Mobilne telekomunikacije

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Korisnikov avatar
steva_anya
Postovi: 5456
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:29
Garaža: Honda Civic 1.8 Sport 2011
Lokacija: Beograd

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od steva_anya » 17 Jan 2012, 19:53

Odusevljen sam sa SE Xperia Arc S-om!
Od kad sam podesio sve za kucanje poruka i prepoznavanje teksta, telefon je dobio konacnu ocenu - 9 kod mene. Prelep dizajn, ogroman ekran, lepih boja i brzog odziva, procesor i memorija dovoljno brzi da zadovolje i zahtevnije korisnike od mene.
Iako sam mislio da ga zamenim za N8, to se nece nikad desiti. :)

Android OS radi sjajno, sve je lepo, sinhronizovano.
Mozda zahteva vise podesavanja od Simbijana, ali zato kad se sve podesi radi brze i tecnije.
Ovo pisem kao veliki fan Simbijana i Nokije.

Zanimljiv podatak koji sam dobio u Komtrejdu: ako se sa telefona zele gledati/pustati HD filmovi memorijska kartica mora biti minimum klasa 6. Navodno se ne moze pustiti ako je niza klasa, nesto oko brzine citanja. Neko strucniji ce znati bolje da objasni.
To vazi i za druge telefone. Pa eto, ako neko hoce da uzme vecu memorijsku, sa namerom da gleda HD filmove, da zna.

Inace, u Komtrejdu koji je uvoznik SE telefona Arc S kosta 54000 dinara! :trljamoci:
Na oglasima se prodaje za 300-350e zavisno koliko je koristen, da li je iz Vipa ili Telenora, ima li ili nema garanciju. Objektivno mu je cena tu negde izmedju, oko 400-450e, sa dve godine garancije naravno.

Uzeo sam ga za 1din u Vipu, uz najveci postpaid 2000 paket, koji je mesecno 4100din.
Mislim da je telefon super opcija - realna. Galaxy S2 je bolji u pojedinim segmentima za nijansu od njega, ali ne toliko da mu doplata u istom paketu bude 17000din. Nekih 5000din je maksimalna i objektivna doplata po meni koju treba platiti za S2 u ovom paketu.

Zamerke:
- nije beli :smesko: . Mislim da bi mu bela boja vise odgovarala, na zalost nema je u Vipu.
Videcu da li je neka realna cena maske, pa da kupim belu. :sreckovic:
- nema fabricki speed dial. Lako resivo instaliranjem neke aplikacije.
- kamera je suvise blizu gornjoj ivici, tako da se prsti pri snimanju/fotografisanju udaljavaju od telefona, pa nije lako mirno i cvrsto drzati telefon.

Pohvale:
- Android OS
- aplikacija za kamere po otadzbini
- mogucnost instalacije iGO navigacije
- IMDb aplikacija [filmofil sam, i volim da sam u toku sa filmografijom, sto mi je olaksano ovom aplikacijom i "notify me" opcijom
- glasovan pretraga na Google-u [pritisnem taster, kazem, i on pronadje]
stomatologija na drugaciji nacin: tomorrow tooth
https://www.facebook.com/LegeArtisDrKopanja

Korisnikov avatar
Gaginh0
Postovi: 8808
Pridružio se: 13 Jan 2012, 06:16
Garaža: Nemam garažu :(
Lokacija: In the middle of nowhere

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od Gaginh0 » 18 Jan 2012, 11:53

A gdeje tema "Koji telefon imate?"? Ili ta tema nije ni otvarana ovde, a?

Evo ja sam uzeo Samsung Star II, nije simbian, nije android nije nista, ali mi se dja! Moj prvi tel sa tacom, pa se jos uvezbavam, vazno mi je da ima wireless, sve ostalo mi je nebitno.
BOJ SE OVNA, BOJ SE GOVNA, A KAD ĆU ŽIVETI?

Slika

Korisnikov avatar
bane valjevo
Postovi: 3224
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:57
Garaža: Hyundai Getz 1.3b
Lokacija: Beograd-Valjevo

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od bane valjevo » 18 Jan 2012, 12:00

Ovo je tema za sve...

Sony Ericsson Zylo uzet u Vipu pre tacno godinu dana, uz paket... Meni vazno samo zbog muzike i minuta...

