Kompjuterske igre

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Korisnikov avatar
shandu90
Postovi: 12276
Pridružio se: 22 Jan 2016, 23:13
Garaža: Opel Astra J 1.4 Turbo
Lokacija: Novi Sad

Re: Kompjuterske igre

Post od shandu90 » 30 Nov 2019, 22:03

Jeri se i tu proverava verzija softvera kao za PSP?

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk


Korisnikov avatar
Ji 4Tze
Postovi: 8088
Pridružio se: 22 Jan 2012, 23:10
Garaža: Honda CR-V 2.0 4WD
Lokacija: Beograd

Re: Kompjuterske igre

Post od Ji 4Tze » 30 Nov 2019, 22:15

Toliko košta, malo je skuplji onaj bolji, tiši model, ne znam gde je najbliže naći ga sad dok su black popusti u blizini?
Boringly average, but also perfect for school run mums

nixa
Postovi: 2076
Pridružio se: 10 Jan 2012, 21:52
Lokacija: Beograd

Re: Kompjuterske igre

Post od nixa » 01 Dec 2019, 07:43

Da li ima neki jeftiniji izvor za nabavku igara od klasicnih prodavnica tipa games, comtrade i sl?

Korisnikov avatar
H4wkeye
Postovi: 8760
Pridružio se: 12 Feb 2013, 02:48
Garaža: Citroen C5 X7 Exclusive 2.0 HDI
Lokacija: PO

Re: Kompjuterske igre

Post od H4wkeye » 01 Dec 2019, 13:07

Kupujemprodajem, zatim da kupujes naloge takozvane nosioce sa Razmeneigara i da cekas rasprodaje na UK PSN store i US store.

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk


Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8336
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: Kompjuterske igre

Post od grujicd » 01 Jan 2020, 11:52

grujicd je napisao:
07 Mar 2017, 09:14
Baš džaba. Nintendo je već izbacio Switch, samo ne znam da li je stiglo i u Evropu. Konzola koju uključiš u TV i igraš se kući, a onda je poneseš sa sobom i nastaviš igru na njenom displeju.

Sa jedne strane to nije direktan konkurent Playstation-u, po tipu igara, itd. Ali sa druge jeste, jer roditelji kad gledaju šta će da kupe klincima mogu i ovo i ono da izaberu.
Evo 2.5 godine kasnije Nintendo Switch i u našem domu :)

To je konzola za porodicu, brdo igara može da igra 2 igara lokalno, a nisu retke ni one gde može troje ili četvoro. Od inovativnijih stvari imamo Ring Fit Adventure, igra uz koju dolazi plastični krug veličine volana, koji može da se stiska i rasteže. Tu staviš jedan kontroler, a oko noge vežeš drugi, i onda te igra navlači da vežbaš dok se igraš:



Razlika u odnosu na starije Nintendo konzole je što sad ima i hardcore igara, Doom, Wolfenstain, ali i indie igara od $5-10. Igre možeš da kupiš kao fizički kertridž, ali i online, i samo se pojave na konzoli.

Korisnikov avatar
milospinkfloyd
Postovi: 2014
Pridružio se: 25 Maj 2015, 22:32
Garaža: Mini Cooper S F56 - Brera V6 Q4
Lokacija: subotica

Re: Kompjuterske igre

Post od milospinkfloyd » 01 Jan 2020, 15:42

20 jan izlazi warcraft 3 remaster

Korisnikov avatar
Sinisa G.
Postovi: 2411
Pridružio se: 11 Feb 2014, 11:25
Garaža: GTS, EVO500, GSI
Lokacija: Beograd, Grac

Re: Kompjuterske igre

Post od Sinisa G. » 01 Jan 2020, 16:38

grujicd je napisao:
01 Jan 2020, 11:52
[

Razlika u odnosu na starije Nintendo konzole je što sad ima i hardcore igara, Doom, Wolfenstain, ali i indie igara od $5-10. Igre možeš da kupiš kao fizički kertridž, ali i online, i samo se pojave na konzoli.
Samo sto su osakacene u odnosu na PC i PS4 verzije.


