Sinusi

Razne teme, pitanja, iskustva
Korisnikov avatar
Polke
Postovi: 160
Pridružio se: 14 Jan 2012, 23:09
Garaža: Accord CL7 & Focus C519
Lokacija: Novi Sad

Sinusi

Post od Polke » 24 Apr 2012, 11:28

Da li je neko išao u Banatsko Karađorđevo na čišćenje sinusa?

Kakva su vam iskustva?

Korisnikov avatar
dragan
Postovi: 9215
Pridružio se: 13 Jan 2012, 13:09
Garaža: BMW M340i, Peugeot 2008

Re: Sinusi

Post od dragan » 24 Apr 2012, 13:57

ja sam isao sa matorim pre desetak godina...njemu je pomoglo, ja sam bio zdrav, isao radi drustva...
mada sam cuo da je dedica koji je to radio umro pre nekoliko godina i da je to preuzela njegova cerka koja je medicinska sestra i zivi i radi u zrenjaninu...
ali posto ovako pitas ocigledano ti vec znas vise od mene?

Korisnikov avatar
methane.master
Postovi: 21560
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:30
Garaža: Clio III ph2 1,2 16V

Re: Sinusi

Post od methane.master » 24 Apr 2012, 15:39

Ja sam cuo za neku baku koja to radi. Kazu ljudi da im je pomoglo, ja se ne usudjujem da probam.

Sent using Tapatalk
Širim haos!

Korisnikov avatar
Grujic
Moderator
Postovi: 13155
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:39
Garaža: Bmw 320d e90 & 316i E36 Kupe
Lokacija: Beograd

Re: Sinusi

Post od Grujic » 24 Apr 2012, 17:05

Po netu se mogu naci mnoga dobra iskustva sto se toga tice. Takodje sam cuo da je bilo slucajva alergijskih reakcija na to, cak i anafilakticnog soka, sto je jako opasno u tim kucnim uslovima. Sem toga su pozitivna iskustva. Ko hoce i sto se toga tice da bude mirniji nek nekako nabavi anafilactic pen (ono kao olovkica sto u filmovima koknu u butinu) :)

Zveroljub
Postovi: 928
Pridružio se: 14 Jan 2012, 20:33
Garaža: Astra j

Re: Sinusi

Post od Zveroljub » 24 Apr 2012, 19:34

Narodni lek, licno testirao-prezadovoljan!!!
Zelene borove iglice (puna saka) se sto vise isitne i stave u vrucu vodu (u neki lonac) nad kojim se drzi glava, a preko glave i lonca se stavi peskir.
2-3 puta dnevno, nekoliko dana i primetices ogromnu razliku.

Korisnikov avatar
steva_anya
Postovi: 5456
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:29
Garaža: Honda Civic 1.8 Sport 2011
Lokacija: Beograd

Re: Sinusi

Post od steva_anya » 24 Apr 2012, 19:52

Grujic je napisao:Po netu se mogu naci mnoga dobra iskustva sto se toga tice. Takodje sam cuo da je bilo slucajva alergijskih reakcija na to, cak i anafilakticnog soka, sto je jako opasno u tim kucnim uslovima. Sem toga su pozitivna iskustva. Ko hoce i sto se toga tice da bude mirniji nek nekako nabavi anafilactic pen (ono kao olovkica sto u filmovima koknu u butinu) :)
Kada se i gde razvio anafilkticki sok u "kucnoj" verziji lecenja, kakav je ishod bio?

"Olovku" za terapiju epilepsije/anafilaktickog soka ne mogu uzeti bez recepta.
Za terapiju anafilaktickog soka je bas tesko dobiti, usudio bi se da kazem da je nerealno ocekivati propisan recept. I kad se razvije, prava i puna terapija je daleko veca od te "olovke". Ako je kao i pre, u njoj je samo adrenalin, nema antihistaminika i kortikosteroida.

@ Polke: da li si isao kod specijaliste ORL? Ili je njihova terapija bila neuspesna?
Za "lecenje sinusa u Karadjordjevu sam prvu put cuo pre dve godine, od podvarkovog druga. On je bio tamo, jednom ili dva puta, i "preporodio se" kako kaze. Neosporavam postignute rezultate, ali nekako vise verujem medicini i lekarima-specijalistima za tu oblast [otorinolaringolozi].
stomatologija na drugaciji nacin: tomorrow tooth
https://www.facebook.com/LegeArtisDrKopanja

Korisnikov avatar
Sloba
Site Admin
Postovi: 10563
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:03
Garaža: Ford Fiesta Ecoboost, Mazda CX-30 AWD
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Sinusi

Post od Sloba » 24 Apr 2012, 20:18

Taj čovek, kasnije i njegova ćerka, su jako poznati još od devedesetih godina. Znam da je dosta ljudi tamo bilo i da niko nije zažalio. Ako se i ne reši problem trajno, bude se mirno par godina, što nije malo za nekog ko se mučio. Kažu da tretman nije nimalo prijatan, naprotiv, i da umesto papirnih maramica treba poneti ubruse.

Korisnikov avatar
Grujic
Moderator
Postovi: 13155
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:39
Garaža: Bmw 320d e90 & 316i E36 Kupe
Lokacija: Beograd

Re: Sinusi

Post od Grujic » 24 Apr 2012, 20:22

Stevo, ispisao sam post al necu ni da ga saljem jer nema poente posto ionako si pisao samo da meni kontras :)


Slobo, po pisanju s neta treba ti pratnja jer nisi sposoban ne da vozis nego ni da gledas nakon tog tretmana.

