Novi Sad

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Korisnikov avatar
blaugrana
Postovi: 6885
Pridružio se: 26 Jan 2012, 17:08
Lokacija: Novi Sad

Re: Novi Sad

Post od blaugrana » 29 Mar 2019, 16:01

Pitanje je dana kada ce neko u ovom usranom TC nastradati

http://nsuzivo.rs/novi-sad/foto-pozar-u ... yhruoJhulw

Sent from my Blaumi Note 5 using Tapatalk



Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14188
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Novi Sad

Post od pedja » 06 Apr 2019, 20:29

Bili danas u Plavoj frajli.
Ako je jedan od boljih restorana (mada su većinom konceptualni gastro deli cafe bar bistroi), onda je NS ponuda vrlo upitna. Oni čak i napominju "no koncept, just good food". Nije bap da su daleko sa nekim blesavim konceptom, sa stolicama na plafonu, ali ajde sad.

Nije ništa katastrofalno. Kao mesto za opupteno svrnuti, pogotovo po lepom danu, pojesti usput, može. Imaju zanimljiv meni, a ja nažalost nisam smeo da probavam kolenice, škembiće, papke i sl... Salate deluju lepo pripremljene, opazih dok su prolazile razne.

Zamolio sam da mi posluže dva priloga, jer ne smem trenutno baš svašta da jedem. Grilovano povrće i pomfrit. U osnovi ne može, ali se smilovao. Pomfrit krupan, ali OK. Gril povrće je videlo gril na max minut. Osim tikvice, prililno tanke, ostalo je bilo manje-više sveže, sa mali otiscima grila.

Devojke su muljale po svojim jelima. U jednom trenutku su, kao po dogovoru, obe izjavile, mislim da mi je kvrcnuo zub :D
Jednoj od neke žile u ćuretini (tu je bio i nesporazum u porudžbini, ali ajde sad) drugoj od žile u slanini, kojom se roluje. Baš mrzim kada rol slanina ima hrskavicu.

Četvrti je jeo neku spec džigu. Za moj pojam prilično živu, po boji, ali se ne mešam šta ko voli.

Voda je bila OK :D
Vino kuće nisam probao, ostali su rekli da je OK za vino kuće, ali je pola litra 750dinara. Mislim da postoje i bolji izbori za taj novac, makar bile i samo dve čaše od 0.125.

Kuver korpa hleba izgleda OK, ali niko nije jeo hleb, pa ne znamo ukus. Taj kuver je 110 dinara po osobi.

Za kuver, osim tih hlepčića, dobijate uredan/čist sto, solidnu uslugu i ne baš sjajno oprane čaše. Baš me briga da li je gužva. Podrazumevano, konobar je kao na traci, ne deluje mi bar razdragano.

Kažem, žao mi je što nismo imali vremena za supe, a ja stomaka za prava jela, ali opšti utisak mi je prosek. Lokacijski mi nikako ne paše (ambijent okoline), a uz ovo iskustvo verovatno me neće ni videti više. Ne zato što je posebno loše, no ima još mesta za videti i probati.










T-T


Korisnikov avatar
DukeNS
Pobednik Garaža - Head 2 Head lige
Postovi: 7066
Pridružio se: 26 Nov 2012, 17:07
Lokacija: Ravnica

Re: Novi Sad

Post od DukeNS » 06 Apr 2019, 21:13

pedja je napisao:
06 Apr 2019, 20:29
Bili danas u Plavoj frajli.
Ako je jedan od boljih restorana (mada su većinom konceptualni gastro deli cafe bar bistroi), onda je NS ponuda vrlo upitna.

I jeste upitna. To cesto napominjemo i ne mozemo ni blizu da se merimo sa Beogradom. Frajla jako oscilira i to joj je, bar po meni, najveci problem. Corba je nekad vrhunska, a nekad ispod proseka. To vazi i za ostala jela. Lepinjice su im super. Baklava uvek vrhunska...

Korisnikov avatar
blaugrana
Postovi: 6885
Pridružio se: 26 Jan 2012, 17:08
Lokacija: Novi Sad

Re: Novi Sad

Post od blaugrana » 06 Apr 2019, 21:35

Uvek sam govorio i stojim pri tome. Plava frajla, nista posebno

Sent from my Blaumi Note 5 using Tapatalk


Korisnikov avatar
swemir
Postovi: 3836
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:52
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Novi Sad

Post od swemir » 06 Apr 2019, 21:36

Za frajlu je i sokače ozbiljno mesto...
Ja se otrovao u frajli jednom...

Послато са SM-N950F уз помоћ Тапатока


Korisnikov avatar
shandu90
Postovi: 12315
Pridružio se: 22 Jan 2016, 23:13
Garaža: Opel Astra J 1.4 Turbo
Lokacija: Novi Sad

Re: Novi Sad

Post od shandu90 » 06 Apr 2019, 21:47

Sta fali sokacetu? Mada ja i ne zalazim mnogo po takvim mestima, smanjio sam zdranje van kuce.

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk


Korisnikov avatar
srdjanyo
Postovi: 3258
Pridružio se: 12 Okt 2014, 11:44
Garaža: Škoda Fabia Combi 1.9 TDI
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Novi Sad

Post od srdjanyo » 07 Apr 2019, 08:49

Ja u boljem nisam jeo. Za mene je "Plava frajla" vrh.

