Kurirske službe

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Korisnikov avatar
shandu90
Postovi: 12315
Pridružio se: 22 Jan 2016, 23:13
Garaža: Opel Astra J 1.4 Turbo
Lokacija: Novi Sad

Re: Kurirske službe

Post od shandu90 » 27 Okt 2021, 13:09

Do juce sam na naselju ziveo i cak ni tamo kad voze nisu izlazili iz kombija. Po meni je i to ok, ne nose mi belu tehniku ili namestaj pa da treba da se iscimam dok donesem do stana.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Korisnikov avatar
ChobbyNS
Postovi: 1036
Pridružio se: 30 Avg 2017, 15:25
Garaža: Alfa Romeo GT

Re: Kurirske službe

Post od ChobbyNS » 27 Okt 2021, 13:55

Ja se divim ljudima koji se zaluđuju time šta bi kurir trebao a šta ne da uradi, i da li treba do vrata, do kapije, do interfona da nosi paket.
Mene kad cimnu ja istrčim da uzmem to što mi treba, ne razmišljam šta je njegova obaveza, šta moje pravo i slično.
Dok god me baš ne zajebavaju i ne cimaju, šta mi teško 5 koraka da napravim da uzmem paket, a ako tom jadniku što rinta kao konj još i pomognem meni je to super.

Korisnikov avatar
Joker
Postovi: 495
Pridružio se: 23 Jan 2016, 15:43
Garaža: Kamiq Ambition 1.0 TSI DSG
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Kurirske službe

Post od Joker » 27 Okt 2021, 14:06

Da li ti je ok da ti iz kamiona istovariš robu ispred kapije npr. fabrike zato što je gužva u fabričkom krugu a ti žuriš na drugi istovar i nemaš vremena da čekaš da se gužva raščisti?

Znam svu problematiku kurira, i izići ću mu u susret, samo kažem da nije u redu da se naplati usluga koja ne može da se pruži.
Poslednja izmena od Joker u 27 Okt 2021, 14:09, izmenjeno 1 put ukupno.

Korisnikov avatar
ChobbyNS
Postovi: 1036
Pridružio se: 30 Avg 2017, 15:25
Garaža: Alfa Romeo GT

Re: Kurirske službe

Post od ChobbyNS » 27 Okt 2021, 14:07

Ok mi je ako je roba kutija od 1-2-5kg.

Korisnikov avatar
Ivan
Postovi: 9884
Pridružio se: 03 Jan 2013, 09:22
Garaža: bmw 3 f31, bmw 5 f10,
Lokacija: Novi Sad

Re: Kurirske službe

Post od Ivan » 27 Okt 2021, 16:19

Bas tako, ljudi hoce da poistovete paket sa par kg sa sleperom koji nosi 20ak tona tereta :D

Evo ja sam porucio nesto u petak, racunao sam da ce stici u ponedeljak, eventualno utorak, pre sat dva vremena vidim kombi bexa na ulici, doduse drugi kraj grada, pitam jel ima paket za mene (posto mi po trackeru stoji od ponedeljka uvece da je u distributivnom centru NS), kaze da je kurir koji pokriva moj deo na bolovanju i da ce biti najverovatnije sutra.
Videcemo.

Inace meni je normalno da kurir doveze samo do adrese i da nazove da sidjes ispred zgrade ili izadjes ispred kuce.

Negde cak i namestaj kad kupujes kazu da samo dovoze do adrese, a ne unutra, sta oni znaju kakvi su hodnici, jel mozda 6 sprat bez lifta, mora li se rastavljati itd.
To cak naglase unapred, da ne bi bilo problema, verovatno su i doziveli.
nidza je napisao:
12 Apr 2021, 10:56
nemam problem uvek sam najsporiji

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8045
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Kurirske službe

