Mobilne telekomunikacije

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19276
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od Heinz » 15 Maj 2023, 13:19


Korisnikov avatar
hyundai_i30
Postovi: 353
Pridružio se: 02 Avg 2022, 05:13
Garaža: Hyundai i30 1.4 16V, 2011. (plin + benzin)
Lokacija: Niš

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od hyundai_i30 » 15 Maj 2023, 13:22

shandu90 je napisao:Ja sam presao u A1 zbog interneta (trosim 15-20gb mesecno) i crnjak je to sto bas na poslu nemam signala za net a tamo mi najvise treba i najvise me zovu. Bio sam dugo u mts-u ali oni nude samo minute i poruke koje mi uopste i ne trebaju.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Nisi imao srece sa tim... A1 Mocna tarifa koja je prosle godine u ovo vreme bila na promociji je zaista bila top opcija - 1100 RSD mesecno za neogranicene minute i poruke i 1TB na 2 godine, nekih 47GB mesecno da zadovolji potrebe za podacima gotovo svakog korisnika. Apsolutno ne razmisljam o potrosnji i nije bilo problema za ovih godinu dana.

Inace sam izmenjao sve mreze do sad, ukljucujuci i pominjani Globaltel i definitivno za moje potrebe je ovo sto trenutno imam najbolja varijanta jer dosta telefoniran i dosta trosim net.

Sent from my M2101K6G using Tapatalk



Korisnikov avatar
carov2
Postovi: 4176
Pridružio se: 23 Apr 2012, 20:24
Garaža: Audi A4
Lokacija: Pirot, Kladovo
Kontakt:

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od carov2 » 15 Maj 2023, 13:45

Kass je napisao:Otkrio sam da su ove virtualne aplikacije genijalne za ljude koji dosta putuju. Pogledajte https://www.airalo.com/.

Kupiš sebi lokalnog interneta koliko ti treba i preko toga obavljaš sve ostalo. Na iphone - iphone je savršeno jer svi rade na facetime tako da su ti pozivi potpuno normalni, bez ikakvih viber i ostalih komplikacija. Verujem da nije previše loše ni za android.
Dobro je, ali kao što je @ftj napisao, bude relativno skupo.

Ja lično koristim grčku Vodafone karticu, koja ima super ponude, tako da nju koristim kada putujem negde u EU.

Evo kakve su ponude:SlikaSlikaSlikaSlikaSlikaSlika

Sent from my LE2121 using Tapatalk


Kass
Postovi: 205
Pridružio se: 23 Avg 2017, 21:59

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od Kass » 15 Maj 2023, 14:51

Da, razumem da se mora žrtvovati udobnost ukoliko je potrebna velika količina podataka.

Pošto smeštaj uvek ima net, posebno ukoliko je u pitanju poslovni put, ovo meni završi usputne potrebe, navigaciju i sve slično.

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 13042
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od Saša » 15 Maj 2023, 15:56

Ja sam nedavno koristio (kupio) napolju eSIM karticu sa neograničenim Net-om u celoj Evropi i za 15 dana me to koštalo 47 dolara (samo data opcija). Kupljena preko "Holafly" web sajta/servisa. Kada sam je instalirao ispostavilo se da je to u stvari "kartica" austrijskog provajdera "Drei". Savršeno sve radilo kroz Irsku, Francusku, Nemačku, Austriju... sve do kuće. Jedina mana je što ta kartica (takođe i nijedna druga kupljena preko istog servisa) nije dozvoljavala deljenje Net-a na drugi telefon pa kada kupujete tako nešto a računate eventualno na tu opciju - proverite dobro pre plaćanja (većina to ne dozvoljava - prosto da bi vas naterali da kupite još jednu "karticu". :)

Korisnikov avatar
carov2
Postovi: 4176
Pridružio se: 23 Apr 2012, 20:24
Garaža: Audi A4
Lokacija: Pirot, Kladovo
Kontakt:

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od carov2 » 15 Maj 2023, 16:26

Kass je napisao:Da, razumem da se mora žrtvovati udobnost ukoliko je potrebna velika količina podataka.

Pošto smeštaj uvek ima net, posebno ukoliko je u pitanju poslovni put, ovo meni završi usputne potrebe, navigaciju i sve slično.
Ne nužno, ukoliko neko već ima neku EU sim karticu, recimo Grčku, koju je kupio prilikom letovanja.
Sve se radi online, dopuna i aktiviranje dodataka.

Ja lično imam u sklopu paketa i internet u romingu, kao i supruga, tako da nam je to dobar backup, makar kao sredstvo za aktivaciju nekog dodatka na grčkoj SIM kartici.

Sent from my LE2121 using Tapatalk


Korisnikov avatar
zdushan
Postovi: 1645
Pridružio se: 12 Jan 2013, 13:02
Garaža: Škoda Superb 2.0 TDI 4x4
Lokacija: Beograd

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od zdushan » 15 Maj 2023, 21:33

Ja imam grčku, vodafone, od prošlog leta. 10-12€, 30 dana internet, flat.
Misliš li da mogu da je reaktiviram?