Послато са SM-A605FN уз помоћ Тапатока


Korisnikov avatar
Sloba
Site Admin
Postovi: 10571
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:03
Garaža: Ford Fiesta Ecoboost, Mazda CX-30 AWD
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Novi Sad

Post od Sloba » 07 Apr 2019, 10:28

Frajla je jedno o poznatijih mesta u gradu, ali kvalitetom hrane nikada nisu bili u vrhu. I to se zna. Isto je sa Fontanom u kojoj je krs hrana ili Aqua Doria gde se mesto vikendom danima ranije rezervise, gde hostese na parkingu docekuju goste i gde sve obecava kvalitet (ambijent je super), dok u kuhinji uvaljuju vijetnamskog soma svugde gde ga uvaliti mogu. Meni je Balkan Ekspres izbor poslednjih par godina. Nista fensi i bez poznatih faca, ali mi odgovara. Doduse, razocarali su me poslednji put jer su napravili vikend meni koji je mozda 30% njihove ponude. Sve sto inace jedemo tamo, ne moze se vikendom dobiti vise.

Sent from my MI 5s using Tapatalk





Korisnikov avatar
srdjanyo
Postovi: 3258
Pridružio se: 12 Okt 2014, 11:44
Garaža: Škoda Fabia Combi 1.9 TDI
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Novi Sad

Post od srdjanyo » 07 Apr 2019, 10:55

Čuo sam za Balkan Ekspres. Na glasu je, ali i poprilična gužva.

Послато са SM-A605FN уз помоћ Тапатока


Korisnikov avatar
Sloba
Site Admin
Postovi: 10571
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:03
Garaža: Ford Fiesta Ecoboost, Mazda CX-30 AWD
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Novi Sad

Post od Sloba » 07 Apr 2019, 10:56

Rezervises telefonom oko 10-11 ujutro. Radnim danima ne mora.

Sent from my MI 5s using Tapatalk


Korisnikov avatar
Gaginh0
Postovi: 8814
Pridružio se: 13 Jan 2012, 06:16
Garaža: Nemam garažu :(
Lokacija: In the middle of nowhere

Re: Novi Sad

Post od Gaginh0 » 07 Apr 2019, 11:01

Jos uvek nisam overio novi Balkan Expres, moram pod hitno, mada kazu svi da su standardna jela, nema nikakvih inovacija.
BOJ SE OVNA, BOJ SE GOVNA, A KAD ĆU ŽIVETI?

Slika

Korisnikov avatar
blaugrana
Postovi: 6885
Pridružio se: 26 Jan 2012, 17:08
Lokacija: Novi Sad

Re: Novi Sad

Post od blaugrana » 07 Apr 2019, 11:06

Odemo zena i ja za godisnjicu prosle godine u Balkan expres.
Lepo vreme, par auta na parkingu, obecava :)
Dosli do baste, cuje se neka muzika. Kako smo seli skontamo da je unutra neka privatna zurka.
Pitamo konobara sta se desava, kaze proslava
Aj sad ne bi to bio problem da je unutra pevac/pevacica, nego majstori cepaju karaoke!
Nema smisla ostajati...seli u auto i otisli u "Tako je sudjeno".

Sent from my Blaumi Note 5 using Tapatalk


Korisnikov avatar
Sloba
Site Admin
Postovi: 10571
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:03
Garaža: Ford Fiesta Ecoboost, Mazda CX-30 AWD
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Novi Sad

Post od Sloba » 07 Apr 2019, 11:07

Tradicionalna kuhinja, jbg. Uglavnom jedem pastrmku i svinjski vrat na zaru. Svi hvale Karadjordjevu, al nisam neki ljubitelj. Odem i u Dunavac cardu na Ribarcu. Tamo ili corba ili peceni som. Samo, malo je mesto, isto mora rezervacija, ako je vreme rucka. Popodne i predvece nije frka.

@blau

A, ja jednom otisao, a ono nema muzike, a pun restoran... Pitam konobara sta se desava, a ono pomen nekome. Dugacki sto sa dvadesetak ljudi. I nista, seli, jeli, sta sad, ljudski je.

Sent from my MI 5s using Tapatalk



Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23804
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Novi Sad

Post od dragvorl » 07 Apr 2019, 12:02

Ja idem cesto tamo, lep ambijent, samo sto Sloba kaze redukovani meni vikendom, bez veze. Cene korektne. Parking je totalno Balkan style, poplocani je ugl pun, i naravno sa kontejnerom, a onaj pored u kaljuzi. Nije bas za pohvalu.
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Korisnikov avatar
blaugrana
Postovi: 6885
Pridružio se: 26 Jan 2012, 17:08
Lokacija: Novi Sad

Re: Novi Sad

Post od blaugrana » 07 Apr 2019, 13:44

Sloba je napisao:Tradicionalna kuhinja, jbg. Uglavnom jedem pastrmku i svinjski vrat na zaru. Svi hvale Karadjordjevu, al nisam neki ljubitelj. Odem i u Dunavac cardu na Ribarcu. Tamo ili corba ili peceni som. Samo, malo je mesto, isto mora rezervacija, ako je vreme rucka. Popodne i predvece nije frka.

@blau

A, ja jednom otisao, a ono nema muzike, a pun restoran... Pitam konobara sta se desava, a ono pomen nekome. Dugacki sto sa dvadesetak ljudi. I nista, seli, jeli, sta sad, ljudski je.

Sent from my MI 5s using Tapatalk
Ma, da je bio pomen ni po jada :)

Selimo smo mi i cekamo konobara, ali nisam mogao da izdrzim. Ustali i otisli.
Bas sam se bio naostrio na Karadjordjevu :)

Sent from my Blaumi Note 5 using Tapatalk


Odgovori