Usisivač za auto

Razne teme, pitanja, iskustva
Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 13117
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Usisivač za auto

Post od Saša » 21 Feb 2023, 18:02

Meni se na perionicama ne sviđa što sa onim rebrastim crevom usisivača uvek ostavim tragove po laku vrata ili stubova krova. Reši se to odmah jačim trljanjem krpom ali me nervira. Izbegavam ih zato u poslednje vreme.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8065
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Usisivač za auto

Post od OMP » 21 Feb 2023, 18:12

to i mene nervira ali to i moj usisivac kad usisavam gepek ostavlja na braniku

Korisnikov avatar
Bogdan
Banned
Postovi: 1129
Pridružio se: 15 Avg 2020, 13:10

Re: Usisivač za auto

Post od Bogdan » 21 Feb 2023, 18:16

Zadnje vreme ispred garaze usisam auto i lepo ga sredim, pranje spolja gde vec stignem, kako kad.

Ford S-Max 2,5t


Korisnikov avatar
Webad
Postovi: 75
Pridružio se: 15 Okt 2022, 10:35
Garaža: Astra H GTC 1.9 88kw

Re: Usisivač za auto

Post od Webad » 21 Feb 2023, 18:29

Kako perete kola na samouslužnim pereionicama ako koristite i "program" vosak? Je l šapmon>ispiranje>vosak ?
Astrina garaža: viewtopic.php?f=2&t=7440

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 13117
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Usisivač za auto

Post od Saša » 21 Feb 2023, 18:57

OMP je napisao:to i mene nervira ali to i moj usisivac kad usisavam gepek ostavlja na braniku
Zato i razmišljam da kupim neki ovakav mali za auto koji bi bio zgodan da se njime barata unutra. Njime bih mogao maltene svakodnevno da usisam ono što unesem nogama na patosnice. Ove crne tepih patosnice su bukvalno magnet za sve i svašta, ne mogu ostati čiste ni minuta.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Korisnikov avatar
Kornjaca Rade
Postovi: 3813
Pridružio se: 15 Feb 2014, 08:57
Garaža: Lancia Delta 1.8 Di T-Jet
Lokacija: Bg

Re: Usisivač za auto

Post od Kornjaca Rade » 21 Feb 2023, 20:25

Ja za to koristim klasicni bezicni usisivac. Ovi mali na upaljac iz mog iskustva sa dva iz tepiha ne mogu skoro nista da izvuku.

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 13117
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Usisivač za auto

Post od Saša » 21 Feb 2023, 21:57

Ne mora taj mali usisivač da bude Bog zna koliko jak, poenta je da se njime što češće usisava. Ni onaj na perionici ne može perfektno da usisa ako nisi istresao ili usisavao patosnice danima. A meni to baš treba - recimo pre nego što spakujem auto u garažu da njime malo preletim moju/vozačevu patosnicu i to je najčešće dovoljno. Ostale patosnice su uvek ili skroz čiste ili su puno čistije.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Korisnikov avatar
shandu90
Postovi: 12357
Pridružio se: 22 Jan 2016, 23:13
Garaža: Opel Astra J 1.4 Turbo
Lokacija: Novi Sad

Re: Usisivač za auto

Post od shandu90 » 22 Feb 2023, 01:27

Nijedan mi se nije pokazao da valja od tih bezicnih ili sto idu u upaljac. Samo klasicni su odradjivali posao. Ranije sam ja mnogo vise lickao auto i kicmu lomio :D Lepo kad odem u Petrovac, ukljucim na produzni ispred kuce i udri. Sad sam uzeo neki rucni u lidlu (sa kablom) za pokuci a ima i taj manji nastavak pa se moze i po autu s njim. Cekam lepse vreme da ga probam.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Korisnikov avatar
hyundai_i30
Postovi: 353
Pridružio se: 02 Avg 2022, 05:13
Garaža: Hyundai i30 1.4 16V, 2011. (plin + benzin)
Lokacija: Niš

Re: Usisivač za auto

Post od hyundai_i30 » 22 Feb 2023, 07:54

Da mogu sada da biram uzeo bih na baterije, samo zato sto je jednostavniji za upotrebu, tj. prakticniji. Zivim u zgradi tako da opcija usisavanja kucnim usisavacem u startu otpada, a iskreno na pumpi gde sam probao je usisna snaga prakticno ista kao i na ovom koji ja imam jer je sve to na pumpama izarceno odavno, ali ljudima i to zavrsava posao.

