Kurirske službe

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
dragc3
Postovi: 6
Pridružio se: 01 Apr 2020, 21:48

Re: Kurirske službe

Post od dragc3 » 02 Apr 2020, 19:59

Gruja1595 je napisao:
31 Dec 2019, 21:50
Slazem se, ali dok do kurira stigne roba, prodje MINIMUM ( a mnogo vise zapravo ) tri coveka.

Prvo kada kurir preuzme, pa vozi u magacin, pa iz magacina ide u centralni magacin, pa iz centralnog u magacin grada, pa kod kurira... bar 3 puta bude pakovano na paletama medju kojima je roba raznih velicina i tezina.

Sada novi zakon dozvoljava da se paket proveri pre preuzimanja, ako nesto ne odgovara, ne uzeti i mirni sviSlika

Ne branim nikoga, samo znam kako ideSlika. Sva sreca robu koju saljem nije lomljiva, ali mali milion puta dobro spakovano, stigne do kupca pocepano u kesi.
Dozvoljeno je kuriru da pri preuzimanju paketa otvori i pogleda paket i da trazi licnu kartu na uvid a ne primaocu da otvori paket pri preuzimanju...

Korisnikov avatar
Gruja1595
Postovi: 919
Pridružio se: 26 Maj 2015, 07:22
Garaža: BMW F30 320eD
Lokacija: Kragujevac
Kontakt:

Re: Kurirske službe

Post od Gruja1595 » 02 Apr 2020, 20:55

U oba slucaja dozvoljeno. I kurir pri preuzimanju i primalac pri isporuci.🙂
https://www.bademantili.rs - prodaja bade mantila

Korisnikov avatar
Ikac
Postovi: 1759
Pridružio se: 19 Apr 2012, 22:29
Garaža: Fiat Bravo 198 (2011) 1.6 multijet

Re: Kurirske službe

Post od Ikac » 02 Apr 2020, 21:17

Nije tačno, otvaranje paketa je moguće tek nakon plaćanja.
Evo na ovom linku je lepo objašnjeno... https://blog.limundograd.com/2019/11/st ... -uslugama/
Kada predajete paket na šalteru ili kuriru, on može da traži od vas da pogleda sadržaj paketa kako bi se uverio da ne sadrži nedozvoljeni sadržaj. Nedozvoljeni sadržaj je predviđen zakonom (štetne materije, narkotici, novac, životinje i slično). Kurirske službe takođe imaju svoje spiskove predmeta koje ne prenose. Zakon takođe predviđa da, ako ste uspešno predali paket, a poštanski operator posumnja da se u paketu nalazi nedozvoljen sadržaj, on može da kontaktira nadležni organ i da po odluci nadležnog organa komisijski otvori pošiljku.

Ovde je važno napomenuti da se ova izmena odnosi samo na proces u kojem poštanski operator prima paket od pošiljaoca. Ova izmena ne podrazumeva da možete, kao kupac, da pregledate paket pred kurirom i da odbijete preuzimanje bez da platite, ako vam sadržaj paketa ne odgovara.

Poštanski operator nema uvid u to šta su se prodavac i kupac dogovorili. Pogrešno je tumačiti da će ovaj postupak smanjiti mogućnost prevare gde u paketu dobijate nešto što niste kupili. Stoga je i dalje potrebno pridržavati se osnovnih saveta za sigurnu kupoprodaju.
Edit Evo i Zakona o poštanskim uslugama, ako nekog zanima... https://www.paragraf.rs/propisi/zakon-o ... ugama.html

dragc3
Postovi: 6
Pridružio se: 01 Apr 2020, 21:48

Re: Kurirske službe

Post od dragc3 » 02 Apr 2020, 23:25

Ikac je napisao:
02 Apr 2020, 21:17
Nije tačno, otvaranje paketa je moguće tek nakon plaćanja.
Evo na ovom linku je lepo objašnjeno... https://blog.limundograd.com/2019/11/st ... -uslugama/
Kada predajete paket na šalteru ili kuriru, on može da traži od vas da pogleda sadržaj paketa kako bi se uverio da ne sadrži nedozvoljeni sadržaj. Nedozvoljeni sadržaj je predviđen zakonom (štetne materije, narkotici, novac, životinje i slično). Kurirske službe takođe imaju svoje spiskove predmeta koje ne prenose. Zakon takođe predviđa da, ako ste uspešno predali paket, a poštanski operator posumnja da se u paketu nalazi nedozvoljen sadržaj, on može da kontaktira nadležni organ i da po odluci nadležnog organa komisijski otvori pošiljku.

