Novi Sad

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Korisnikov avatar
shandu90
Postovi: 12304
Pridružio se: 22 Jan 2016, 23:13
Garaža: Opel Astra J 1.4 Turbo
Lokacija: Novi Sad

Re: Novi Sad

Post od shandu90 » 10 Mar 2022, 20:26

Fala gadu, nek se i to vise zavrsilo


Sent from my iPhone using Tapatalk

Korisnikov avatar
Gazu
Postovi: 2110
Pridružio se: 08 Feb 2022, 00:31
Garaža: Opel Astra G 1.6i-16V
Lokacija: Novi Sad

Re: Novi Sad

Post od Gazu » 10 Mar 2022, 22:16

Slika

Ljudi, pa da li ovo moguće...Slika

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk


Korisnikov avatar
DukeNS
Pobednik Garaža - Head 2 Head lige
Postovi: 7059
Pridružio se: 26 Nov 2012, 17:07
Lokacija: Ravnica

Re: Novi Sad

Post od DukeNS » 12 Mar 2022, 01:14

Kabal je napisao:
10 Mar 2022, 20:16
Kako je izvodjac bio JKP Put kad su sve masine Put investa bile?
Konacno se otvara, sjajno

Sent from my SM-N9860 using Tapatalk


Ko god da je, naterao bih ga da uradi ponovo. Danas sam prosao i naravno da je talasasto. To je ono sto me ubija u pojam u ovoj zemlji. Da li išta više može da se uradi čestito???!!!

Korisnikov avatar
member
Postovi: 3671
Pridružio se: 17 Jul 2012, 15:19

Re: Novi Sad

Post od member » 12 Mar 2022, 12:06

Može, ali za jedno 2 godine kad istekne garancija. :)
Pa će onda opet uzeti pare

Korisnikov avatar
Sloba
Site Admin
Postovi: 10569
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:03
Garaža: Ford Fiesta Ecoboost, Mazda CX-30 AWD
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Novi Sad

Post od Sloba » 12 Mar 2022, 12:52

Prosao sam jutros u pravcu centra i nisam primetio nista od mana. Valjda smo dugo cekali i patili pa ocekujemo bog zna sta. Kada bi sve ulice i bulevari bili takvi, ih... Koliko ce potrajati, to ne znam. Od kriticnih saobracajnica, bulevar Oslobođenja je sada najgori. To se mora uraditi i to komplet, od mosta do Ž.

Sent from my MI 9 using Tapatalk




Korisnikov avatar
Gazu
Postovi: 2110
Pridružio se: 08 Feb 2022, 00:31
Garaža: Opel Astra G 1.6i-16V
Lokacija: Novi Sad

Re: Novi Sad

Post od Gazu » 12 Mar 2022, 14:13

Mislim da je ovde upravo kvalitet glavni predmet diskusije. A to kad nekad put ne valja od prvog dana, to je ekstremni slučaj gde su ovde korupcija i nesposobnost samo očigledniji.

Bulevar oslobođenja mi i ne deluje tako loše sad. Bitnije bi bilo da budu ažurniji po pitanju krpljenja udarnih rupa, a i na periferiji ima previše ulica koje nisu asfaltirane. Mnogo je ulica asfaltirano onako samo - bez adekvantne podloge i ičega. Narod naravno i time srećan pošto zna gde živi, sećam se kako mi se jednom u Adicama ko klincu patika zaglavila u blatu - ostala iza mene, izula se s noge.🤣 Eto, bolje je sad od toga, ali mogli bi te ulice za promenu čestito da urade umesto da presvlače ulice i bulevare na Limanu i slično nakon što se pojavila po koja pukotinica.

Korisnikov avatar
shandu90
Postovi: 12304
Pridružio se: 22 Jan 2016, 23:13
Garaža: Opel Astra J 1.4 Turbo
Lokacija: Novi Sad

Re: Novi Sad

Post od shandu90 » 12 Mar 2022, 14:24

I cara lazara propada lagano.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Korisnikov avatar
Sloba
Site Admin
Postovi: 10569
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:03
Garaža: Ford Fiesta Ecoboost, Mazda CX-30 AWD
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Novi Sad

Post od Sloba » 12 Mar 2022, 14:26

Osvrnuo sam se na ono sto je Dukens rekao, ja talase nisam primetio. Sto se kvaliteta tice, nisam ni dovoljno strucan, niti vidovit da znam sta ce sa kolovozom biti za dve ili tri godine. Oslonicu se samo na intuiciju koja mi kaze da se kolotrazi brzo pojaviti u desnoj traci. Puno buseva tu prolazi, sto gradskih, sto medjugradskih.

