Kućni ljubimci i njihovi vlasnici

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Korisnikov avatar
McGruja
Site Admin
Postovi: 13405
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:48
Garaža: Suzuki Vitara 1.6 16v AT

Kućni ljubimci i njihovi vlasnici

Post od McGruja » 12 Jan 2012, 23:32


Korisnikov avatar
Rakhil
Postovi: 8335
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:01
Garaža: Ford Focus Mk2 1.6 16V, KTM Leggero Cross
Lokacija: Beograd

Re: Kućni ljubimci i njihovi vlasnici

Post od Rakhil » 12 Jan 2012, 23:44

Pa i kad ga vidis ovako na slici, jasno je koji profil je u pitanju, cekirao je sve stavke upitnika "Da li ste napaljeni tinejdzer/navijac/retard". Ne razumem se u pse bas, ali mu je objasnjenje debilno koliko i on sam...

Korisnikov avatar
McGruja
Site Admin
Postovi: 13405
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:48
Garaža: Suzuki Vitara 1.6 16v AT

Re: Kućni ljubimci i njihovi vlasnici

Post od McGruja » 12 Jan 2012, 23:45

Tako nešto, volim 90-te :)

Samo da ga neko tuži...

Korisnikov avatar
Gaginh0
Postovi: 8779
Pridružio se: 13 Jan 2012, 06:16
Garaža: Sve najbolje!
Lokacija: In the middle of nowhere

Re: Kućni ljubimci i njihovi vlasnici

Post od Gaginh0 » 13 Jan 2012, 06:57

Msm da nisi trebao da pocnes temu sa ovom vescu, ipak se tema zove drugacije, al dobro :D

Hocemo ovde pisati o svojim ljubimcima?

Evo ja cu malo da kacim, posto sam tako protumacio naslov...

Staffordshire Bull Terrier
SlikaSlika
Ima veoma inspiritivno ime, zove se Mala :lol: kao sto znate vec nasao sam je pre godinu i po dana, super je pas, hoce da se seta, nije previse zahtevna, cak sta vise dosta je kulturnija od mog prethodnoh psa.
Ponovio sam je oglicom i povodcem, pa je malo setam tu kod mene po Veterniku, posto joj nisam kupio korpu, pa ne mogu po gradu da je setam.
Nekidan smo bili kod veterinara, nije mogla da defecira, najela se kostiju i izmet se stvrdnuo, sad je sve dobro... A i ja bih bio dobro da su me hranili nedelju dana cistim belim mesom i pirincem :rofl:

Evo drugarovog Sarplaninca, slicica kad smo isli po badnjak ove godine
Slika
Inace ne volim bas ogromne pse, a i cine mi se glupi uvek :D
BOJ SE OVNA, BOJ SE GOVNA, A KAD ĆU ŽIVETI?

Slika

Korisnikov avatar
nikaragva
Postovi: 14754
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:03
Garaža: Zafir
Lokacija: Vulinjak

Re: Kućni ljubimci i njihovi vlasnici

Post od nikaragva » 13 Jan 2012, 09:38

Ti sharplaninci su prilicno pametni psi, barem ovi sto sam ja imao prilike da provedem vreme sa njima.

Korisnikov avatar
nuk
Postovi: 7607
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:49
Garaža: Renault Espace 2.0dCi
Lokacija: Ns
Kontakt:

Re: Kućni ljubimci i njihovi vlasnici

Post od nuk » 13 Jan 2012, 10:28

juce sam ugazio u izmet na trotoaru u str bana prilikom izlaska iz kola, utrosio 15 minuta da ocistim patiku, krenuo nazad u automobil i ugazim drugom patikom drugi izmet :besan: :besan:

eto sta ja mislim o tome :|

Korisnikov avatar
McGruja
Site Admin
Postovi: 13405
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:48
Garaža: Suzuki Vitara 1.6 16v AT

Re: Kućni ljubimci i njihovi vlasnici

Post od McGruja » 13 Jan 2012, 10:36

To su ljudi stoka, kao i obično

Psi su zakon :doubleup:

