Kurirske službe

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Korisnikov avatar
Gaginh0
Postovi: 8780
Pridružio se: 13 Jan 2012, 06:16
Garaža: Sve najbolje!
Lokacija: In the middle of nowhere

Kurirske službe

Post od Gaginh0 » 19 Mar 2012, 10:23

Kakvo iskustvo imate sa kurirskim sluzbama?

Ja "radim" samo sa AKS-om i Post expressom... Nekako mi je Post sigurniji, valjda se tripujem sto je u sastavu poste kao drzavne firme. Ali u poslednje vreme stalno saljem AKS-om, jer mi je usput kad krenem za grad, pa samo stanem i predam paket ili ako imam nekih para kod njih opet isto, ne cekam da mi donesu na adresu.

Dosta ljudi na Limundu pise kako ima negativna iskustva sa AKS-om, zbog cega to? Sem sto nekad pare donesu za dva dana, a nekad ih cekas dve nedelje (od tad upraznjavam da odem sam po pare)...
BOJ SE OVNA, BOJ SE GOVNA, A KAD ĆU ŽIVETI?

Slika

Korisnikov avatar
Sloba
Site Admin
Postovi: 10563
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:03
Garaža: Ford Fiesta Ecoboost, Mazda CX-30 AWD
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Limundo

Post od Sloba » 19 Mar 2012, 12:17

Gagi, čast izuzecima, ali ipak pogledaj face koje rade u Aksu i uporedi ih sa momcima iz npr. Post Expressa.

Korisnikov avatar
Laki021
Postovi: 13095
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:41
Garaža: BMW 540i xDrive
Lokacija: Zurich

Re: Limundo

Post od Laki021 » 19 Mar 2012, 13:01

Meni je brat pricao svasta o AKS-u, uglavnom vise nece da prihvati ni da mu neko nesto salje preko njih niti pristaje da ikom ista salje preko njih. Mrzi me da se prisecam problema i kucam, ali zaista su dno dna. Npr, vise puta se vratio paket posiljaocu jer su oni tvrdili da se nije javljao na telefon. Pa i da nije, valjda je red da dodju i ostave cedulju... Stizali mu islomljeni paketi, kaze njihove prostorije u NS ko neko djubriste, bacaju pakete ko nenormalni. Vise cak nisu ni povoljni kao ranije, uglavnom ne znam sto bi neko radio sa njima.
Za City Express i Post expres samo pohvale. City mozda nije toliko zanimljiv fizickim licima, ali zaz firme su odlicni, imaju nesto nize cene, uplacuju pare od pouzeca direktno na racun...

Korisnikov avatar
sashicus
Postovi: 872
Pridružio se: 14 Jan 2012, 10:43
Garaža: lancia lybra 1.9 jtd
Lokacija: Nis

Re: Limundo

Post od sashicus » 19 Mar 2012, 14:03

AKS? Goveda!!!
Npr, cesto saljem nesto cas za firmu cas za sebe, generalno imaju posla puno, ali bas zbog toga privatna lica ostavljaju po strani i prvo zavrsavaju firme, kad saljem kao privatno lice cekam 2 dana da dodju da preuzmu paket. izuzetnpo me nerviraju sto uzimaju 50 din proviziju za povracaj novca i sto kovertu otvaraju pred mojim ocima i uzimaju mi 50 din, to nema u cenovniku, i normalnom coveku je to dovoljan razlog da NE SARADJUJE SA NJIMA. Uvek mrzovoljni, nervozni, i naravno bacaju pakete itd... POST expres iskljucivo kada saljem.

Korisnikov avatar
snork
Postovi: 4878
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:50
Lokacija: Beograd

Re: Limundo

Post od snork » 19 Mar 2012, 14:39

Ja sam bio ubeđen da me njihov vozač laže i da 50 din uzima sebi. :besan: Ali, ako im je to zvanična politika, onda je u pitanju nešto još gore - poslovanje mimo ugovorenih uslova, a sa ciljem iznude dodatnog novca od klijenata. Taj novac je takođe i neoporezovan, pa oštećuju i državu.
Ђенерал Јанковић

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14140
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Limundo

Post od pedja » 19 Mar 2012, 20:56

AKS je jedno vreme bio odlican.
Ipak, cuje se sve vise prituzbi...

