Kurirske službe

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
ftj
Postovi: 13040
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Kurirske službe

Post od ftj » 05 Jun 2021, 18:25

Taj posao je bukvalno neodrziv i svodi se na maksimalno iskoriscavanje vozaca dok mogu i sutra ih zamene novim.

Besmisleno je isterivati sad tu neke borbe ako si cest korisnik tih usluga i ako je resenje problema dati 100 din vise ja ne znam o cemu se raspravlja.

Korisnikov avatar
kUdtiHaEX
Postovi: 136
Pridružio se: 18 Nov 2014, 13:53
Garaža: Mazda CX-5, MINI Cooper S F56
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Kurirske službe

Post od kUdtiHaEX » 05 Jun 2021, 20:06

Vladapetr je napisao:
05 Jun 2021, 16:51
Ništa, vi pizdite i dalje i čekajte da stvari dodju u normalu, a mi što podmazujemo sa 100 dinara ćemo da funkcionišemo bez glavobolje Slika

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
Zašto bih ja podmazivao nekoga da radi svoj posao za koji je plaćen? Da li je adekvatno plaćen, da li ima gde da parkira i sve ostale stvari koje su specifično vezane za njegov posao treba da reši sa svojim poslodavcem.

Meni se nikad do sada nije desilo da mi naplate dinar više nego što bi trebalo, a da se to desi momentalno bih zvao call centar da se žalim i to ispred kurira direkt. Bez imalo milosti, pa neka onda on objašnjava zašto je tražio 500 dinara više.
Business Class Hosting Service Provider | Mint Hosting

Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: Kurirske službe

Post od Vladapetr » 05 Jun 2021, 20:13

Još jedan pravednik? Super, nek vas je što više, taman će nas galantne više ceniti

Čuj te logike, da kurir problem sa parkiranjem na NBGD "reši sa svojim poslodavcem". Empatijo, zbogom

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk



There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

Korisnikov avatar
kUdtiHaEX
Postovi: 136
Pridružio se: 18 Nov 2014, 13:53
Garaža: Mazda CX-5, MINI Cooper S F56
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Kurirske službe

Post od kUdtiHaEX » 05 Jun 2021, 20:22

Vladapetr je napisao:
05 Jun 2021, 20:13
Još jedan pravednik? Super, nek vas je što više, taman će nas galantne više ceniti Slika

Čuj tu logike, da kurir problem sa parkiranjem na NBGD "reši sa svojim poslodavcem". Empatijo, zbogom

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
Kakve ja veze imam sa njegovim parkiranjem i kakve to veze ima sa empatijom? Empatiju mogu da pokažem ako ima problem sa isporukom iz opravdanih razloga ili ako mi jave da će isporuka da kasni, a ne da ja moram da izigravam Kluzoa kako bih saznao gde je moja pošiljka i kada će doći. To se zove profesionalizam u poslu i odgovornost.

Ja ću rado da iskočim ispred zgrade da preuzmem pošiljku kako dotični ne bi morao da se zeza sa parkingom, ali ne vidim zašto bi trebao da ga podmazujem da radi svoj posao.
Business Class Hosting Service Provider | Mint Hosting

Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: Kurirske službe

Post od Vladapetr » 05 Jun 2021, 20:23

Nemoj ni dalje da vidiš, strpljivo čekaj pakete

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

Korisnikov avatar
kUdtiHaEX
Postovi: 136
Pridružio se: 18 Nov 2014, 13:53
Garaža: Mazda CX-5, MINI Cooper S F56
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Kurirske službe

Post od kUdtiHaEX » 05 Jun 2021, 20:26

Vladapetr je napisao:
05 Jun 2021, 20:23
Nemoj ni dalje da vidiš, strpljivo čekaj pakete Slika

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
I ti dalje podržavaj one koji pružaju krš uslugu i podmazuj jer to tako treba, umesto da svako savesno radi posao koji ima. Pre bi ti trebao da se zabrineš, nego ja.
Business Class Hosting Service Provider | Mint Hosting

Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: Kurirske službe

Post od Vladapetr » 05 Jun 2021, 20:33

To što si negde pročitao da ja "podržavam" je sjajna ilustracija ko ovde treba da se zabrine. Svakako, ako treba i zabrinuću se ali zbog 100din neću da se sikiram. Eto, toliko je prosto.

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

Korisnikov avatar
kUdtiHaEX
Postovi: 136
Pridružio se: 18 Nov 2014, 13:53
Garaža: Mazda CX-5, MINI Cooper S F56
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Kurirske službe

Post od kUdtiHaEX » 05 Jun 2021, 20:41

Vladapetr je napisao:
05 Jun 2021, 20:33
To što si negde pročitao da ja "podržavam" je sjajna ilustracija ko ovde treba da se zabrine. Svakako, ako treba i zabrinuću se ali zbog 100din neću da se sikiram. Eto, toliko je prosto.

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
Pa čim je to tvoje rešenje za "probleme" onda to definitivno govori o tome da podržavaš takav vid funkcionisanja. A i nisam nigde pročitao da si decidno rekao da smatraš da je to pogrešno, već drugim govoriš kako će imati probleme sve dok ne colnu 100 dinara po pošiljci. Mogu i da ti pokažem gde si to napisao ako si zaboravio:
Ništa, vi pizdite i dalje i čekajte da stvari dodju u normalu, a mi što podmazujemo sa 100 dinara ćemo da funkcionišemo bez glavobolje
Dakle, podržavaš i to direktno.
Business Class Hosting Service Provider | Mint Hosting

Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: Kurirske službe

Post od Vladapetr » 05 Jun 2021, 20:50

To što znam koji je lek za alergiju na ambroziju, ne znači da podržavam rast i razvoj te biljke. Naravno, mogao bih da natečenog nosa i suznih očiju mitingujem kako je jedino pravo i sistemsko rešenje da se ta bolest pobije na svim zapuštenim lokacijama, a mogu da uradim to što i radim - kupim lek i krenem da ga pijem na vreme.

