Kućni ljubimci i njihovi vlasnici

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Korisnikov avatar
Day Walker
Postovi: 23308
Pridružio se: 12 Jan 2012, 01:58
Garaža: Audi Q3, Škoda Kamiq
Lokacija: Beograd

Re: Kućni ljubimci i njihovi vlasnici

Post od Day Walker » 19 Jan 2016, 14:28

Garant Veljini, proveri sta vozi taj lik :D
Brzine idu u H-a !!!

Slika

Slika

Korisnikov avatar
veljabandit
Banned
Postovi: 704
Pridružio se: 13 Okt 2015, 22:23
Garaža: Cupra SC 280 dsg ........... CBR 1000 RR HRC
Lokacija: Beograd

Re: Kućni ljubimci i njihovi vlasnici

Post od veljabandit » 19 Jan 2016, 14:48

Moje akite su imale bliskih susreta sa drugim psima ali iskljucivo zbog nepaznje vlasnika tih pasa... ja svoje setam na povodcu bas zbog toga jer znam za sta su sposobni... uglavnom ljudi vole da puste pse sa povodca i onda oni pridju da njuskaju, ili recimo zenka mi je u teranju pa ih privuce i onda jbg, nagrabuse.... jednostavno americka akita (Veliki japanski pas do 2006 g.) je pas nastao radi borbi ukrstanjem izuzetno ostre i hrabre japanske akite koja je lovacki pas za krupnu divljac i Tosa inu, psa mastif tipa, koji je sluzio iskljucivo za borbe, tako da oni imaju taj gen u sebi i tu niko nista ne moze... kao ljubimci su predivni, pametni i izuzetno vezani za vlasnika.
Koliko god da su mi patika, papuca, daljinskih upravljaca i sl. pojeli, obozavam ih bas zato jer su drugaciji :D
------------------------------
...duga svetla i pun gas... https://www.youtube.com/watch?v=AhasvhqxLME" onclick="window.open(this.href);return false;

Korisnikov avatar
mića
Postovi: 2217
Pridružio se: 10 Apr 2013, 09:43
Garaža: Corolla
Lokacija: beograd

Re: Kućni ljubimci i njihovi vlasnici

Post od mića » 19 Jan 2016, 15:19

Mi smo hteli da uzmemo akitu ali su nas naplasili da pored ova dva psa nema sanse, tipa akita ce ih zaklati itd smo odustali. Osim toga 3 psa nam je previse bez obzira sto imamo kucu sa velikim dvoristem. Mada...nikad ne reci nikad, sad kad sam zeni procitao tvoje postove bilo je odmah "pa znaci vidis da moze"

Послато са SM-G360F уз помоћ Тапатока

Korisnikov avatar
pankoz
Postovi: 706
Pridružio se: 09 Avg 2014, 21:05
Garaža: Citroen C4 Grande Picasso 1.,6 hdi , Citroen C3 1,4 hdi
Lokacija: Vojvodina

Re: Kućni ljubimci i njihovi vlasnici

Post od pankoz » 19 Jan 2016, 15:45

Kod mene je baš bilo obrnuto.Moj labrador je bio oba puta na povodcu (kao i uvek),dok su akite bile slobodne u šetnji bez povodca.

Послато са Nexus 7 уз помоћ Тапатока

Korisnikov avatar
veljabandit
Banned
Postovi: 704
Pridružio se: 13 Okt 2015, 22:23
Garaža: Cupra SC 280 dsg ........... CBR 1000 RR HRC
Lokacija: Beograd

Re: Kućni ljubimci i njihovi vlasnici

Post od veljabandit » 19 Jan 2016, 16:04

@mića - očigledno je da si kod pogrešnih tražio informacije. Akita ce prihvatiti drugog psa čak iako je ona odrasla a dolazi novo štene a kad ona dolazi kao štene u porodicu, tu tek nema problema !

@pankoz - kao što rekoh, neodgovorni vlasnici su problem !
------------------------------
...duga svetla i pun gas... https://www.youtube.com/watch?v=AhasvhqxLME" onclick="window.open(this.href);return false;

Korisnikov avatar
Nikolaa
Postovi: 1316
Pridružio se: 09 Feb 2014, 10:58
Garaža: Reasonably Priced Car
Lokacija: Beograd

Re: Kućni ljubimci i njihovi vlasnici

Post od Nikolaa » 19 Jan 2016, 16:25

letos otisao do parka na belim vodama sa devojkom i psom, krenemo da ulazimo u pseci park tamo, a u kavezu 3-4 lika, jedna argentinska doga i jedan pitbul. Baja vristi "JEL MUZJAK, AKO JESTE BOLJE DA NE ULAZI"
a oko kaveza jedno 20 pasa se vrti i vlasnici koji cekaju da odu... setao se po parku jedno 45 minuta, i dalje su bili tamo tako da sam odustao, kapiram da su sedeli tamo barem jedno 2 sata, a naravno niko drugi nije smeo da udje jer ce ovi da pokolju sve redom...


inace X puta sam video debile koji setaju agresivne rase bez povodca. obicno kad primetim se okrenem i odem u drugom smeru, ko ce li sad da razmislja dal ce da napada ili ne...

generalno ne znam koji je djavo ljudima da setaju psa ulicom bez povodca.. bravo, skapirali smo da si dresirao psa...