Srecom, nismo imali (firma) nekih losih iskustava, a slali smo sve i svasta. Doduse, bezobrazno je sto prihvate poziv, a onda zovu u pola 4 (a radimo do 4) da kazu kako ne mogu da stignu, pa da mi donesemo robu do njih (jer smo relativno blizu). I to se sve cesce desava...

City se cini poslovnijim, mada ih davno nisam zvao...

Korisnikov avatar
Grujic
Moderator
Postovi: 13155
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:39
Garaža: Bmw 320d e90 & 316i E36 Kupe
Lokacija: Beograd

Re: Limundo

Post od Grujic » 19 Mar 2012, 21:06

Meni je AKS bio ok sve dok dva puta nisu uradili istu stvar.
Oba puta sam primao paket, i zove me kurir i kaze da su sad kod mene :glavomuzid: Naravno tada nisam bio kuci, ranije im je bila praksa da provere kad sam kuci.. A kasnije kao ne mogu, i tako par put u krug :besan: Oba puta sam na kraju isao u Visnjicku tamo gde su vec..

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 12985
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Limundo

Post od Saša » 19 Mar 2012, 21:12

Sve je to isto, jednaki problemi i sa jednima i sa drugima i sa trećima. U početku su svi super, posle se izbezobraze i izbahate. Na kraju sve to postane samo pitanje cene isporuke, ko će biti jeftiniji (a počeli da "dampiraju" jedni drugima, i to žestoko)... :)

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23743
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Kurirske sluzbe

Post od dragvorl » 05 Apr 2012, 21:01

Evo da citiram sebe sa drugog foruma:
Da se javim sa problemom, i neverovtnom nonsalantnoscu firme AKS. 14. decembra sad vec prosle godine poslao sam telefon coveku u Kraljevo pouzecem. On mi se javio sledeci dan da mi javi da je paket stigao. Ja cekam novac nekoliko dana, i kazem, hajde da nazovem, da vidim sta se desava. Zovem nekoliko puta brojeve na uplatnici, mozda 3-4 puta, dok se neko konacno ne javi (ovo mi se javljalo redovno PRI SVAKOM POZIVU). Obavestavaju me je doslo do problema, ali ce biti isplaceno sledece nedelje. Naravno ne zovu me, pa sam nazvao centralu, i bivam obavesten da se desila pljacka u NS ispostavi (ja sam iz NS). Niko nije nasao za shodno da me obavesti. Sve se to desava prosle godine. Kaze sluzbenica da popunim nalog za odstetu koji ce mi poslati mailom. I stigne mail brzo, ja to popunim (mada stvarno ne vidim razlog da radim nesto s cim ne bih veze trebalo da imam, niti je to moj posao), vratim, i od tad opet nista. Zovem ih tik pre NG, jer sam tad bio kod devojke kuci, tacno se secam da je bio ponedeljak (zadnji u prosloj godini), kaze sluzbenica, isplate ove nedelje. Naravno, nista nisam dobio od svog novca ni tad. Prodje NG, zovem u utorak, filijalu u NS, javlja se ljubazan radnik, i objasnjava opet kako je bila pljacka, ali je krenula isplata. Dakle 4. januara. Zovem juce, centralu u Sapcu, reklamacije, kazu isplate u toku, sigurno ove nedelje. E sad, da u ovoj drzavi ima ikakvog reda, to bi bilo isplaceno na vreme, i bez da sam ja morao saznati ista o njihovim problemima sa tokom isporuke, osiguranje, i tako dalje, jer ja kao korisnik usluge stvarno niti trebam, niti zelim da budem umesan u to...ali kako to nije slucaj, a meni je zaista dosta da cekam svoj novac, polako ce mesec dana, zanima me da li neko ima ideju kojem bi drzavnom organu mogao da prijavim ovaj slucaj krajnjeg bezobrazluka i neporfesionalnosti ove "firme", jer verujem da ovakvo njihovo ponasanje delom potice od toga da veoma mali ljud prijavljuje ovakve slucajeve. Da li je neko imao slicno iskustvo?
Evo sta se desilo. Na kraju ispada da su novac isplatili 28. decembra prosle godine, mom ocu (koji me neodgovorno nije obavestio o tome, to stoji), ali je problem u tome sto ni ja nisam bio obavesten niti jednom telefonom od strane AKS kurira o tome sta se desava. Ni jednom. A razgovarao sam sa njima od datuma slanja 5 ili 6 puta (da su samo jednom od tih 5-6 puta proverili sta se desava, cela ova situacija bi bila izbegnuta). Danas kada sam im rekao da cu ceo slucaj predati nadleznom ministarstvu, sluzbenica je rekla da ce me neko nazvati, i nazvao me covek koji mi kaze da mi je isplaceno. Ja gledam, sta prica, ispasce jos da sam uzeo novac i da ih optuzujem. U svakom slucaju, nisu me ni jednom nazvali da me obaveste o toku dogadjaja. Od preuzimanja posiljke od strane kupca, do isporuke novca proslo je 14 dana, ne znam sta da se desilo - mnogo je. Novac sam dobio u dinarima, normalno, a zahtevano u eurima, ali to je kao procedura zbog tog vansudskog poravnanja. Ako mene pitate, AKS kurir - nikad vise.
Boldovano je sustina mog problema sa njima. Na stranu sto je moj cale tu napravio dodatni problem, ali i bez njega su totalna katastrofa, i nemaju nikakvo opravdanje, pojma nisu imali niti su hteli da provere o cemu se radi. Sramota. :naughty: :nonono:

