Novi Sad

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Korisnikov avatar
Kabe
Postovi: 993
Pridružio se: 13 Jan 2012, 05:47
Garaža: Japanska vozila
Lokacija: https:://localhost/Novi_Sad/

Re: Novi Sad

Post od Kabe » 22 Dec 2019, 13:25

Branka Bajića mi je bila omiljena ulica za izlazak iz grada ili za kretanje ka autobuskoj, Patizanskoj, itd. Nema semafora, nema ležećih i sve vreme imaš prvenstvo prolaza. Ovim su mi umanjili komfor...

Doduše, nije to ništa strašno jer je najezdom trendfenserskih kafića neretko bude po 2 -3 auta u traci pa moraju da se obilaze.

Takođe, lagano su je defastirali i time kada su zabranili skretanje iz nje u Bulevar Evrope ka Sheratonu.
ОПРЕМ ДОБРО! Posetite blog - Kabe.Space

Korisnikov avatar
Gaginh0
Postovi: 8809
Pridružio se: 13 Jan 2012, 06:16
Garaža: Nemam garažu :(
Lokacija: In the middle of nowhere

Re: Novi Sad

Post od Gaginh0 » 22 Dec 2019, 13:31

To skoro zabranjeno?
BOJ SE OVNA, BOJ SE GOVNA, A KAD ĆU ŽIVETI?

Slika

Korisnikov avatar
Puzo81
Postovi: 3263
Pridružio se: 11 Mar 2012, 23:42
Garaža: Ford S-Max 2.0 Tdci Titanium
Lokacija: Novi Sad

Re: Novi Sad

Post od Puzo81 » 22 Dec 2019, 13:48

Zabranjeno jedno 6meseci, ima znak obavezan smer desno.
Pajkani obožavaju da se zavuku sa desne strane pre izlaska na semafor preko puta Sheratona, em štancaju radarom em vide ko skrene iz B.Bajića.


I meni je bila omiljena da presečem ali neka su stavili jer su pičili nenormalno brzo kroz nju plus ne možeš ni ulicu da pređeš niti da se isparkiraš a da ne izletiš. Mama mi živi iznad negresca pa svaki drugi dan pomenuto doživljavam.
E sad što poča NOvog Sada dolazi u taj red fenseraja to je druga stvar.
Poslednja izmena od Puzo81 u 22 Dec 2019, 13:51, izmenjeno 1 put ukupno.

Korisnikov avatar
Gaginh0
Postovi: 8809
Pridružio se: 13 Jan 2012, 06:16
Garaža: Nemam garažu :(
Lokacija: In the middle of nowhere

Re: Novi Sad

Post od Gaginh0 » 22 Dec 2019, 13:49

Tacno 6 mesec i 3 dana sam ovde, zato ne znam :rofl: a bilo je pitanje dana kad ce, ipak seces 3 trake, a tu znaju da voze dobrano preko 60km/h.
BOJ SE OVNA, BOJ SE GOVNA, A KAD ĆU ŽIVETI?

Slika

Korisnikov avatar
ChobbyNS
Postovi: 1036
Pridružio se: 30 Avg 2017, 15:25
Garaža: Alfa Romeo GT

Re: Novi Sad

Post od ChobbyNS » 22 Dec 2019, 14:20

Sloba je napisao:Gumene od pola metra da, njih progutaju amortizeri. Ovde su stavili asfaltne od 2m (bar u B. Bajica).

Sent from my MI 9 using Tapatalk
Na ove i mislim, ti kratki gumeni su mi gori po trap, ove od asfalta dugačke preskočim sa 60 ladno.

Korisnikov avatar
Kabe
Postovi: 993
Pridružio se: 13 Jan 2012, 05:47
Garaža: Japanska vozila
Lokacija: https:://localhost/Novi_Sad/

Re: Novi Sad

Post od Kabe » 22 Dec 2019, 15:12

Puzo81 je napisao:
22 Dec 2019, 13:48
Zabranjeno jedno 6meseci, ima znak obavezan smer desno.
Pajkani obožavaju da se zavuku sa desne strane pre izlaska na semafor preko puta Sheratona, em štancaju radarom em vide ko skrene iz B.Bajića.


I meni je bila omiljena da presečem ali neka su stavili jer su pičili nenormalno brzo kroz nju plus ne možeš ni ulicu da pređeš niti da se isparkiraš a da ne izletiš. Mama mi živi iznad negresca pa svaki drugi dan pomenuto doživljavam.
E sad što poča NOvog Sada dolazi u taj red fenseraja to je druga stvar.
Zbog aspekta bezbednosti svakako podržavam instalaciju policajaca, a fensere ne podržavam i smatram da njih treba kazniti jer utiču na usporavanje saobraćaja i nervozu koja takođe ugrožava saobraćaj, nekad i više nego što je to nepostojanje ležećih policajaca.
Gaginh0 je napisao: Tacno 6 mesec i 3 dana sam ovde, zato ne znam :rofl: a bilo je pitanje dana kad ce, ipak seces 3 trake, a tu znaju da voze dobrano preko 60km/h.
Po meni, nije to ništa strašno što nije moglo da se reguliše. Kod Zoneda je presecanje traka bilo takođe godinama, a ono je 15x bilo nebezbednija od onog kod BB.
ОПРЕМ ДОБРО! Posetite blog - Kabe.Space

