Misterije svemira

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 45621
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Misterije svemira

Post od Geza » 22 Mar 2012, 20:40

NLO pronađen u Sibiru
http://www.b92.net/zivot/vesti.php?yyyy ... _id=593329

Slika

Stručnjaci pokušavaju da reše misteriju koja okružuje neidentifikovani objekat koji se srušio u jednom selu u Sibiru.

Lokalno stanovništvo tvrdi da je metalni objekat, koji podseća na veliki kontejner za odlaganje otpada, pao sa neba, a prvi pregledi stručnjaka doveli su do zaključka da misteriozni objekat nije deo svemirske rakete ili bilo kakvog projektila.

Neidentifikovani predmet, težak 200 kilograma i visok 2 metra, trenutno se nalazi pod policijskim nadzorom, dok se interesovanje za neobičnog posetioca polako povećava.

„Pronađeni objekat nije povezan sa svemirskom tehnologijom, a konačan zaključak biće donešen nakon znatno detaljnijeg pregleda stručnjaka“, izjavio je predstavnik Ruske svemirske agencije Roscosmos.

Prema nezvaničnim informacijama predmet nije radioaktivan, a izrađen je od legure titanijuma.

http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... E1Lv2xCVpk
Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

Korisnikov avatar
snork
Postovi: 4878
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:50
Lokacija: Beograd

Re: Misterije svemira

Post od snork » 22 Mar 2012, 21:13

Lokalni "sakupljači sekundardnih sirovina" dovukli nešto iz napuštene vojne baze? :kezo:
Ђенерал Јанковић

Korisnikov avatar
djiuliju
Postovi: 1468
Pridružio se: 13 Jan 2012, 13:56
Garaža: Clio II ph2 1.2 16v
Lokacija: Jagodina

Re: Misterije svemira

Post od djiuliju » 23 Mar 2012, 08:52

Vanzemaljci i sibirska sela...ima neka tajna veza

Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 45621
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: Misterije svemira

Post od Geza » 23 Jun 2012, 21:39

Voyager I napušta naš sunčev sistem. Malo više podataka o samoj letelici i misiji.

Slika
Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

Korisnikov avatar
codemaker
Postovi: 720
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:31
Garaža: Audi A6 C6 2.0 TDI (2008)
Lokacija: Beograd

Re: Misterije svemira

Post od codemaker » 23 Jun 2012, 22:26

snork je napisao:Lokalni "sakupljači sekundardnih sirovina" dovukli nešto iz napuštene vojne baze? :kezo:
Šta zna dete šta je 200 kila...
Naravno da pričam sam sa sobom... I meni je ponekad potreban savet stručnjaka.
( Crtice iz života jednog srpskog programera )

Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 45621
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: Misterije svemira

Post od Geza » 09 Jul 2012, 11:46

Da li su vanzemaljci sleteli u Rozvel?
http://www.b92.net/zivot/vesti.php?yyyy ... _id=624979

Osmog jula obeleženo je 65 godina od slučaja u Rozvelu (SAD) kada su navodno vojnici pronašli pali leteći tanjir na jednoj farmi. Sada bivši agent CIA priznaje šta se zaista dogodilo.

Novine u kojima je 9. jula 1947. objavljen članak o letećem tanjiru (Foto: Wikimedia Commons)
Slika

"To nije bio prokleti meteorološki balon – bilo je to tačno ono na šta su ljudi prvo posumnjali”, kaže Čejs Brendon, veteran CIA. “Bila je to letelica koja očigledno nije poticala s ove planete, pala je i ne sumnjam ni trenutka da su tu pronašli ostatke nekog bića”.

Brendon je služio kao tajni operativac agencije punih 25 godina gde se bavio međunarodnim terorizmom, kontraobaveštajnom službom, svetskom trgovinom narkotika i krijumčarenjem oružja.

Proveo je poslednjih 10 godina radnog staža kao predstavnik za zabavu i izdavaštvo.

Tokom tog perioda, sredinom ’90-tih saznao je nešto više o Rozvelu.

“Jednog dana pretraživao sam Istorijsku kolekciju CIA i čitao naslove na nekim kutijama punim fascikli. Jedna od njih privukla mi je pažnju: pisalo je Rozvel. Spustio sam kutiju i rekao: ‘Bože, to se stvarno dogodilo!’”.

