Mobilne telekomunikacije

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Korisnikov avatar
Mladen7
Postovi: 2129
Pridružio se: 10 Jul 2014, 17:11
Garaža: Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 16v Sportwagon
Lokacija: Beograd ,NBg

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od Mladen7 » 07 Apr 2020, 13:38

ljuba je napisao:Najlaksi nacin je uzeti starinski telefon. Gde god da se ulogujes ili pridjes internetu nacice te odmah... Znaci ako ne zelis da te prate jednostavno ne koristis smart telefon, bar ne konvencionalni... A ni auto :) moderniji... nego neku klasiku :)
I tako radi praćenje.
Ne mora biti smartfon ,tako je samo još lakše i ima više opcija praćenja čak i ambijentalni zvuci. Kada se radi o starim mobilnim uređajima oni se lociraju karticom i to prilično precizno.

Što kažeš jedino sigurno je nemati bilo kakav uređaj pri sebi. Ni moderan auto...

Medling
Druže ako su vam propisali praćenje bolje ispoštuj.
Sem nekog bitnog razloga ne vidim što bi se zezao s tim.
Mogu provaliti da nešto nije kako treba pa te detaljnije proveriti.
* Ne ulazim u to koliko je sam koncept hmm*

Korisnikov avatar
shandu90
Postovi: 12319
Pridružio se: 22 Jan 2016, 23:13
Garaža: Opel Astra J 1.4 Turbo
Lokacija: Novi Sad

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od shandu90 » 07 Apr 2020, 13:41

Sto vas brine to pracenje? Sve se zivo prati danas. U vremenu gde te gps nadje u sred njive (sa malim odstupanjem) ne razumem poentu sakrivanja. Nema toga vise, proslo je to vreme odavno.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Korisnikov avatar
HKS
Postovi: 11164
Pridružio se: 14 Jan 2013, 17:31
Lokacija: Soba

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od HKS » 07 Apr 2020, 13:53

shandu90 je napisao:Huawei je mogao bolje resenje naci za prednju kameru. Jako je glupo i ruzno kad imas crnu rupu u ekranu, mogli su to diskretnije da naprave. Nece se oni dobro provesti sa tim app gallery u evropi. Ovo ni na sta ne lici, za evropske pojmove.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ono na mate 30 je dobro, ali ovdje to ili nije moglo ili su htjeli punchole pomodarstvo.
Ako ubace ove osnovne aplikacije sto fale (Instagram, Facebook i slicno) sluzice on i prosjecnim korisnicima. Vjerovatno ce novije verzije aplikacija podrzavati i HMS pored GMS (recimo ovaj Call of duty sto trazi GMS). Ipak treba jos neko vrijeme proci da se razvije Appgallery, a kasnije mozda i njihov OS.
Pitanje kako ce Youtube aplikaciju rijesiti? Napraviti neku svoju?




Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока


Korisnikov avatar
shandu90
Postovi: 12319
Pridružio se: 22 Jan 2016, 23:13
Garaža: Opel Astra J 1.4 Turbo
Lokacija: Novi Sad

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od shandu90 » 07 Apr 2020, 14:29

Resenje na p smart z je mnogo bolje. Veliki zadatak im predstoji u evropi sa app gallery. Jesu uopste odmakli pregovori sa Trampom oko blokade?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Korisnikov avatar
Kuzmanovic
Postovi: 15138
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:31
Garaža: Alfa Romeo MiTo 1.4 TB MultiAir
Lokacija: Beograd

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od Kuzmanovic » 07 Apr 2020, 19:33

Primetio sam jedan jako glup nedostatak na Mi A3. Tokom razgovora hoce da se ukljuci ekran, a onda licem da se aktivira neka od opcija poput spikerfona. U sustini senzor je previse osetljiv pa se na minimalno odvajanje aktivira ekran, a s obzirom da se senzor nalazi u sredini telefona, ekran se aktivira kada se telefon pomeri tako da senzor bude iznad unutrasnjeg dela uha. Ovaj problem se najcesce javlja tokom hodanja, a verovatno moze biti resen softverskim putem, tako da i nije veliki problem, ali dosta nervira. Nadam se da ce biti reseno.