Ja ju imam godinu i kusur. Sad bi radije radije uzeo PS4.
Slika

Korisnikov avatar
milospinkfloyd
Postovi: 2014
Pridružio se: 25 Maj 2015, 22:32
Garaža: Mini Cooper S F56 - Brera V6 Q4
Lokacija: subotica

Re: Kompjuterske igre

Post od milospinkfloyd » 17 Jan 2020, 14:53

odigrao sam firewatch, a trenutno igram vanishing of ethan carter, odlicne avanture

Korisnikov avatar
milospinkfloyd
Postovi: 2014
Pridružio se: 25 Maj 2015, 22:32
Garaža: Mini Cooper S F56 - Brera V6 Q4
Lokacija: subotica

Re: Kompjuterske igre

Post od milospinkfloyd » 05 Apr 2020, 16:32

igra li neko kanter? ja napravio server kod KGB hostinga da igram sa drugarima ali sad ne znam nista da uradim, da menjam mapu, da stavim sifru i sl..

Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28017
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: Kompjuterske igre

Post od Xepoj87 » 05 Apr 2020, 17:41

Pitaj njih, jer ne znam kako je napravljeno, da li se server ponasa kao da je tvoj, pa kucas klasicne komande, fazon changelevel "de_dust2" ili imas admin komande, tipa amx_map "de_dust2" ili amx_votemap..
Pretpostavljam da je ovo drugo u pitanju i za to je jedan lik napisao super post jos pre xx godina.
Ne zaboravi da uvek posle komande, sve sto hoces da uradis, stavljas pod navodnike, bas kako sam gore napisao.
Ja sam bio nekih 5, 6 godina admin na Delirium 1.6 cs serveru, sada igram CS:GO povremeno i tu ne znam komande, ali pretpostavljam da su iste.
amx_ban "nick" vreme (u minutima) ili napisati perm (ako zelite trajni ban) "razlog" (nije potrebno upisati) -izbacuje igraca sa servera i on ne moze uci na server odredjeno vreme

amx_banshot "Nick" "vreme" - Isto kao normalan ban samo sto banovanom igracu se uzima ScreenShoot,na kome moze da se vidi da li koristi cheat,ukoliko bude trazio unban,mozete traziti da okaci tu sliku koja se smesta u folder cstriike

amx_unban "Nick,Steam ID,Valve ID,miD,IP" (Unbanuje igraca sa servera,mozda je potrebno ponoviti komandu nekoliko puta da bi se postigao zeljeni rezultat)

amx_kick "nick" "razlog" - izbacuje igraca sa servera ,posle cega on moze normalno da se vrati na server

amx_gag "nick" "vreme" (u sekundama) a b c (a- chat,b-team chat,c - voice) ili samo amx_gag "nick" (gaguje igraca na sve 3 linije komunikacije na 10 minuta ili koliko je podeseno u konfiguraciji servera) - igrac ne moze da pise,ili prica na mikrofon na odredjeno vreme

amx_voteban "nick" -ova opcija je retko u upotrebi,tada svi igraci odlucuju da li ce igrac biti banovan

amx_votemap "1. Mapa" "2. mapa" "3. Mapa" "4. mapa" - igraci biraju 4 mape i koja ima najvise glasova ,server menja na tu mapu,admin ima mogucnost da ponisti glasanje

amx_vote "Pitanje" "1. odg" "2. odg" - postavlja neko pitanje igracima i oni glasaju

amx_slay "nick" - ubija igraca/postoji vise vrsta ovih komandi dodatih pluginom npr amx_rocket (dize igraca u vazduh tj katapultira ga i on umire),amx_slay2 (munja pogadja igraca i ubija ga uz karakteristicni zvuk) i jos mnogo drugih...

