Kompjuterske igre

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28022
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: Kompjuterske igre

Post od Xepoj87 » 04 Sep 2020, 21:36

Mafia igram obavezno, a Cyberpunk sam kupio jos prosle godine u junu :)

Slika

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

A170T
Postovi: 2132
Pridružio se: 30 Jun 2013, 13:47

Re: Kompjuterske igre

Post od A170T » 03 Okt 2020, 18:33

O cemu je rec sa tim Cyberpunk-om? Ocekuje se da kao da ce biti najbolja igra svih vremena... Iz nekih trailera mene podseca na Deus Ex igre.

Послато са MI 9 помоћу Тапатока



Korisnikov avatar
Uroš S.
Postovi: 10886
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:17
Garaža: Fabia 1.0 TSI DSG | Yamaha X-Max 300 TechMax 2023. | Polar Forester
Lokacija: Blokovi

Re: Kompjuterske igre

Post od Uroš S. » 03 Okt 2020, 20:43

Ima dobar popust na RDR 2 na Steamu.

Sent from my SM-G970F using Tapatalk


Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28022
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: Kompjuterske igre

Post od Xepoj87 » 04 Okt 2020, 07:33

A170T je napisao:O cemu je rec sa tim Cyberpunk-om? Ocekuje se da kao da ce biti najbolja igra svih vremena... Iz nekih trailera mene podseca na Deus Ex igre.

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
Bice ozbiljan rpg. Nista cudno, jer svakako taj cyberpunk element sa Deus EX.
Ali, posto je pravi kreator Witcher serijala, ocekuje se vrhunska proca i najavili su ogroman immersion i slobodu izbora, dakle grananje price i posledice izbora...sve u svemu, jako obecava, ja sam je uzeo direktnon a GOG.com, jer je to njihova platforma(oroginalno je CD project red nastao kao firma koja prodaje igre sa diskova online, bez zastite, a onda to i nastavili), jer zelim da podrzim takvu firmu u moru prepohlepnih firmi.
I Witchera sam odigrao krekovanog, pa kupio.

Verovatno ce i ovde krek izaci day one, jer igra nece imati zastitu.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk


Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Korisnikov avatar
sebekkg
Postovi: 10393
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:18

Re: Kompjuterske igre

Post od sebekkg » 04 Okt 2020, 15:44

I ja smatram da je ova igrica zasluzila da bude kupljena iako sam cuo da ce moci da se krekuje brzo jer nema denuovo zastitu. Treba ih podrzati kada izguravaju ovako dobru pricu iako su mlada kompanija.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk


Slika

Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28022
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: Kompjuterske igre

Post od Xepoj87 » 04 Okt 2020, 16:14

Nisu bas mladi, iz 94e :)
2002. su izbacili Witchera.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28022
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: Kompjuterske igre

Post od Xepoj87 » 04 Okt 2020, 17:30

Da dodam:Slika

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8367
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: Kompjuterske igre

Post od grujicd » 19 Nov 2020, 18:57

Šta kažete za novu generaciju konzola? XBOX Series S izgleda dosta primamljivo. Na oglasima je 300-350e, ima SSD od 512GB, grafiku koja bi trebala da radi za 1080p i 1440p... Čini mi se da bi ekvivalentan PC bio duplo skuplji. A ova konzola je mnogo kompaktnija, može lako da se ponese, što meni dosta znači, i to me navodi da ni ne gledam skuplju X verziju a ni PC. Vidim da mogu i tastatura i miš da se zakače, pa i za FPS može da se meri sa PC-em. Dobijam gaming mašinu za pare za koje jedva mogu krštenu grafičku za PC da uzmem.

U stvari da se ne lažemo, gledam to prvenstveno za klince. Na glavu su nam se popeli sa Fortnajtom i Majnkraftom, nije to samo igranje već
i voice komunikacija sa drugarima, obično nabijena uzbuđenjem i vikom. A glavni PC je u dnevnoj sobi. Da poludiš. E sad, imamo i Switch i Ipad na kome postoje iste te igre, ali lošije nego na PC-u. A i ako bi mogao da ih izbacim iz dnevne sobe to bi bila nirvana.

Korisnikov avatar
sebekkg
Postovi: 10393
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:18

Re: Kompjuterske igre

Post od sebekkg » 19 Nov 2020, 20:12

Koje je razlika u ceni izmedju s i x?

