Kako biste uporedili vreme i ljude pre 30 godina i danas?

Razne teme, pitanja, iskustva
Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23815
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Kako biste uporedili vreme i ljude pre 30 godina i danas?

Post od dragvorl » 31 Mar 2024, 12:50

Ima visa free, samo jos para treba. :rofl:
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Korisnikov avatar
blaugrana
Postovi: 6885
Pridružio se: 26 Jan 2012, 17:08
Lokacija: Novi Sad

Re: Kako biste uporedili vreme i ljude pre 30 godina i danas?

Post od blaugrana » 31 Mar 2024, 13:04

Nekad su ljudi imali jednu kucu, sada imaju 4 stana i 2 garaze.

Gesendet von meinem Blauwei mit Tapatalk


Korisnikov avatar
YUgisa
Postovi: 717
Pridružio se: 29 Jan 2014, 18:52
Garaža: Yugo 1.1EFI
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Kako biste uporedili vreme i ljude pre 30 godina i danas?

Post od YUgisa » 31 Mar 2024, 14:44

Pre 35 godina moji su imali Stojadina, a ja imam Yuga, glavna razlika je da je njihova plata imala jednu nulu vise nego moja prevedeno u danasnji novac.
Being second is to be the first of the ones who loose...

Korisnikov avatar
Gazu
Postovi: 2119
Pridružio se: 08 Feb 2022, 00:31
Garaža: Opel Astra G 1.6i-16V
Lokacija: Novi Sad

Re: Kako biste uporedili vreme i ljude pre 30 godina i danas?

Post od Gazu » 01 Apr 2024, 22:10

srdjanyo je napisao:
31 Mar 2024, 12:43
Pre su ljudi kuvali - danas mnogi naručuju hranu, kuvaju drugi za njih. Ulenjili smo se.
(...)
ali izgubili smo kompas, nemamo gde da odemo jer su nam prijatelji prezauzeti ili jednostavno nemaju vremena za druženje i za "čašicu razgovora".
Sve se slažem, al mislim da su ova dva povezana. Mislim da zapravo tu nismo mi ti koji su izgubili kompas ili da smo se ulenjili, već smo svi u mašini (po pitanju toga koliko mi danas treba da radimo, i koliko nam ostaje slobodnog vremena). Nije dovoljno za pristojan život da radi jedna osoba kao kod mojih baba i deda (godišta oko 40-og), već je normalno da rade oboje. I to su ranije ljudi svoje poslove često radili od 6 do 2 popodne - radno vreme bolje podešeno da se slobodno vreme može provesti sa porodicom. A danas, i kad radiš svoj neki posao, gledaš šta još možeš da uzmeš ne bi li se još malo bolje uspevao držati iznad površine. I onda još i skupiti za učešće za stan, pa uzeti kredit na ne znam koliko godina.

Uz konstataciju da kuva svako ko ima porodicu i hoće da uštedi - osim ako imaju prihode prilično iznad proseka, al to za kuvanje što si rekao shvatam da si naveo samo kao primer. Dosta toga uzimamo mi gotovog, čak i kad kuvamo, uzmemo nešto što nam taj posao olakša - da nešto istresem u šerpu, i da to bude gotovo za pola sata.😁 I hiljadu drugih takvih sitnica koje nam štede vreme, a koje nažalost ne uštedimo da bi uživali, već da bi proveli više vremena radeći.😕

I ja ovo sve kažem uz ozbiljnu ogradu - ja sam '89. godište, za vreme stare Jugoslavije ja sam bio samo bebac.😄

Odgovori