Post od OMP » 27 Okt 2021, 17:03

Kako nije bitno dal ce da donesu do vrata ili ne, vrlo je bitno.
Imas dete u kuci, malo, bebu, nebitno, ne mozes da je ostavis da sidjes po paket a ni da vodis dete ili je pak samo dete u stanu koje moze da prauzme i plati paket jer si mu ostavio novac ali ne moze samo da izadje ispred zgrade, izasao si iz kupatila posle turisanja, hladno napolju, kisa, paket tezak, zensko ne moze da ponese do stana, napolju pljusti ili je sneg poledica, zasto bi izlazio posebno neka starija osoba, itd., ne pricam konkretno za sebe nego generalno koji su realni razlozi da ne mozes/moras da izlazis iz stana.
Njihovo je da se snadju za parking, ne treba to biti opravdanje, evo city expres kod mene u gradu zakupio nekoliko parking mesta na lokacijama u centru gde inace nema mesta da stanes, platili mesto, obelezili samo za njih i tu nema opravdanja da ne donese do vrata. Po toj logici bi i obicni postari sa biciklama ili pesaka koji idu trebali da vas zovu da sidjete po pismo ili paketic ali oni uredno dolaze na vrata, sto su ovi iz brze poste bolji od njih sem sto voze auto i naravno uvek negde zure, pa jbg takav ti posao sta da radim.
Za namestaj i tako neke kabaste premete je opravdano i to je i meni ok, ali ti naglase unapred da znas da se organizujes.

A170T
Postovi: 2132
Pridružio se: 30 Jun 2013, 13:47

Re: Kurirske službe

Post od A170T » 27 Okt 2021, 17:30

Ja sam uvek čekao kurira na ulici kad god bi me pozvali, retko kad se dogodi da stigne pre mene. Iskreno ne verujem da uopšte hoće da ulaze u dvorišta i zvone, pozovu ponovo i ako nisi tu tvoj problem, on ide dalje.
Edit: Postexpress naravno ulaze i zvone, ali oni se ne najave pozivom već moraš da ih očekuješ u svako doba dana.

Послато са MI 9 помоћу Тапатока





Korisnikov avatar
Dare4x4
Postovi: 3160
Pridružio se: 22 Avg 2014, 17:00

Re: Kurirske službe

Post od Dare4x4 » 27 Okt 2021, 17:46

Mene nervira post expres jer naplate dostavu, a ne donesu paket kući. Poštar ostavi papirić pa moram ja da idem u poštu da bih preuzeo. Veliki bezobrazluk. Svi ostali pozovu, izađem ispred kuće i uzmem. Meni je to više nego odlična usluga.

Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 45801
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: Kurirske službe

Post od Geza » 27 Okt 2021, 18:19

Mene poštar zove, ali pošta radi od 7 do 10:30. :D
Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19260
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Kurirske službe

Post od Heinz » 27 Okt 2021, 19:30

Dare4x4 je napisao:Mene nervira post expres jer naplate dostavu, a ne donesu paket kući. Poštar ostavi papirić pa moram ja da idem u poštu da bih preuzeo. Veliki bezobrazluk. Svi ostali pozovu, izađem ispred kuće i uzmem. Meni je to više nego odlična usluga.
Prijavi govedo.

Sent from my SM-G770F using Tapatalk


Korisnikov avatar
Dare4x4
Postovi: 3160
Pridružio se: 22 Avg 2014, 17:00

Re: Kurirske službe

Post od Dare4x4 » 27 Okt 2021, 20:51

Lakše mi je da ih izbegavam...

