Kućni ljubimci i njihovi vlasnici

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Korisnikov avatar
Med
Postovi: 591
Pridružio se: 14 Jan 2012, 21:23

Re: Kućni ljubimci i njihovi vlasnici

Post od Med » 04 Feb 2012, 06:49

Зло никада само не долази.
И мој други пас је оболео. Док смо трепнули оком прошло је 12 година. Схватили смо да наш ретривер има толико кад смо прекјучер погледали у његову књижицу код ветеринара.

Синоћ му је извађен тумор величине шаке између предњих шапа. Плућа Богу хвала нису захваћена.
Нису знали хоће ли дочекати јутро и зато нисам хтео да га оставим тамо.

Лежи поред мене или тачније овога пута ја сам поред њега. Гледамо се :smesko: !

Ова најкритичнија прва ноћ је прошла. Температура му се ноћас једва подигла на 37,8. Веома подхлаћен после операције, много крви је изгубио.

Сад идем да чистим снег, мора се на инфузију у пола 9.

Позз!

Korisnikov avatar
McGruja
Site Admin
Postovi: 13409
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:48
Garaža: Suzuki Vitara 1.6 16v AT

Re: Kućni ljubimci i njihovi vlasnici

Post od McGruja » 04 Feb 2012, 06:58

Znaci, dobro je?

Korisnikov avatar
Gaginh0
Postovi: 8809
Pridružio se: 13 Jan 2012, 06:16
Garaža: Nemam garažu :(
Lokacija: In the middle of nowhere

Re: Kućni ljubimci i njihovi vlasnici

Post od Gaginh0 » 04 Feb 2012, 10:52

Normalne vrednosti temperature za vece pse su od 37,5 do 38,5, tako da mu je temperatura ok, ne brini ako je sve strucno uradjeno i ako se sprovodi terapija posle operacije, bice sve u redu. Normalno je da bude malo apatican posto je izgubio toliko krvi kao sto kazes, sve ce to biti u redu, javi obavezno sta su ti rekli danas u ambulanti :)
BOJ SE OVNA, BOJ SE GOVNA, A KAD ĆU ŽIVETI?

Slika

Korisnikov avatar
FitnessGuy
Postovi: 278
Pridružio se: 15 Jan 2012, 13:56
Lokacija: Smederevo;

Re: Kućni ljubimci i njihovi vlasnici

Post od FitnessGuy » 04 Feb 2012, 12:51

Što ih više volimo, to je bolnije kada se nešto desi. Tako je i sa ljudima i sa životinjama.
Ja sam imao 2 mačora - mešance persijske i domaće mace. Stari tačno 2 godine. Odem na 3 nedelje u Nemačku i ostavim ih kod bake na čuvanje, kad njoj pobegne jedan dan pre nego što sam se vratio. :S Tuga. :(

Izgubio se. Tražili smo ga po čitavom selu, ostavio oglase, raspisao nagradu... Ništa. Verenica i ja smo plakali danima. Izgubio sam 4kg za nedelju dana. Jedva sam jeo, terao sam sebe. Ovaj drugi mačak, inače braća, zavija po kući i traži ga. Dođe do mene, unese mi se u lice i zamjauče. Iz očiju mu čitam šta me pita. :( Suze odmah krenu. Mnogo smo bili vezani za njih. Uvek smo ih gledali kao jednu celinu, a sada je ta celina prepolovljena.
Nisam mogao da ih vodim za Nemačku svaki put. Često putujem i preveliki napor bi bio za njih da me prate. Zato sam ih ostavljao kod bake na selu.

Sada polako tražim drugo mače, da što pre nađem društvo Džeriju(zovu se Đole i Džeri). Evo jedne od poslednjih zajedničkih slika.
Slika
You think "roid rage" is bad? Try taking away a habitual coffee drinker's morning java, then see what happens!

Ogi
Banned
Postovi: 11255
Pridružio se: 14 Jan 2012, 23:20
Garaža: Seat Leon 1.2 TSI 2017
Lokacija: Beograd

Re: Kućni ljubimci i njihovi vlasnici

Post od Ogi » 04 Feb 2012, 13:08

Ja bih razbio babu. :besan:

Korisnikov avatar
FitnessGuy
Postovi: 278
Pridružio se: 15 Jan 2012, 13:56
Lokacija: Smederevo;

Re: Kućni ljubimci i njihovi vlasnici

Post od FitnessGuy » 04 Feb 2012, 13:18

O babinoj krivici i kako ga je izgubila bolje da ne pričam.... Kriva je, mnogo je kriva. To je zapravo baka moje verenice, pa me je to i zaustavilo da ne poludim na nju. Sad joj krivo što joj se ne javljam na telefon i ne želim da idem kod nje.

Pustila je tog mačora u jedinu sobu gde to nije smela - u sobu sa otvorenim prozorom. :S To je ogromna kuća i imalu su slobodu da se kreću svuda osim po toj sobi. Tu baka, iz nekog njoj poznatog razloga, u sred zime drži otvoren prozor. Dok je jednom prilikom ulazila, pored nje na vratima provukao se i Đole. Ostatak priče je jasan. :(

Nije ispoštovala proceduru da se mačke zatvaraju u drugi deo kuće kada se ulazi u tu sobu, nego je htela nešto nabrzaka da uleti. Mislim, stara žena i pojam "nabrzaka" ne idu zajedno, ali ajde... :S
You think "roid rage" is bad? Try taking away a habitual coffee drinker's morning java, then see what happens!

