Novi Sad

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
NemanjaOOOO
Postovi: 353
Pridružio se: 02 Avg 2019, 10:43

Re: Novi Sad

Post od NemanjaOOOO » 28 Maj 2022, 01:21

Maksima Gorkog/Strazilovska, gospodja uredno stala u kontra smeru i ceka zeleno. Slika

Послато са SM-G991B помоћу Тапатока


Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14141
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Novi Sad

Post od pedja » 28 Maj 2022, 07:52

Tako sam ja stao pored taksiste. Ja u desnoj, on u levoj traci (i tu je stajao pre nego sam ja stigao). Još se istripovah da nisu prebacili ulicu u jednosmernu. Ne, nisu.

A za garaže:
Nešto mora da se istrpi. Ne mogu se tek tako magično pojaviti garaže.

Čekaj samo da nekome padne na pamet da prave ispod tvrđave, pa je uklone na koju godinu :D

TapaT



Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23743
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Novi Sad

Post od dragvorl » 28 Maj 2022, 08:40

Pravo je pitanje da li je trebalo uletati u takav projekat sa ne jednom vec nekoliko podzemnih garaza. Doduse tu ce biti bas jaka i ugradnja.
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Korisnikov avatar
srdjanyo
Postovi: 3252
Pridružio se: 12 Okt 2014, 11:44
Garaža: Škoda Fabia Combi 1.9 TDI
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Novi Sad

Post od srdjanyo » 28 Maj 2022, 08:56

Pričam sa jednim od vlasnika kafića u Njegoševoj ulici i pitam ga kako su se organizovali povodom kopanja podzemne garaže. Kaže, mi sredili ulicu, oni je namenili sada za prolaz dostavnih vozila prema Zmaj Jovinoj, Dunavskoj, Trgu Slobode i Kralja Aleksandra, Ilije Ognjanovića I Ignjata Pavlasa. Hteli smo da sklonimo bašte u jednu stranu, da mogu vozila da se mimoiđu, oni kažu NE, po sredini ulice će vozila prilaziti samo da mi iscrtamo "koridor". Rekoh, a kad bude vama dolazilo piće, a ja hoću da prođem ka centru kombijem? On se samo nasmejao, vrteći glavom.
Čuo sam da će biti ulaz i kod Трчике "samo malo da je pomere u stranu", a valjda će se setiti da mogu vozila da ulaze "Kod Konja" na Trgu Republike. Generalno, napravili su haos svima koji rade tamo, naravno dostavljačima najviše, na stranu to što je moglo da se kopa i na drugim mestima, npr. kod postojeće montažne garaže i da je sastave kopajući po Trifkovićevom trgu, a najbolje mesto za to je Riblja pijaca od Gimnazije do muzeja Vojvodine. To mesto je najbezbolnije zatvoriti.
Uglavnom, zamolio sam moje iz firme da mi pomognu jer tamo idem skoro svaki dan, tako što će mi dati duplu posadu.

Послато са SM-A528B помоћу Тапатока


Korisnikov avatar
blaugrana
Postovi: 6877
Pridružio se: 26 Jan 2012, 17:08
Lokacija: Novi Sad

Re: Novi Sad

Post od blaugrana » 28 Maj 2022, 09:02

Pa, najbolje da sede gosti I piju kafu, a na 30 cm od njih da prolaze vozila.
Malo debilno, zar ne?

Sto se tice kopanja, valjda strucnjaci znaju kako sta raditi, najbolje da ce kafedzije da pitaju odakle da krenu I sta da rade.
Kao sto je Pedja vec napisao, ne mogu garaze da se samo stvore, mora se malo istrpeti

Gesendet von meinem Blauwei mit Tapatalk




Kabal
Postovi: 2878
Pridružio se: 05 Avg 2015, 10:01
Garaža: Volvo XC60 D5 AWD
Lokacija: Novi Sad

Re: Novi Sad

Post od Kabal » 28 Maj 2022, 09:05

Pa tako ce sad i biti, mislim na Njegosevu.
Realno mislim da su trebali ici prvo na izgradnju kod Banovine i Riblju pijacu, a Modenu da ostave za kasniji period

Sent from my SM-S908B using Tapatalk


Korisnikov avatar
Darko
Postovi: 9036
Pridružio se: 12 Sep 2012, 16:05
Garaža: Fiat Stilo 1.9 Mjet
Lokacija: Lungomare

Re: Novi Sad

Post od Darko » 28 Maj 2022, 09:30

@Kabal apsolutno se slazem.
Imaju projekat za 4 garaze. Podzemne u modene, kod banovine, trg republike (kod riblje), i nadzemna safarikova (stajaliste gsp).
Zar nije najlakse bilo kopati prvo banovinu i zidati nadzemnu na stajalistu. Sve to centar. Pa onda procenjivati za dalje.
Nego zatvoriti modene na par godina. Pogotovo sad kad se broj turista i desavanja u centru dosta uvecao, plus ukanaliće i ostalo sa tim koridorima za dostavu i stanare.

