Klimatske promene i buducnost...

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Korisnikov avatar
DasAuto
Postovi: 1675
Pridružio se: 16 Sep 2015, 15:05
Lokacija: swe

Re: Klimatske promene i buducnost...

Post od DasAuto » 21 Maj 2021, 08:17

"Communism never lost, It just moved to the west"

Ima nesto u tome :)

Korisnikov avatar
ljuba
Postovi: 6743
Pridružio se: 19 Sep 2013, 19:52
Garaža: X-trail
Lokacija: Amst

Re: Klimatske promene i buducnost...

Post od ljuba » 21 Maj 2021, 08:28

Pa znas kako kazu u fimu V for Vendetta - ljude (i drzave) lako ubijes ali ideje ne... Samo interpretacija ideja je uvek problematicna :) Odnosno kako za koga :)

Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 45782
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: Klimatske promene i buducnost...

Post od Geza » 24 Jun 2021, 23:29

Slika
Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23800
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Klimatske promene i buducnost...

Post od dragvorl » 24 Jun 2021, 23:32

Zagoresmo.
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Korisnikov avatar
jocas
Postovi: 2284
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:09
Garaža: Mazda 3 G120 Challenge 2015
Lokacija: Niš

Re: Klimatske promene i buducnost...

Post od jocas » 24 Jun 2021, 23:37

Summer.JPG
Summer.JPG (76.8 KiB) Pogledano 964 puta

Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 45782
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: Klimatske promene i buducnost...

Post od Geza » 25 Jun 2021, 03:51



Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

Korisnikov avatar
Gaginh0
Postovi: 8809
Pridružio se: 13 Jan 2012, 06:16
Garaža: Nemam garažu :(
Lokacija: In the middle of nowhere

Re: Klimatske promene i buducnost...

Post od Gaginh0 » 26 Jun 2021, 11:46

Slika
BOJ SE OVNA, BOJ SE GOVNA, A KAD ĆU ŽIVETI?

Slika

Korisnikov avatar
Gaginh0
Postovi: 8809
Pridružio se: 13 Jan 2012, 06:16
Garaža: Nemam garažu :(
Lokacija: In the middle of nowhere

Re: Klimatske promene i buducnost...

Post od Gaginh0 » 26 Jun 2021, 11:56



BOJ SE OVNA, BOJ SE GOVNA, A KAD ĆU ŽIVETI?

Slika

Korisnikov avatar
ljuba
Postovi: 6743
Pridružio se: 19 Sep 2013, 19:52
Garaža: X-trail
Lokacija: Amst

Re: Klimatske promene i buducnost...

Post od ljuba » 26 Jun 2021, 16:51

I tako imamo (Amsterdam) najveći broj mesta za punjenje elektricnih automobila I onda se desi da svaka nova firma za običan (električni bussines malo veći potrošači recimo električna pizza peć) priključak mora da čeka od 5 do 9 meseci. Kažu ako toliko čekamo a da ne možemo da radimo propadamo 100%. I sve je to normalno i kao niko nije očekivao osim inženjera koji su vristali, ali političari uvek optimisticki gledaju na tehničke probleme... I onako nemaju nikakvu odgovornost..

https://www.at5.nl/artikelen/209680/het ... oe-kan-dat



Korisnikov avatar
ljuba
Postovi: 6743
Pridružio se: 19 Sep 2013, 19:52
Garaža: X-trail
Lokacija: Amst

Re: Klimatske promene i buducnost...

Post od ljuba » 27 Jun 2021, 22:51



Verstuurd vanaf mijn SM-A515F met Tapatalk


Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 45782
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: Klimatske promene i buducnost...

Post od Geza » 30 Jun 2021, 14:45

Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

Korisnikov avatar
srdjanyo
Postovi: 3258
Pridružio se: 12 Okt 2014, 11:44
Garaža: Škoda Fabia Combi 1.9 TDI
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Klimatske promene i buducnost...