Korisnikov avatar
Sloba
Site Admin
Postovi: 10563
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:03
Garaža: Ford Fiesta Ecoboost, Mazda CX-30 AWD
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Sinusi

Post od Sloba » 24 Apr 2012, 20:27

To sigurno. Kažu da curiš ko česma i da je osećaj kao da si pojeo kilu rena.

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14140
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Sinusi

Post od pedja » 24 Apr 2012, 20:29

steva_anya je napisao:Neosporavam postignute rezultate, ali nekako vise verujem medicini i lekarima-specijalistima za tu oblast [otorinolaringolozi].
Eh, da vam ja samo prenesem dugogodisnju igranku sa ORL specijalistima. Da je bio jedan, pa i da kaze covek...
Tuga...

Korisnikov avatar
steva_anya
Postovi: 5456
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:29
Garaža: Honda Civic 1.8 Sport 2011
Lokacija: Beograd

Re: Sinusi

Post od steva_anya » 24 Apr 2012, 21:00

Nemam razlog bilo kome da kontriram, uopste i namerno, pa ni tebi. Posto si cuo da je bilo anafilaktickog soka, zanimalo me je kada, gde, zbog cega i kako se zavrsilo? Gde je tu kontriranje?
Pratim nekoliko med foruma i blogova, i nigde nisam naisao na to - anafilaksu nastalu tokom/posle ovog nacina lecenja sinusa. Glavobolje, povisena temperatura, bolovi u predelu sinusa, veca sekrecija su najcesce navodjene "komplikacije".

@Polke: ako vec nisi bio, otidji na KBC Zvezdara na pregled kod npr. prof. Dergenca.
stomatologija na drugaciji nacin: tomorrow tooth
https://www.facebook.com/LegeArtisDrKopanja

Korisnikov avatar
Med
Postovi: 591
Pridružio se: 14 Jan 2012, 21:23

Re: Sinusi

Post od Med » 24 Apr 2012, 21:39

Био ја летос. Да ли вреди? Мени - да. Пуна четири месеца сам био ок. Ја, који сам "хроничан" ;)
И опет ћу. Ево прича у пар црта. Одвезао се сам и после слинио свих 90 км назад.
Цела једна најлон кеса је била пуна до врха. Како сам возио - не знам :) !
Дођеш. Легнеш, забациш главу и отвориш уста. "Нешто" ти укапају у сваку ноздрву.
Бол је отприлике као да је неко узео иглу и прошао ти њоме кроз главу. Само траје делић секунде.
Цела прича. Након десет минута креће журка :D . И онда за пар дана дођеш опет.
Ако не дођеш...ко да ниси ни ишао. У томе је фора. Следећи пут нисам осетио ни десети део онога ко први пут.

Плаћање? Једна чрвена по посети. Ето. Не бацају врели угаљ, нит бајају, нит пасуљ слажу.

Korisnikov avatar
dragan
Postovi: 9215
Pridružio se: 13 Jan 2012, 13:09
Garaža: BMW M340i, Peugeot 2008

Re: Sinusi

Post od dragan » 24 Apr 2012, 23:18

zato sam ja isao sa matorim, da ga dovezem nazad...
stvarno je bolno kod tezih stadijuma problema sa krajnicima...

zuzazu
Postovi: 4604
Pridružio se: 13 Jan 2012, 15:13

Re: Sinusi

Post od zuzazu » 27 Apr 2012, 08:26

Svake godine mi isti ti lekari prepisuju ovaj ili onaj antibiotik.

Dovoljna je prva kosava ili polen, pa da pocne igranka sa sinusima, konacno do upale.

Svake godine me bar 5 lekara specijalista pregleda na komisiji za pilote, da bi mi posle 20 godina patnje jedan rekao za so i carapu....

Pola kafene kasicice soli se razmuti u mlakoj vodi u soljici za kafu a zatim udahne (to isto radis sa Marisolom, ali za vece pare)

Kada pocnu bolovi, u tiganju se na srednjoj vatri zagreje jedno pola kile soli, a zatim prespe u frotirsku carapu ciji kraj zavezes. So, jer dugo drzi temperaturu. Frotirska carapa jer je debela i ne mozes da se opeces.

I onda lepo u lezecem polozaju carapa na sinuse. Cista, po mogucnosti :mrgreen:
Ako treba, ponovis jos jednom kada se so ohladi.

Pro-ble-ma ne-maaa

Korisnikov avatar
samo polako
Postovi: 3361
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:15

Re: Sinusi

Post od samo polako » 27 Apr 2012, 08:59

Znam dva slučaja.
Jedan je rešen sa travarima u okolini Ćuprije, moj kolega je išao na tretman i uspelo je.

A drugi je kum koji je išao kod neke doktorke u DZ Knez Danilova i ona mu je ponudila alternativnu terapiju. Išao je više dana dobijao tu terapiju koja se sastoji od lekova i obloga i kapi i uspelo je čovek nema više problema.

Znam i za slučajeve da su ljudi mislili da su sinusi u pitanju a ono bila devijacija u nekoj fazi sa upalom sluzokože a to se odklanja operacijom.
Mene zanima da mi vi mene kazete gde ima jevtina kavurma, čvarci... Mene to brine jutros...

Odgovori