Zanimljivo ce biti kad krenu kopati nedavno zavrseni trg republike pa ce posle opet da prave isti :)

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14141
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Novi Sad

Post od pedja » 28 Maj 2022, 10:15

Biće to neko javno-privatno partnerstvo, koncesija sa nekim Kajmanskim ostrvima... Kao u Kliničkom.


TapaT


Korisnikov avatar
DukeNS
Pobednik Garaža - Head 2 Head lige
Postovi: 7024
Pridružio se: 26 Nov 2012, 17:07
Lokacija: Ravnica

Re: Novi Sad

Post od DukeNS » 28 Maj 2022, 10:54

I rade u partnerstvu. Inobačka sa nekim Austrijancima. Ko zna koja štela je u pitanju.

Što se redosleda tiče, prvo su i ogradili prostor kod Banovine i počeli neke radove. Mene muka hvata kad pomislim na rok od dve godine i haosa u centru.

Neki ugostitelji su se već snašli. Petrus je bahato i bez dozvole postavio baštu u slepom delu Ilije ognjanovića, na mestu parkinga i ljudima ispred zgrada...



Slika

Slika

Korisnikov avatar
blaugrana
Postovi: 6877
Pridružio se: 26 Jan 2012, 17:08
Lokacija: Novi Sad

Re: Novi Sad

Post od blaugrana » 28 Maj 2022, 11:01

Sve je to reseno.
Stranka im je ustupila parking uz prikladnu nadoknadu :)

Gesendet von meinem Blauwei mit Tapatalk


Korisnikov avatar
Gaginh0
Postovi: 8780
Pridružio se: 13 Jan 2012, 06:16
Garaža: Sve najbolje!
Lokacija: In the middle of nowhere

Re: Novi Sad

Post od Gaginh0 » 28 Maj 2022, 11:08

Samo da bude ispoštovan taj rok biće super.

Poslednji put kad sam bio pre 3 meseca skontao sam koliko je zagušen grad u odnosu na pre 3 godine. Mogu misliti šta će sada biti. Ali ja podržavam te garaže više nego bilo šta, jer bez parkinga ne ide dalje u NS.
BOJ SE OVNA, BOJ SE GOVNA, A KAD ĆU ŽIVETI?

Slika

Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 45621
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: Novi Sad

Post od Geza » 28 Maj 2022, 11:31

Novom Sadu nedostaju ulice sa dve trake u svakom smeru, naročito u delovima koji vode oko centra. Od Rodića do obe sremske strane često treba u špicu po 20 minuta do pola sata.
Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23743
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Novi Sad

Post od dragvorl » 28 Maj 2022, 12:00

Traka uglavnom ima, problem je sto se ne ciste ovi koji stoje u denoj sa 4 migavca.
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

milanns
Postovi: 375
Pridružio se: 12 Okt 2012, 18:25

Novi Sad

Post od milanns » 28 Maj 2022, 12:02

Sta znam, ja ne vidim centar kao toliko prirotitet sa garazama. Centar je nekako turisticko-ugostiteljski deo grada. Ali cak ni to jedini. Vise u centar ne idemo ni da nesto kupujemo, nesto veci broj firmi nije tamo zastupljen nego u drugim delovima grada, sud, administracija, sup, obrazovne institucije, nista nije nesto spektakulatno u centru vise nego negde drugde. A ako vec moraju da se ugrade u 4 garaze, mogli su da radporede na neka tri frekventnija mesta (mozda i tri naselja) i jednu na centar.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Korisnikov avatar
Joker
Postovi: 495
Pridružio se: 23 Jan 2016, 15:43
Garaža: Kamiq Ambition 1.0 TSI DSG
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Novi Sad

Post od Joker » 28 Maj 2022, 12:13

Možda je trebalo poboljšati gradski prevoz. Nabaviti nove autobuse, povećati broj autobusa kao i polazaka, uz jeftine karte. U strogom centru grada cenu parkiranja ograničiti na 2 sata i povećati cenu parkiranja. Na obodu grada napraviti jednu...dve... tri velike garaže sa niskom cenom parkiranja i te garaže dobro povezati sa centrom.
Tako nekako je beč rešen. Dnevna karta u garaži je oko 3.50€, a toliko mislim da je sat parkiranja u centru. Kada sam u beču, budimpešti ne pada mi na pamet da vozim po gradu. jeftine cene karata, dobro organizovan gradski saobraćaj i sve to ok funkcioniše.
Naravno da to u ns (ili bilo kojem našem gradu) ne bi moglo od danas do sutra da profunkcioniše, ali jednom treba krenuti u rešavanje problema gužvi i parking mesta.

Odgovori