Kućni ljubimci i njihovi vlasnici

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19248
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Kućni ljubimci i njihovi vlasnici

Post od Heinz » 13 Jan 2023, 22:36

Ne kapiram ideju, pa neće se pas ostavljati na čuvanje?

Sent from my SM-G770F using Tapatalk


Kass
Postovi: 205
Pridružio se: 23 Avg 2017, 21:59

Re: Kućni ljubimci i njihovi vlasnici

Post od Kass » 13 Jan 2023, 22:53

Ne razumem kako ce da dovode ljubimce, ali po onome sot pise potpuno podrzavam da se deca druze sa zivotinjama bez histerisanja poludivljih roditelja koji su odrasli u stali pa im sad svi psi smetaju. Uzasno je videti dete kako se plasi psa od 10kg samo zato sto mu roditelj histerise.

Kontam da se to moze dosta ispraviti uz boravak sa vaspitanim i normalnim psima u nekom kontrolisanom okruzenju tipa vrtica.

Super takodje sto po komentarima u ovom listu histerisu i o higijeni, prosto ne znam kako bih im objasnio da je moj pas cistiji, negovaniji od njih, i mnogo redovnije ide na sve zdravstvene kontrole.

Korisnikov avatar
Gazu
Postovi: 2110
Pridružio se: 08 Feb 2022, 00:31
Garaža: Opel Astra G 1.6i-16V
Lokacija: Novi Sad

Re: Kućni ljubimci i njihovi vlasnici

Post od Gazu » 13 Jan 2023, 23:04

Možda je tvoj pas čistiji, ali čekaj dok se neki debil ne seti da ostavi svog psa koji nije tako čist, i koji možda napravi sranje jer ga neko dete vuklo za njušku.

Mada, dok se slažem da ne treba praviti da oko deteta bude sve tako sterilno, ljudi danas preteruju po tome što puštaju psa da im i lice liže, što nikako nije ni normalno ni higijenski.

Kass
Postovi: 205
Pridružio se: 23 Avg 2017, 21:59

Re: Kućni ljubimci i njihovi vlasnici

Post od Kass » 13 Jan 2023, 23:05

Rekoh ne razumem kako ce da ih dovode, i naravno da ako to budu radili moraju imati ozbiljne standarde za procenu tih pasa i njihovih vlasnika :)

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14179
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Kućni ljubimci i njihovi vlasnici

Post od pedja » 13 Jan 2023, 23:22

Oni decu ne mogu da sačuvaju, a ne još da vode računa o tome ko kakve životinje dovodi.

Komentari su šou, kao i obično, obe strane su u pravu, što se njih tiče.

Kada su u pitanju deca i kućni ljubimci (zajedno ili odvojeno), situacija je stalno na ivici sukoba. Kakav bi ovo svet bio kada bi svaka strana imala svoj stav, ali bez ubeđivanja one druge da je nakaradna jer ne voli decu, životinje, različite rase, LBGT, vakcine, ravnu zemlju, VW, itd itd...

Ako pogledamo industriji namenjenu tim ciljnim grupama, sve je jasno. Najlepše i najlakše pare su na dečijoj i "pet" opremi/hrani. Udara se tamo gde su ljudi najtanji, a tu će i najlakše da planu u odbrani svojih stavova.




TapaT


Korisnikov avatar
Dare4x4
Postovi: 3151
Pridružio se: 22 Avg 2014, 17:00

Re: Kućni ljubimci i njihovi vlasnici

Post od Dare4x4 » 13 Jan 2023, 23:38

Ljudi, budimo realni, nastavnici i vaspitači su maksimalno obespravljeni i nemaju nikakve mogućnosti da zavedu red među decom. I zamislite sad desetoro dece iz grupe donese svoje pse u vrtić ili školu. Na šta bi to ličilo i ko bi bio odgovoran za milion mogućih problema :o

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19248
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Kućni ljubimci i njihovi vlasnici

Post od Heinz » 14 Jan 2023, 08:01

Možda se misli da ako se peške dovode dete i pas do vrtića, da nije problem da i pas dođe do vrata. Nemam pojma šta hoće.
Čuvanje psa je velika obaveza, a nije ni jeftino kao usluga.

Sent from my SM-G770F using Tapatalk


Korisnikov avatar
schonenk
Postovi: 1868
Pridružio se: 17 Jan 2014, 15:56
Garaža: honda civic ep3, honda civic ek3
Lokacija: beograd

Re: Kućni ljubimci i njihovi vlasnici

Post od schonenk » 14 Jan 2023, 12:02

Problem su i histericni vlasnici i oni drugi, dakle pojedinci. A to sto njih ne mozemo disciplinujemo imamo rat u svakom segmentu koegzistencije.

