Kurirske službe

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Korisnikov avatar
Delija
Postovi: 18943
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:48
Garaža: BMW M340i | Honda CR-V
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Kurirske službe

Post od Delija » 29 Sep 2016, 19:43

Ne voli covek Dortmund...
Life is not measured by the number of breaths you take but by the moments that take your breath away...

Korisnikov avatar
stefankmn
Pobednik Garaža - Kup takmičenja
Postovi: 1327
Pridružio se: 03 Feb 2015, 12:09
Garaža: VW PASSAT B8 1.6 TDI

Kurirske službe

Post od stefankmn » 07 Dec 2017, 19:22

Nije mozda za ovu temu ali ne mogu naci odgovarajucu temu.

Da li engleski royal mail ima neku saradnju sa nasim kuririma koji nakon sto royal posalje u srbiju oni razvoze kod nas posiljke?

Sent from my SM-G935F using Tapatalk


Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 45621
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: Kurirske službe

Post od Geza » 07 Dec 2017, 21:15

Možda idu preko pošte, tj. Post Expressa.
Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19189
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Kurirske službe

Post od Heinz » 07 Dec 2017, 21:19

Bili su neki sajtovi sa dostavom iz UK. Neke kombinacije s kamiondžijama ili sl :)

Korisnikov avatar
Dare4x4
Postovi: 3105
Pridružio se: 22 Avg 2014, 17:00

Re: Kurirske službe

Post od Dare4x4 » 07 Dec 2017, 21:41

stefankmn je napisao:
07 Dec 2017, 19:22
Nije mozda za ovu temu ali ne mogu naci odgovarajucu temu.

Da li engleski royal mail ima neku saradnju sa nasim kuririma koji nakon sto royal posalje u srbiju oni razvoze kod nas posiljke?

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
Znam da njihova pisma donosi poštar, za pakete ne znam ali verovatno je isto.

Jedino preko UPS-a mi je paket doneo Aks, sve drugo stizalo je preko Pošte.

Korisnikov avatar
nuk
Postovi: 7607
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:49
Garaža: Renault Espace 2.0dCi
Lokacija: Ns
Kontakt:

Re: Kurirske službe

Post od nuk » 07 Dec 2017, 21:50

Veće pakete razvozi post express

Korisnikov avatar
stefankmn
Pobednik Garaža - Kup takmičenja
Postovi: 1327
Pridružio se: 03 Feb 2015, 12:09
Garaža: VW PASSAT B8 1.6 TDI

Re: Kurirske službe

Post od stefankmn » 07 Dec 2017, 22:00

Cekam neki paket vec dosta za njihove standarde, rekli 3 do 5 dana. Ja otisao u postu da se slučajno nije vratio paket posto postar nije bio niti je ostavio neki papiric. Oni nemaju podatak uopste o posiljci nekoj na moje ime.

A na njihovom sajtu kada ukucam tracking number pise da je dostavljeno na adresu...

Sent from my SM-G935F using Tapatalk


Korisnikov avatar
snork
Postovi: 4878
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:50
Lokacija: Beograd

Re: Kurirske službe

Post od snork » 07 Dec 2017, 23:42

Geza je napisao:
07 Dec 2017, 21:15
Možda idu preko pošte, tj. Post Expressa.
nuk je napisao:
07 Dec 2017, 21:50
Veće pakete razvozi post express
Upravo tako. Nacionalne pošte sarađuju međusobno, pa je u slučaju Royal Mail-a to Pošta Srbije. I naš Post Express postoji u međunarodnoj varijanti (to se zove EMS, imate na sajtu) sa isporukom u skoro svim zemljama sveta. Znači, reč je o pošiljkama sa tracking-om i opcionom kurirskom dostavom koju realizuju nacionalne pošte. Nije baš brzo kao specijalizovane kurirske službe tipa UPS, Fedex, DHL, ali je znatno jeftinije. Imate cenovnik i očekivano vreme isporuke za razne zemlje. Za Britaniju piše upravo 3-5 dana, ali treba uzeti u obzir da to nije garantovano (mogu postojati odstupanja), a takođe se ne računaju neradni dani.

Što se tiče kurirskih službi, meni je UPS par puta robu poslatu posle 18 h iz Leeds-a u Engleskoj dostavio sledećeg jutra u 10 h! Jedini problem je što te onda dočeka špediter koji uslugu carinjenja naplati skoro 100 evra (bez obzira na cenu pošiljke) + naravno carina + PDV. Kod Pošte je super što oni taj posao odrade besplatno.

S tim u vezi - ako neko zna špeditera kod koga je ova usluga jeftinija, molio bih da ga preporuči.
Ђенерал Јанковић

Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: Kurirske službe

Post od Vladapetr » 21 Mar 2018, 00:47

Sad sam video ovaj post: @snork, ako ti bude trebala špedicija javljaj, mislim da to mogu da ti organizujem mnogo povoljnije od tih 100e.

