Kurirske službe

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Korisnikov avatar
Joker
Postovi: 495
Pridružio se: 23 Jan 2016, 15:43
Garaža: Kamiq Ambition 1.0 TSI DSG
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Kurirske službe

Post od Joker » 05 Jun 2021, 14:13

Znači ovi što plate samo po cenovniku su pizde i onda paket ili pare stignu kad kurir proceni da bi mogao da navrati na adresu?
On treba da uradi svoj posao dobro, ja ću ga nagraditi, a ne da ja treba da ga nagradim da bi on radio svoj posao.

Ako upalim auto čime ću otići po paket?

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8045
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Kurirske službe

Post od OMP » 05 Jun 2021, 16:07

koga bre da cascavam, pa to je njegov posao i za to je placen, mene na mom poslu niko ne cascava za nesto sto sam u obavezi da mu odradim, to su bre lopine teske, posebno onaj fazon sto vole da zaokruze neku cifru i tu ukradu 10-15-20 pa i vise dinara, briga mene bas za te sitne cifre ali opet zasto bi im dao i to, moje je dal cu da ga castim ili ne, svakako i sam zaokruzim neke cifre i ne cekam kusur od par desetina dinara ali necu da mi on sam odreduje i zaokruzuje.
da ne pricam o varijantama sto kad hi pozovem da posaljem neku posiljku, konkretno AKS, neretko i ne dodu tog dana nego sutradan, postali su mnogo losi, zato kad nesto saljem lakse mi da odem sam do poste i predam posiljku na postexpres oni su mi za sad jos i najkokretniji u svakom smislu.

Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: Kurirske službe

Post od Vladapetr » 05 Jun 2021, 16:51

Ništa, vi pizdite i dalje i čekajte da stvari dodju u normalu, a mi što podmazujemo sa 100 dinara ćemo da funkcionišemo bez glavobolje

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

Korisnikov avatar
Joker
Postovi: 495
Pridružio se: 23 Jan 2016, 15:43
Garaža: Kamiq Ambition 1.0 TSI DSG
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Kurirske službe

Post od Joker » 05 Jun 2021, 17:11

Dok ima vas što podmazujete da kurir odradi posao za koji je plaćen će i biti ovako.

Korisnikov avatar
Kornjaca Rade
Postovi: 3812
Pridružio se: 15 Feb 2014, 08:57
Garaža: Lancia Delta 1.8 Di T-Jet
Lokacija: Bg

Re: Kurirske službe

Post od Kornjaca Rade » 05 Jun 2021, 17:13

Sta radis ti Vlado kad ti dodje kurir i kaze cenu za koju znas da je visa od stvarne :) ?

Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: Kurirske službe

Post od Vladapetr » 05 Jun 2021, 17:14

Dešavalo se x puta. Tražim račun, u zavisnosti od toga kako se vadi iz te situacije zavisi da li će proći sa manjom prozivkom i bakšišom, manom prozivkom a bez bakšiša ili sa napušavanjem i bez bakšiša. Sad i ne poručujem tako često, ali pre neku godinu sam sa dvojicom koje sam nagazio kako fušere i/ili kradu, posle imao super odnos.
Šampion je lokalni poštar, sa kojim sam na kraju došao do stadiuma da mi je paket poslat na NBGD doneo u Rumu Slika nismo se našli u petak, ja u subotu rano morao kod mojih a on popodne išao u selo pored, pa mi doneo. A sve to sa tih 100-200 preko.
Joker je napisao:Dok ima vas što podmazujete da kurir odradi posao za koji je plaćen će i biti ovako.
Da, sigurno je u tome stvar Slika plate su im super a dnevni targeti realni, pa smo uzrok problema mi koji "poguramo" da nam paket stigne na vreme.

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk



Poslednja izmena od Vladapetr u 05 Jun 2021, 17:14, izmenjeno 2 puta ukupno.
There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

Korisnikov avatar
Joker
Postovi: 495
Pridružio se: 23 Jan 2016, 15:43
Garaža: Kamiq Ambition 1.0 TSI DSG
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Kurirske službe

Post od Joker » 05 Jun 2021, 17:16

Da li tvoji zaposleni rade svoj posao ili kupac mora da ih malo "pogura" sa 100 dinara da ustanu sa stolice i odrade svoj posao?

Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 45819
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: Kurirske službe

Post od Geza » 05 Jun 2021, 17:26

Poslednje moje iskustvo sa kuririma. Poručim kesu za usisivač, 80 dinara komad x2, 160 dinara plus poštarina. Dolazi kurir YU PD expressa i kaže 540 dinara. Ništa račun, ništa gde bih mogao da vidim koliko košta transport za nešto veličine srednje koverte.
Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: Kurirske službe

Post od Vladapetr » 05 Jun 2021, 17:26


Joker je napisao:Da li tvoji zaposleni rade svoj posao ili kupac mora da ih malo "pogura" sa 100 dinara da ustanu sa stolice i odrade svoj posao?
Rade svoj posao, ali njihova zaduženja su realna. Zaduženja radnika kurirskih službi nisu, i možete se mrštiti do sutra i praviti facu kao da smrde, ali je tako.
Ispred moje zgrade nema mesta za parking, po 20 min se vrtimo da nadjemo mesto. Onda komšinica kaže kako je napušila kurira jer ju je zamolio da sidje dole po paket, nema gde da parkira. "To je njegov posao" kaže kokoška, a parking mesta zaista i bukvalno nema.