Korisnikov avatar
veljabandit
Banned
Postovi: 704
Pridružio se: 13 Okt 2015, 22:23
Garaža: Cupra SC 280 dsg ........... CBR 1000 RR HRC
Lokacija: Beograd

Re: Kućni ljubimci i njihovi vlasnici

Post od veljabandit » 19 Jan 2016, 16:35

Ja se uvek sklanjam kad vidim da ide neko sa psom koji je pusten sa povodca a vrhunac je ako nemam bas gde da zaobidjem i onda zastanem i kazem mu da veze psa i dobijem odgovor - ne boj se, on je dobar !! Da, šetam dve američke akite i bojim se tvog labradora, retrivera, boksera, šar peja i sl.... ljudi su čudo.
------------------------------
...duga svetla i pun gas... https://www.youtube.com/watch?v=AhasvhqxLME" onclick="window.open(this.href);return false;

Korisnikov avatar
Blackshadow
Postovi: 775
Pridružio se: 22 Dec 2013, 01:41
Garaža: W 211 2004 E200 NGT 163KS
Lokacija: Voždovac

Re: Kućni ljubimci i njihovi vlasnici

Post od Blackshadow » 19 Jan 2016, 16:48

Moja keruša je skoro uvek bez povodca!
Jer labrador
Kanis li pobijediti, ne smijes izgubiti!

Korisnikov avatar
Kornjaca Rade
Postovi: 3812
Pridružio se: 15 Feb 2014, 08:57
Garaža: Lancia Delta 1.8 Di T-Jet
Lokacija: Bg

Re: Kućni ljubimci i njihovi vlasnici

Post od Kornjaca Rade » 19 Jan 2016, 16:50

Jel ih drzis u stanu, kakvi su sto se tice linjanja? Drugar ima haskija, imam utisak da ga po ceo dan cetka i usisava po stanu i opet dlaka ima na svakom koraku. Ja mog boksera ocetkam jednom u 10-15 dana po 2 min, a i to reda radi :).

Korisnikov avatar
veljabandit
Banned
Postovi: 704
Pridružio se: 13 Okt 2015, 22:23
Garaža: Cupra SC 280 dsg ........... CBR 1000 RR HRC
Lokacija: Beograd

Re: Kućni ljubimci i njihovi vlasnici

Post od veljabandit » 19 Jan 2016, 17:10

Trenutno smo u stanu, od proleća opet kuća i dvorište... pazi, kad krenu da se linjaju onda je pakao par nedelja ali kad se to zavrsi onda je skroz OK... rasa je inace neverovatno čista, non stop se lickaju, kao da su mačke :) takodje nemaju nikakav miris što je strava....kad se samo setim mopsa od mog druga, Sunce ti poljubim, ta rasa jebe kevu kolko vonja :D
------------------------------
...duga svetla i pun gas... https://www.youtube.com/watch?v=AhasvhqxLME" onclick="window.open(this.href);return false;

Korisnikov avatar
veljabandit
Banned
Postovi: 704
Pridružio se: 13 Okt 2015, 22:23
Garaža: Cupra SC 280 dsg ........... CBR 1000 RR HRC
Lokacija: Beograd

Re: Kućni ljubimci i njihovi vlasnici

Post od veljabandit » 19 Jan 2016, 17:34

... moja mašina kad je bio bebac od nekih godinu ipo :) pripreme za evropsku izlozbu u Bukurestu 2012 g... super rezultat smo tada napravili, drugi u svom razredu - r.CAC titula :D

https://www.youtube.com/watch?v=EChLg53QLzg
------------------------------
...duga svetla i pun gas... https://www.youtube.com/watch?v=AhasvhqxLME" onclick="window.open(this.href);return false;

Korisnikov avatar
dunx81
Postovi: 5576
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:20
Garaža: Civic 1.8
Lokacija: Zrenjanin

Re: Kućni ljubimci i njihovi vlasnici

Post od dunx81 » 19 Jan 2016, 17:37

Taj mops em sto vonja em puva kao da samo pasulj jede. Drzao ih srugar.

t

Korisnikov avatar
Blackshadow
Postovi: 775
Pridružio se: 22 Dec 2013, 01:41
Garaža: W 211 2004 E200 NGT 163KS
Lokacija: Voždovac

Re: Kućni ljubimci i njihovi vlasnici

Post od Blackshadow » 19 Jan 2016, 18:45

I labosi se linjaju samo dva puta godišnje.
Po 6 meseci!
Kanis li pobijediti, ne smijes izgubiti!

Korisnikov avatar
veljabandit
Banned
Postovi: 704
Pridružio se: 13 Okt 2015, 22:23
Garaža: Cupra SC 280 dsg ........... CBR 1000 RR HRC
Lokacija: Beograd

Re: Kućni ljubimci i njihovi vlasnici

Post od veljabandit » 19 Jan 2016, 18:47

ahahahahahaaa.... ljudi misle da je duga dlaka veci problem al grese.... lakse skupis te dlake po kuci nego od labradora ili bigla koji se linja 365 dana...
------------------------------
...duga svetla i pun gas... https://www.youtube.com/watch?v=AhasvhqxLME" onclick="window.open(this.href);return false;

Korisnikov avatar
McGruja
Site Admin
Postovi: 13409
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:48
Garaža: Suzuki Vitara 1.6 16v AT

Re: Kućni ljubimci i njihovi vlasnici

Post od McGruja » 19 Jan 2016, 18:50

Baš tako

Odgovori