“U kutiji su bili pisani materijali i poneka fotografija i to je sve što ću bilo kome reći o sadržaju te kutije”, rekao je on.

“Međutim, to je za mene trenutak kada sam shvatio da je sve ono u šta sam verovao i u šta su verovali mnogi čista istina”.

Ništa od toga nije iznenadilo Stentona T. Fridmena, nuklearnog fizičara koji je počeo da se bavi istraživanjem NLO i koji je bio jedan od glavnih istražitelja u slučaju Rozvel.

Krajem ’70-tih Fridmen je pronašao nekoliko svedoka koji su bili uključeni u događaje u Rozvelu ’47.

Uprkos činjenici da se izveštaj vojske promenio preko noći – prvo je rečeno da je 8. jula 1947. pronađen pali leteći disk, a 9. jula da je reč o meteorološkom balonu – Fridman je pronašao dovoljno svedoka koji su mogli da potvrde prvobitnu verziju priče.

“Siguran sam da će neko uskoro izneti na videlo ono što se dogodilo”, kaže Fridmen.

Pogledajte video iz 1989. epizodu “Nerešene misterije NLO: Rozvel”.

http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... tXgb-O8gMQ
Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

Korisnikov avatar
7footer
Postovi: 628
Pridružio se: 19 Jan 2012, 17:53
Garaža: Lexus GS 450h, Chevrolet Trax, Yamaha Stryker
Lokacija: Svet

Re: Misterije svemira

Post od 7footer » 09 Jul 2012, 23:11

Е, а баш ми се у последње време стално врте мисли, Нови Мексико, Розвел, 1947... :)

Занимљиво за прочитати у сваком случају.
Pozdrav

Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 45621
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: Misterije svemira

Post od Geza » 19 Dec 2012, 22:07

Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

Korisnikov avatar
samo polako
Postovi: 3361
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:15

Re: Misterije svemira

Post od samo polako » 20 Dec 2012, 15:23

Imate na kablovskoj dosta dobrih dokumentaraca u vezi Rozvela koji govore o tome da se tamo nešto desilo i protiv toga.

Prema onome što sam video ja sam više za teoriju da je tamo pao meteorološku balon, tačnije da je vojska petljala sa nekim letelicama koje nikada nisu predočene javnosti a vezane su za Naciste.
Imate serijal i o tome, tačnije o letećim tanjirima a vezano za naciste koji su izgleda uspeli da naprave takve stvari.
Činjenica je da je većina nacističkih naučnika ustvari zaslužna za realizaciju Američkog svemirskog programa.
Nacisti su bili jako zainteresovani za vojnu dominaciju, stoga su napravili interkontinentalne rakete i još mnogo toga itd itd.

Što se tiče Rozvela imate poseban serijal o čuvenoj obdukciji gde dobar deo planete misli da je stvarna a drugi deo veruje rečima čuvenog Holivudskog mastera za specijalne efekte i njegovog priznanja da je to on sve odradio na početku svog studija.
Kasnije su mnogi na njegovim iskustvima pravili slične stvari.

Uglavnom Rozvel je postao poznat.
narod i danas u Americi prijavljuje svaku NLO pojavu na nebu.
A možda je to bio i cilj Američke vojske, budnost svakog građanina da prijavi svaku pojavu na nebu, znamo da je tada hladni rat pičio iz sve snage.
Mene zanima da mi vi mene kazete gde ima jevtina kavurma, čvarci... Mene to brine jutros...

Korisnikov avatar
jaksa
Postovi: 3564
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:15
Garaža: Jugo 45

Re: Misterije svemira

Post od jaksa » 20 Dec 2012, 15:27

Medvedev Talks About Aliens On Earth
http://www.youtube.com/watch?v=rE_iUW0Jv3k

Korisnikov avatar
samo polako
Postovi: 3361
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:15

Re: Misterije svemira

Post od samo polako » 20 Dec 2012, 15:38

Ne znam da li ste primetili da se novinarka na ovom snimku iskrivila od smeha... :)
Mene zanima da mi vi mene kazete gde ima jevtina kavurma, čvarci... Mene to brine jutros...

Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 45621
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: Misterije svemira

Post od Geza » 15 Feb 2013, 20:17

Još jedan asteroid večeras. Uživo na http://www.ustream.tv/nasajpl2
Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

Korisnikov avatar
superboss
Postovi: 3771
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:09
Lokacija: Speck in the Sea

Re: Misterije svemira

Post od superboss » 15 Feb 2013, 20:36

Prodje...na srecu, ili na zalost :pardon:
What i do for the livin'? I live for the livin'.

Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 45621
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: Misterije svemira

Post od Geza » 15 Feb 2013, 20:58

Asteroid proleteo rekordno blizu Zemlje
http://www.b92.net/zivot/vesti.php?yyyy ... _id=687248

Asteroid veličine olimpijskog bazena prošao je pored Zemlje na najmanjoj udaljenosti od 27.700 kilometara. Uz pomoć teleskopa će međutim biti vidljiv do ponoći.

Asteroid 2012 DA 14 je u jednom trenutku bio bliže Zemlji od nekih njenih veštačkih satelita. Ipak...

"Ta razdaljina je dovoljno daleko od naše planete i grupe satelita koji kruže oko nje, uključujući Međunarodnu svemirsku stanicu", istakla je NASA.

Naučnici navode da asteroid koji danas prolazi pored Zemlje nije ni izbliza tako velik kao onaj prečnika od deset kilometara koji je sa lica planete izbrisao dinosauruse, ali bi, u slučaju da pogodi površinu Zemlje, mogao da uništi jedno veće urbano područje.

Astronomi najavljuju može da se vidi do ponoći na području istočne Evrope, Australije i Azije. "Uz pomoć malog teleskopa moći ćete da vidite nešto nalik zvezdi, odnosno manji izvor svetlosti koji se pomera dok su u pozadini druge zvezde", izjavio je prošle sedmice naučnik Tim Spar iz centra za astrofiziku instituta "Harvard Smitsonijan".

Prolazak više utiče na sam asteroid, jer je njegova masa suviše mala da bi izazvao bilo kakve posledice na Zemlji. Međutim, Zemlja će značajno promeniti orbitu asteroida, te će period vremena orbitalnog kretanja asteroida sa 366 dana biti smanjen na 317 dana, a moguće je i da zbog plimskog dejstva Zemlje dođe do promene u rotaciji asteroida.

Prema mišljenju naučnika asteroid 2011 DA14 koji će proći pored Zemlje, mogao bi da sadrži vrlo vredne prirodne resurse, kao što su gvožđe, nikl i voda koji bi mogli biti korišćeni u svemiru kao pogonsko gorivo za svemirske letilice.

Nakon prolaska 2012 DA14, ove godine nas očekuju još dva važna bliska susreta sa malim telima u Sunčevom sistemu. Desetog marta biće moguće posmatrati kometu koja će proći na vrlo maloj udaljenosti od Zemlje, a potom 29. novembra i prolaz komete INOS, najsjajnije komete viđene na zemlji u poslednjih sto godina.
Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 45621
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: Misterije svemira

Post od Geza » 16 Feb 2013, 10:29

Meteor pao i na Kubu
http://www.blic.rs/Vesti/Svet/368003/Me ... -i-na-Kubu

Na nebu iznad centralnog dela Kube sinoć je uočeno telo nalik na meteor koje se pretvorilo u vatrenu loptu i eksplodiralo, javila je danas kubanska televizija, pozivajući se na izjave svedoka.

Prolazak asteroida "2012 DA14" iznad Zemlje: Nepoznato da li je u nekoj vezi s događajem na Kubi

Stanovnici provincije Sienfuegos kazali su da su sinoć oko osam sati po lokalnom vremenu na nebu ugledali svetleći predmet koji je, kako su kazali, bio veličine autobusa.

Predmet se potom pretvorio u vatrenu loptu "veću od Sunca", kazali su očevici i dodali da su nekoliko minita kasnije čuli jaku eksploziju.

Jedan očevidac kazao je da se njegova kuća zatresla od eksplozije.
Kubanski eksperti poslati su u potragu za eventualnim ostacima neidentifikovanog predmeta, navode mediji.
Nije poznato da li je događaj na Kubi povezan sa jučerašnjom eksplozijom meteora u centralnoj Rusiji u kojoj je povredjeno više od 1.000 ljudi.

http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... zK_bz6EafE
Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

Odgovori