Inace devojka ima Vip Droid, to je onaj Zte, mislim Racer, sasvim ok telefon, ali mi android malo ruzan... Inace sledece godine u ovo doba kad mi istekne paket uzecu neki svemirski, verovatno Samsung ili Sony (posto vise nece biti Ericsson u imenu) ali vazno mi je da bude veliki ekran, to mi se oduvek svidjalo...
http://www.felicity.edu.rs" onclick="window.open(this.href);return false;

Korisnikov avatar
steva_anya
Postovi: 5456
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:29
Garaža: Honda Civic 1.8 Sport 2011
Lokacija: Beograd

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od steva_anya » 18 Jan 2012, 12:49

Od zamene maske na Arc S-u nema nista.
Zvao sam ovlasceni servis, i cena je, pazite sad - 20 000 dinara!
Nije moguce zameniti samo masku, vec se mora menjati i displej-tac skrin, tako je povezano-zalepljeno kako su mi rekli.
Steta.

Uzeo sam silikonsku futrolu i foliju za ekran koju jos nisam postavio. Osecaj u ruci identican, nista ne smeta. Jeste malo ruzniji sada, ali Boze moj, ovako cu ga sacuvati.
stomatologija na drugaciji nacin: tomorrow tooth
https://www.facebook.com/LegeArtisDrKopanja

Korisnikov avatar
Kuzmanovic
Postovi: 15136
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:31
Garaža: Alfa Romeo MiTo 1.4 TB MultiAir
Lokacija: Beograd

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od Kuzmanovic » 18 Jan 2012, 15:53

bane valjevo je napisao:Ovo je tema za sve...

Sony Ericsson Zylo uzet u Vipu pre tacno godinu dana, uz paket... Meni vazno samo zbog muzike i minuta...

Inace devojka ima Vip Droid, to je onaj Zte, mislim Racer, sasvim ok telefon, ali mi android malo ruzan... Inace sledece godine u ovo doba kad mi istekne paket uzecu neki svemirski, verovatno Samsung ili Sony (posto vise nece biti Ericsson u imenu) ali vazno mi je da bude veliki ekran, to mi se oduvek svidjalo...
Moze neko objasnjenje, neki link? :D

Produzio sam ugovor pre par dana sa vipom i uzeo sam Galaxy Y. Kada sam ga gledao po radnjama nisam bio nesto odusevljen ali kako ga vise koristim, sve vise mi se svidja. Naravno, sa androidom sam odusevljen, posto mi je prvi telefon sa androidom. Jedina mana mu je ekran odnosno rezolucija, mogli su to malo bolje da mu urade ali dobro, verovatno zbog toga mu baterija duze traje.

Inace, gde ima da se kupe zastitne folije za ekran i koliko mogu da kostaju(uopste nemam predstavu)?

Korisnikov avatar
bane valjevo
Postovi: 3224
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:57
Garaža: Hyundai Getz 1.3b
Lokacija: Beograd-Valjevo

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od bane valjevo » 18 Jan 2012, 16:01

http://www.felicity.edu.rs" onclick="window.open(this.href);return false;

Korisnikov avatar
oli
Postovi: 881
Pridružio se: 13 Jan 2012, 19:39

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od oli » 18 Jan 2012, 16:16

Ja se nadam da ce se kod nekog operatera pojaviti Samsung Wave 3, pa da ga uzmem. A koliko sam citao Samsung odustaje od Bade , steta ja sam prezadovoljan kako je odradjena :jane:

Korisnikov avatar
Milos_kg
Postovi: 3525
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:06
Garaža: Alfa 147 1.9 16v JTDm
Lokacija: Kragujevac

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od Milos_kg » 18 Jan 2012, 16:43

@Gaginjo
Koliko si ga platio, Pola ti? :mrgreen:

Kad sam sve ponovo predstavio, onda da ne preskacem telefon.

LG Optimus One P500.

Telefon je star 5meseci, 3 meseca koriscen u Svajcarskoj, 2 meseca ga koristim ja. Kupljen za 70chf.
Po preuzimanju, instaliran Andorid 2.3.3 i custom Franco Kernel V2.
Overclock-ovao sam CPU sa 600 na 729MHz, telefon radi glatko i brzo.

Telefonom sam generalno zadovoljan, baterija drzi 2-3 dana, u zavisnosti od koriscenja.
- Kamera od 3mpx je zadovoljavajuca, ne poseduje blic, tako da slike u tamnim prostorijama nisu toliko dobre.
Video zapis sa max 480p je odlican.
- Kuciste je izradjeno od soft plastike, telefon jako lepo lezi u ruci.
- Poseduje 200MB interne memorije(premalo po mom misljenju) i 512MB RAM memorije, sto je vise nego dovoljno. U StandBy rezimu je slobodno oko 300mb, dok je uz par pokrenutih aplikacija slobodno 180-200mb memorije.
- Capacitive ekran od 3,2" radi odlicno, dobro reaguje na dodir. Skinuo sam zastitnu foliju, tako da je sad jos bolji osecaj.

Sve u svemu, odlican telefon za "male" pare. Ne moze se ocekivati previse jer se radi o LowBudget Andorid telefonu, ali je za te pare best buy.