Kod mene je kuce mesanac od prijatelja povremeno. Ja ne znam koliko napada sam pretrpeo nasumicnih, iako tako revnosno cistim i biram gde ce da obavi fizioloske potrebe. Ne mogu im objasnim da svaki drugi dan deci perem obucu od izmeta i da se jednako jezim tih pojedinaca. Ne mozes im objasniti jer su histericni.

Opet, povodom teme, ovo kuce je umiljato, ali ima obicaj da bas decu gricne kad su napadna. Ne puno, ali dovoljno da puste suzu.

Kad se navikne na njih ne dira ih, ali svako novo dete dobije lekciju.

I sad da li ce vlasnik da bude svestan toga ili ce trazi opravdanje kako je dete bez pitanja diralo kucu za rep.

Korisnikov avatar
shandu90
Postovi: 12304
Pridružio se: 22 Jan 2016, 23:13
Garaža: Opel Astra J 1.4 Turbo
Lokacija: Novi Sad

Kućni ljubimci i njihovi vlasnici

Post od shandu90 » 14 Jan 2023, 13:36

Imam dva psa i apsolutno sam protiv dovodjenja raznih kerova u vrtice. Sa kakvim sam se dijabolama od vlasnika sreo setajuci kucice, uz decicu mogu da budu samo ako im se izvade svi zubi.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Kass
Postovi: 205
Pridružio se: 23 Avg 2017, 21:59

Re: Kućni ljubimci i njihovi vlasnici

Post od Kass » 14 Jan 2023, 13:57

Da zapravo medju normalno vaspitanim ljudima ne postoji nikakav animozitet. Vaspitana deca i vaspitani ljubimci su sasvim ok u svim oblicima.

Problem nastaje kod nevaspitanih primeraka i jednih i drugih.

Korisnikov avatar
rade74
Postovi: 1112
Pridružio se: 31 Mar 2013, 17:29

Re: Kućni ljubimci i njihovi vlasnici

Post od rade74 » 14 Jan 2023, 14:26

Kod pasa koji lizi svoja j..a i onda polizu dete. Savrseno.


Sent from my Pixel 6 using Tapatalk


Korisnikov avatar
shandu90
Postovi: 12304
Pridružio se: 22 Jan 2016, 23:13
Garaža: Opel Astra J 1.4 Turbo
Lokacija: Novi Sad

Re: Kućni ljubimci i njihovi vlasnici

Post od shandu90 » 14 Jan 2023, 14:46

Generalno kerovi svasta lizu i jedu. Ja ni sam nisam dozvoljavao da me moji kucici lizu po faci.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Korisnikov avatar
A170T
Postovi: 2132
Pridružio se: 30 Jun 2013, 13:47

Re: Kućni ljubimci i njihovi vlasnici

Post od A170T » 17 Avg 2023, 22:54

Ljudi su postali posebno odvratni ove godine... Prvi put su mi uvalili 2 mačeta u dvorište dok nismo bili kod kuće, i tačno znam ko je to učinio. Pokupim mačiće i odnesem nekih 200m od kuće, gde ih niko ne može zgaziti a opet su u civilizaciji. Dan kasnije se jedno od njih vrati u dvorište, opet ga vratim na isto mesto uz malo hrane. Treći put sam isto vadio neke mačiće iz dvorišta i nosio ih u gluvo doba noći. Četvrti put tj danas sam sklonio 2 komada jer su bili opasno blizu ulice, a niko od prolaznika nije hteo ni da ih pogleda. MNOGO odvratan osećaj kada ostaviš da mačići zavijaju u travi Ljudi nisu čuli da je moguće sterilizovati mačke, već im je prirodno da uvale mladunce u tuđe dvorište.

Послато са MI 9 помоћу Тапатока


Korisnikov avatar
Milos
Postovi: 8563
Pridružio se: 04 Feb 2012, 23:30
Garaža: tedeijevi geteijevi

Re: Kućni ljubimci i njihovi vlasnici

Post od Milos » 18 Avg 2023, 16:05

I nama su ostavili stene u dvoristu , bilo je malo i plakalo je i sad imamo Neru :)

Slika
Xepoj87 je napisao:
03 Feb 2023, 11:30
Sve je poslo naopako kada sam prodao prvi Mercedes.

Korisnikov avatar
A170T
Postovi: 2132
Pridružio se: 30 Jun 2013, 13:47

Re: Kućni ljubimci i njihovi vlasnici

Post od A170T » 18 Avg 2023, 16:38

Moja kuća je na izuzetno lošoj lokaciji za kućne ljubimce, pogotovu za mačke. Prošlog mačora sam 10 godina, zimi i leti svaki bogovetni dan jurio po dvorištu i zatvarao pred mrak da ne bi završio na ulici. I pogodite šta? Udare ga na istoj toj ulici, ne usmrte ga odmah već se jadan mučio satima. Psa već mogu da vežem, i po potrebi odemo u šetnju predveče.

Послато са MI 9 помоћу Тапатока



Odgovori