amx_slap "nick" "kolicina helta" - "samara" igraca i skida mu kolicinu helta,moze se i staviti 0 za helte,i neprestanim slapovanjem moze se igrac baciti u vazduh ili prinuditi da se pomeri sa neke lokacije na mapi

amx_uberslap "nick" - igrac se neprestano automacki samara,leti u vazduh,skidaju mu se helti sve do 1hp nakon cega on pada i umire

amx_glow "nick" "boja" (Red,Blue,Purple,Cyan,Aqua,Green)-daje neku vrstu "aure" oko igraca i boji ga u odredjenu boju,komanda je zabavnog karaktera

amx_glow "nick" 0 0 0 0 -daje nevidljivost igracu,ovo najcesce koriste admini da bi provalili da li neko ima wh,ako ih neko ubije ,a oni su nevidljivi znaci da ima cheat

amx_map "ime mape"- odmah menja na mapu

amx_nick "Stari nick" "Novi nick" -menja ime igraca,ovo admini koriste kod igraca koji imaju uvredljive nickove

amx_who -Prikazuje listu svih igraca na serveru,njihove ip-ove steami id-ove kao i flagove (Flagovi su opcije koje daje head admin,bice reci o ovome pri dnu teksta)

amx_last -Isto kao i amx_who samo sto prikazuje listu igraca koji su izasli sa servera,veoma korisno ukoliko neko pobegne sa servera pa posle udje na drgui nick,vi ga mozete uhvatiti preko Steam ID-a

amx_heal "nick" "kolicina hp-a" -dodaje zadatu kolicinu helta tom igracu

amx_rcon "rcon komanda"- omogucava vam razne vrste komandi,npr amx_rcon say "tekst" (pisete kao da ste vi server,tj pise da je server rekao to sto ste napisali),takodje preko ove komande mozete banovati i igrace sa imunitetom (admine itd...)

amx_exec (ili amx_execclient) "nick" "komanda" - komanda koja omogucava adminu da "upise u konzolu" igraca zeljenu komandu tipa quit (iskoci iz cs-a),kill (ubije se),say "tekst" (pise u ime tog igraca)

amx_extend "broj u minutima" - Produzava mapu za odredjeno vreme

SAY Komande:

amx_say "tekst" - piste zelenim slovima zeljenu poruku (kako ne biste ulazili u konzolu i pisali ovo mozete jednostavno bindovati ovu komandu na sledeci nacin kucajuci u konzolu bind "i" "messagemode amx_say" )

amx_tsay "Test" -pisete belim slovima (prikazan je vas nick),preko celog ekrana (moze se bindovati na isti nacin kao amx_say)

amx_tsayy "Tekst" -Isto kao tsay samo sto ne ispisuje vase ime

amx_fsay "Visina (od 1-100)" "Sirina (1-100)" "Boja" "Tekst" - Ispisuje tekst na odredjenim koordinatama na ekranu

amx_fsayy -ne ispisuje vas nick

Tsay mozete i izvesti tako sto cete na normalan say staviti slovo @ pa vas tekst(izaci ce na celom ekranu), @@ (pri vrhu ekrana) ,@@@ (izaci ce na dnu ekrana pokretnim slovima)

Privatna poruka(PM) pise se tako sto na normalan say dopisete # nick (ili deo) pa vas tekst

Privatna poruka koju vide svi admini (amx_chat)- Otvorite say_team pa stavite @ i vas tekst