Situacija od juče: završavamo papirologiju oko Makse, poslao mi kupac pre neki dan saobraćajnu i lične karte pa sam podneo zahtev za plaćanje poreza i javili mi da je to gotovo. Sad treba da mi pošalje tablice.
Prvi paket mi je poslao PostExpressom, kapirao sam da će tako biti i sledeći. Vidim propušten poziv, okrenem i kad sam čuo da se radi o AKS-u prođe me tiha jeza.
Pošto sam upravo krenuo ka Zemunu, dogovorim sa likom da me ne traži nego da se nađemo u Džona Kenedija, kod perionice. Vidim kombi, stajem pored, lik iskače iz auta i pruža mi tablice upakovane u karton (to je ceo paket) i kaže 370 dinara.
Na stranu što sam poslovao sa svim kurirskim službama (osim tog AKS-a) pa znam koje su cene, sve i da sam pao sa drveta bilo bi mnogo. Daj mi račun, rekoh.
Lik vadi iz kola aparat sa touchscreen-om na koji se potpisujem, izlazi slip sa toliko izbledelom štampom da se znaci naziru ali se opet vidi da je cena 270 din. Rođače, ovde piše 270 din?
Lik mrtav ladan uzima telefon i kao zove centralu da pita o čemu se radi, jer njemu na izveštaju piše 370 :rofl: Nikada u životu nisam prisustvovao jadnijem fejk pozivu, šatro mu diktira broj porudžbine ali takvom brzinom da ne možeš ni da razumeš brojeve a kamoli da ih otkucaš u neku aplikaciju. Na kraju mu ovi "iz centrale" saopštavaju da je cena 270 din, i toliko naplaćuje.
Gledam ga netremice i ne progovaram, uzmuvao se pa mu se ruke pomalo tresu. Pa sve mu yebem, ne znam kakva muka da je u pitanju pa da moraš tako jadno da kradeš, fuj.

Sve prolazi, sve se menja ali AKS su i dalje najveći indijanci :glavomuzid: 4 pošiljke za sve ove godine i svaki put su pokušali da me pokradu. Zaista dno dna.
There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

top_night
Postovi: 98
Pridružio se: 17 Feb 2015, 12:15

Re: Kurirske službe

Post od top_night » 21 Mar 2018, 14:15

Jesi nekad radio sa Royal expresom??
Da vidis sta je muka kad treba nesto da dostave. Čovek nece kombi da potera 100 m da mi da posiljku, kaze nije moj reon. A platio punu cenu od 370 din za tezinu od jedva 100 gr. Rok isporuke Od danas za sutra. A dostavili mi preko, preko sutra...
I tako svaki put.
Posta zakon.

Послато са GT-I9515 уз помоћ Тапатока

Korisnikov avatar
Velja
Banned
Postovi: 12135
Pridružio se: 06 Avg 2013, 18:43

Re: Kurirske službe

Post od Velja » 21 Mar 2018, 14:36

Kako je moguće da jedno javno preduzeće pedantnije, odgovornije, poštenije, ekspeditivnije obavlja neki posao od malih privatnih firmi. Zadrigli raspušteni paraziti bolji od kretivnih pčelica rešenih da uspeju u surovom biznisu...
Kako to, kako???

Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: Kurirske službe

Post od Vladapetr » 21 Mar 2018, 14:41

Zato što je PostExpress skuplji, verovatno nema obavezu da bude isplativ.

PE je bolji za onog koji prima pošiljku, i to ne uvek. Ne dao ti Bog da ti se paket zagubi, onda vidiš kakva im je struktura.
A za slanje većeg broja paketa su katastrofa, ako imaš otkup onda cena ide u nebesa.
There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

Korisnikov avatar
Velja
Banned
Postovi: 12135
Pridružio se: 06 Avg 2013, 18:43

Re: Kurirske službe

Post od Velja » 21 Mar 2018, 14:44

Kvalitet uvek košta...

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23743
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Kurirske službe

Post od dragvorl » 21 Mar 2018, 14:46

Kakvi likovi rade i za koje pare u tim kuririma, dobro da je i ovako.
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19189
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Kurirske službe

Post od Heinz » 21 Mar 2018, 15:13

top_night je napisao:
21 Mar 2018, 14:15
Jesi nekad radio sa Royal expresom??
Da vidis sta je muka SlikaSlika kad treba nesto da dostave. Čovek nece kombi da potera 100 m da mi da posiljku, kaze nije moj reon. A platio punu cenu od 370 din za tezinu od jedva 100 gr. Rok isporuke Od danas za sutra. A dostavili mi preko, preko sutra...SlikaSlika
I tako svaki put.
Sad sam dobio poruku da sutra očekujem Royal express. Let the force be with me :)

Odgovori