Kućni ljubimci i njihovi vlasnici

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Korisnikov avatar
Mauritius
Postovi: 39
Pridružio se: 14 Jan 2012, 16:43

Re: Kućni ljubimci i njihovi vlasnici

Post od Mauritius » 16 Jan 2012, 17:13

Texonja je napisao:Ne bi bio problem sto copori napadaju kada bi postojao legitiman nacin da se odbranim od njih, kao sto je to moglo u srednjem veku. (luk i strela, mac ...) :)
Imam zlatnog retrivera 5 god starog, setam ga bukvalno svako jutro cim ustanem i svako vece pred spavanje. Dobro za njega, dobro za mene...
Ali dok setamo uvek imam u desnom dzepu vijetnamke (oprema za setnju :)) mali kamen, u levom dzepu ogroman kamen, uvece u rukama ogromna baterijska lampa, a u dzepu srafciger. Prosle godine je iz jednog dvorista izleteo drugi pas (isto retriever, ali dzukela - mislim i na psa i na gazdu) i napravio nekoliko ujeda mom, tako da je zavrsio na sivenju kod veterinara. Kaze da ga je ujeo samo 1cm pored pogodio bi mu glavnu arteriju i ne bi mu bilo spasa. U toj situaciji kada je onaj napao sam uradio najgori moguci potez sto covek moze da uradi, a to je da sam poceo da sutiram iz sve snage tog drugog psa dok nakon 5-6 suteva nije pustio. Znam da je to losa stvar, ali nisam mogao da dozvolim da mi zadavi psa, sto bi se sigurno desilo jer ovaj moj ne ume da se bije. On ume da juri macke, da se igra sa decom i da laje uvece na mesec. :)
Od tog dogadjaja nosim srafciger (ne smem noz, zbog policije) i ako se ponovo desi tako nesto spreman sam da ga vadim i bodem dzukelu. Vec godinu dana trazim pepper spray, ali nisam video nigde da ima da se kupi (nisam gledao po BG-u, vec ZR i NS). On bi trebalo da je legalan jer nije suzavac, vec pepper, a odlican je za odbranu od pasa jer dobacuje i nekoliko metara. Trebalo bi da ga ima u malo boljim pet-shopovima, mozda u onom u BG, u Milutina Milankovica.
Ja sam po Cacku vidjao pustene pse tipa rotvajler, neki bull-terijer i sl. Neki su bili i unakazeni i izgrebani jer su verovatno pobegli ili pusteni od strane vlasnika.

Evo jednog koga sam slikao slucajno, a jednom sam i prosao pored njega. Nije normalno kolko je to veliko kuce a seta okolo.

Nemaran vlasnik, a kuce je ko mecka...

Slika

Uploaded with ImageShack.us

A da ti rotvajleri skacu na ogradu i laju ko blesavi, potpisujem. :plusone:

Korisnikov avatar
oli
Postovi: 881
Pridružio se: 13 Jan 2012, 19:39

Re: Kućni ljubimci i njihovi vlasnici

Post od oli » 16 Jan 2012, 17:19

nikaragva je napisao:Jel moze neko da mi da neki konkretan dokaz da psi postaju agresivni zbog zivog mesa?
To da su psi agresivniji ako jedu zivo meso su nebuloze, tako da slobodno mu daj zivo meso.

Floyd
Postovi: 19654
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:18

Re: Kućni ljubimci i njihovi vlasnici

Post od Floyd » 16 Jan 2012, 17:32

Mauritius je napisao:Nemaran vlasnik, a kuce je ko mecka...
Nemarna i drzava pa sto ne bi bio pojedinac :roll:
Da je propisana kazna od npr. 10.000e za onog ciji pas napadne nekog, vodio bi vise racuna gde mu je ker nego gde mu je zena :)

Toliko napada copora pasa u zadnje vreme i nikom nista.
Svi su u fazonu kao "zao nam je al sta je tu je".

Nigde osim u Beogradu ne mozete videti ovu sliku na ulici...

Slika

Tako da smo eto pored mosta sa jednim pilonom lideri i po ovoj "turistickoj atrakciji".

