Novi Sad

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29864
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Novi Sad

Post od trojanac » 02 Jul 2022, 08:30

Juče sedeli u Sremskim Karlovcima, centar, Trg Branka Radičevića. Koliko sam shvatio ima tri lokala, bašte jedna do druge. Kafić NN je na ćošku, pa pored drugi kafić i u nastavku poslastičarnica. Koliko se sećam crni Tuborg suncobrni i karakteristično je što imaju one sedeće ljujaške.

Prvo sam jedva dočekao konobara i to sam ga zvao sa drugog kraja bašte jer ova zadužena za naš reon nikako da se pojavi. A na kraju kad smo krenuli da platim karticom, kaže ne primamo. Srećom imao sam kod sebe 1300 dinara da platim, ali sam zaista neprijatno iznenađen. I sad tražim taj kafić preko Gugla da im dam lošu ocenu ali ih nigde nema. Ako neko zna koji je kafiću u pitanju neka napiše pa da ih izreklamiram po društvnim mrežama.
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
Gazu
Postovi: 2107
Pridružio se: 08 Feb 2022, 00:31
Garaža: Opel Astra G 1.6i-16V
Lokacija: Novi Sad

Re: Novi Sad

Post od Gazu » 02 Jul 2022, 09:59

Imaju ta mesta i pluseve i minuse. S jedne strane, neka od njih su znatno jeftinija nego u gradu, a s druge strane ovo što si rekao. I u toj poslastičarnici su, rekao bi, kolači lošiji nego u gradu što u nekim boljim kafićima budu, ali su i cene kolača u gradu otišle bezobrazno u nebo. Oko 400 dinara za parče torte!

Ali mesta ta se razlikuju međusobno, a solidno se ipak razlikuju i po ceni.

Meni su OK oni, prijatno mi tamo se provozati iz pravca Petrovaradina, a na te detalje im gledam kroz prste.🙂 I slažem se da je glupo da nemaju terminal za karticu, al' to je sad podsetnik da treba pitati unapred da li primaju kartice. Slično kao kad uđem u kopirnicu, pa tek naknadno skontam da su grunuli prejali cenu za štampanje ili kopiranje jednog lista.😁

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29864
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Novi Sad

Post od trojanac » 02 Jul 2022, 10:30

Meni se za lokal u centru podrazumeva da ima mogućnost plaćanja karticom, pogotovo jer se Sremski Karlovci vode i kao turističko mesto. Ako se ne varam parking se plaća i vikendom. Verujem da su im turisti bitna stavka u budžetu lokalne samouprave, ali su daleko od nekog nivoa koji bi se mogao očekivati po pitanju pružanja usluga.
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
zdushan
Postovi: 1600
Pridružio se: 12 Jan 2013, 13:02
Garaža: Škoda Superb 2.0 TDI 4x4
Lokacija: Beograd

Re: Novi Sad

Post od zdushan » 02 Jul 2022, 12:40

Sa ovim novim kasama pojedini imaju probleme oko terminala za kartice, ili mi barem tako rekoše na jednom mestu.
Ako se to moze smatrati kao olaksavajuca okolnost..

Sent from my SM-A715F using Tapatalk


Korisnikov avatar
Sloba
Site Admin
Postovi: 10563
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:03
Garaža: Ford Fiesta Ecoboost, Mazda CX-30 AWD
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Novi Sad

Post od Sloba » 02 Jul 2022, 12:56

"Kasa" je sada program na računaru u kom se bira nacin plaćanja. Uredjaj iz kog izlazi isečak je obični termo-stampac. Ne računam samostalne kasa uredjaje za one sa malim brojem artikala ili usluga. Logičnije je da neko izbegava plaćanje karticom jer mu je previsoka provizija banke ili prosto zato što fiskalni neće ni izdati.

Sent from my MI 9 using Tapatalk




Korisnikov avatar
shandu90
Postovi: 12278
Pridružio se: 22 Jan 2016, 23:13
Garaža: Opel Astra J 1.4 Turbo
Lokacija: Novi Sad

Re: Novi Sad

Post od shandu90 » 02 Jul 2022, 13:11

Da nije onaj Bermet u pitanju?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Korisnikov avatar
Gazu
Postovi: 2107
Pridružio se: 08 Feb 2022, 00:31
Garaža: Opel Astra G 1.6i-16V
Lokacija: Novi Sad

Re: Novi Sad

Post od Gazu » 02 Jul 2022, 13:15

@trojanac Slažem se, ali eto, ipak je situacija na terenu da većina kao turista ili čega god visi po gradovima, a u Sr. Karlovcima su objekti prosto u lošijem stanju. Možda je stvar samo u tome da sam se ja s tim pomirio.

I da, i ja mislim da je provizija problem. Takođe, da bi provizija bila niža, promet bi im morao biti što veći. Tu lokali s manjim brojem mušterija, a još i s nižim cenama, prolaze dosta nepovoljnije.

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk


Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29864
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Novi Sad

Post od trojanac » 02 Jul 2022, 13:19

Sloba je napisao:"Kasa" je sada program na računaru u kom se bira nacin plaćanja. Uredjaj iz kog izlazi isečak je obični termo-stampac. Ne računam samostalne kasa uredjaje za one sa malim brojem artikala ili usluga. Logičnije je da neko izbegava plaćanje karticom jer mu je previsoka provizija banke ili prosto zato što fiskalni neće ni izdati.