Usisavam relativno cesto i onda ne dozvoljavam da bilo sta zapekne, skori se ili da ovaj prosti usisivac koji se povezuje na upaljac u autu nesto ne moze da usisa. Vec sam pominjao da ima dosta korisne nastavke koji omogucavaju usisavanje i nepristupacnih mesta, gde recimo ni crevo usisavaca ne moze da prodje.

Tako da ako usisivac ima prikljucak za upaljac uvek bih gledao usisnu snagu, duzinu kabla i nastavke, a ako je na baterije usisnu snagu i da ima sto vise nastavaka i da se lako cisti sam usisivac odnosno komora gde skuplja prasinu i prljavstinu. Ovaj koji imam je daleko od idealnog, ali evo skoro godinu dana me sasvim dobro sluzi i narocito mi znaci sto mogu da pridjem sa svih strana sedista i usisam, kao i da zavrsim posao oko sredjivanja gepeka. Usisivac na pumpi je samo za "grube radove" i nema sanse da se sa njim recimo usisa deo izmedju sedista i ivice auta jer tu kod mene ni crevo ne moze da prodje, a kamoli cetka, zato su nastavci ti koje po meni treba gledati kao jedan od kriterijuma pri kupovini...

Sent from my M2101K6G using Tapatalk






Korisnikov avatar
ljuba
Postovi: 6775
Pridružio se: 19 Sep 2013, 19:52
Garaža: X-trail
Lokacija: Amst

Re: Usisivač za auto

Post od ljuba » 22 Feb 2023, 08:31

Mislim da komplikujete. Jeste smorno usisavati sa kablom i konstantno se baviti da negde ne zapne ili kako da ga proturis i gde da ga utaknes, ali osim toga sve radi savrseno. A baterija stalno kada ti treba je prazna :) Plus meni usisivac radi jakooo dobro - na nivou onog industriskog sa jednom ozbiljnom razlikom - velicinom otvora - odnosno brzinom sa kojom moze da se usisava. Ali usisa sve manje vise...

PS: Nastavci su jako bitni....

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 13117
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Usisivač za auto

Post od Saša » 22 Feb 2023, 08:37

Vidim da neke verzija tih malih usisivača imaju dosta dodataka, neki čak i kraće fleksibilno crevo sa uskim ulazom. To bi baš radilo posao.

Korisnikov avatar
Webad
Postovi: 75
Pridružio se: 15 Okt 2022, 10:35
Garaža: Astra H GTC 1.9 88kw

Re: Usisivač za auto

Post od Webad » 22 Feb 2023, 10:16

Stigao je ovaj miselin. Nakacio sam par slika od probe koja je trajala 45s.Zadovoljan sam svime osim kvalitetom kabla koji izgleda najgore. Sam kvalitet plastike i izrada usisivaca izgleda top. Nastavaka ima svih, od ovog sitnog za izmedju sedista do produzetka i sirokog otvora patos. Snaga je onako, iskreno ocekivao sam malo vise ali zapravo i to radi posao jako dobro.Slika
Slika
Slika
Slika
Slika


Sent from my iPhone using Tapatalk
Astrina garaža: viewtopic.php?f=2&t=7440

Korisnikov avatar
hyundai_i30
Postovi: 353
Pridružio se: 02 Avg 2022, 05:13
Garaža: Hyundai i30 1.4 16V, 2011. (plin + benzin)
Lokacija: Niš

Re: Usisivač za auto

Post od hyundai_i30 » 22 Feb 2023, 11:14

U zdravlje da sluzi

Sent from my M2101K6G using Tapatalk


Odgovori