Ovde je važno napomenuti da se ova izmena odnosi samo na proces u kojem poštanski operator prima paket od pošiljaoca. Ova izmena ne podrazumeva da možete, kao kupac, da pregledate paket pred kurirom i da odbijete preuzimanje bez da platite, ako vam sadržaj paketa ne odgovara.

Poštanski operator nema uvid u to šta su se prodavac i kupac dogovorili. Pogrešno je tumačiti da će ovaj postupak smanjiti mogućnost prevare gde u paketu dobijate nešto što niste kupili. Stoga je i dalje potrebno pridržavati se osnovnih saveta za sigurnu kupoprodaju.
Edit Evo i Zakona o poštanskim uslugama, ako nekog zanima... https://www.paragraf.rs/propisi/zakon-o ... ugama.html
tacno tako...kurir ti nece dati da otvaras paket iz jednostavnog razloga ako neces da preuzmes onda on ima problem jer posaljilac nece da primi otvoren paket nazad i kurir snosi troskove otkupa i postarine...

Korisnikov avatar
Puzo81
Postovi: 3263
Pridružio se: 11 Mar 2012, 23:42
Garaža: Ford S-Max 2.0 Tdci Titanium
Lokacija: Novi Sad

Re: Kurirske službe

Post od Puzo81 » 07 Apr 2020, 23:25

Da niste ovih dana slali nešto Dexpressom?

Redovno šaljem pakete 0,5kg, otkup uglavnom 1000RSD i poštarina i povrat otkupnine bude 435RSD kao što i piše na slipu.

Danas 5 paketa, troje platilo poštarinu 435RSD a dvoje u različitim gradovima rekoše da su im kuriri uzeli 600 odnosno 700RSD :o

Počeli da klepaju, koriste situaciju :think:

Korisnikov avatar
Ikac
Postovi: 1759
Pridružio se: 19 Apr 2012, 22:29
Garaža: Fiat Bravo 198 (2011) 1.6 multijet

Re: Kurirske službe

Post od Ikac » 07 Apr 2020, 23:44

Ja snam da je BEX počeo da naplaćuje poštarinu u zavisnosti od lokacije tj. uveli su neke zone i nije ista poštarina za grad i za neko zabačeno selo. Možda su i ovi iz DEXa počeli isto. A druga varijanta je da je kurir "zaokružio" iznos. Inače BEX je počeo i ambalažu da naplaćuje.

Korisnikov avatar
Puzo81
Postovi: 3263
Pridružio se: 11 Mar 2012, 23:42
Garaža: Ford S-Max 2.0 Tdci Titanium
Lokacija: Novi Sad

Re: Kurirske službe

Post od Puzo81 » 07 Apr 2020, 23:52

Pre će biti da je zaokružio na brzaka :besan:.

Proveriću ujutru sa centralom.

Ne verujem da su uveli lokaciju jer su bliže naplatili više :srbin:, BG 700 a VR 600.

A majke im ha nabijem, satiru se od posla i još klepaju. U proseku imaju 120-170 isporuka i preuzimanja kaže kurir, neverovatno.

Korisnikov avatar
Sloba
Site Admin
Postovi: 10569
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:03
Garaža: Ford Fiesta Ecoboost, Mazda CX-30 AWD
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Kurirske službe

Post od Sloba » 07 Apr 2020, 23:59

Zonirali su, imam njihov mejl na poslu, a verovatno i na njihovom sajtu pise. Juce prolazim koz Cika Stevinu, kombi na sred ulice sa otvorenim vratima, kao lubenice da prodaje... Okolo desetak ljudi, cekaju da preuzmu pakete. Vise se i ne penju do stana, vec jave kada ce biti dole. Rece mi kurir iz Dejlija da je u ponedeljak za ulicu Branka Bajica, koja je gledano u razmerama grada zapravo ulicica, imao oko 2 m3 malih paketa i koverata. Posao im je skocio za 300%, a radno vreme krace.

