Novi Sad

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Korisnikov avatar
Delija
Postovi: 18945
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:48
Garaža: BMW M340i | Honda CR-V
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Novi Sad

Post od Delija » 13 Apr 2016, 22:52

aviator je napisao:
member je napisao:Sve nekako razumem... Ali zasto su natakll semafor na novom izlazu na a.put ? Kakvi ce udesi tu biti...uzas. Jel ima neko normalan u onom urbanizmu?!
Kakve veze ima pozicija semafora sa urbanizmom?
Nikakve :)
Life is not measured by the number of breaths you take but by the moments that take your breath away...

Korisnikov avatar
Kuzmanovic
Postovi: 15138
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:31
Garaža: Alfa Romeo MiTo 1.4 TB MultiAir
Lokacija: Beograd

Re: Novi Sad

Post od Kuzmanovic » 20 Apr 2016, 12:26


Korisnikov avatar
Darko
Postovi: 9072
Pridružio se: 12 Sep 2012, 16:05
Garaža: Fiat Stilo 1.9 Mjet
Lokacija: Lungomare

Re: Novi Sad

Post od Darko » 21 Apr 2016, 13:59

Jeste videli ovo. U ovako malom gradu da se gradi tako veliki trzni centar od 115,000 kvadrata. :uf:
Spens, big. bazar i merkator mogu slobodno da zakljucaju. Da ne govorim da se u centru svasta pozatvaralo i pasazi su mrtvi.

A zaista bio lep prostor, moglo se napraviti jos sportskih sadrzaja, i park i svasta nesto.. Sad cemo imati stadion i hale na spensu bez parkinga.


Slika

Korisnikov avatar
blaugrana
Postovi: 6885
Pridružio se: 26 Jan 2012, 17:08
Lokacija: Novi Sad

Re: Novi Sad

Post od blaugrana » 21 Apr 2016, 14:15

Big se nece zatvoriti, ali merkator i spens koji je vec na konopcima sigurno hoce. Planiraju od dela love da investiraju u spens, mada mi to deluje plodno tlo za peracinu para.
Ostalo necu da komentarisem.
Jos veca imbecilnost je deo na kom hoce izgradnju baletske-muzicke skole

Sent from my SM-J500FN using Tapatalk

Korisnikov avatar
half man
Postovi: 1641
Pridružio se: 22 Jan 2012, 14:17
Garaža: Passat b8 ,Infiniti Fx30d S
Lokacija: Novi Sad

Re: Novi Sad

Post od half man » 21 Apr 2016, 14:16

Ma kakav trzni centar,ajde da se kladimo da se tu nece graditi trzni centar... Samo da ne pocne gradnja pa da stane i ostane tako zapusteno usred grada kao sto je na nekim lokacijama..

Korisnikov avatar
Sloba
Site Admin
Postovi: 10571
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:03
Garaža: Ford Fiesta Ecoboost, Mazda CX-30 AWD
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Novi Sad

Post od Sloba » 21 Apr 2016, 14:30

Ne sumnjam da ce biti trzni centar. Prosto, ko napravi najveci i najbolji centar pa jos na najboljoj lokaciji, taj pobedjuje. Prelice se masa iz Biga i Merkatora i to je to.

Sent from my Sony EXPERIA M2 Aqua

Korisnikov avatar
shandu90
Postovi: 12323
Pridružio se: 22 Jan 2016, 23:13
Garaža: Opel Astra J 1.4 Turbo
Lokacija: Novi Sad

Re: Novi Sad

Post od shandu90 » 21 Apr 2016, 14:45

Drug moj treba da radi tu, kaze da ce biti trzni centar i ako sam ga dobro razumeo i stanovi mada mi je to cudno.

Sent from my LG-H440n using Tapatalk

Korisnikov avatar
Darko
Postovi: 9072
Pridružio se: 12 Sep 2012, 16:05
Garaža: Fiat Stilo 1.9 Mjet
Lokacija: Lungomare

Re: Novi Sad

Post od Darko » 21 Apr 2016, 14:59

Srusice teniske terene (mislim da je tu trenirala nekad monika seles) pomocni stadion, atletsku stazu, ogromne parkinge. :ccc: koga zabole za to. I sto stadion od 30k mesta sad nema svrhu jer nema svoj parking.

I ja se slazem da je big puko. 90 ljudi ce biti bliza ova nova lokacija.

Korisnikov avatar
half man
Postovi: 1641
Pridružio se: 22 Jan 2012, 14:17
Garaža: Passat b8 ,Infiniti Fx30d S
Lokacija: Novi Sad

Re: Novi Sad

Post od half man » 21 Apr 2016, 15:13

Big i Merkator drhte ! Spensa zabole jer je drzavna svojina.. Mozda bude privatizacija ..