Korisnikov avatar
Med
Postovi: 591
Pridružio se: 14 Jan 2012, 21:23

Re: Kućni ljubimci i njihovi vlasnici

Post od Med » 04 Feb 2012, 13:53

Били на инфузији и сутра ћемо.
Живнуо, пије воду. Храну му могу тек увече мало да дам.

Korisnikov avatar
McGruja
Site Admin
Postovi: 13409
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:48
Garaža: Suzuki Vitara 1.6 16v AT

Re: Kućni ljubimci i njihovi vlasnici

Post od McGruja » 04 Feb 2012, 15:14

:doubleup:

Korisnikov avatar
Med
Postovi: 591
Pridružio se: 14 Jan 2012, 21:23

Re: Kućni ljubimci i njihovi vlasnici

Post od Med » 08 Feb 2012, 23:06

Ретривер се за сада опоравља.

Друга куца није добро. Почетак метастаза на плућима. Нека поживи колико може али нека то буде квалитетно.
Не желим да видим да пати. Знам само да ћу бити поред ње када је буду успавали.

Носим се мишљу да је сахраним у дворишту.

Slika

Korisnikov avatar
FitnessGuy
Postovi: 278
Pridružio se: 15 Jan 2012, 13:56
Lokacija: Smederevo;

Re: Kućni ljubimci i njihovi vlasnici

Post od FitnessGuy » 08 Feb 2012, 23:29

Druženje sa Goldijem iz ulice. :) Priča ima i tužnu stranu - vlasnici se jako loše staraju o njemu i pas je više na ulici nego u dvorištu. Provlači se kroz razvaljenu mrežu, koju oni nikako da poprave, i onda ne ume da se vrati pa najveći deo dana provodi na ulici. Kad god me vidi na kapiji moje kuće, odmah dotrči i počnemo da se igramo i valjamo po snegu. :)

Slika
You think "roid rage" is bad? Try taking away a habitual coffee drinker's morning java, then see what happens!

Korisnikov avatar
Sh@rance
Postovi: 1600
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:48
Garaža: Fiat Punto Classic 1.3 MultiJet & Cannondale Trail 7 er29
Lokacija: Obrenovac

Re: Kućni ljubimci i njihovi vlasnici

Post od Sh@rance » 11 Feb 2012, 01:32

FitnessGuy je napisao:O babinoj krivici i kako ga je izgubila bolje da ne pričam.... Kriva je, mnogo je kriva. To je zapravo baka moje verenice, pa me je to i zaustavilo da ne poludim na nju. Sad joj krivo što joj se ne javljam na telefon i ne želim da idem kod nje.
Trebao si da se izderes na babu ako je od verenice, cisto da se zna ko je gazda u kuci :kezo:

Korisnikov avatar
FitnessGuy
Postovi: 278
Pridružio se: 15 Jan 2012, 13:56
Lokacija: Smederevo;

Re: Kućni ljubimci i njihovi vlasnici

Post od FitnessGuy » 11 Feb 2012, 18:26

I danas sam išao da nahranim ove kučiće koji se smrzavaju, bez krova nad glavom. Neverovatno je kako su samo veseli za tako teške uslove života. Divim im se. Zatekao sam ih kako se igraju sa nekom lutkom. Oglasio sam ih na svim mogućim mestima i sve se nadam da će se javiti ljude da ih udome jednog po jednog. Meni je žao što nemam uslove i što jedino mogu da im pomognem redovnom hranom. Svakog dana im nosim po kilo granula i jednu konzervu.
Slika

http://www.youtube.com/watch?v=C8t0Rz2n ... e=youtu.be
You think "roid rage" is bad? Try taking away a habitual coffee drinker's morning java, then see what happens!

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14181
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Kućni ljubimci i njihovi vlasnici

Post od pedja » 11 Feb 2012, 19:30

Jesu li se izvezbali u otvaranju konzervi? :lol:

Salu na stranu, Svaka ti cast na volji i trudu :doubleup:

Scuderia
Postovi: 13495
Pridružio se: 22 Jan 2012, 20:20

Re: Kućni ljubimci i njihovi vlasnici

Post od Scuderia » 11 Feb 2012, 19:34

:bravo: :bravo:

Korisnikov avatar
Gaginh0
Postovi: 8809
Pridružio se: 13 Jan 2012, 06:16
Garaža: Nemam garažu :(
Lokacija: In the middle of nowhere

Re: Kućni ljubimci i njihovi vlasnici

Post od Gaginh0 » 11 Feb 2012, 19:42

Jedan savet...
Posto kao sto znate studiram veterinu, idemo tako po farmama i prihvatilistima. Ako ne morate nemojte nositi pse u prihvatilista! Sto? Zato sto su sva resena dosta nesretno, u velikim boksevima je po 20-30 pasa, i tu vlada zakon jacega, tako da cesto slabiji i sitniji psi prodju neslavno... Na moje oci decko je doneo dva steneta, jer mu je upravo bilo zao da se pate na ulici, a nije imao mogucnosti da ga zadrzi. Oni su ih na nase oci ubacili u boks sa sarplanincima, pit bulovima, stafordima i raznim drugim mesancima.
Jedan se zavukao u cosak odma, a drugog su poceli da grizu ostali psi, tako u ga grizli 10 minuta dok mi nismo poludeli i bukvalo poceli da se deremo na jebene radnike tamo da ih sklone negde drugde jer ce ih ovi rastrgnuti! :pravilnik: Tek posle toga nasa molba je "uslisena", ali ko zna sta je bilo kad smo mi otisli! :besan:
BOJ SE OVNA, BOJ SE GOVNA, A KAD ĆU ŽIVETI?

Slika

Odgovori