Korisnikov avatar
ChobbyNS
Postovi: 1036
Pridružio se: 30 Avg 2017, 15:25
Garaža: Alfa Romeo GT

Re: Novi Sad

Post od ChobbyNS » 22 Dec 2019, 15:28

Taj bulevar Evrope je takva propast, propustili su šansu da se uradi kako treba. Tu je trebalo raditi denivelisane raskrsnice a ne ovaj cirkus sa zabranama skretanja i semaforima.

Korisnikov avatar
srdjanyo
Postovi: 3258
Pridružio se: 12 Okt 2014, 11:44
Garaža: Škoda Fabia Combi 1.9 TDI
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Novi Sad

Post od srdjanyo » 22 Dec 2019, 16:28

Kroz Branka Bajića su u poslednje vreme fenseri tako divljali u smeru ka Master centru da je to nemoguće. Bukvalno kada se isparkiravam, a uvek parkiram na rikverc i izlazim prednjim delom auta, izlazim milimetar po milimetar. I trebali su da postave još 2 prema Master centru. Skretanje u levo ka Šeratonu iz Branka Bajića je uobičajeno. Jedino nije kad su policajci montirani na ulazu u Železničku koloniju. Lično sam jednom skrenuo u 4 ujutro kad sam krenuo na posao, bili su tamo u Rapidu sa civilnim tablicama. Zaustavili su me kod Mol pumpe, lepo sam se izvinio jer sam bio sanjiv i kasnio sam na dalek put. Lepo su me pustili.
Uskoro se očekuju nesnosne gužve, tuče pa i pokušaji ubistva jer se Sajam kompleks završava za godinu dana, 80% stanova prodato u izgradnji, a 15% garažnih mesta. U ovim starijim zgradama još je manje garažnih mesta prodato.
Ukratko Branka Bajića, Ilije Birčanina, Janka Čmelika i Hadži Ruvimova su kritične za parkiranje, vožnju, pa i pešačenje.

Послато са SM-A605FN помоћу Тапатока



Korisnikov avatar
shandu90
Postovi: 12305
Pridružio se: 22 Jan 2016, 23:13
Garaža: Opel Astra J 1.4 Turbo
Lokacija: Novi Sad

Re: Novi Sad

Post od shandu90 » 22 Dec 2019, 17:19

Ja bi svuda izrokao te betonske lezece. Mnogo debila ima koji voze 80+kmh.

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk


Korisnikov avatar
petarboj
Postovi: 1310
Pridružio se: 19 Mar 2013, 16:47
Lokacija: Novi Sad

Re: Novi Sad

Post od petarboj » 22 Dec 2019, 20:53

Kojim računanjem se došlo do 15% garaža? Sad sam baš bio dole da vidim jer nisam silazio, ima 50+ parking mesta u garaži, za 3 zgrade. Ne znam koliko ima stanova u drugim, ali kod mene, srednja, ima 30. Parking jeste katastrofa ali uglavnom je to zbog restorana, kafića i kladionice. Plava zona bi očistila to sve :)

Sent from my Mi Max 3 using Tapatalk


Korisnikov avatar
srdjanyo
Postovi: 3258
Pridružio se: 12 Okt 2014, 11:44
Garaža: Škoda Fabia Combi 1.9 TDI
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Novi Sad

Post od srdjanyo » 22 Dec 2019, 22:05

Crvena najmanje. Odrati džipadžije I limuzindžije.

Послато са SM-A605FN помоћу Тапатока


Korisnikov avatar
Puzo81
Postovi: 3263
Pridružio se: 11 Mar 2012, 23:42
Garaža: Ford S-Max 2.0 Tdci Titanium
Lokacija: Novi Sad

Re: Novi Sad

Post od Puzo81 » 22 Dec 2019, 22:22

U sajam komplexu su cene parkinga ispred, unutar garaže i samih garaža ludačke ali prodaju se jer je 30% vlasnika stanova iz IT sektora, sportisti i pranje keša.

Nadam se da će JČ postati plava zona.

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23799
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Novi Sad

Post od dragvorl » 24 Dec 2019, 13:38

SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Korisnikov avatar
snork
Postovi: 4878
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:50
Lokacija: Beograd

Re: Novi Sad

Post od snork » 24 Dec 2019, 13:58

Uglavnom je lepo kad odeš negde kao turista, a nemaš predstavu o problemima lokalnog stanovništva.
Ђенерал Јанковић

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23799
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Novi Sad

Post od dragvorl » 24 Dec 2019, 14:07

Pa da, lepe stvari su nabrojane. Kad su primanja nevezana za lokalno trziste sve je to drugacije.
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Odgovori