Jel neko zna rok gradnje ?

goblin
Banned
Postovi: 3364
Pridružio se: 18 Nov 2014, 23:23
Lokacija: Novi Sad

Re: Novi Sad

Post od goblin » 21 Apr 2016, 15:22

Ja bi voleo da naprave taj trzni centar.
Realno zimi nemas nikakvog sadrzaja da prosetas sa decom u zatvorenom kada uslovi ne dozvoljavaju da si napolju. To podrazumeva da pakiram kola u garazu, izadjem bez jakne i direktno udjem u TC, da unutra imam dovoljno prostora da se lepo proseta, pa pored butika da ima i ostalih sadrzaja (igranoca za decu, kafici, restoran, bioskop....). Jednostavno prostor u kojem mozes izgubiti nekoliko sati sa porodicom.

Spens je vec star i izgubio je smisao, treba da ostane sportski centar i to je to.
Merkator ima odlicnu garazu, lokaciju ali je suvise mali i fali mu sadrzaja. Tamo kad udjes ne mozes izgubiti vise od sat vremena, i to plafon, a nemas prostora da prosetas fino.
BIG je bolji, ali losa lokacija za one koji zive u gradu (malo dalje), parking kojem fali zatvorena garaza zbog posete po losem vremenu (treba ti jakna do ulaza, kisnes, pada ti sneg po autu pa posle moras da cistis....), butici i mega market koji se nalaze sa spoljnje strane trznog centra sto nije prakticno pri losem i hladnijem vremenu (isto ce biti i za buduci bioskop), unutra enterijer koji je mogao biti i lepse sredjen i sa jos vise prostora za setnju (bolje je od Merkatora al opet nedovoljno). BIG je savrsen za posetioce iz okolnih mesta koji dolaze vikendom i preplavljuju ga.

Tako da verujem da bi jedan kvalitetan i velik trzni centar u samom gradu itekako mogao da radi u NS.

Korisnikov avatar
half man
Postovi: 1641
Pridružio se: 22 Jan 2012, 14:17
Garaža: Passat b8 ,Infiniti Fx30d S
Lokacija: Novi Sad

Re: Novi Sad

Post od half man » 21 Apr 2016, 15:24

Tc Usce

goblin
Banned
Postovi: 3364
Pridružio se: 18 Nov 2014, 23:23
Lokacija: Novi Sad

Re: Novi Sad

Post od goblin » 21 Apr 2016, 15:57

Pa mi iz NS bas redovono zimi idemo do BG-a, samo zato sto u NS fali sadrzaja.

Korisnikov avatar
DukeNS
Pobednik Garaža - Head 2 Head lige
Postovi: 7070
Pridružio se: 26 Nov 2012, 17:07
Lokacija: Ravnica

Re: Novi Sad

Post od DukeNS » 21 Apr 2016, 16:30

Ovo je katastrofalna odluka gradskih vlasti!!! Ali ih savrseno boli kurac za bilo sta drugo osim para. Drustvena odgovornost? Koga zabole... Prva i najvaznija stvar je sto ce ugrobariti Spens. Doduse, to se iovako radi vec vise od deceniju. Da je bilo politicke volje, od Spensa se mogao napraviti vrhunski sportsko-poslovni centar (sto on u sustini i jeste, je l'da?). I tu bi imali bukvalno sve na jednom mestu, ono o cemu goblin prica, uz sve sportske sadrzaje. Bilo je samo potrebno uloziti novac u renoviranje i politicki dovesti, za pocetak, nekoliko jakih brendova, gde bi ostali lagano sledili.


Isto tako, vrlo je moguce da stadion izgubi mogucnost igranja Evropskih meceva, jer se gubi pomocni teren, koji je do sada bio jedan od uslova. Kada se to desi, ocekujem najavu selidbe stadiona, uz rusenje postojeceg, i eto jos jedne lepe parcele.

Zasto park, kad moze beton?! I opet cemo cutati i gledati kako nam unistavaju grad, uz malo prdenja po netu. Jebem im/nam mater!

Korisnikov avatar
Darko
Postovi: 9072
Pridružio se: 12 Sep 2012, 16:05
Garaža: Fiat Stilo 1.9 Mjet
Lokacija: Lungomare

Re: Novi Sad

Post od Darko » 21 Apr 2016, 17:27

:plusone:

Korisnikov avatar
Laki021
Postovi: 13095
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:41
Garaža: BMW 540i xDrive
Lokacija: Zurich

Re: Novi Sad

Post od Laki021 » 21 Apr 2016, 17:35

Spens je odavno propao... Sam dizajn mu je zastareo, ne pomaze tu ni renoviranje. Samo srusiti do panja pa ponovo (osim sportskih objekata).

Tu realno zvrji gomila neiskoristenog prostora, ne kontam sta dramite za parking kad ce biti 5x vise parkinga jer ce biti parking na nivoe a ne samo obican parking kakav je sada.

Za ostalo sta znam, sto se mene tice mogu i da isele stadion iz centra grada, nije mu tu ni mesto.
Teniske terene je najmanji problem izmestiti.

I zasto se uzbudjujete ako Big propadne, moz misliti... zapravo mislim da je vec mrtav.

Odgovori