Kućni ljubimci i njihovi vlasnici

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Korisnikov avatar
Misha
Postovi: 3689
Pridružio se: 13 Jan 2012, 17:55
Garaža: RAV4 2.2 D4D 4WD Executive
Lokacija: Novi Sad

Re: Kućni ljubimci i njihovi vlasnici

Post od Misha » 13 Jan 2012, 21:47

Mad Max ! Star je 19 meseci,deca ga obozavaju i urnisu. Dodje im kao igracka,samo nije na baterije. :lol: Velika je maza i veoma je vezan za decu.
Prikačeni fajlovi
MAX.jpg
max 1.jpg
Live TODAY as each breath is precious and will never come again.

Korisnikov avatar
Texonja
Postovi: 4510
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:09
Garaža: X3
Lokacija: Poker table

Re: Kućni ljubimci i njihovi vlasnici

Post od Texonja » 13 Jan 2012, 23:18

Zlatni retriever, star 5 god, po rodovniku Bort, ali prekrsten u Meda :) (znam, poslednjih godinu-dve je svaki drugi pas Meda, tako da je sad malo bezveze)
Prikačeni fajlovi
DSCN0410_resize.JPG
DSCN0048_resize.JPG
DSCN0065_resize.JPG
Everything happens for a reason. Sometimes the reason is that you're stupid and make bad decisions!

Korisnikov avatar
oli
Postovi: 881
Pridružio se: 13 Jan 2012, 19:39

Re: Kućni ljubimci i njihovi vlasnici

Post od oli » 13 Jan 2012, 23:49

Bas je lep.

Korisnikov avatar
methane.master
Postovi: 21560
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:30
Garaža: Clio III ph2 1,2 16V

Re: Kućni ljubimci i njihovi vlasnici

Post od methane.master » 14 Jan 2012, 00:31

Slika koji pomahnitalo šaljem svima ovih dana, pa ajd i ovde da okačim.

Situacija kod mojih prijatelja. :cool!:

Slika
Širim haos!

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29974
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Kućni ljubimci i njihovi vlasnici

Post od trojanac » 14 Jan 2012, 00:36

:bravo:

McGrujo, okači koju sliku. :)
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
cika Kure
Postovi: 40
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:43
Garaža: Фиат Мареа Викенд 1.9јтд
Lokacija: Ruma

Re: Kućni ljubimci i njihovi vlasnici

Post od cika Kure » 14 Jan 2012, 01:26

Slika

Буби. Иначе једно од оних Огијевих штенаца :D

Zveroljub
Postovi: 928
Pridružio se: 14 Jan 2012, 20:33
Garaža: Astra j

Re: Kućni ljubimci i njihovi vlasnici

Post od Zveroljub » 15 Jan 2012, 17:57

McGruja je napisao:Tako nešto, volim 90-te :)

Samo da ga neko tuži...
Pa podneta je krivicna prijava protiv njega :D
Dosta smo se potrudili, a zvali su me iz Kurira da dam izjavu za prvi clanak (pre ovog sto si postavio link) o ovom retardiranom kretenu!!!
Zahvaljujuci novinarki Kurira, kao i ljudima sa Studia B i B92, uspeli smo snimak na kom se vidi sta je radio da pokazemo siroj javnosti. Na RTS-u su nas iskulirali...
Inace se radi o Ćuk Milošu, od oca Svetozara i majke Stane, Ovčarski put : Korinska br.3 ,telefon 011-3320-031.
Cujem da ga ljudi neprestano zovu :D

Inace, ovo su moji ljubimci:

Ka "opasan pas" (pokupljena sa ulice) http://www.facebook.com/media/set/?set= ... c191f447a5

Zverko http://www.facebook.com/media/set/?set= ... f853ef5235

i Marki koji je ranije bio kod mene na cuvanju, a od danas i zvanicno novi clan druzine :D http://www.facebook.com/media/set/?set= ... 7e161b28c0

Korisnikov avatar
Laki021
Postovi: 13095
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:41
Garaža: BMW 540i xDrive
Lokacija: Zurich

Re: Kućni ljubimci i njihovi vlasnici

Post od Laki021 » 15 Jan 2012, 21:00

Texonja je napisao: U toj situaciji kada je onaj napao sam uradio najgori moguci potez sto covek moze da uradi, a to je da sam poceo da sutiram iz sve snage tog drugog psa dok nakon 5-6 suteva nije pustio. Znam da je to losa stvar, ali nisam mogao da dozvolim da mi zadavi psa, sto bi se sigurno desilo jer ovaj moj ne ume da se bije.

A sto je to najvori moguci potez, tj stq si trebao uraditi?

Korisnikov avatar
Texonja
Postovi: 4510
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:09
Garaža: X3
Lokacija: Poker table

Re: Kućni ljubimci i njihovi vlasnici

Post od Texonja » 15 Jan 2012, 21:22

Od malena mi je svako davao savet kada se tuku psi da ne uleces jer ces gotovo sigurno dobiti ujed, ili od svog psa (slucajno) ili od onog drugog.
Inace sto se mene tice nije bilo dvojbe sta drugo da uradim.
Everything happens for a reason. Sometimes the reason is that you're stupid and make bad decisions!