Sent from my Mi A3 using Tapatalk


Korisnikov avatar
meidling
Postovi: 1059
Pridružio se: 02 Feb 2017, 19:16
Garaža: Volvo XC90 II D4
Lokacija: Wien_Leskovac

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od meidling » 07 Apr 2020, 19:42

Mladen7 je napisao:
ljuba je napisao:Najlaksi nacin je uzeti starinski telefon. Gde god da se ulogujes ili pridjes internetu nacice te odmah... Znaci ako ne zelis da te prate jednostavno ne koristis smart telefon, bar ne konvencionalni... A ni auto :) moderniji... nego neku klasiku :)
I tako radi praćenje.
Ne mora biti smartfon ,tako je samo još lakše i ima više opcija praćenja čak i ambijentalni zvuci. Kada se radi o starim mobilnim uređajima oni se lociraju karticom i to prilično precizno.

Što kažeš jedino sigurno je nemati bilo kakav uređaj pri sebi. Ni moderan auto...

Medling
Druže ako su vam propisali praćenje bolje ispoštuj.
Sem nekog bitnog razloga ne vidim što bi se zezao s tim.
Mogu provaliti da nešto nije kako treba pa te detaljnije proveriti.
* Ne ulazim u to koliko je sam koncept hmm*
Nije za mene pitam za drugaraSlika.Za sad nisu.Al bilo je neke price da se na mobilni telefon instalira neka aplikacija za pracenje a onaj ko nema Smartphone da ce dobiti neki privezak koji je transmiter i koji će svako morati da ima kod sebe.Na taj način će moći da prate ako neko zakači virus sa kim je u zadnjih 10 dana imao kontakt.

Gesendet von meinem SM-A750FN mit Tapatalk


Korisnikov avatar
Mladen7
Postovi: 2129
Pridružio se: 10 Jul 2014, 17:11
Garaža: Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 16v Sportwagon
Lokacija: Beograd ,NBg

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od Mladen7 » 07 Apr 2020, 21:03

Reci drugaru onda

Skapirao sam pre da živiš u Austriji a čuli smo i ovde za tu mogućnost kod vas.

Kao i da oko 2 miliona Austrijanaca odjednom nema telefon , al su oni kod vas odmah rešili to privescima .


Korisnikov avatar
meidling
Postovi: 1059
Pridružio se: 02 Feb 2017, 19:16
Garaža: Volvo XC90 II D4
Lokacija: Wien_Leskovac

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od meidling » 07 Apr 2020, 21:45

Za sad je na dobrovoljnoj bazi ali ipak je već 200.000 ljudi instaliralo aplikaciju.

Gesendet von meinem SM-A750FN mit Tapatalk


A.M.
Postovi: 28
Pridružio se: 22 Jul 2012, 18:03
Garaža: Peugeot 3008
Lokacija: Beograd

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od A.M. » 10 Apr 2020, 22:18

Kuzmanovic je napisao:
07 Apr 2020, 19:33
Primetio sam jedan jako glup nedostatak na Mi A3. Tokom razgovora hoce da se ukljuci ekran, a onda licem da se aktivira neka od opcija poput spikerfona. U sustini senzor je previse osetljiv pa se na minimalno odvajanje aktivira ekran, a s obzirom da se senzor nalazi u sredini telefona, ekran se aktivira kada se telefon pomeri tako da senzor bude iznad unutrasnjeg dela uha. Ovaj problem se najcesce javlja tokom hodanja, a verovatno moze biti resen softverskim putem, tako da i nije veliki problem, ali dosta nervira. Nadam se da ce biti reseno.
Neće.
To je feature xiaomi telefona, koji postoji ko zna od kad, i provlači se na velikom broju (svim?) modelima. Najbolje je kad u razgovoru pritisneš "mute", pa pričaš i pričaš, a sagovornik te ništa ne čuje. Ili kad u razgovoru nasumično pozoveš neki broj iz kontakata, a to naravno ne vidiš.
Meni je sad opcija da automatski kad se javljam isključim ekran, ali čak i to nije sigurno, jer se nekada opet uključi.
To je jedna, ali mnogo velika mana za Xiaomi. Ali deluje da toliko pružaju više, da ga ja i pored toga opet razmatram, iako stalno sebi pričam da ne bi trebalo.