CVAROVI - Su komande koje se ticu podesavanja servera

amx_cvar sv_restart "1" (Vraca svim igracima skor na 0 i restartuje tajmer za odbrojavanje do kraja mape)

amx_cvar sv_password "" -ako zelite da skinete pass sa servera ili amx_cvar sv_password "novi pass" za novi password

amx_cvar mp_friendlyfire 0,1 (1 ako zelite da dozvolite da se igraci iz istog tima ubijaju,0 ako zelite da zabranite to)

amx_cvar amx_nextmap "ime mape" (posle zavrsetka trenutne mape,doci ce na red ova koju ste napisali u ovoj komandi)

amx_cvar sv_airaccelerate "100" (100 se stavlja jer je to optimalna velicina za radjenje Bunny Hopp-a) - 10 je default

amx_cvar sv_gravity "100" (800 Je default,sto je manja gravitacija to je moguce vise skociti)

amx_cvar amx_starthp "kolicina hp-a" -igraci nakon restarta ce imati pocetnu kolicinu helta koju ste upisali ***Napomena da ne stavljate 0 jer ce bagovati server,kao ni enormno velike kolicine helta (100 000 +)

amx_cvar rcon_password -Server prikazuje rcon sifru servera,koja vam je potrebna da biste radili u HLSW-u (Bice reci o ovom programu u nastavku)

amx_cvar mp_timeleft "kolicina minuta" -Produzava mapu za jos toliko vremena

Saveti za admine na PUB serverima (i drugim serverima gde se koriste puske),par pocetnickih saveta :

Ako sumnjate da neki igrac ima wh,a niste sigurni,pozovite drugog admina,ili nekog igraca od poverenja,(posaljite mu pm,kako ne biste stavili citeru da ste ga opazili),treba ukucati na chatu /spec,kako biste usli u spectator mod,i pratili igraca,takodje obavezno snimajte demo (kuracate u konz record "Ime dema",kad zavrsite kucate stop,demo se nalazi u folderu cstrike,da ga pregledate kucate u konz viewdemo "ime dema")Pre nego sto igraca banujete,uzmite i u obzir okolinu (da li se cuju koraci itd)

Ako imate situaciju da se dva igraca svadjaju,morate biti strogi ali pravedni ako su u pitanju teze uvrede gagujte oba igraca nevezano ko je poceo,morate se postaviti kao autoritet inace ce vas igraci uzeti pod svoje i onda ste ga naj**** ,takodje morate im skrenuti paznju na lep nacin da to ne treba da rade,ako nastave onda ih banujte,naravno sve u okvirima pravila tog servera.

Kao admin nikad ne trebate davati svoj setinfo _pw (vasu admin sifru) drugim igracima,jer veoma lako moze doci do zloupotrebe,takodje je pozeljno skidati vas setinfo _pw(samo napistie setinfo _pw "") prilikom ulaska na druge servere,jer head admin moze preko rcona da vam veoma lako procita vasu lozinku

Ukoliko primetite da se neko steka,opomenite ga(fino ,bez uvreda,iako vas je mozda iz istog steka i ubio,naravno imajte na umu da se Terori stekaju kad postave bombu,kao ct-i oko Bomb Site-a),ako vas ne poslusa onda mu dajte slay,ili kick

Ukoliko ste admin na KNIFE serveru

Ovo moze biti dosta nezgodno za admine-pocetnike ,ne zbog nepoznavanja komandi,vec zbog cinjenice da svakog momenta stizu prijave na admin say,a vi ne znate da li su prave ili lazne,igraci vrse pritisak i to veoma lako moze iznervirati admine,moj predlog vam je da ih iskulirate,a ako bas smaraju onda ih samo gagujte (mada ovo moze izazvati jos goru situaciju da se doticni igrac jos vise iznervira),objasnite mu da ne mozete da ih banujte na osnovu te prijave jer niste videli sta se desilo (Veoma je tesko pratiti igru kad je pun server,recimo 20 igraca se krece u svim pravcima na svakoj strani je neki "dvoboj" a vi treba to sve da ispratite) ,naravno komentari tipa "Ko ti dade admina" ili "Zasta ti sluzi admin jer gledas ti ista?" nece izostati ali ih samo iskulirajte,i ne dozvolite da vam pokvare raspolozenje,kroz to su prosli svi admini,ali s vremenom,cete steci rutinu,pokusajte da praitete kako se ponasa neki stariji admin kad udje na server,znaci popnete se na neku kutiju recimo,i sa visine pratite