Sent from my MI 9 using Tapatalk


Korisnikov avatar
Puzo81
Postovi: 3263
Pridružio se: 11 Mar 2012, 23:42
Garaža: Ford S-Max 2.0 Tdci Titanium
Lokacija: Novi Sad

Re: Kurirske službe

Post od Puzo81 » 08 Apr 2020, 00:06

Bolesno,600 i 700din paket 0,5kg :srbin:

A do sada bio 435din.

BBajića je ludilo jer samo Sajam komplex ima x stanova a đe je ostalo do Master centra.

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8033
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Kurirske službe

Post od OMP » 08 Apr 2020, 00:13

pre par dana poslao Bex-om neke gume i felne, 1800din postarina kako pise i na sajtu, ista cena i kod Aks-a, nema veze sa lokacijom...inace stiglo sutra dan kao i kad je redovno stanje, e mene uhvatio vikend pa mi juce stigla lova
Poslednja izmena od OMP u 08 Apr 2020, 00:14, izmenjeno 2 puta ukupno.

Korisnikov avatar
Sloba
Site Admin
Postovi: 10569
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:03
Garaža: Ford Fiesta Ecoboost, Mazda CX-30 AWD
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Kurirske službe

Post od Sloba » 08 Apr 2020, 00:13

Nije da nema ljudi, ali je doslo na to da kurir koji je pokrivao jednu cetvrt, sada jedva moze jednu ulicu da odradi. Kod mene u firmi sve zivo palo, a web prodaja popizdela nacisto. Ljudi klikcu po ceo dan, pogotovo noc. Jos Google ads platili.

Sent from my MI 9 using Tapatalk




Korisnikov avatar
Puzo81
Postovi: 3263
Pridružio se: 11 Mar 2012, 23:42
Garaža: Ford S-Max 2.0 Tdci Titanium
Lokacija: Novi Sad

Re: Kurirske službe

Post od Puzo81 » 08 Apr 2020, 00:29

Imenjače, jesi dobio mail od Dexpressa sa su uveli lokaciju?

Tri paketa danas 0,5kg(otkup 1000) SU, UE, VR platili 435, a BG 700 i PO 600. Nema logike nikakve.

Online poludeli, 1000-1500dropova dnevno.

Korisnikov avatar
Sloba
Site Admin
Postovi: 10569
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:03
Garaža: Ford Fiesta Ecoboost, Mazda CX-30 AWD
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Kurirske službe

Post od Sloba » 08 Apr 2020, 00:41

Ne znam za njih. Od Bex-a mi je neko prosledio mejl, tako znam. Nisam toliko u tome, ali mogu da proverim. Trazi racun drugi put. Da pojedini kuriri kradu, to je poznato i u normalnim okolnostima, a kamoli u ovom metezu. Mi neretko imamo problem sa klijenatima kojima je naplaceno vise, iako je cena definisana ugovorom, bez obzira na tezinu i gabarite posiljke i na to koja strana placa uslugu, sto zavisi od vrednosti posiljke, jel... Uglavnom je to 50-ak dinara vise, ali mnoge sa pravom zaboli jer je na sajtu napomenuto koja je cena dostave. I onda ti, ni kriv, ni duzan, crvenis i objasnjavas da nije do tebe. Nije retkost ni da izgubis klijenta.

Sent from my MI 9 using Tapatalk








Korisnikov avatar
Puzo81
Postovi: 3263
Pridružio se: 11 Mar 2012, 23:42
Garaža: Ford S-Max 2.0 Tdci Titanium
Lokacija: Novi Sad

Re: Kurirske službe

Post od Puzo81 » 08 Apr 2020, 00:43

Proveriću ja ujutru, hvala.

Pa da, prave problem i aj ti objašnjavaj kupcu.

Korisnikov avatar
Puzo81
Postovi: 3263
Pridružio se: 11 Mar 2012, 23:42
Garaža: Ford S-Max 2.0 Tdci Titanium
Lokacija: Novi Sad

Re: Kurirske službe

Post od Puzo81 » 08 Apr 2020, 08:49

Zvao sam.

Nisu uveli lokaciju već su kao opet merili pakete pa stavili 1,5kg umesto 0,5kg i to je sve ukupno 520. Ostatak je kurir"zaokružio" sebi kao bakšiš standardno :besan:

Odgovori