj 2021, 22:38

Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

Korisnikov avatar
Heineken
Postovi: 6242
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:34
Garaža: Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTDm-2 150
Lokacija: Šid, Srbija

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od Heineken » 03 Jun 2021, 01:00

Uradim Hard Reset na maminom starom telefonu i sad mi trazi njen google nalog kad ga upalim. Ukucam mail adresu i pasword za prijavu ali ne prolazi. Da li neko zna kako se ovo moze zaobici, pojede mi zivce telefon razbicu ga

Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 45782
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od Geza » 03 Jun 2021, 01:21

Možda da probaš da napraviš novi nalog.
Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

Odgovori