Korisnikov avatar
Texonja
Postovi: 4510
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:09
Garaža: X3
Lokacija: Poker table

Re: Kućni ljubimci i njihovi vlasnici

Post od Texonja » 13 Jan 2012, 10:51

Ne podnosim agresivne pse i njihove gospodare. Komsija bio normalan tip, skroz ok i onda nabavio dva rotvajlera. Ono nisu kucni ljubimci, ono su zveri, ubice... Iskreno se nadam da nijedan od ta dva nece dospeti na ulicu nikad, jer je strasno to kako naskacu na ogradu i kakve monstrumske zvuke ispustaju. Bilo ko da prodje trotoarom, ovi nasrcu, bilo da je u pitanju drugi pas, bilo da je covek ili malo dete. Ne znam kako komunalna policija nista ne preduzima i ne znam kako gazda ne uvidja kakav belaj mogu da naprave ove dve zveri.

Sa druge strane, drugi komsija ima pitbull terijera, zenka, da ne verujes kakva dusha od psa. Zivi da bi se umiljavala i igrala, neverovatna je! Ali ovo je pas kojem je posvecena paznja, dok su ona dva rota ostavljeni sami sebi i postali su to sto su postali - monstrumi.

Dakle, po meni je vrlo bitna rasa (rot je po defaultu agresivan, a labrador/retriever je miroljubiv), ali najvise zavisi od vlasnika i vaspitanja psa da li ce ta agresija da se ispolji.
Everything happens for a reason. Sometimes the reason is that you're stupid and make bad decisions!

Floyd
Postovi: 19654
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:18

Re: Kućni ljubimci i njihovi vlasnici

Post od Floyd » 13 Jan 2012, 11:01

Texonja je napisao:Ne podnosim agresivne pse i njihove gospodare.
:plusone:
Texonja je napisao:Ne znam kako komunalna policija nista ne preduzima...
Ma kakava nasa komunalna policija :thumbdown:
Copori pasa lutaju i napadaju u centru grada kao u srednjem veku...

Korisnikov avatar
Texonja
Postovi: 4510
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:09
Garaža: X3
Lokacija: Poker table

Re: Kućni ljubimci i njihovi vlasnici

Post od Texonja » 13 Jan 2012, 11:14

Ne bi bio problem sto copori napadaju kada bi postojao legitiman nacin da se odbranim od njih, kao sto je to moglo u srednjem veku. (luk i strela, mac ...) :)
Imam zlatnog retrivera 5 god starog, setam ga bukvalno svako jutro cim ustanem i svako vece pred spavanje. Dobro za njega, dobro za mene...
Ali dok setamo uvek imam u desnom dzepu vijetnamke (oprema za setnju :)) mali kamen, u levom dzepu ogroman kamen, uvece u rukama ogromna baterijska lampa, a u dzepu srafciger. Prosle godine je iz jednog dvorista izleteo drugi pas (isto retriever, ali dzukela - mislim i na psa i na gazdu) i napravio nekoliko ujeda mom, tako da je zavrsio na sivenju kod veterinara. Kaze da ga je ujeo samo 1cm pored pogodio bi mu glavnu arteriju i ne bi mu bilo spasa. U toj situaciji kada je onaj napao sam uradio najgori moguci potez sto covek moze da uradi, a to je da sam poceo da sutiram iz sve snage tog drugog psa dok nakon 5-6 suteva nije pustio. Znam da je to losa stvar, ali nisam mogao da dozvolim da mi zadavi psa, sto bi se sigurno desilo jer ovaj moj ne ume da se bije. On ume da juri macke, da se igra sa decom i da laje uvece na mesec. :)
Od tog dogadjaja nosim srafciger (ne smem noz, zbog policije) i ako se ponovo desi tako nesto spreman sam da ga vadim i bodem dzukelu. Vec godinu dana trazim pepper spray, ali nisam video nigde da ima da se kupi (nisam gledao po BG-u, vec ZR i NS). On bi trebalo da je legalan jer nije suzavac, vec pepper, a odlican je za odbranu od pasa jer dobacuje i nekoliko metara. Trebalo bi da ga ima u malo boljim pet-shopovima, mozda u onom u BG, u Milutina Milankovica.
Everything happens for a reason. Sometimes the reason is that you're stupid and make bad decisions!