Bukvalno je najezda vas koji sve znate kako treba i svakome nadjete manu, niko ne radi savesno i svi fušere a vi duše moralne nemate drugog izbora nego da se nervirate i držite do principa po cenu života. I ti si neki informatičar, vajni admin na nekom forumu a još nisi skapirao da se post neposredno iznad tvog ne citira, ali zato si 100% siguran da osim svog znaš i kako kurirski posao izgleda, te da kuriri sve svoje probleme treba da reše sa svojim poslodavcem pa LOL samo takav

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk


There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

Korisnikov avatar
kUdtiHaEX
Postovi: 136
Pridružio se: 18 Nov 2014, 13:53
Garaža: Mazda CX-5, MINI Cooper S F56
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Kurirske službe

Post od kUdtiHaEX » 05 Jun 2021, 21:40

Vladapetr je napisao:
05 Jun 2021, 20:50
To što znam koji je lek za alergiju na ambroziju, ne znači da podržavam rast i razvoj te biljke. Naravno, mogao bih da natečenog nosa i suznih očiju mitingujem kako je jedino pravo i sistemsko rešenje da se ta bolest pobije na svim zapuštenim lokacijama, a mogu da uradim to što i radim - kupim lek i krenem da ga pijem na vreme.

Bukvalno je najezda vas koji sve znate kako treba i svakome nadjete manu, niko ne radi savesno i svi fušere a vi duše moralne nemate drugog izbora nego da se nervirate i držite do principa po cenu života. I ti si neki informatičar, vajni admin na nekom forumu a još nisi skapirao da se post neposredno iznad tvog ne citira, ali zato si 100% siguran da osim svog znaš i kako kurirski posao izgleda, te da kuriri sve svoje probleme treba da reše sa svojim poslodavcem Slika pa LOL samo takav

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
Mmmm odlična retorika - u nedostatku argumenata, pređi u Vučić mod i kreni da lupetaš kao Maksim po diviziji.

Vrati se na moj prethodni post i kreni da pričaš o tome umesto što banalizuješ ovu diskusiju kojoj očito nisi dorastao.
Business Class Hosting Service Provider | Mint Hosting

Korisnikov avatar
Puzo81
Postovi: 3265
Pridružio se: 11 Mar 2012, 23:42
Garaža: Ford S-Max 2.0 Tdci Titanium
Lokacija: Novi Sad

Re: Kurirske službe

Post od Puzo81 » 05 Jun 2021, 21:43

Vladi se isplati da časti i 200 po paketu da bi sve bilo ok jer ako ima ugovor sa konkretnom kurirskom službom cena je 2-2,5x manja u odnosu kada šalješ kao fizičko lice.

Najbanalniji primer, slao sam nešto do 2kg i otkup 1000din Dexpress me dere 520RSD. Kada šaljem preko firme taj paket je 200 pa i da je 5kg.

Nemam problema sa kuririma, najviše koristim postexpress gde mi kurir dolazi na noge kada prijavim preko aplikacije. Otkupi post net ili na tekući. Takođe Dex, Bex, Aks šljakaju dobro.


Najači je drugar, često podmaže kurire 500 ali zato pošalje trosed od 50kg+, šamponjeru od 100 kg... po SRB za 900RSD :kezo:.

Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: Kurirske službe

Post od Vladapetr » 05 Jun 2021, 21:59

@Puzo81
Sve što pričam se odnosi na pakete koje sam primao kao fizičko lice, za kupovine sa raznih online prodavnica ili razmenu sa nekim fizičkim licima.

@kUdtiHaEX prvo savladaj osnove forumske komunikacije, prestani kao sumanut da citiraš post iznad tvog. Onda možemo probati sa nekim složenijim radnjama i diskusijama

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk


There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19269
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Kurirske službe

Post od Heinz » 05 Jun 2021, 22:15

Vrh. To citiranje su zabranili na "automehaničarskim" forumima koji su imali probleme sa hostingom

Sent from my SM-G770F using Tapatalk


Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: Kurirske službe

Post od Vladapetr » 05 Jun 2021, 22:21

Takvo citiranje je zabranjeno na maltene svakom forumu koji sam čitao ili u njemu učestvovao. Kažem "maltene"jer ne znam nijedan na kojem je to dozvoljeno ili čak poželjno, al eto nek ostane mogućnost da negde nije explicitno navedeno, a masu puta sam video upozorenja tog tipa. Naprosto je besmisleno i ozbiljno narušava čitljivost teme.

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19269
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Kurirske službe

Post od Heinz » 05 Jun 2021, 23:05

Forumi se raspadali i propadali ali su valjda samo to pravilo poštovali.

Taj neki forum gde je Kutija nema takva debilna pravilna, niti se šalju opomene tog tipa koje su 10x gore za čitljivost. Ali traje preko 20 godina.

Pa ti vidi

Sent from my SM-G770F using Tapatalk


Odgovori