Takodje Drejk sa VG foruma je imao vlo slican problem u isto vreme, da ne ispadne kao da je slucajnost. ;)

Drejk je napisao:Dragvorl delimo istu muku. Poslao sam neki paket za BG pocetkom decembra i jos uvek cekam pare (2500 din). Naravno da me nisu obavestili ni o cemu, jos su mi rekli "PA GDE SI TI DO SAD?!" kad sam im dosao nakon 2 nedelje da trazim pare. :roll:
Drejk je napisao:Samo da javim da sam danas dobio kintu.

Predao sam zahtev za odstetu pre 2-3 nedelje. Kad sam ih nazvao pre neki dan, rekli su mi da su zagubili moj broj telefona pa nisu mogli da mi jave da mi je lova legla. [smilie=mad0218.gif]

Sad i nikad vise.
A pazite sad ovo :kezo: :

Drejk je napisao:Opet ja i opet AKS.

Rekao sam da necu vise slati preko njih al ajd', onaj put su ih pokrali, verovatno su bili u guzvi posle toga itd. pa reko da probam jos jednom.
Posaljem u pretprosli petak (25.3.) felne (bez guma) za Krusevac. Rece lik da ce postarina biti 650 din i ja mu kazem da to ne dolazi u obzir i da sam ja iste takve felne sa gumama (znaci teze su bile) preko njih platio 400 din. On kaze AJD ONDA ZA 450 din...msm se nismo na pijaci ali ok. [smilie=mad0218.gif] Felne su stigle u ponedeljak, a ja sam pare trebao da dobijem najkasnije do petka (1.4.). Sacekao sam i ovaj ponedeljak i utorak, od para nista. Odem juce, kazu dodji sutra od 9-16 (danas) jer su pare u magacinu (?!). Dodjem danas, pokupim pare i kazu da JA treba da platim 50 din otkupa iako su oni meni trebali da donesu pare na kucu. Slao sam x puta pakete i ovako nesto mi nikad nisu trazili. Posto nisam imao zivaca da se raspravljam, platio sam i tih 50 din i otisao.

Koja je to stoka od ljudi ja ne mogu da verujem!
Drejk je napisao: Da ne kazem da sam pare pokupio bez licne karte.
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Korisnikov avatar
Paja
Postovi: 14751
Pridružio se: 08 Jan 2012, 11:36
Garaža: Superb
Lokacija: Beograd, Zvezdara

