Siledžije - internacionalno blago

Razne teme, pitanja, iskustva
Zaključana tema
Korisnikov avatar
passenger
Postovi: 14231
Pridružio se: 07 Maj 2016, 10:20
Garaža: KIA Cee'd sw 1.6 crdi Opel Corsa C GSI

Re: Siledžije - internacionalno blago

Post od passenger » 05 Mar 2017, 09:46

Da se napravi anketa da li bi nezaposlene školovane ili neškolovane devojke čuvale decu preko kod naših ljudi, 80% bi pristalo na to.

Što je vama.povredjen ponos ako vas neko.pita za sadrzaj.torbe? Starca sigurno nije prvo nazvala lopovom, vec kasnije kada se sumnja povecala jer nije hteo da otvori torbu.
''...and into the forest I go to lose my mind and find my soul''

Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: Siledžije - internacionalno blago

Post od Vladapetr » 05 Mar 2017, 10:22

Naravno da ne može da me legitimiše ili pretresa kako se kome digne, a još manje da me naziva lopovom jer sam mu sumnjiv ili postao sumnjiviji. Ne mogu da verujem da to uopšte treba da se objašnjava ili komentariše.
There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

Korisnikov avatar
kragujevac
Postovi: 3391
Pridružio se: 16 Jul 2016, 08:46
Garaža: Jaguar XF 4.2 V8
Lokacija: Minhen/BRD

Re: Siledžije - internacionalno blago

Post od kragujevac » 05 Mar 2017, 10:41

Ja ne smatram problematičnim ako mi neko na izlazu iz supermarketa traži da pokažem torbu, što mi se u Minhenu za sve ove godine desilo možda ukupno tri puta. E sad, legitimisanje je druga priča, to može da radi samo neko ko je ovlašćen od države (tj. policija). Za ovih 27 godina me u Nemačkoj, osim na granici u nekim ranijim vremenima, nije legitimisao NIKO. Ne nosim pasoš po Nemačkoj nigde i nikad. Imam srpsku ličnu kartu, naravno na ćirilici, ako neko misli da treba da me legitimiše, može slobodno, jedino mora da zna da čita ćirilicu :D .
Par puta me je zaustavila saobraćajna policija, njih zanima samo vozačka i saobraćajna dozvola. Čak i da nemam te dokumente ( a imam ih uvek, pošto su u autu), nije problem, pošto momci i devojke iz saobraćajne policije mogu online da provere ko sam i šta sam, i da li imam eventualno zabranu upravljanja. Teoretski mogu onda da naplate kaznu za nenošenje dokumenata (mislim da je 10€, nisam siguran), ali se to u praksi dešava ekstremno retko.
Za bolesnike postoji bolnica, za ludake ludnica. Samo za budale nema ništa, zato ih se toliko i nakotilo.
Ljuba Moljac

maniaxxx
Postovi: 6343
Pridružio se: 14 Nov 2012, 20:34
Lokacija: Slovenija

Re: Siledžije - internacionalno blago

Post od maniaxxx » 05 Mar 2017, 10:49

I kod nas ako nemaš dokumenta za avto može jedino da ti napiše kaznu ( valjda je 40 evra ) ali to se u praksi redko događa, a ja lično praktično nemam nikad dokumenta sa sobom jer sam u tom pogledu baš nemaran i još dosta menjam prevoz tokom dana pa dosta puta nemam ni vozačku sa sobom.

Legitimirali su me ( osim granica naravno ) par puta dok sam bio student u i vozio sam se vozom ( ko po običaju nisam ni imao dokumenta sa sobom ali smo se dogovorili ) i to je to...po inostranstvu se ni ne sečam da bi me ikad legitimirali, a ponakad i tamo idem bez dokumenta :oops:

Inače u prodavnicama kod nas služba obezbeđenja ima pravo da te ZAMOLI da pokažeš šta imaš u torbi, ali to rade vrlo redko i ako si jim sumnjiv, sami nemaju pravo da te pregledaju, a kamoli trgovka da nešto takvo pomisli ali opet ne bi popizdeo da mi nešto takvo zatraže dok su u granicama kulture i profesionalnosti. A verujte mi da i kod nas ima svakakvih majmuna sa inteligencijom prosečnog kamena na tim radnim mestima ( osiguranje ), ali se situacija popravlja...nadam se barem....