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk


There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

Korisnikov avatar
Joker
Postovi: 495
Pridružio se: 23 Jan 2016, 15:43
Garaža: Kamiq Ambition 1.0 TSI DSG
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Kurirske službe

Post od Joker » 05 Jun 2021, 17:32

Ti smatraš da su realna zaduženja, isto tako i poslodavac kurira smatra da su realna.
No ova diskusija nas neće odvesti nigde. Svako radi kako mislim da je najbolje. Kao što sam i napisao hoću da počastim kurira za to kako je odradio posao, ali ne da ga častim da odradi posao kako treba.

Korisnikov avatar
Puzo81
Postovi: 3265
Pridružio se: 11 Mar 2012, 23:42
Garaža: Ford S-Max 2.0 Tdci Titanium
Lokacija: Novi Sad

Re: Kurirske službe

Post od Puzo81 » 05 Jun 2021, 17:34

dzonic87 je napisao:
05 Jun 2021, 08:04
Ne kapiram te ljude...
Kod mene kurir BEX-a krade tako što ti uvek poveća otkup.
Zbog toga pošiljaoca uvek zamolim da mi kaže tačnu cifru sa sve otkupninom.
Ne pravim problem za neku sitnu cifru, ali kad mi je lupio 500rsd više za otkup (umesto 3510, tražio 4000) sam odmah tražio da vidim otkupninu. Ladno mi kaže, pa da imam sa sokče Slika
Nema šta da ga moliš, svakako mora da ti da slip gde u brucu piše koliko treba da platiš a i poslednje vreme bex, city, post šalju sms sa iznosom plaćanja.
Čak je i postexpress krenuo stavljati na adresnicu % na povrat otkupnine koji je plaća pored redovne poštarine.

Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: Kurirske službe

Post od Vladapetr » 05 Jun 2021, 17:39

Joker je napisao:Ti smatraš da su realna zaduženja, isto tako i poslodavac kurira smatra da su realna.
No ova diskusija nas neće odvesti nigde. Svako radi kako mislim da je najbolje. Kao što sam i napisao hoću da počastim kurira za to kako je odradio posao, ali ne da ga častim da odradi posao kako treba.
Ne smatram, znam. Kod mene nema gužve, ne ostaje posao od danas za sutra, slobodan dan je svetinja, niko nije dao otkaz jer ne može da podnese pritisak i radno vreme. U kurirskim službama je situacija potpuno drugačija, ali oni ne mogu da to poprave jer su cene ovako niske.
No, suština je veoma jednostavna: mene prijem paketa bez nerviranja košta 100din više nego vas pravedne. I da je više, opet bih platio, živce posle ne možeš da nadomiriš Slika

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

Korisnikov avatar
Grujic
Moderator
Postovi: 13155
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:39
Garaža: Bmw 320d e90 & 316i E36 Kupe
Lokacija: Beograd

Re: Kurirske službe

Post od Grujic » 05 Jun 2021, 18:08

Vladapetr je napisao:
05 Jun 2021, 17:39
ali oni ne mogu da to poprave jer su cene ovako niske.
Slika

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
E vidiš zanimljivo, moj utisak je da nisu ni malo niske, barem u odnosu na pre 5 godina npr. Za kupovinu jeftinijih stvari sa oglasa sam spontao počeo da filtriram kupce isključivo u Bg i lično preutzimanje jer kurirske službe dignu cenu i obesmisle mi kupovinu koja je preko oglasa povoljnija.


A inače, malo ste promašili temu.

Došli ste do diskusije treba li častiti i kada, a počelo od toga da čovek ne dobija otkupninu...

Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: Kurirske službe

Post od Vladapetr » 05 Jun 2021, 18:23

Poredim cene za pravna lica, jer oni čine većinu prometa svake kurirske službe. Tu za pakete do par kg možeš da dobiješ cenu od nekih 150din, a npr u HR je to skoro 3 puta skuplje. No, zato tamo rade kao singerica.

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk


Poslednja izmena od Vladapetr u 05 Jun 2021, 18:23, izmenjeno 1 put ukupno.
There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

Korisnikov avatar
Grujic
Moderator
Postovi: 13155
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:39
Garaža: Bmw 320d e90 & 316i E36 Kupe
Lokacija: Beograd

Re: Kurirske službe

Post od Grujic » 05 Jun 2021, 18:24

E to jes, u to nemam uvid...

Odgovori