Sent from my MI 9 using Tapatalk
Upravo, fiskalni nisam ni dobio. Samo naplatila i stavila pare u džep.

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29864
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Novi Sad

Post od trojanac » 02 Jul 2022, 13:27

shandu90 je napisao:
02 Jul 2022, 13:11
Da nije onaj Bermet u pitanju?

Ma kakvi, nije Bermet.

Ovo je lokacija. Samo ne kafić na uglu nego do njega.

https://maps.app.goo.gl/S1gg9KWs8YiwYLGx6
Posetite www.garaza.rs !

Mares
Postovi: 878
Pridružio se: 13 Avg 2012, 19:44
Lokacija: NS

Re: Novi Sad

Post od Mares » 02 Jul 2022, 16:30

Za Sr Karlovce u centru samo Bermet, proveren restoran sa kulturnim osobljem, klopa i cuga dobri, uredan, ok cene...tu redovno svracamo na palacinke u povratku sa vikendice, porcija tri klasicno urolane palacinke (sa nutelom jel)...

Korisnikov avatar
Gazu
Postovi: 2107
Pridružio se: 08 Feb 2022, 00:31
Garaža: Opel Astra G 1.6i-16V
Lokacija: Novi Sad

Re: Novi Sad

Post od Gazu » 02 Jul 2022, 16:46

Da, ako je Bermet taj što jedini tu ima tu drvenu baštu, oni od ostalih na trgu vidno odstupaju po kvalitetu.

A oni dole niže često imaju bozu, mada su mi poslednji put pričali da im je neka nestašica. Mislim da su to baš ti što nemaju terminal za kartice.

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk


Rade
Postovi: 325
Pridružio se: 19 Apr 2012, 16:28
Garaža: škoda octavia 1.9 tdi
Lokacija: Sremski Karlovci

Re: Novi Sad

Post od Rade » 02 Jul 2022, 18:10

trojanac je napisao:Meni se za lokal u centru podrazumeva da ima mogućnost plaćanja karticom, pogotovo jer se Sremski Karlovci vode i kao turističko mesto. Ako se ne varam parking se plaća i vikendom. Verujem da su im turisti bitna stavka u budžetu lokalne samouprave, ali su daleko od nekog nivoa koji bi se mogao očekivati po pitanju pružanja usluga.
Da parking se plaća 24 sata, opština nema od turista ništa samo ugostitelji i vinarije. Koliko to turističko mesto ima komunalnih problema može se svako malo pročitati na portalu 021. Taj kafić se nalazi ako sam dobro razumeo između kafea NN i poslastičarnice Belilo. Ako je taj mislim da ima par stolova ali ne znam ime jedino da mu je to tek druga godina da radi. Ljudi koji rade u parking servisu su dosta tolerantni u odnosu na NS i ako jednom uplatite više vas i ne gledaju. Ono što je ružno vikendom veliki parking poluprazan a automobili ispred kuća i lokala. Opšti haos

Poslato sa JSN-L21 pomoću Tapatoka


Korisnikov avatar
Darko
Postovi: 9036
Pridružio se: 12 Sep 2012, 16:05
Garaža: Fiat Stilo 1.9 Mjet
Lokacija: Lungomare

Re: Novi Sad

Post od Darko » 02 Jul 2022, 18:37

S. Karlovci su veoma zapustena i siromasna opstina, tako da ne treba nista da cudi.
Uzasavajuce je kako magistralni put izlgeda kroz karlovce posle izgradnje pruge.

Plus su dobre i povoljne vinarije kojih ima dosta u karlovcima.
Sto se tice ugostiteljskih objekata, najozbiljniji su bermet (najveci objekat tu na trgu) i dva restorana na dunavu.
Taj kafic u koji je trojanac seo je cini mi se kafe/poslasticarnica koja vise radi u sezonskom karakteru (kad je lepo vreme/bašta) i cini mi se da je drze albanci ili goranci, oni retko koriste kartice :)

Sto se tice provizije na kartice. Banke nude terminale uz proviziju od oko 2% od naplacenog racuna, pa ne vidim to kao prepreku da se izbegava taj aparat i time "oteraju" goste koji sve vise koriste kartice. Pogotovo u ugostiteljstvu gde su marze veće. Odbijes coveka koji je hteo da ostavi 1000 din zbog provizije od 20 din a zarada na tom racunu bi bila vise stotina dinara.

Rade
Postovi: 325
Pridružio se: 19 Apr 2012, 16:28
Garaža: škoda octavia 1.9 tdi
Lokacija: Sremski Karlovci

Re: Novi Sad

Post od Rade » 02 Jul 2022, 18:42

Zaboravio si na belu lađu koja je otplovila

Poslato sa JSN-L21 pomoću Tapatoka


Korisnikov avatar
Sloba
Site Admin
Postovi: 10563
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:03
Garaža: Ford Fiesta Ecoboost, Mazda CX-30 AWD
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Novi Sad

Post od Sloba » 02 Jul 2022, 20:11

@Darko

Zaradili su ono što ostane kada se ono što su naplatili ukrsti sa rashodima, a onda tih 2% (od celog iznosa) više nije toliko beznačajno. Sve dok se obim posla ne smanjuje zbog odbijanja kartica, nemaju brigu. Ali opet kažem, kada nema terminala u priči (i virmana), onda se sa računima može muvati na sto načina i mislim da je to ključno.

Sent from my MI 9 using Tapatalk





Odgovori