Korisnikov avatar
kragujevac
Postovi: 3391
Pridružio se: 16 Jul 2016, 08:46
Garaža: Jaguar XF 4.2 V8
Lokacija: Minhen/BRD

Re: Siledžije - internacionalno blago

Post od kragujevac » 05 Mar 2017, 11:14

Meni se pre sto godina desilo da sam noću u tri morao da idem na autobusku stanicu autom, tada je bila van grada, a bila je tih dana neka frka u gradu, ne sećam se više šta je tačno bilo. Elem, mislim se ja, za svaki slučaj da ponesem pasoš. Naravno da su me pratili u civilnom autu, valjda im bilo dosadno. Kad su me zaustavili, prvo su oni pokazali legitimacije (bila dvojica mladih momaka), i tražili mi vozačku i saobraćajnu. Ja im dam, pa ih pitam da li hoće pasoš (kad sam se već trudio da ga nosim) i čovek mi kaže " Ne hvala, ne treba, gospodine Pavloviću". Poenta je bila u tome što još nije otvorio vozačka dokumenta :D , a znao je kako se zovem.
Za bolesnike postoji bolnica, za ludake ludnica. Samo za budale nema ništa, zato ih se toliko i nakotilo.
Ljuba Moljac

Korisnikov avatar
passenger
Postovi: 14231
Pridružio se: 07 Maj 2016, 10:20
Garaža: KIA Cee'd sw 1.6 crdi Opel Corsa C GSI

Re: Siledžije - internacionalno blago

Post od passenger » 05 Mar 2017, 11:17

Bila.provera tablica na brzinu :)
''...and into the forest I go to lose my mind and find my soul''

Korisnikov avatar
masaivan
Postovi: 1209
Pridružio se: 16 Jan 2012, 14:32
Garaža: Citröen C4 1.6 BlueHDi 120

Re: Siledžije - internacionalno blago

Post od masaivan » 05 Mar 2017, 12:38

Jel na srpskom...

TT

Korisnikov avatar
kragujevac
Postovi: 3391
Pridružio se: 16 Jul 2016, 08:46
Garaža: Jaguar XF 4.2 V8
Lokacija: Minhen/BRD

Re: Siledžije - internacionalno blago

Post od kragujevac » 05 Mar 2017, 15:02

Ne, na nemačkom.
Na srpskom mi se desilo negde 1999-2000. Bio sam sa kolegom u Salzburgu, on je uzeo na par dana na korišćenje auto od nekog rodjaka, nebitno. Bitno ( za nemačku policiju :kezo: ) je to što je to bila S-Klasa (slonče) sa tablicama Sremska Mitrovica (SM), pa još četvorocifrena. I tako mi prodjemo Walserberg i krenemo prema Minhenu, kad evo ga za nama crni BMW E39, ubaci se ispred,počne da svićka i izbaci tablu "bitte folgen". Stanemo, on spusti prozor a policajac u civilu drži legitimaciju i na perfektnom srpskom kaže
" Molim vas vašu vozačku i saobraćajnu dozvolu". Kad onda nisam pao u nesvest, neću nikad. Pazi, nije rekao "prometnu" i "iskaznicu" nego baš " saobraćajnu dozvolu".
Naravno, drugar mu na nemačkom kaže da govori nemački pa su tako i nastavili, a baš nije trebao, bila bi fora da je nastavio da priča srpski, baš da vidim da li je bio Srbin u nemačkoj policiji ili je samo naučio par rečenica.
U svakom slučaju, jako interesantno iskustvo.
Za bolesnike postoji bolnica, za ludake ludnica. Samo za budale nema ništa, zato ih se toliko i nakotilo.
Ljuba Moljac

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29865
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Siledžije - internacionalno blago

Post od trojanac » 06 Mar 2017, 08:30

Što se tiče krađa u velikim trgovačkim lancima znam za primere da kradu kupci koji kupuju na veliko. Natovari puna kolica robe, ali onda u neku kutiju ubaci sa strane suhomesnato i tu skuplju robu. Često se i zna koji su to kupci ali im se toleriše jer kupuju svaki dan veću količinu robe. Nije čest primer ali dešava se. Kad im se ukaže na to naravno da se bune i ne priznaju.
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
nikaragva
Postovi: 14754
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:03
Garaža: Zafir
Lokacija: Vulinjak

Re: Siledžije - internacionalno blago

Post od nikaragva » 06 Mar 2017, 08:35

Tolerise im se?!
WTF?!

Na pauzi idem onda do metroa, da jedem. Za dzabe.

Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: Siledžije - internacionalno blago

Post od Vladapetr » 11 Jun 2017, 23:51

Jelača: Napali me atletičar i njegov otac (VIDEO)
http://mondo.rs/a1015757/Info/Drustvo/T ... napad.html

Oca bih tukao kao vola, a malog napaljenka prisilio da gleda. Kakvi degenerici, ne mogu da verujem...
There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

Zaključana tema