Kompjuterske igre

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Korisnikov avatar
sebekkg
Postovi: 10399
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:18

Re: Kompjuterske igre

Post od sebekkg » 12 Apr 2012, 00:47

hahaha, lose instalirana sedmica, kao sto sam i mislio, plus mozda ni grafika nije dobila drajver.

skini onu stranicu kucista pa pogledaj koja je graficka, a ako ti je to tesko mozes i sa ovim programom

aida64

i naci ces ovako nesto
grafa.png
ali bez obzira koja je revizija grafike, ona ti je stvarno usko grlo, pa bih ti savetovao da predjes na nesto kvalitetno, i da kloknes procesor na 3.2ghz. A za grafiku bi mogao npr gtx460ti, ili 560ti, a od atija 6870 bi bas lepo zavrsio posao.

Ako ti bude trebala neka ponuda javi se na pp, da ti prosledim oglase. NAJISKRENIJE BEZ PROVIZIJE.
Slika

Korisnikov avatar
superboss
Postovi: 3771
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:09
Lokacija: Speck in the Sea

Re: Kompjuterske igre

Post od superboss » 12 Apr 2012, 07:52

Sto se tice drajvera, treba instalirati najnovije, ili po mogucstvu sto novije-ali da su se pokazali dobro.

Za igre nije dovoljno da samo driveri budu ok, nego i directX, steam, physx...

Ne bi bilo lose da napises neki od errora....

A stvarno, sto se tice servisera, kakvih dunstercina ima, bitno je samo da naplate.
What i do for the livin'? I live for the livin'.

Korisnikov avatar
sebekkg
Postovi: 10399
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:18

Re: Kompjuterske igre

Post od sebekkg » 12 Apr 2012, 08:29

zavisi kako za koje kartice, physics nema kod amd-a :P hahaha

salu na stranu, ima tu i potrebnih stvari u vidu frameworka, i directx verzije, ali svaka igra koja se instalira, ako zahteva odredjenu ili neku jos noviju verziju directX-a, ona ili je sadrzi(sto je najcesci slucaj) ili trazi da se skine.

a sto se tice KVAZI SERVISERA, to ne vredi pominjati. Ima raznih pajsera koji nauce po neku stvar, a kad dodje neka zezancija, ili bilo sta sto ne znaju da srede i sto se malo razlikuje od one taktike NEXT->NEXT... tu je vec problem. :glavomuzid:

ali nema frke, mogu mi jednom uzeti musteriju,(jer se i ja bavim time), ali opet posle kad im ne radi dodju kod mene :D, mada im ne prebacujem nista. Nisu oni krivi sto su mislili da ako je neko stariji po godinama, iskusniji i u ovom poslu.
Poslednja izmena od sebekkg u 12 Apr 2012, 08:33, izmenjeno 1 put ukupno.
Slika

Korisnikov avatar
superboss
Postovi: 3771
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:09
Lokacija: Speck in the Sea

Re: Kompjuterske igre

Post od superboss » 12 Apr 2012, 08:32

To da, ali odredjene verzije "narodnih" igara zahtevaju malo vise cackanja.
What i do for the livin'? I live for the livin'.

Korisnikov avatar
sebekkg
Postovi: 10399
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:18

Re: Kompjuterske igre

Post od sebekkg » 12 Apr 2012, 08:34

ne znam, meni retko koja igra je zahtevala nekog cackanja bas, sve je to sto se zavrsi u hodu, za 5 minuta max. Osim ako ti je los crack, e onda mora lepo da se cacka. :D
Slika

Korisnikov avatar
superboss
Postovi: 3771
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:09
Lokacija: Speck in the Sea

Re: Kompjuterske igre

Post od superboss » 12 Apr 2012, 09:05

Za prosecnog korisnika (iz grupe click: next-next-next-finish) problem je i kada dobiju recimo ISO, ili mdf razbijen na 30-40 delova :D...

U poslednje vreme igre se mnogo lakse instaliraju, ali neki "fresh" naslovi znaju da prave problem ako zahtevaju steam npr.

Naravno, sve je to prosto za tebe i mene, ali za dosta ljudi je prilicno komplikovano.
What i do for the livin'? I live for the livin'.

Korisnikov avatar
Gaginh0
Postovi: 8814
Pridružio se: 13 Jan 2012, 06:16
Garaža: Nemam garažu :(
Lokacija: In the middle of nowhere

Re: Kompjuterske igre

Post od Gaginh0 » 12 Apr 2012, 09:18

Nece ni da mi proveri da li mogu da igram neku igru na onom sajtu, ko zna sta nemam instalirano pa nece da proveri... :x

Meni je odmah bilo sumnjivo jer sam npr na XP igrao COD MW3 na full grafici, i onda instaliram sedmicu i Battlefield 3 mi na low grafici zeza, onako gubi se grafika pojavljuju se one linije kao providi se kroz pod i bla bla...

Hvala vam na savetima, eto superboss ako si stvarno serviser mozemo se dogovoriti, ali jos jednom napominjem da nebih jos to da radim jer ce ga ovaj "mali seronja" odmah napuniti svim mogucim igrama, tako da za net i filmove me dobro sluzi (kao sto bi me i pentium dvojka sluzio :rofl: ). A i ako instaliram neke dobre igre ode mi junski rok u propast :D Znaci na leto cemo se dogovoriti, pa ako bude potrebe mogu dokupiti neke komponente jos...
BOJ SE OVNA, BOJ SE GOVNA, A KAD ĆU ŽIVETI?

