Kurirske službe

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 13039
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Kurirske službe

Post od Saša » 02 Jan 2013, 10:11

Pa vidi Slobo, kupac može uvek jednostavno da odbije preuzeti pošiljku, ne mora je uopšte ni otvoriti. Kurir će je i u tom slučaju vratiti nazad i naplatiće vam duplu poštarinu. I to nam se dešava, istina retko. Ako neće/nema para - onda svejedno neće, i ovako i onako, ne možeš mu ništa... Uostalom, i sam si to dobro rekao:
Sloba je napisao:pod uslovom da uopšte otvore vrata kuriru.
Kada se prodaju polovne stvari jednostavno treba to fotografisati što je detaljnije moguće i ukazati na apsolutno sve detalje. Recimo, nekad je dovoljna i sitna ogrebotina na nečem i kupac neće biti zadovoljan (video sam to mnogo puta). Ovako mu skreneš pažnju na sve i u 95% slučajeva nema problema, ako hoće - kupiće. Druga je stvar ako neko želi nešto da prikrije prilikom prodaje...

Korisnikov avatar
Grujic
Moderator
Postovi: 13155
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:39
Garaža: Bmw 320d e90 & 316i E36 Kupe
Lokacija: Beograd

Re: Kurirske službe

Post od Grujic » 02 Jan 2013, 12:40

Ja smatram da je dobro otvoriti pred kurirom... Ako neko hoće da izbegne kupovinu uradiće to kako god, ja bih lično uvek proverio, i zbog stanja, i zbog oštećenja tokom transporta.

Korisnikov avatar
Kuzmanovic
Postovi: 15136
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:31
Garaža: Alfa Romeo MiTo 1.4 TB MultiAir
Lokacija: Beograd

Re: Kurirske službe

Post od Kuzmanovic » 02 Jan 2013, 12:52

To je po meni u redu kada je u pitanju neka lomljiva stvar, ali ako su u pitaju patike, kopacke, neka odeca, tu nema sta da se osteti prilikom transporta.
Ja se vise brinem da kupac nije shvatio sta je kupio sa slika(iako je sve lepo slikano-znate da slike znaju da prevare), i kada vidi uzivo samo vrati kuriru i meni napravi stetu u vidu duple postarine i eventualnog odbijanja drugog kupca.

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 13039
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Kurirske službe

Post od Saša » 02 Jan 2013, 12:55

Ako je iole normalan lik - neće to napraviti. Ako je neki idiot, vratiće svejedno ili će ti dati negativnu ocenu/ocrniti te, otvorio odmah ili kasnije... Tu nema pomoći...
Poslednja izmena od Saša u 02 Jan 2013, 12:56, izmenjeno 1 put ukupno.

Korisnikov avatar
Grujic
Moderator
Postovi: 13155
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:39
Garaža: Bmw 320d e90 & 316i E36 Kupe
Lokacija: Beograd

Re: Kurirske službe

Post od Grujic » 02 Jan 2013, 12:56

Patike se ipak proveravaju njuhom :mrgreen:

Korisnikov avatar
Kuzmanovic
Postovi: 15136
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:31
Garaža: Alfa Romeo MiTo 1.4 TB MultiAir
Lokacija: Beograd

Re: Kurirske službe

Post od Kuzmanovic » 02 Jan 2013, 13:25

Pa ako sam i ja iole normalan lik, necu ga za*ebati ako mi on uplati pare na racun. :mrgreen:

Salu na stranu, shvatio sam sta si hteo da kazes i mislim da je u kupovini preko interneta glavna stvar u poverenju.

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23804
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Kurirske službe

Post od dragvorl » 02 Jan 2013, 14:26

Grujic je napisao:Ja smatram da je dobro otvoriti pred kurirom... Ako neko hoće da izbegne kupovinu uradiće to kako god, ja bih lično uvek proverio, i zbog stanja, i zbog oštećenja tokom transporta.
+1
Ali ni sam nisam proveravao, kupovao sam i patike i farmerke i zadnji put graficku pouzecem...doduse graficku je i tesko proveriti na brzaka.
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 13039
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Одг: Kurirske službe

Post od Saša » 02 Jan 2013, 14:32

Ja sam tako poručio i platio pouzećem plejer koji sada imam u Puntu. I nije mi baš bilo svejedno, 120 evra plaćam za neki zamotuljak od lika čiji samo znam nick na tamo nekom forumu. Da me hteo zeznuti mogao je samo tako. No srećom nije. Niko ne bi trebao da se uvredi ako kupac hoće pre plaćanja da pogleda i šta to plaća. Najskuplje što sam do sada kupio plativši unapred je i na "neviđeno" bio je jedan laptop (cca 750 evra), preko web sajta jedne domaće ali baš malo poznate firme. No srećom i to ispalo dobro, čak mi par dana kasnije poštom poslali i fiskalni račun. Sve u životu nosi neki rizik, nekad ga možeš dobro proceniti, a nekad jednostavno ne. Zamislite kako su se samo osećali oni u Nišu što su uplatili Puntiće propalom dileru, pitanje je da li su ikad videli i pare ili auto. A tako sam i ja možda lako mogo da prođem da svojim (srećom pa nisam).

