Novi Sad

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Korisnikov avatar
Gazu
Postovi: 2134
Pridružio se: 08 Feb 2022, 00:31
Garaža: Opel Astra G 1.6i-16V
Lokacija: Novi Sad

Re: Novi Sad

Post od Gazu » 04 Maj 2024, 15:15

U da, bez nje bi često bilo nemoguće skrenuti levo na tim prometnim raskrsnicama.

Korisnikov avatar
srdjanyo
Postovi: 3275
Pridružio se: 12 Okt 2014, 11:44
Garaža: Škoda Fabia Combi 1.9 TDI
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Novi Sad

Post od srdjanyo » 04 Maj 2024, 15:25

Saša je napisao:Da nema te zelene strelice levo (srećom su je počeli stavljati na svim većim i frekventnijim raskrsnicama), imali bismo totalni kolaps.
Ne.


Mislio sam na zabranu skretanja levo na raskrsnicama koje su opterećene.

Sent from my SM-A528B using Tapatalk


Korisnikov avatar
member
Postovi: 3674
Pridružio se: 17 Jul 2012, 15:19

Re: Novi Sad

Post od member » 04 Maj 2024, 15:32

Još samo ovi što okreću Clio/206/Punto/Corsa/Fiesta itd. polukružno nalevo da nauče da ga ne zabacuju udesno.
Kad se to nauči, ostaje nam još kružni tok da se vežba :)

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 13125
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Novi Sad

Post od Saša » 04 Maj 2024, 15:37

Ma gde možeš da zabraniš levo… to bi tek napravilo kolaps.

Korisnikov avatar
srdjanyo
Postovi: 3275
Pridružio se: 12 Okt 2014, 11:44
Garaža: Škoda Fabia Combi 1.9 TDI
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Novi Sad

Post od srdjanyo » 04 Maj 2024, 15:41

member je napisao:Još samo ovi što okreću Clio/206/Punto/Corsa/Fiesta itd. polukružno nalevo da nauče da ga ne zabacuju udesno.
Kad se to nauči, ostaje nam još kružni tok da se vežba :)
Uuu, takvima obavezno sviram. Kao da voze Bi train. Jebo ih instruktor koji ih je tako naučio.
I taksisti sa SUV vozilima, pa sve do tih malih prcoljaka od vozila. Svi zabacuju.

Sent from my SM-A528B using Tapatalk


Korisnikov avatar
shandu90
Postovi: 12365
Pridružio se: 22 Jan 2016, 23:13
Garaža: Opel Astra J 1.4 Turbo
Lokacija: Novi Sad

Re: Novi Sad

Post od shandu90 » 04 Maj 2024, 16:09

To je bas uzelo maha u poslednje vreme. Bolje i malo dublje da izadje u raskrsnicu pa da zalomi nego sto ispadaju glupi. Bezveze ce platiti par hiljada evra odstete za tudj auto. No dobro, sve je to prirodna selekcija.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Korisnikov avatar
Gazu
Postovi: 2134
Pridružio se: 08 Feb 2022, 00:31
Garaža: Opel Astra G 1.6i-16V
Lokacija: Novi Sad

Re: Novi Sad

Post od Gazu » 04 Maj 2024, 16:10

E stvarno, nikako mi nije jasno kako je neko uopšte došao na ideju da tako zamahuje nadesno kad skreće levo ili pravi polukružno. Al moguće da ih neko uči tako, što kažeš, možda i instruktori.

Ja sam recimo posle polaganja vozio Ladu Rivu, i ona ima velik taj krug okretanja. Al me nije ćale učio da ulazim tako u traku nadesno, već da umesto polružnog pravim "krušku".

Drago mi je da nas ima još koji im sviramo.😁

E da, a to gde malo zagrtanje udesno ima smisla je samo ako se sa sporednog puta uključujemo na glavni - tako da se ulivamo svi samo jednom trakom. Da nema nikog desno od nas. Onda kad malo zaneseš prednji kraj nadesno, ljudi sa glavnog puta mogu lakše ući u tvoju ulicu pored tebe. Tu bi recimo šabanski bilo očepiti traku za suprotni smer - što ponekad isto vidim, ali retko.

Korisnikov avatar
srdjanyo
Postovi: 3275
Pridružio se: 12 Okt 2014, 11:44
Garaža: Škoda Fabia Combi 1.9 TDI
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Novi Sad

Post od srdjanyo » 04 Maj 2024, 16:18

Pre neki dan gledam jednog. Em ima uslov od 13 sekundi u levo, em vozi Audi A7, a on zabacuje, zabacuje. U tom trenutku prolazim pored njega, a spušten mu je desni prozor : "Koji autobus voziš čoveče, Sanos ili Neobus?"
On gleda k'o tele!
Teška priča. Sve teža jer sve više je takvih mandrila. To ih uče ovi novokomponovani instruktori što su dobili licencu u Majdanpeku ili Bačkom Petrovcu, a na kružnom za pravo ulaze u unutrašnju traku...

Sent from my SM-A528B using Tapatalk


Odgovori