Mobilne telekomunikacije

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Floyd
Postovi: 19654
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:18

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od Floyd » 25 Dec 2013, 01:24

Stigao je i na S4 pre vise od mesec dana ali Paja ga je skoro kupio :)

Korisnikov avatar
jocas
Postovi: 2286
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:09
Garaža: Mazda 3 G120 Challenge 2015
Lokacija: Niš

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od jocas » 26 Dec 2013, 22:29

Dajte preporuku za neku aplikaciju za Anroid koja radi "refresh" Galerije.
Sony Xperia. Imao sam 1530 slika u galeriji (slike su bile na SD kartici), preko PC Companion-a pobrisao 1300 (prebacio na komp) ali su one ostale kao thumbnails, i pokazuje mi da i i dalje ima 1540 slika, samo što su one "obrisane" lošeg kvaliteta i blede. Kad se gleda kartica direktno tih fajlova nema. Brisao sam i thumbnails folder ispod DCIM, ali nikako da mi odradi refresh. Probao sam Gallery Refresh i neki SD Scan, ali ništa.

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23808
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od dragvorl » 26 Dec 2013, 23:22

Danas sam pogledao uzivo Huawei P6, moram reci da sam prijatno iznenadjen kvalitetom izrade. Steta sto hardver nije nesto mocniji.
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 45825
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od Geza » 26 Dec 2013, 23:24

jocas je napisao:Dajte preporuku za neku aplikaciju za Anroid koja radi "refresh" Galerije.
Sony Xperia. Imao sam 1530 slika u galeriji (slike su bile na SD kartici), preko PC Companion-a pobrisao 1300 (prebacio na komp) ali su one ostale kao thumbnails, i pokazuje mi da i i dalje ima 1540 slika, samo što su one "obrisane" lošeg kvaliteta i blede. Kad se gleda kartica direktno tih fajlova nema. Brisao sam i thumbnails folder ispod DCIM, ali nikako da mi odradi refresh. Probao sam Gallery Refresh i neki SD Scan, ali ništa.
Probaj SD Maid ili Master Cleaner.
Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

Korisnikov avatar
Milos_kg
Postovi: 3525
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:06
Garaža: Alfa 147 1.9 16v JTDm
Lokacija: Kragujevac

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od Milos_kg » 26 Dec 2013, 23:27

@jocas
Probaj Gallery Excluder -> link (ukoliko ovakav link nije po pravilima, recite da brisem i saljem na PP)
Evo i nekog opisa ovde, mozda nadjes neko uputstvo kako se koristi app, nisam stigao da pogledam -> link

***********
dragvorl je napisao:Danas sam pogledao uzivo Huawei P6, moram reci da sam prijatno iznenadjen kvalitetom izrade. Steta sto hardver nije nesto mocniji.
Jesi li gledao Alcatel OneTouch Idol X? IPS full HD ekran, QC CPU, poseduje GPU, dopadljiv dizajn... i nije preterano skup, 250e.

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23808
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od dragvorl » 26 Dec 2013, 23:46

Zasrase Alcatel sa tim zadnjim delom. P6 mi je perfektan sto se kucista tice. Koliko je bitno za telefon da ima GPU? Ne njakam puno telefon, wifi, browsing uglavnom uz naravno pozive i SMS i treba mi neka ok kamera sa blicom, zadrzao bih telefon ~2 godine. Da li to sto nema poseban GPU moze da znaci probleme na taj rok?
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Korisnikov avatar
Milos_kg
Postovi: 3525
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:06
Garaža: Alfa 147 1.9 16v JTDm
Lokacija: Kragujevac

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od Milos_kg » 27 Dec 2013, 00:16

Da, ako mene pitas, prilicno je bitan. GPU rasterecuje procesor jer preuzima graficke kalkulacije, i samim tim umnogome podize performanse uredjaja.
Ako vec planiras da telefon zadrzis 2 godine, ne bih ti savetovao telefon bez GPU, jer sve toliko brzo napreduje i biva kompleksnije, da nisam siguran koliko ce to P6 moci da isprati.

Meni je Idol X bas lep :pardon:

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23808
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od dragvorl » 27 Dec 2013, 00:25

Bas steta za P6, mnogo lep telefon.
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 30015
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od trojanac » 27 Dec 2013, 10:15

Ako neko ima provereno uputstvo sa neta kako se dekodira Desire X, molim neka mi se javi na PP.

U Telenoru neće da mi daju kod za otključavanje dok je još pod ugovorom, a imam dva broja kod njih i telefon je pod ugovorom na jednom broju. Oba se koriste i koristiće se i dalje, a sad hoću da uzmem još jedan telefon na ovaj drugi broj i da potpišem ugovor, da mi uzmu još para. Ali neće da mi ovaj dekodiraju, a ja hoću da ga dam ženi koja je u VIP-u.

Mrzim te gluposti, kad to njihovo kodiranje nije nikakva zaštita. Skine se za 3 minuta u servisu ili za 10 minuta preko neta ako se imalo razumeš.
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
vlajko
Postovi: 476
Pridružio se: 15 Mar 2012, 11:59
Garaža: Honda Civic 1.4
Lokacija: Beograd

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od vlajko » 27 Dec 2013, 10:36

U sličnoj smo situaciji. I mene smorio Desire X pa će kod žene.
I meni drugi broj ističe sredinom januara pa bi uzeo nešto malo veće. Za sad nemam ideju šta.
Šta ti planiraš da uzmeš?

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 30015
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od trojanac » 27 Dec 2013, 10:53

Desire 500 bi uzeo. Meni više nego dovoljno, a X me nije smorio nego ženin L3 stalno baguje, sad već kuburi sa prostorom, a ona nije uopšte zahtevan korisnik.
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
Texonja
Postovi: 4510
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:09
Garaža: X3
Lokacija: Poker table

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od Texonja » 27 Dec 2013, 11:20

Moja zena takodje nije zahtevan korisnik, naprotiv, jos fura Nokiu E72, a uzeo bih joj neki Android (vec godinu dana se teglimo sa tim, posto prvo mora da predje na postpaid sa prepaida, pa i to govori koliko ustvari malo koristi telefon). Mislio sam Samsung Core da joj uzmem, ali drugar koji drzi radnju sa telefonima mi je preporucio Samsung Galaxy S2Plus umesto njega za prakticno iste pare. Izgleda savremenije od Core-a, nisam poredio detalje hardvera ali mislim da je isti q manje-vise. Jedino to sto model nosi naziv S2 ostavlja malo gorak ukus u ustima, da kupujes nov uredjaj koji je u startu davno prevazidjen, ali kontam da je totalno sigurna kupovina i da sa tim softverom i hardverom nema greske.
Everything happens for a reason. Sometimes the reason is that you're stupid and make bad decisions!

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 30015
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od trojanac » 27 Dec 2013, 11:37

Da, bolji izbor je S2+ od Core.
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21094
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od nidza » 27 Dec 2013, 11:42

Preporučujem Alcatel Idol X umesto S2+.

Korisnikov avatar
Texonja
Postovi: 4510
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:09
Garaža: X3
Lokacija: Poker table

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od Texonja » 27 Dec 2013, 12:10

Znam da u drugim proizvodjacima sigurno ima veceg odnosa dobijenog i placenog, ali bih se drzao HTCa ili Samsunga.
Ne znam ima li HTC pandam ovom Samsungu, ali izgleda da cu kako stvari stoje uzeti S2plus, ako ne danas, onda ovih dana.

HTC
Everything happens for a reason. Sometimes the reason is that you're stupid and make bad decisions!

Odgovori