Korisnikov avatar
Laki021
Postovi: 13095
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:41
Garaža: BMW 540i xDrive
Lokacija: Zurich

Re: Kućni ljubimci i njihovi vlasnici

Post od Laki021 » 16 Jan 2012, 17:34

Moze :)
Video sam ovo skoro u Novom Sadu, samo je bilo mnogo vise pasa, minimum 20!!!
Mogu reci ni malo prijatno, bas su delovali onako kao banda harambasa koja seta ulicama.

Floyd
Postovi: 19654
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:18

Re: Kućni ljubimci i njihovi vlasnici

Post od Floyd » 16 Jan 2012, 17:40

:D

Lose sam se izrazio...htedoh napisati "u Srbiji" ali na slici je BG pa sam podsvesno napravio gresku :)

Korisnikov avatar
Mauritius
Postovi: 39
Pridružio se: 14 Jan 2012, 16:43

Re: Kućni ljubimci i njihovi vlasnici

Post od Mauritius » 16 Jan 2012, 17:49

Ovo je jos i mala grupica koliko brojnijih ima. Uvelicajte moju sliku i videcete o kolikom se keru radi, ima 60 kila sigurno.

Korisnikov avatar
Texonja
Postovi: 4510
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:09
Garaža: X3
Lokacija: Poker table

Re: Kućni ljubimci i njihovi vlasnici

Post od Texonja » 16 Jan 2012, 18:08

nikaragva je napisao:Vuk nema sporet.
Mislim da poredjenje nije adekvatno. Vuk i pas su slicni, ali nisu isti, kao sto nisu covek i majmun. Babun jede zivo meso i ne fali mu nista, a ja da ga jedem sumnjam da mi ne bi bilo nista.
Ne znam sta kaze nauka o ovome (bakterije i agresivnoscu), a mrzi me da guglam, pa ako neko ima vremena :bravo: , ako nema onda ostajemo svako pri svom stavu. Da se ne ubedjujemo ovako.

Koji je ono auto desno na slici gde je copor pasa? SLK?
Everything happens for a reason. Sometimes the reason is that you're stupid and make bad decisions!

Korisnikov avatar
bane valjevo
Postovi: 3224
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:57
Garaža: Hyundai Getz 1.3b
Lokacija: Beograd-Valjevo

Re: Kućni ljubimci i njihovi vlasnici

Post od bane valjevo » 16 Jan 2012, 18:25

Samo da kazem jednu stvar... Psima ne bi trebalo davati kosti, narocito pilece, iz prostog razloga jer kada ih psi pregrizu naprave ostricu od njih koja moze da im probode zeludac...

Inace, i moj pas jede sve, ali bukvalno sve i nije probirljiv... Sada malo slabije jede granule jer se navikao na meso i cvarke... Ali kad mu dupe ogladni onda ne pita... Zato je po meni najbolje mesati te granule sa ostacima hrane...

Inace, to gore kuce, mislim da je to rotvajler i to neki ogromni...
http://www.felicity.edu.rs" onclick="window.open(this.href);return false;

Korisnikov avatar
Texonja
Postovi: 4510
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:09
Garaža: X3
Lokacija: Poker table

Re: Kućni ljubimci i njihovi vlasnici

Post od Texonja » 16 Jan 2012, 18:36

Pilece su cevaste i ne treba ih davati, tacno... ali meni je veterinar bas rekao da psima treba davati kosti pod obavezno, ali ne cevaste kosti, nego govedje ili svinjske od krmenadle. Upravo zbog pomenute zlezde.
Ovaj moj granule nece da jede dok ne dodje do toga il' da jede il' da crkne od gladi. Kad nesto nece, onda nece po cenu da ne jede danima nista.
Everything happens for a reason. Sometimes the reason is that you're stupid and make bad decisions!

Korisnikov avatar
Mauritius
Postovi: 39
Pridružio se: 14 Jan 2012, 16:43

Re: Kućni ljubimci i njihovi vlasnici

Post od Mauritius » 16 Jan 2012, 18:37

Jeste rotvajler, i to sam jednom prosao na 2 metra pored njega.

A sto je najgore otac sa malim detetom je isao iza mene, e pa zamisli tu situaciju. :thumbdown: :shock: :roll:

Naravno vidjao sam jos takvih psina slicne vrste da tako setaju, sledeci put obavezno ih slikavam.

Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 45819
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: Kućni ljubimci i njihovi vlasnici

Post od Geza » 16 Jan 2012, 19:06

Malo smo stidljivi za fotografisanje.

Slika
Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

Korisnikov avatar
nikaragva
Postovi: 14754
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:03
Garaža: Zafir
Lokacija: Vulinjak

Re: Kućni ljubimci i njihovi vlasnici

Post od nikaragva » 17 Jan 2012, 09:13

Eskimi npr. jedu zivo meso. Takodje chukche na severu rusije jedu zivo meso. Memedovic je jednom bio tamo u poseti i jeo zivo meso. Ne secam se da mu je nesto bilo. Doduse u pitanju je bila riba. Mada eskimi jedu i foke zive, koje su prilicno masne. Ne znam kako bi se proveli sa junetinom :|
Tako da nije bas sve kako proizvodjaci hrane i njihove sluge (pojedini veterinari) kazu -> znam da ce ovo izazvati dosta polemike, ali jbg, tako je. Pare su to.


Npr. za kosti imam informaciju koja kaze da moze da jede sve kosti, samo da nisu kuvane. Jer kuvane kosti gadno se lome i prave ostre ivice. Sveze kosti ne.

A sto se tice tih pasa i macaka lutalica po gradovima, ima gradova (u svetu) koji su resili probleme sa njima (nema ih na ulici, odnosno nema ih slobodnih), ali sad imaju problema sa misevima i pacovima, verovali ili ne :|

Korisnikov avatar
Med
Postovi: 591
Pridružio se: 14 Jan 2012, 21:23

Re: Kućni ljubimci i njihovi vlasnici

Post od Med » 17 Jan 2012, 09:32

Прошле недеље ми је ветеринар рекао да наш пас има тумор.

Никоме у кући нисам рекао. Нека поживи колико може а кад приметим да се мучи,
одвешћу је да је да је "успавају", није заслужила да трпи бол.

Девет година је члан наше фамилије, ко не воли не може да зна какав је осећај кад
као да ти кидају комад тебе.

Stjepa
Postovi: 2200
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:36
Kontakt:

Re: Kućni ljubimci i njihovi vlasnici

Post od Stjepa » 17 Jan 2012, 09:38

Tumor cega? Postoji li mogucnost operacije?

Korisnikov avatar
bane valjevo
Postovi: 3224
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:57
Garaža: Hyundai Getz 1.3b
Lokacija: Beograd-Valjevo

Re: Kućni ljubimci i njihovi vlasnici

Post od bane valjevo » 17 Jan 2012, 09:41

nikaragva je napisao:Eskimi npr. jedu zivo meso. Takodje chukche na severu rusije jedu zivo meso. Memedovic je jednom bio tamo u poseti i jeo zivo meso. Ne secam se da mu je nesto bilo. Doduse u pitanju je bila riba. Mada eskimi jedu i foke zive, koje su prilicno masne. Ne znam kako bi se proveli sa junetinom :|
Tako da nije bas sve kako proizvodjaci hrane i njihove sluge (pojedini veterinari) kazu -> znam da ce ovo izazvati dosta polemike, ali jbg, tako je. Pare su to.


Npr. za kosti imam informaciju koja kaze da moze da jede sve kosti, samo da nisu kuvane. Jer kuvane kosti gadno se lome i prave ostre ivice. Sveze kosti ne.

A sto se tice tih pasa i macaka lutalica po gradovima, ima gradova (u svetu) koji su resili probleme sa njima (nema ih na ulici, odnosno nema ih slobodnih), ali sad imaju problema sa misevima i pacovima, verovali ili ne :|
Kuvane kosti su odlicne za pse, i u osnovi ih obozavaju, ali samo da se samelju nakon kuvanja... I dodas koju pilecu nogicu :sreckovic:

Ma nemoj da se cimas za to sveze meso, nece mu biti nista, samo mu daji toliko da moze da pojede odmah, da ne zakopava, jer trulo meso je puno bakterija... Mada realno sad je hladno, i zemlja je smrznuta tako da nema bojazni cak ni od toga...


Med, ne znam sta da ti kazem... :tuzan: :tuzan: :tuzan:
http://www.felicity.edu.rs" onclick="window.open(this.href);return false;

Odgovori