Re: Kurirske sluzbe

Post od Paja » 05 Apr 2012, 21:23

Nisam nešto puno slao niti primao, ali kada jesam radio sam AKS-om jer jedino za njih znam. Poslwdnje je bilo da sam Gagiju slao knjigu i on mi je vratio i sve je bilo ok.
Pre desetak dana sam naručio bicikl za ženu i dečko ga je u Despotovcu predao AKS-u i bicikl je sutradan stigao u Beograd. Na prvi pogled sve ok. Zaplet počinje u 15:30 kada mi zvoni mobilni i kaže mi momak "imali ste propušten poziv, ali nam se niste javili, bicikl vas čeka kod nas u kancelariji dođite po njega"
Propuštenog poziva, naravno, nije bilo. Otišao sam po bicikl jer im je kancelarija (memljiva portirnica) na 500 metara od moje kuće i preuzeo bicikl. Pitanje je šta bi bilo da nisam imao auto ili da je u pitanju frižider ili....
Prvo lažu da su me zvali, a onda umesto da mi kažu kada će doći nateraju me da ja odem po paket. Mogao sam da se svađam i verovatno bi mi sutradan doneli bicikl, ali mi je bilo jednostavnije da završim sa tim.
Neoprofesionalno u svakom smislu.

Korisnikov avatar
Sloba
Site Admin
Postovi: 10563
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:03
Garaža: Ford Fiesta Ecoboost, Mazda CX-30 AWD
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Kurirske sluzbe

Post od Sloba » 05 Apr 2012, 21:31

Jedan od hendikepa Aksa u odnosu na Post Express je dispečerski centar. Ako nemaš mobilni telefon kurira iz svog reona, a on se ima samo kada se svakodnevno više puta nešto šalje i prima, ostaje zvanje brojeva u Šapcu koji su redovno zauzeti ili zvanje njihovog lokalnog centra koji se, bar u Novom Sadu, takođe teško dobija. Poslednji put kada sam slao preko njih, negde zimus, pola sata sam vrteo telefone, sigurno 20-ak pokušaja, dok ih nisam dobio. Kod Post Express-a toga nema i uvek se dispečer dobije iz prve.

Korisnikov avatar
nuk
Postovi: 7607
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:49
Garaža: Renault Espace 2.0dCi
Lokacija: Ns
Kontakt:

Re: Kurirske sluzbe

Post od nuk » 05 Apr 2012, 21:41

ja vec godinama koristim usluge aks-a i to cesto, uvek znam kurira, postuju dogovoreno vreme i imam mogucnost provere posiljke pre preuzimanja sto mi je najbitnije.
sa ostecenjem robe nisam nikada imao problema iz prostog razloga sto sve upakujem dobro.

Korisnikov avatar
fq400
Postovi: 1458
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:59
Garaža: Lancer

Re: Kurirske sluzbe

Post od fq400 » 05 Apr 2012, 21:50

Sloba je napisao:Jedan od hendikepa Aksa u odnosu na Post Express je dispečerski centar. Ako nemaš mobilni telefon kurira iz svog reona, a on se ima samo kada se svakodnevno više puta nešto šalje i prima, ostaje zvanje brojeva u Šapcu koji su redovno zauzeti ili zvanje njihovog lokalnog centra koji se, bar u Novom Sadu, takođe teško dobija. Poslednji put kada sam slao preko njih, negde zimus, pola sata sam vrteo telefone, sigurno 20-ak pokušaja, dok ih nisam dobio. Kod Post Express-a toga nema i uvek se dispečer dobije iz prve.
Ovo se i meni redovno dešavalo i zbog toga sam dosta puta odustao da šaljem preko njih. Posle čitanja iskustava ovde, neću ni pokušavati.

Post Express je ok, mada su meni lično najviše izlazili u susret u UPS-u.

Korisnikov avatar
FitnessGuy
Postovi: 278
Pridružio se: 15 Jan 2012, 13:56
Lokacija: Smederevo;

Re: Kurirske sluzbe

Post od FitnessGuy » 05 Apr 2012, 22:01

Nakon nekoliko godina saradnje sa Aks-om, prešao sam na Post Express i jako sam zadovoljan. Aks mi je dojadio neozbiljnošću.
You think "roid rage" is bad? Try taking away a habitual coffee drinker's morning java, then see what happens!

Korisnikov avatar
snork
Postovi: 4878
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:50
Lokacija: Beograd

Re: Kurirske sluzbe

Post od snork » 06 Apr 2012, 00:28

UPS, DHL, TNT, Fedex su strane firme. Mogu se angažovati i za unutrašnji saobraćaj, ali cene su mnooogo veće nego kod domaćih kurirskih službi.
Ђенерал Јанковић

Odgovori