Korisnikov avatar
Puzo81
Postovi: 3263
Pridružio se: 11 Mar 2012, 23:42
Garaža: Ford S-Max 2.0 Tdci Titanium
Lokacija: Novi Sad

Re: Kurirske službe

Post od Puzo81 » 27 Okt 2021, 23:23

Kada postoje uslovi treba izaći u susret kuriru i sići iako nema obaveze za istu jer je TA USLUGA PLAĆENA. Radio sam preko studentske slično i krvava je to para po suncu, kiši, snegu i pride još snosiš sve saobraćajne kazne a ne poslodavac.
Ali sa druge strane treba ih i napušiti do bola u situacijama kao što je rekao OMP, mala beba... Evo konkretno, supruga naručila par paketa i naravno iz x brzih pošta neće da se popnu ni da preuzmu ni dostave na jeb treći sprat sa sve liftom iako im je lepo rekla da imamo tromesečne blizance i kako da ih ostavi same ma na minut! Pošto nije sišča logično odneli su pakete u mag i kao sutra ponovna isporuka.
Onda sam pozvao i Dex i Bex i Post i kulturno im se najeb mame tako da reče supruga da su danas isporučili lepo do vrata sa sve nežnim kucanjem da ne probude ĐECU!!

Budi čovek majku mu kada su u pitanju tipa deca, stari ljudi...


Kao što je spomenuo imenjak, pretrpani su. Kurir koji nam dolazi u firmu kaže da imaju svaki dan 100-130 dropova i nema šanse da stignu. Alavština tog poslodavca je druga stvar što prihvata nešto što ne može da ispoštuje.

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8045
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Kurirske službe

Post od OMP » 28 Okt 2021, 07:38

Upravo o tome i pricam, ne moze svako da silazi da preuzima paket, ja sam u kuci pa mi nije tesko ali dok sam bio u zgradi bilo je situacija da ne mogu ja ili roditelji. Po meni njihovo bi bilo da pitaju da li mozete sici da preuzmete paket, a tvoje je da kazes da ili ne i ako kazes ne nema vracanja paketa nazad nego bajo popni se i donesi, to je tvoja obaveza i ja to placam a moje je da li cu ti olaksati posao ili ne.

Korisnikov avatar
Grujic
Moderator
Postovi: 13155
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:39
Garaža: Bmw 320d e90 & 316i E36 Kupe
Lokacija: Beograd

Re: Kurirske službe

Post od Grujic » 28 Okt 2021, 08:15

Ja iskreno nikad nisam ocekivao da donose do vrata, iako ponekad kod mojih gde je zgodno za stati jesu.

Mozemo terati mak na konac do sutra kako je to njihova obaveza itd, realnost u Beogradu je takva da je to uglavnom nemoguce.

Ranije (npr 2010. i oko) su ta vozila imala odluku grada o dozvoljenom zaustavljanju, i to se lepilo u cosku soferke. Danas ne znam kako je sa sokolom ako vozac nije unutra.

Ako nemaju pravo da staju i oko sokolovo ih busi, u zivotu se prvi ne bih popeo nigde, pa mesecno bih bio u minusu sa kaznama...



Послато са SM-G780F помоћу Тапатока


Korisnikov avatar
YUgisa
Postovi: 717
Pridružio se: 29 Jan 2014, 18:52
Garaža: Yugo 1.1EFI
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Kurirske službe

Post od YUgisa » 28 Okt 2021, 08:51

Nije moguce cak i da svuda imaju mesta. Posvetiti svakome 5-10-15min vremena za dostavu plus idjiste do njih podrazumeva minimum 15-20min u proseku po dostavi, za 8h radnog vremena, znaci 24-32 dostave, koliko vi milsite kurira da imate u gradu? Vise kurira nece biti za isti novac. Jeste, bilo bi lepo da izadju u susret ljudima u odredjenim okolnostima, ali ocekivati dostavu na vrata zato sto tako pise je prilicno neobjektivno. Cak i da je nekome neprakticno, cinjenica da zivite u stanu nije nista drugacija nego da ste u kuci, ako drzite kapiju zakljucanu/pustenog psa/itd, morate izaci napolje...

Drugo je kad je neko bezobrazan kao sto je bio moj postar koji bi ostavio svaki put ceduljicu iako sam kuci i u fazonu mozda 10m od njega u poluotvorenoj garazi, dok bih ga redovno cuo da doziva komsinicu preko puta da joj uruci paket cak i dok sam u svojoj sobi.
Being second is to be the first of the ones who loose...

Odgovori