Korisnikov avatar
methane.master
Postovi: 21560
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:30
Garaža: Clio III ph2 1,2 16V

Re: Kućni ljubimci i njihovi vlasnici

Post od methane.master » 15 Jan 2012, 21:53

Dok sam imao psa, neko mi je savetovao da se psi rastavljaju tako što svako svog vuče za zadnje noge.
Širim haos!

Korisnikov avatar
McGruja
Site Admin
Postovi: 13408
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:48
Garaža: Suzuki Vitara 1.6 16v AT

Re: Kućni ljubimci i njihovi vlasnici

Post od McGruja » 15 Jan 2012, 22:20

Navodno je tako, ali ajd sad ti budi priseban

Ja bih isto ovog drugog šutnuo u pravom trenutku

Korisnikov avatar
nikaragva
Postovi: 14754
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:03
Garaža: Zafir
Lokacija: Vulinjak

Re: Kućni ljubimci i njihovi vlasnici

Post od nikaragva » 16 Jan 2012, 16:25

Kako hranite pse?

Da li im dajete kosti? Mom psu sam davao sveze meso, iako su mi neki ljudi govorili, da cu tako napraviti zver od njega (ne kontam to uopste :) ), drugi da cu ga zaraziti bakterijama, pa pobogu on ono sto pojede zakopa, pa pojede posle 10 dana :)
Onda sam skontao da ti ljudi ili nisu imali psa, ili su ga drzali za ukras.
Nervira me ova kupovna hrana. Dok sam ima curecis i pilecih ledja (koja niko u kuci nece da jede) hranio sam ga sa tim, i bas je dobro napredovao. Bilo je tu i belog mesa :). Sad je to nestalo, pa planiram da mu kupujem, mislim da to nije skupo, dok ne krene na prolece tura pilica i curaka opet :)

Korisnikov avatar
Texonja
Postovi: 4510
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:09
Garaža: X3
Lokacija: Poker table

Re: Kućni ljubimci i njihovi vlasnici

Post od Texonja » 16 Jan 2012, 16:38

Jedenje sirovog mesa podstice agresivnost kod psa, mit ili istina, ne znam ali verujem da je tako. Bakterije iz termicki neobradjene hrane su mnogo opasnije nego sto moze biti ono sto zakopa, pa otkopa, tako da sam u ovo ubedjen da je ispravno i da nije mit.

Inace, moj Meda jede sve i svasta, i zdravo i nezdravo za njega. Kupujemo mu svinjske repove (sa malo mesa) i to mu barimo, ali posto njih nema uvek i tesko se nadju onda jede i leba i pastete :) ili leba i jogurta preko kog iseckam neku kobaju ili salamu da ima neki shmek. Kosti posle rucka dobije redovno ako ih ima, posto su kosti dobre za probavu. Kada dugo ne jede kosti, ima meku stolicu, a to povlaci sa sobom da mu se ne cedi ona zlezda koju imaju psi da tako kazem "na dupetu" :D i onda mora veterinar to da mu cedi. U suprotnom dobije napad svraba (kada mu je puna zlezda).
Naravno, pojede i neke stvari koje se vuku po frizideru, sniclu od 2-3 dana, neki batak, ma sve...
Everything happens for a reason. Sometimes the reason is that you're stupid and make bad decisions!

Korisnikov avatar
Laki021
Postovi: 13095
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:41
Garaža: BMW 540i xDrive
Lokacija: Zurich

Re: Kućni ljubimci i njihovi vlasnici

Post od Laki021 » 16 Jan 2012, 16:46

Texonja je napisao:Od malena mi je svako davao savet kada se tuku psi da ne uleces jer ces gotovo sigurno dobiti ujed, ili od svog psa (slucajno) ili od onog drugog.
Inace sto se mene tice nije bilo dvojbe sta drugo da uradim.

Pitam jer sam ja jednom prilikom najvecu dzukelu koju sam u zivotu video (ono je govedo, ne pas), dva puta iz sve snage sutnuo po sredini, sto bi se reklo pun volej. Situacija je bila takva da nije bilo nikakve dileme sta raditi niti vremena za razmisljanje, ali na zalost nije bilo dovoljno jer kuce koje je zgrabila nije dobro zavrsilo (bilo je jako malo i osetljivo).

Korisnikov avatar
nikaragva
Postovi: 14754
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:03
Garaža: Zafir
Lokacija: Vulinjak

Re: Kućni ljubimci i njihovi vlasnici

Post od nikaragva » 16 Jan 2012, 16:53

Jel moze neko da mi da neki konkretan dokaz da psi postaju agresivni zbog zivog mesa?

Kakva je razlika, bakterioloska, izmedju svezeg svinjetine (tek zaklene u zadnjem dvoristu, zamrznute ili ne, drzane u frizderu) koju sam dao psu, i izmedju one koju je on (istu takvu) zakopao pa pojeo posle par dana?
Mislim da ce se ipak bolje sacuvati (od bakterija) ako je u frizu bilo zaledjeno ili ne, ako te bakterije uopste imaju neko smisla u psecem stomaku. Vuk nema sporet.

Mom psu dajem otkako ga imam, kad god mogu, zivo meso. Ne vidim da je nesto agresivan. Sta vise toliko nije agresivan, da bih prosto zeleo da bude agresivniji :)


Samo da dodam, da sam ga hranio zivom curetinom. Nikad nije napao curku, ako udje kod njih, uglavnom im pojede hranu, odnosno pocne jesti dok ne dobije po nosu, i to je to. Nije se nikad zaletao na njih.

Odgovori