Korisnikov avatar
Sloba
Site Admin
Postovi: 10571
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:03
Garaža: Ford Fiesta Ecoboost, Mazda CX-30 AWD
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od Sloba » 11 Apr 2020, 09:36

U kuci imam cetiri razlicita modela (redmi 6A, mi 5s, mi 6 i mi 9) i nikad se nista slicno nije dogodilo. Ako imas zastitno staklo, pokriva li senzor, mozda?

Sent from my MI 9 using Tapatalk



Korisnikov avatar
klisko
Postovi: 666
Pridružio se: 01 Okt 2016, 00:09
Garaža: Octavi A7FL 1.6TDI 2019, Octavia A5FL 1.9TDI 2010
Lokacija: Beograd

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od klisko » 11 Apr 2020, 10:00

To zavisi od komada do komada, nema veze sa modelom. Meni je kroz ruke prošlo dva RN3, RN4, RN5, Mi mix2 i sada Mi 9T. Petica i devetka kod mene imaju taj problem, kod petice mnogo više izražen. Na 9T ponekad vidim po završetku razgovora da je spušten notification bar (kao da sam povukao na dole sa vrha ekrana) ali nikada nisam uvom tapnuo neki taster. Na RN5 se svašta dešavalo, prekidi razgovora, mute, uključivanje airplane moda, bilo je baš iritantno. Imao sam naviku da po javljaju pritisnem power dugme da bih ugasio ekran, to je dosta pomagalo ali ne uvek. Nemam nikakvo staklo niti foliju, samo maske.

A.M.
Postovi: 28
Pridružio se: 22 Jul 2012, 18:03
Garaža: Peugeot 3008
Lokacija: Beograd

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od A.M. » 11 Apr 2020, 11:37

Takođe nemam nikakvo zaštitno staklo.
Problem nije izolovan, jer se pretragom vidi veći broj ljudi sa ovim problemom.
Nakon restarta telefon jedno vreme radi normalno, a posle prosto se nešto zaglupi.

Ralee
Postovi: 3480
Pridružio se: 13 Jan 2015, 22:09

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od Ralee » 11 Apr 2020, 14:15

Cini mi se da na bench-u ima uputstvo kako kalibrisati taj senzor.

Korisnikov avatar
sasa lbg
Postovi: 1572
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:11
Garaža: citroen C5 ,passat B3,citroen C3,vw caddy
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od sasa lbg » 12 Apr 2020, 11:36

Kuzmanovic je napisao:Primetio sam jedan jako glup nedostatak na Mi A3. Tokom razgovora hoce da se ukljuci ekran, a onda licem da se aktivira neka od opcija poput spikerfona. U sustini senzor je previse osetljiv pa se na minimalno odvajanje aktivira ekran, a s obzirom da se senzor nalazi u sredini telefona, ekran se aktivira kada se telefon pomeri tako da senzor bude iznad unutrasnjeg dela uha. Ovaj problem se najcesce javlja tokom hodanja, a verovatno moze biti resen softverskim putem, tako da i nije veliki problem, ali dosta nervira. Nadam se da ce biti reseno.

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
Promeni položaj tel. tj drugačije ga malo stavi na uvo u odnosu na ono što si navikao.
Treba malo vremena ali nije neresivo ,treba se prilagoditi.
Jeste mana to stoji.

https://www.bajtbox.com/android-10-za-x ... dogradnja/


Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока



Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 13043
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od Saša » 12 Apr 2020, 13:31

Promeni telefon, uzmi Samsung. :D

TT


Odgovori