Slika

Korisnikov avatar
bane valjevo
Postovi: 3224
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:57
Garaža: Hyundai Getz 1.3b
Lokacija: Beograd-Valjevo

Re: Kompjuterske igre

Post od bane valjevo » 12 Apr 2012, 09:57

Gaginh0 je napisao:Nece ni da mi proveri da li mogu da igram neku igru na onom sajtu, ko zna sta nemam instalirano pa nece da proveri... :x


Instaliraj najnoviju Javu (ako korsitis Mozzilu), pa onda pokusaj... Na ti link... http://www.java.com/en/download/index.jsp
http://www.felicity.edu.rs" onclick="window.open(this.href);return false;

Scuderia
Postovi: 13495
Pridružio se: 22 Jan 2012, 20:20

Re: Kompjuterske igre

Post od Scuderia » 12 Apr 2012, 10:09

Trenutno najiscekivanije s moje strane :siriruke:

http://www.youtube.com/watch?v=QkkoHAzjnUs

Voleo bi i nastavak Red Dead Redemption-a da vidim uskoro.

Korisnikov avatar
superboss
Postovi: 3771
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:09
Lokacija: Speck in the Sea

Re: Kompjuterske igre

Post od superboss » 12 Apr 2012, 10:51

Gaginh0 je napisao:Nece ni da mi proveri da li mogu da igram neku igru na onom sajtu, ko zna sta nemam instalirano pa nece da proveri... :x

Meni je odmah bilo sumnjivo jer sam npr na XP igrao COD MW3 na full grafici, i onda instaliram sedmicu i Battlefield 3 mi na low grafici zeza, onako gubi se grafika pojavljuju se one linije kao providi se kroz pod i bla bla...

Hvala vam na savetima, eto superboss ako si stvarno serviser mozemo se dogovoriti, ali jos jednom napominjem da nebih jos to da radim jer ce ga ovaj "mali seronja" odmah napuniti svim mogucim igrama
A da stavimo mi tebi linux i svi problemi ce isceznuti :mrgreen:...Kad budes raspolozen, cimni me na PP za kolezu s foruma i komsiju nema zime :D.

P.S: za proveru kompa, moras da istaliras activ x komponentu jave. Za neke browsere, moras prvo dozvoliti pop-up za taj sajt...
What i do for the livin'? I live for the livin'.

Korisnikov avatar
Heineken
Postovi: 6243
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:34
Garaža: Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTDm-2 150
Lokacija: Šid, Srbija

Re: Kompjuterske igre

Post od Heineken » 12 Apr 2012, 15:22

[quote="Scuderia"]Trenutno najiscekivanije s moje strane :siriruke:

http://www.youtube.com/watch?v=QkkoHAzjnUs

:plusone:

Nadam se da ce ovaj put optimizovati igru kako treba.. :besan:

Scuderia
Postovi: 13495
Pridružio se: 22 Jan 2012, 20:20

Re: Kompjuterske igre

Post od Scuderia » 12 Apr 2012, 17:35

Ja je prvo docekam na PS3 tako da mi je svejedno :mrgreen: Za PC mi treba kad je predjem zbog modova i grafike, ali treba mi jaci komp od ovog laptopa koji trenutno koristim :(

http://www.youtube.com/watch?v=hWZUCG6Td7w

Scuderia
Postovi: 13495
Pridružio se: 22 Jan 2012, 20:20

Re: Kompjuterske igre

Post od Scuderia » 24 Apr 2012, 14:54

Ko ima PS3 i nije presao sa Fife 11 na 12ku neka to ucini odma :mrgreen: :sreckovic:

Fantastican upgrade, mnogo realniji pokreti, fludiniji, igra je prirodnija, sistem odbrane promenjen. Postoji i milion drugih sitnicarija koje doprinose neverovatno boljem ugodjaju, a koje nema smisla da nabrajam jer se stvarno mora probati. Da mi je neko pricao da jedna fudbalska simulacija moze ovako da se promeni za godinu dana ne bih mu verovao.

Celo drustvo se odusevilo, a oni koji nisu uopste igrali 11ku jer im 'to nije to' sad nece nista drugo da igraju sem 12ke :kezo: Napominjem opet da ovo vazi za Playstation verziju koja se poslednjih godina razlikuje od one za PC, tako da ne znam koliko su sad jednake.

http://www.youtube.com/watch?v=45k_aIg1 ... ure=relmfu

Moram i ovo da nabavim :doubleup:

http://www.youtube.com/watch?v=CGkLqSes ... AAAAAAAAAQ

Korisnikov avatar
Heineken
Postovi: 6243
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:34
Garaža: Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTDm-2 150
Lokacija: Šid, Srbija

Re: Kompjuterske igre

Post od Heineken » 24 Apr 2012, 15:04

Koliko sam ja pratio forume razlike izmedju PC i PS3 verzije nema... Setili se da naprave krsten fudbal i za PC.. :D

Scuderia
Postovi: 13495
Pridružio se: 22 Jan 2012, 20:20

Re: Kompjuterske igre

Post od Scuderia » 24 Apr 2012, 15:07

Eto moguce, znam da 2009 verzije nisu imale veze jedna s drugom, uvek PS3 bio u prednosti.

Odgovori