Korisnikov avatar
NexT
Postovi: 13008
Pridružio se: 09 Jan 2012, 18:49
Garaža: E (W212)
Lokacija: Beograd

Re: Kućni ljubimci i njihovi vlasnici

Post od NexT » 13 Jan 2012, 11:20

E, tek za ovo sto je rekao treba da ga ispresavijaju :zasto-nema-neki-smile-koji-bije:

Korisnikov avatar
oli
Postovi: 881
Pridružio se: 13 Jan 2012, 19:39

Re: Kućni ljubimci i njihovi vlasnici

Post od oli » 13 Jan 2012, 21:01

Pas je onakav kakvog ga vlasnik napravi. Svaki pas koji je zapusten i nebrine se o njemu(neseta se i neprovodi se vreme sa njim SVAKI DAN) postane agresivan(u 99% slucajeva)jer ima viska energije koju nema gde da ispolji.Mog labradora su dva puta napadali vucijaci koji su izletali iz dvorista ali oba puta se odbranio, prvi put nisam nisam video da ga je ujeo(jer ga je navreme primetio ) nigde nije bilo krvi, dok drugi vucijak koji ga je napao napao ga je iznenada, i ujeo ga za glavu ali sutradan kad sam video vlasnika rekao mi je da je vucijak izujedan na dva tri mesta po glavi.

Korisnikov avatar
Gaginh0
Postovi: 8779
Pridružio se: 13 Jan 2012, 06:16
Garaža: Sve najbolje!
Lokacija: In the middle of nowhere

Re: Kućni ljubimci i njihovi vlasnici

Post od Gaginh0 » 13 Jan 2012, 21:10

Moj dzukac pre 15tak godian me je odbranio od Bull terrier-a, ja imao 7-8 godina i ovaj nasrnuo na mene, i Malisa skoci, tukli se tako dok moj cale nije uleteo :)

"Kupicu psa, to je jedino zivo bice koje moze da me voli za pare"

Inace na onom drugom forumu su bile prica za moju kerusu kako je opasna, kako nebi smeli prici... Ona se sasvim normalno ponasa pema drugim ljudima, mirna je kod veterinara, ali ako vidi da se nesto iznosi iz dvorista hoce da se pokida, pa i kad ja npr isterujem motor. Tako je verovatno dresirana.

Inace ko ne zna pricu, nasao sam je kad je bila otprilike godinu dana starosti, i to na ulici u 3 ujutro, da nisam bio pijan verovatno bi pobegao, a ovako sam poceo da se igram s njom i doveo je kuci :rofl:
BOJ SE OVNA, BOJ SE GOVNA, A KAD ĆU ŽIVETI?

Slika

Korisnikov avatar
oli
Postovi: 881
Pridružio se: 13 Jan 2012, 19:39

Re: Kućni ljubimci i njihovi vlasnici

Post od oli » 13 Jan 2012, 21:20

Evo Bena
Slika

Uploaded with ImageShack.us
Slika

Uploaded with ImageShack.us
Slika

Uploaded with ImageShack.us

Korisnikov avatar
Uroš S.
Postovi: 10885
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:17
Garaža: Fabia 1.0 TSI DSG | Yamaha X-Max 300 TechMax 2023. | Polar Forester
Lokacija: Blokovi

Re: Kućni ljubimci i njihovi vlasnici

Post od Uroš S. » 13 Jan 2012, 21:32

Evo je Persa, ali je zovemo i Nina, Ninočka, Persica, Mačker itd. šta god padne na pamet :D

Slika

edit: Ben je prelep :doubleup:

Odgovori