Vremenom cete primetiti igrace "od poverenja" koji ne lazu, i igraju posteno,njima mozete verovati,takodje mozete se raspitati kod starijih admina kome mozete verovati

Pozeljno je da bindujete neko slovo na primer o bind o "amxmodmenu"- to je meni iz koga brzo i efikasno mozete dati ban,kick,slay promeniti mapu itd.

Ako sumnjate da neki igrac ima bhop skriptu (Na epgu se odma otklone sumnje tako sto je ubacen plugin koji ocitava sta igrac pritiska dok igra)-Udjite u spec,gledajte da li je Space stalno pritisnuto,ako je pritisnuto duze vreme,onda snimite demo,banujte igraca na vreme propisano pravilima servera (Na epg se daje 5000 min za bhop skriptu ili kzh ili DoubleDuck skriptu)

Kzh prepoznajte Tako sto igrac dok skace pravi nenormalno brze pokrete Levo-Desno dok skace

DoubleDuck skriptu prepoznajte tako sto igrac veoma brzo "Skakuce" Gore-Dole,i gotovo je nemoguce prosuditi kad je gore a kad dole,znaci to je skripta!

Flagovi: Flagovi su opcije koje vam stavi Head admin ,oni se prikazuju u obliku slova,po abecednom redu

a - Imunitet
b - Slot
c - amx_kick
d - amx_ban i amx_unban
e - amx_slay i amx_slap
f - amx_map
g - amx_cvar
h - amx_cfg
i - amx_chat i amx_tsay i amx_say
u - amxmodmenu
j - amx_vote i amx_votemap
k - amx_cvar sv_password
l - amx_rcon i amx_cvar rcon_password
Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Korisnikov avatar
milospinkfloyd
Postovi: 2014
Pridružio se: 25 Maj 2015, 22:32
Garaža: Mini Cooper S F56 - Brera V6 Q4
Lokacija: subotica

Re: Kompjuterske igre

Post od milospinkfloyd » 05 Apr 2020, 19:03

treba ova druga varijanta sa amx samo ja to kad ukucam pise mi You have no access to that command. Treba da skontam sa njima kako da ja budem glavni. Pisao sam im jos jutros valjda ce odg

Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28017
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: Kompjuterske igre

Post od Xepoj87 » 06 Apr 2020, 07:37

Treba da ti dodele head admin status, cudno da nisu odmah...

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Korisnikov avatar
milospinkfloyd
Postovi: 2014
Pridružio se: 25 Maj 2015, 22:32
Garaža: Mini Cooper S F56 - Brera V6 Q4
Lokacija: subotica

Re: Kompjuterske igre

Post od milospinkfloyd » 06 Apr 2020, 08:54

Imaju upustva na forumu kako sam sebi da dodelis head admin status ali forum ne radi ceo dan. Pisem supportu da mi kopira samo taj deo oko head admina jer im forum ne radi a oni mi salju link sa foruma, klasika... posle su dosli sebi pansu rekli da ce danas forum proraditi

Ralee
Postovi: 3478
Pridružio se: 13 Jan 2015, 22:09

Re: Kompjuterske igre

Post od Ralee » 16 Apr 2020, 18:31

Da li neko igra forzu horizon 4?

Korisnikov avatar
petarboj
Postovi: 1309
Pridružio se: 19 Mar 2013, 16:47
Lokacija: Novi Sad

Re: Kompjuterske igre

Post od petarboj » 16 Apr 2020, 19:14

Naravno :) Moj klinac :D Mada i ja nekada opikam malo. Odlična je igra, meni najbolja vožnja koju sam igrao.

Sent from my Mi Max 3 using Tapatalk


Odgovori