Sent from my MI 9 using Tapatalk




Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 45773
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: Novi Sad

Post od Geza » 12 Mar 2022, 14:48

shandu90 je napisao:
12 Mar 2022, 14:24
I cara lazara propada lagano.
Sent from my iPhone using Tapatalk
Nema tu ništa lagano, jako dugo se krpeži raspadaju.
Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23798
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Novi Sad

Post od dragvorl » 12 Mar 2022, 15:06

I ovo sto su presvlacili AP SU-NS i obrnuto ima talase. Bolje je naravno nego sto je bilo, ali nije to poenta, nije bitno raditi, nego uraditi. Naravno ovaj deo sto je radjen bi potrajao mnogo duze da je sve odradjeno kako treba i da je odrzavan redovno. Nisu zalivali bitumenom i tu odmah puca asfalt, ali treba kum da radi svake 2 godine, neka ga. Da ne pricamo ako bi teretni saobracaj bio u normalnom obimu razgazilo bi se to za 2 godine. Na toj deonici saobracaja ima samo u sezoni kada prolaze gastarbajteri, i to putnickog. Vec u Madjarskoj se vidi kako treba auto put da izgleda, sto se kvaliteta asfalta tice, osetna razlika u odnosu na nas, i nesto losiji u odnosu na Austriju, Nemacku i CH. Regionalni putevi su im katastrofa, slicno kao kod nas.
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Korisnikov avatar
Gazu
Postovi: 2110
Pridružio se: 08 Feb 2022, 00:31
Garaža: Opel Astra G 1.6i-16V
Lokacija: Novi Sad

Re: Novi Sad

Post od Gazu » 12 Mar 2022, 15:30

Meni kod nas smetaju ima dva udubljenja preko cele širine ulice despota Stefana - tamo kod staračkog doba / stadiona Kabel / Štranda. Ono je postalo kao dva ležeća policajca, samo udubljena.

@DukeNS Jasno.

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk


Korisnikov avatar
shandu90
Postovi: 12304
Pridružio se: 22 Jan 2016, 23:13
Garaža: Opel Astra J 1.4 Turbo
Lokacija: Novi Sad

Re: Novi Sad

Post od shandu90 » 15 Apr 2022, 09:43

U H. Pinkija opet neki specijalac pocistio parkirana vozila… Ozbiljna ciganija je postao NS, trebalo bi dobro poraditi na vozackoj kulturi i voznji pre svega.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Korisnikov avatar
Gazu
Postovi: 2110
Pridružio se: 08 Feb 2022, 00:31
Garaža: Opel Astra G 1.6i-16V
Lokacija: Novi Sad

Re: Novi Sad

Post od Gazu » 15 Apr 2022, 15:56

Neki put sam ja pričao o ciganiji, pa si me pogrešno shvatio kao da sam ja namćor kome sve smeta, ali drago mi je gari da se ipak slažemo!😆 Ima ljudi, i to povelika grupa, da im stvarno smeta sve i svašta, i da će gunđati uvek nebitno kakva se odluka po nekom pitanju donela, al' ovo za saobraćaj u Novom Sadu je skroz tačno.

Korisnikov avatar
Gazu
Postovi: 2110
Pridružio se: 08 Feb 2022, 00:31
Garaža: Opel Astra G 1.6i-16V
Lokacija: Novi Sad

Re: Novi Sad

Post od Gazu » 19 Apr 2022, 23:19

shandu90 je napisao:
15 Apr 2022, 09:43
U H. Pinkija opet neki specijalac pocistio parkirana vozila… Ozbiljna ciganija je postao NS, trebalo bi dobro poraditi na vozackoj kulturi i voznji pre svega.
Sad sam tek naleteo na tekst o tome što si pomenuo.
http://www.mojnovisad.com/megafon/ponov ... d1711.html

Mada baš vole da preteruju u ovim konkretno novinama izgleda.
Brzina je ograničena na 40, ali većina vozi duplo većom brzinom.
Ja stvarno ne znam koja to većina vozi 80km/h kroz Heroja Pinkija, a tuda redovno prolazim. Ja bi pre tu stavio normalno ograničenje - 50km/h, i da to murija kontroliše, bolje to nego 40km/h na tu dugačku ulicu, a što ne kontroliše niko.

I samo se zidaju nove i nove zgrade, i ovi iz tog svog stana kukaju. Ne vide da je problem i u tome što se nove zgrade skoro ništa ne uvlače u odnosu na stare kuće koje se ruše, i što ne ostavlja skoro nikakav prostor za proširenje ulice u budućnosti.

A usijane glave da plaćaju kazne, šta drugo.

Korisnikov avatar
Gazu
Postovi: 2110
Pridružio se: 08 Feb 2022, 00:31
Garaža: Opel Astra G 1.6i-16V
Lokacija: Novi Sad

Re: Novi Sad

Post od Gazu » 20 Maj 2022, 11:52

Što se se danas nazbunjivao kod novog Lidla, još mi ljudi i svirali, jbg...😄 Idem iz pravca Cara Dušana, pa posle raskrsnice s Narodnog fronta ide jedno isključivanje koje vodi ko zna gde, pa drugo isključivanje koje vodi ka rampama koje ne služe za kupce izgleda, pa tek onda isključivanje koje je za kupce, i tu su te rampe gde se dobija listić, izlazi, i sl. Da'l sam ja tu ispao ćorav, ili bi to trebalo da bude bolje naznačeno. Tipa, to prvo isključenje: da stave znak za slep put ako ne vodi nikuda, ili šta je već, Pa drugo isključenje, da stave znak zabrana saobraća za sva vozila sem vozila dostave... Možda nešto tako i ima, čini mi se da nema, al eto, prošao sam tuda ko neka tetkica, digao pritisak ljudima iza sebe.🙄

I vidim, u Lindu na parking ljudi opušteno ulaze s leđa, s tog puta iza, pa preko bankine dođu i odu s parkinga, u fazonu *ebo rampu.😆 Kakva ludnica.😀

Odgovori