Vec planiram da ga menjam nekim vecim ekranom, ali o tom potom...

Slika Slika Slika Slika Slika

Korisnikov avatar
Kuzmanovic
Postovi: 15136
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:31
Garaža: Alfa Romeo MiTo 1.4 TB MultiAir
Lokacija: Beograd

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od Kuzmanovic » 18 Jan 2012, 17:18

@ Bane :doubleup: :pijemo:

Korisnikov avatar
dunx81
Postovi: 5576
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:20
Garaža: Civic 1.8
Lokacija: Zrenjanin

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od dunx81 » 19 Jan 2012, 10:50

Imam jedno pitanjce tj problem sa telefonom.

Uzeo sam zeni Samsung Galaxy Mini, skinut sa Vipa i otkljucan za sve mreze ali ne mogu da otvorim nijednu stranicu na internetu niti aplikaciju koja koristi internet. Uredno se poveze na WiFI ali nece nista da otvori... da li znate o cemu se radi?

Korisnikov avatar
Gaginh0
Postovi: 8808
Pridružio se: 13 Jan 2012, 06:16
Garaža: Nemam garažu :(
Lokacija: In the middle of nowhere

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od Gaginh0 » 19 Jan 2012, 10:57

@ Milos - 5.000, ali je stvarno kao nov, ni jedne ogrebotine na njemu, kaze lik da je star mesec dana. Dobio kutiju i garanciju...

Ali poslednjih 5 godina sam koristio Nokiu, i sad me nervira ovaj Samsung, nervira me tuch, jedva cekam da se prvi put napijem u izlasku, mislim da se zavrsiti u 50 delova!(sala) :mrgreen:
BOJ SE OVNA, BOJ SE GOVNA, A KAD ĆU ŽIVETI?

Slika

Korisnikov avatar
Milos_kg
Postovi: 3525
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:06
Garaža: Alfa 147 1.9 16v JTDm
Lokacija: Kragujevac

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od Milos_kg » 19 Jan 2012, 12:50

dunx81 je napisao:Imam jedno pitanjce tj problem sa telefonom.

Uzeo sam zeni Samsung Galaxy Mini, skinut sa Vipa i otkljucan za sve mreze ali ne mogu da otvorim nijednu stranicu na internetu niti aplikaciju koja koristi internet. Uredno se poveze na WiFI ali nece nista da otvori... da li znate o cemu se radi?
Probaj ovo :think:
You're right, we are seeing a few issues like that on Froyo around the various device forums.

There are several things tried, which work for some in varying degrees of success, but all worth a try as they are simple:

- several reboots of the device.. just turn it off, leave it dead for a minute, then turn it back on and check wifi after about three of those cycles

- live battery pull.. with the device on, remove the battery, wait for a minute, then put it back in and check wifi

- factory data reset... menu > settings > privacy > factory data reset.. you'll lose all settings and return the device to original settings.. your SD card will not be touched
Prvo probaj ovo sa vadjenjem baterije.

Ako je Android 2.2 Froyo, probaj da instaliras 2.3 Gingerbread, Froyo je imao problema sa wi-fi kod tih modela samsunga.

Factory data reset ce izbrisati sve aplikacije i podesavanja u telefonu, moraces sve ispocetka da konfigurises (Gmail, itd...)... to ti ne bih preporucio.

Korisnikov avatar
dunx81
Postovi: 5576
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:20
Garaža: Civic 1.8
Lokacija: Zrenjanin

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od dunx81 » 19 Jan 2012, 13:52

Probao sam master reset,vratio ga sve na fabricki i ista prica...gasio palio vadio baterju...
Najgore sto moj i kolegin rade a ovaj zeza a sve isto podeseno i na isti wireless se nakacimo :think:
Android 2.2.1 je u pitanju..

Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 45767
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od Geza » 19 Jan 2012, 13:54

Možda treba da se nameste podešavanja za stream, na WI-FI.
Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

Korisnikov avatar
dunx81
Postovi: 5576
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:20
Garaža: Civic 1.8
Lokacija: Zrenjanin

Re: Mobilne telekomunikacije

Post od dunx81 » 19 Jan 2012, 14:05

I u tim wi fi podesavanjima nema sta nisam cackao palio gasio staticke ip adrese, dns, nista ne pomaze. Onda sam ga identicno podesio kao kolegin Samsung,sve u dlaku i meni ne radi,njemo radi. Kaze mi drugar isto sto i Milos,da mu donesem u servis da stavi noviji android i da bi trebalo da proradi..
Poslednja izmena od dunx81 u 19 Jan 2012, 14:07, izmenjeno 1 put ukupno.

Odgovori