Tapatalk

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23804
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Kurirske službe

Post od dragvorl » 02 Jan 2013, 15:00

Ja se licno ne bih ipak zaletao da kupujem laptop ili slicne skupe stvari preko neta, barem ne u Srbiji. U USA i ostalim zemljama gde je to ustaljena praksa bih svakako kupio, ali ipak najvise volim da ono sto kupujem vidim pre kupovine...
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 13039
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Одг: Kurirske službe

Post od Saša » 02 Jan 2013, 15:08

Nije bilo drugog (jednostavnijeg) načina, pa sam ga kupio tako za jednog drugara iz Bosne.
Inače, kad si već pomenuo USA, jedan laptop sam kupio tako sebi preko Dell web sajta, konfigurisao ga prema lovi koji sam tada imao, a doneo mi ga je poznanik koji živi tamo. Jedino je ispala ogromna hebada oko slanja love, tada je važio još uvek onaj idiotski propis da se lova može redovnim putem slati/uplatiti samo najbližim srodnicima (do 4. kolena) i nikako drugačije, pa sam se oko toga baš žestoko iscimao, no na kraju i to ispalo dobro. :)

Tapatalk

Korisnikov avatar
Grujic
Moderator
Postovi: 13155
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:39
Garaža: Bmw 320d e90 & 316i E36 Kupe
Lokacija: Beograd

Re: Kurirske službe

Post od Grujic » 02 Jan 2013, 15:25

I u USA znam za razne slučajeve, čak se i tamo svašta dogodi a u praksi često nema žalbe... Poslednji primer od pre par nedelja je ujak koji je za majku poručio parfem. Dobio je tester, i to otvoren i korišćen

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23804
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Kurirske službe

Post od dragvorl » 02 Jan 2013, 15:39

Pa kako mozes garantovati 100% za bilo sta sto se na dnevnoj bazi izrazava u milionima porudzbina? Iluzorno je i pretpostaviti da nece biti nezadovoljstva i greske. Ali sam siguran da je u USA musterija daleko vise cenjena nego u Srbiji, a i trgovina je na daleko visem nivou sto se odnosa sa musterijom tice. A sto se kurira tice, ne saljem cesto, ali imao sam vrlo neprijatno iskustvo pre par godina kada sam novac cekao dve nedelje umesto par dana, kada sam ih nazvao pravili su se ludi dok posle 10tog poziva nisam rekao da cu da zovem ministarstvo. Onda su cak i proverili moj slucaj pa su rekli da je novac vec poslat...koji debili. Inace AKS je bio u pitanju.
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 13039
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Kurirske službe

Post od Saša » 02 Jan 2013, 17:35

Svi su oni isti, manje više... Ja sam relativno skoro City Expressom slao pouzećem čoveku (privatno) jedan objektiv i oni ga lepo izgube. Tri meseca cimanja da mi isplate štetu (iznos naveden pouzećem) i vozali me od jednog do drugog "zaduženog", dok na kraju nisam popizdeo i poslao "kulturan" mail ženi koja je zadužena za firmu u kojoj radim (a preko njih smo tada slali lepe količine pošljki na godišnjem nivou) i to sa moje/firmine mail adrese: isplatili su mi iznos već sledeći dan. Tako to funkcioniše u zemlji Srbiji, nažalost...

Korisnikov avatar
sasa lbg
Postovi: 1572
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:11
Garaža: citroen C5 ,passat B3,citroen C3,vw caddy
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Одг: Kurirske službe

Post od sasa lbg » 02 Jan 2013, 18:38

City je je jako los,bar je takvo moje iskustvo.
AKS mi se pokazao kao najbolji od cene do usluge,donosenja naplacenog novca.
Posto ja saljem robu koju sam pravim cesto od ljudi trazim uplatu na racun unapred stim da me nikad niko nije odbio.


HTC

Korisnikov avatar
Puzo81
Postovi: 3265
Pridružio se: 11 Mar 2012, 23:42
Garaža: Ford S-Max 2.0 Tdci Titanium
Lokacija: Novi Sad

Re: Kurirske službe

Post od Puzo81 » 02 Jan 2013, 19:49

Aks u NS je ok al ukenj s vremena na vreme.

Odem neki dan po otkupninu 100e ,otvori magacioner kesicu a ono nema evritja :o .Kaze u jbt sta je ovo..zove kurira sto je poslao kesicu,ne javlja se.Posle nekoliko minuta izvinio se ,napravili zapisnik i za 24h sam dobio 100e.

Objasnjenje magacionera je bilo da je kurir prilikom pakovanja zaboravio da ubaci 100e u kesicu za povrat.I kesica stize uredno zalepljena a nema kesha :kuku:

Odgovori