Post od srdjanyo » 30 Jun 2021, 15:54

Iluzorno je pričati o nama kao državi i držanju neke svesti o ekologiji. U našoj kulturi, mentalitetu, kako god, ako se neko "pokondiri" I ne jede meso, proglase ga pederom, sektašem...
Ako neko ne vozi auto ili nedaj Bože ne zanima ga auto (za fudbal takođe važi) - taj je peder 100%.Nikad nije stisnuo sisu, bajo moj! Sektaš!
Ako neko otvara vrata ženama u samousluzi, uredno se javi kad ulazi u lokal, ili ne mršti se na komšije iz ulice ili zgrade, ako neko ne pipa ili bar ne zviždi curi na ulici ili joj glasno komentariše fizički izgled - uopšte neki model džentlmenskog držanja i ponašanja, automatski povlače etiketu da se radi o nekom psihopati, ubici ili u najmanju ruku vešcu.
U društvu koje slavi istorijske poraze i svoje susedne zemlje smatra neprijateljskim, koji radnike koji zaprašuju komarce napadaju jer "truju nas, bre COVID19"...
Ima još 1001 primer u kome mi, kao mali divljaci na ovom brdovitom Balkanu baštinimo navike od pre 150 godina koje su u suprotnosti sa sopstvenim životom, a kudikamo sa ekologijom i zaštitom okoliša.
I pritom, jako, jako, jako smo mali, nebitni. Nema nas nigde. Niko za nas ne zna jer nas ima kao u jednom predgrađu Šangaja ili Mumbaija. I nemamo nikakvog uticaja. I ne treba, nikada!

Послато са Mi Note 10 Lite помоћу Тапатока


Korisnikov avatar
ljuba
Postovi: 6743
Pridružio se: 19 Sep 2013, 19:52
Garaža: X-trail
Lokacija: Amst

Re: Klimatske promene i buducnost...

Post od ljuba » 30 Jun 2021, 16:15

Njje ovo konkretna prica za Srbiju. Nego o globalnim dešavanjima, koju ce Srbiju zakačiti htela ne htela :) Kao korona, samo je pitanje u kojoj meri i kada će biti vrh (neko kaze dosta brzo, nego za 10-20godina). Inace sve nacije su male pojedinačno (manje vise) a zajedno smo u sranjima. Odnosno bice kao uvek u životu, bogati i uticajni će da racun ispostave nižoj klasi gde god ona bila i imala plateznu mogućnost, u kesu ili zivotima. Pa ti sada vidi sta ces :) A uvek ce biti svakojakih ljudi i svakojakih stavova, bilo gde na kugli zemaljskoj, veruj mi :) I priča je je uvek individualna, koja onda raste ka globalnoj.

PS: Najveća je greška okrivljivati druge i tražiti probleme gde ih inace ima i previše :) a ne puteve za izlazak iz istih u okviru mogucnosti.. A posebno je gadno kada određena grupa ljudi pocne da se oseća ugroženom drugom grupom. Tada je karambol u najavi, narocito ako je problem težak.. A to se dešava prilikom svake velike krize..

Korisnikov avatar
srdjanyo
Postovi: 3258
Pridružio se: 12 Okt 2014, 11:44
Garaža: Škoda Fabia Combi 1.9 TDI
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Klimatske promene i buducnost...

Post od srdjanyo » 30 Jun 2021, 16:28

Znam da nije, ali nas niko ne pita ništa. Toliko smo mali i nebitni. Ljudi žive u Srbiji 38 godina i misle da je Srbija centar sveta. Onda odu, npr u Austriju i vide da nas nema nigde.
O globalnim pitanjima tek nemamo nit glasa, nit stručnjaka, a stanovnici ni ne znaju šta je to.
Globalni proces je to, a mi kao država niti imamo finansijske, a još manje intelektualne kapacitete.
Slažem se da će sirotinja sve to platiti i da je taj proces počeo odavno.
Evo prost primer.
Danas vrućina : 38° C. Ko ima klima uređaj on se hladi i lakše podnosi ovo nevreme. Ko nema, a nema 70% domaćinstava u Srbiji, oni trpe i ćute.
Prosto. Đavo je već došao po svoje.

Послато са Mi Note 10 Lite помоћу Тапатока


Korisnikov avatar
Gaginh0
Postovi: 8809
Pridružio se: 13 Jan 2012, 06:16
Garaža: Nemam garažu :(
Lokacija: In the middle of nowhere

Re: Klimatske promene i buducnost...

Post od Gaginh0 » 30 Jun 2021, 21:52

Aj da cepidlačim pa da kažem da ga pretera sa procenom zastupljenosti klima u domaćinstvima. Kod mene u Veterniku apsolutno svaka kuća ima po dve klime, (Novi Sad) svaki novi stan ima klimu, a i stari stanovi su bar na 50%...

Sećam se leti oko 4-5 ujutro samo čuješ kako rade klime u gradu.

Ovde ljudi poslednjih par godina masovno kupuju one mobilne klime, pošto "stabilne" ne smeju zbog spoljašnje jedinice. Ja, sreća, živim u prizemlju, zgrada iz ~1950, plus dodatno izolovana, stvarno mi ne treba, dok se u gostima neretko preznojim...
BOJ SE OVNA, BOJ SE GOVNA, A KAD ĆU ŽIVETI?

Slika

Odgovori