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Slika

Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8367
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: Kompjuterske igre

Post od grujicd » 19 Nov 2020, 20:28

300 vs 500 EUR u Evropi, kod nas malo više po oglasima, čini mi se da ih po radnjama nema. Verovatno će i biti frka za nabavku u narednom periodu. X donosi nešto bolju grafiku, ali i storidž od 1TB, što može da bude bitno kako su igre sve veće. I na jedan i na drugi možeš da priključiš dodatni USB disk, ali sa tog diska nema direktnog igranja, mora da se kopira na interni SSD. Ima i poseban port za dodatni SSD, ali samo njihov, verovatno skup, i sa tog i može da se igra. Ukratko, ako kupiš S, pa dodaš memoriju, mogao si odmah i X. Doduše S je dosta manji i portabilniji, kome to znači.

Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28022
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: Kompjuterske igre

Post od Xepoj87 » 20 Nov 2020, 01:28

Nista ispod X, to ce se koristiti godinama.
Bolje odmah da dodas 200e i miran si, nego posle kukanje i davanje jos vise para, pa onda prebacivanje svega...a ne nadaj se da nece hteti upgrade.

Ali opet, Ps5 nudi najvise ekskluziva, zasto bi isao na xbox, cijenigre sve mogu da se pice i na Windowsu?
Mis i tastatura ne rade sjajno na konzolama, a i mnoge igre ih ne dozvoljavaju.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk


Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8367
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: Kompjuterske igre

Post od grujicd » 20 Nov 2020, 07:57

Nadam se da ćeš jednog dana doći u moju poziciju, sa dvoje školske dece i kućom punom elektronike, a opet da i dalje imaju oko čega da se svađaju. Potvrdiće ti skoro svaki roditelj. U tom kontekstu, “ekskluziva” je loša reč, sem ako kupim 2 plejstejšna :)
Najviše su na ceni igre koje piče sa drugarima, koje po definiciji rade na svim platformama, praktično i ne igraju singl plejer igre. Drugačiji su parametri nego da biram kozolu za sebe.
Inače, od kako je krenulo sranje sa koronom, mislim da igre baš imaju pozitivan socijalni aspekt. Stalno nešto igraju sa drugarima.

Korisnikov avatar
sebekkg
Postovi: 10393
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:18

Re: Kompjuterske igre

Post od sebekkg » 20 Nov 2020, 08:55

Nintendo je imao dosta igara za multiplayer kao i xbox, ako je takva primena u tvom slucaju. Ali onda kad gledas upgrade za duze staze onda definitivno series x ili ps5.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk


Slika

Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8367
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: Kompjuterske igre

Post od grujicd » 20 Nov 2020, 11:02

Switch već imamo, ali "nije dobra grafika", "fortnajt puca i baguje", eto... Mada sam ih pre neki dan uhvatio kako nešto igraju i na onom prvom Wii-ju koji sam kupio ako se ne varam još 2007. Nintendo je uvek prednjačio za porodičnu zabavu gde u lokalu može da igra više igrača.

Inače izgleda da će Xbox Series S biti manji downloadi i manje zauzeće na disku nego za Series X, jer nemaju potrebu za teksturama za 4k:

https://screenrant.com/xbox-series-x-s- ... ifference).

Ako bude tako, onda razlika u storidžu nije toliko bitna, već se više vrti oko toga da li imaš odgovarajući 4k displej ili planiraš apgrejd, ako ćeš da teraš na 1080p nema neke potrebe za X. Da ponovim, meni je S najpre privlačan što je dosta manjih dimenzija pa može lakše da se ponese, a meni to često treba.

Korisnikov avatar
Ji 4Tze
Postovi: 8094
Pridružio se: 22 Jan 2012, 23:10
Garaža: Honda CR-V 2.0 4WD
Lokacija: Beograd

Re: Kompjuterske igre

Post od Ji 4Tze » 20 Nov 2020, 14:09

grujicd je napisao:
20 Nov 2020, 07:57
Nadam se da ćeš jednog dana doći u moju poziciju, sa dvoje školske dece i kućom punom elektronike, a opet da i dalje imaju oko čega da se svađaju. Potvrdiće ti skoro svaki roditelj. U tom kontekstu, “ekskluziva” je loša reč, sem ako kupim 2 plejstejšna :)
Najviše su na ceni igre koje piče sa drugarima, koje po definiciji rade na svim platformama, praktično i ne igraju singl plejer igre. Drugačiji su parametri nego da biram kozolu za sebe.
Inače, od kako je krenulo sranje sa koronom, mislim da igre baš imaju pozitivan socijalni aspekt. Stalno nešto igraju sa drugarima.
PS4 Pro ima remote play, moji ga koriste u kućnoj mreži kad igraju na konzoli sa iPad-a bez ometanja ostalih ukućana, nakači dualshock i igra Fortnite sa Sony-a recimo, samo mu prikazuje sve na iPad-u i preko povezanog kontrolera igra.
A stariji sedi za kompom i igra sa svog naloga, i njih 4-5 se skupi preko neta i tako svi zajedno igraju.
Boringly average, but also perfect for school run mums

Odgovori