Sent from my SM-A715F using Tapatalk


Korisnikov avatar
carov2
Postovi: 4176
Pridružio se: 23 Apr 2012, 20:24
Garaža: Audi A4
Lokacija: Pirot, Kladovo
Kontakt:

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od carov2 » 15 Maj 2023, 21:44

Probaj ovako:

Da osposobiš Vodafone aplikaciju na telefonu, pa onda preko nje probaš, online dopuna itd.

Potraži na internetu Vodafone GR aplikaciju, napravi nalog, a trebaće ti i broj telefona, možda ti pošalju neki SMS i slično.

Nemam informaciju koliko traje SIM, mogu sada da potražim da li negde u aplikaciji piše.

Sent from my LE2121 using Tapatalk


Korisnikov avatar
shandu90
Postovi: 12319
Pridružio se: 22 Jan 2016, 23:13
Garaža: Opel Astra J 1.4 Turbo
Lokacija: Novi Sad

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od shandu90 » 15 Maj 2023, 21:47

hyundai_i30 je napisao:
shandu90 je napisao:Ja sam presao u A1 zbog interneta (trosim 15-20gb mesecno) i crnjak je to sto bas na poslu nemam signala za net a tamo mi najvise treba i najvise me zovu. Bio sam dugo u mts-u ali oni nude samo minute i poruke koje mi uopste i ne trebaju.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Nisi imao srece sa tim... A1 Mocna tarifa koja je prosle godine u ovo vreme bila na promociji je zaista bila top opcija - 1100 RSD mesecno za neogranicene minute i poruke i 1TB na 2 godine, nekih 47GB mesecno da zadovolji potrebe za podacima gotovo svakog korisnika. Apsolutno ne razmisljam o potrosnji i nije bilo problema za ovih godinu dana.

Inace sam izmenjao sve mreze do sad, ukljucujuci i pominjani Globaltel i definitivno za moje potrebe je ovo sto trenutno imam najbolja varijanta jer dosta telefoniran i dosta trosim net.

Sent from my M2101K6G using Tapatalk
Ja sam uzeo neo surf gde ima 40gb neta, za moje potrebe sasvim dovoljno. Valjda ce mi raditi kad se preselimo na novu lokaciju, da ne ustajem non stop da jurim signal.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14196
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od pedja » 15 Maj 2023, 21:48

Od kada su roming dodaci postali pristupačniji, ne razmišljam o kupovini stranih kartica

Pre sam nosio BonBon u onom malom ruteru. Posle sam imao nešto rominga u paketu. Sada su 1 ili 3GB, kroz tarifni dodatak, sasvim dovoljni za net koji mi treba usput.

U "lokalnom" romingu imam (za mene) i previše neta :D

TapaT


Korisnikov avatar
carov2
Postovi: 4176
Pridružio se: 23 Apr 2012, 20:24
Garaža: Audi A4
Lokacija: Pirot, Kladovo
Kontakt:

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od carov2 » 15 Maj 2023, 22:00

Ok je bio Bonbon, pogotovo u početku, a posle je A1 Hrvatski bio bolji, a što se tiče Grčke, za koju dosta njih i uzima/uzimalo kartice, prošle godine su nudili neverovatne uslove, prosto i sada ne verujem, praktično flat internet za 7 ili 30 dana za relativno male pare.
@zdushan

Moraš da probaš onu varijantu od iznad, preko aplikacije pa da vidiš, u mojoj aplikaciji sam našao samo koliko važi kredit, baš kratko.Slika

Sent from my LE2121 using Tapatalk


Korisnikov avatar
zdushan
Postovi: 1645
Pridružio se: 12 Jan 2013, 13:02
Garaža: Škoda Superb 2.0 TDI 4x4
Lokacija: Beograd

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od zdushan » 15 Maj 2023, 22:04

Tnx

Sent from my SM-A715F using Tapatalk


programer
Postovi: 375
Pridružio se: 07 Apr 2017, 17:31

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od programer » 16 Maj 2023, 10:44

Mislim da neće moći da aktivira, jer ne može da stigne sms. Ja sam probao par puta isto, čini mi se oko nove godine i nikad ne stigne sms za verifikaciju.

Doduše, možda su u međuvremenu nešto izmenili, pa ako uspeš ti javi. Mada mislim da je moja sim kartica svakako istekla sad.

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 13042
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od Saša » 16 Maj 2023, 10:50

Ova varijanta sa jednokratnim eSIM-ovima je mnogo dobra i elegantna stvar jer ne moraš da gubiš vreme na traženje office-a provajdera, nema menjanja/stavljanja katice u telefon... Kupiš kada hoćeš i gde hoćeš. Kada istekne - kupiš drugi i teraj dalje... Internet dodaci mi ne rade posao jer mi treba mnogo protoka. Meni to sada toliko olakšava život i posao da vam ne mogu opisati (često sam napolju po raznim državama)...

Korisnikov avatar
carov2
Postovi: 4176
Pridružio se: 23 Apr 2012, 20:24
Garaža: Audi A4
Lokacija: Pirot, Kladovo
Kontakt:

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od carov2 » 16 Maj 2023, 11:23

Gde kupiš esim, pitam jer mi ne deluje mnogo bolje od internet dodataka, odnos cena/GB.

Sent from my LE2121 using Tapatalk


Odgovori