Sinusi

Razne teme, pitanja, iskustva
Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14187
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Sinusi

Post od pedja » 27 Apr 2012, 09:11

E, vidis, meni doktorke u Knez Danilovoj nisu videle devijaciju.
Eeeej, doktor, specijalista ORL ne ustanovi devijaciju?! Udelise mi sve moguce i nemoguce medikamente, kako bi sredili ovo ili ono, a u pitanju je devijacija...

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 30005
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Sinusi

Post od trojanac » 30 Dec 2019, 13:23

Ko ima kontakt tih ljudi iz Banatskog karađorđeva neka ostavi ovde, treba mi za prijateljicu. Hvala.
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
starac vujadin
Postovi: 11396
Pridružio se: 13 Jan 2012, 20:58
Lokacija: Beograd

Re: Sinusi

Post od starac vujadin » 30 Dec 2019, 13:38

Patim se sa sinusima i ušima ceo život, sada manje nego ranije jer sam naučio da se nosim s tim. Koristio sam mnogo vrsta inhalacija. Lako je otpušiti sinuse, treba ih lečiti. Zato su neke inhalacije korisne, neke si kontraproduktivne. Ne bih preporučio te agresivne metode čišćenja sinusa kapima kod raznih travara jer to nisu simptomatske metode i na drugu loptu prave još veći problem. Bude ljudima odmah bolje, "otpuše se" i to tako traje neki mesec, a posle se uglavnom vrati na isto, tj. gore od toga jer se tako sinusi "isuše", a onda jojo efektom stari simptomi se vrate u jačem obimu. Nemoguće je sinuse lečiti nekim čudom odmah ili kratkom terapijom. To je proces koji traje.
To je isto kao kada vas boli kičma i lečite se pilulama protiv bolova da vas ne boli, ali vi se u stvari ne lečite.

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19259
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Sinusi

Post od Heinz » 30 Dec 2019, 13:47

Ne patim od sinusa, ali imao sam jednom gadnu upalu. ORL mi dao šaku lekova, naravno antibiotik + neka pomoćna sredstva na kojima farmako mafija masno zarađuje. Pio 15 dana i izlečio me čovek. Od tada nosim kapu kad je hladno :)

Mares
Postovi: 878
Pridružio se: 13 Avg 2012, 19:44
Lokacija: NS

Re: Sinusi

Post od Mares » 30 Dec 2019, 14:48

trojanac je napisao:
30 Dec 2019, 13:23
Ko ima kontakt tih ljudi iz Banatskog karađorđeva neka ostavi ovde, treba mi za prijateljicu. Hvala.
Danilo 064/149-42-91 (sa njim sam zakazao termin ali mi je njegova zena Jela stavljala kapi, nemam njen broj).

Bio sam kod njih pre neka 3 meseca. Ide se na dva tretmana, u rasponu od 10-tak dana, meni je nakon tretmana bilo malo bolje mozda jos 10tak dana, i onda se sve vratilo na staro. Tako da ako mene pitas, ne vredi se cimati, ali ok, to je moj slucaj, mozda nekome stvarno pomogne na duze staze.

Ja imam problem da mi je jedna nozdrva uvek zapusena + imam devijaciju pa kad mi se zapusi desna koja mi je prohodnija i "glavna", moram kapi da stavim, najcesce imam potrebnu da ih stavim uvece kada legnem da spavam. Tako vec 10tak godina razvlacim. Planiram da se u narednom periodu ozbiljnije pozabavim ovim, da odem kod nekog profi ORL na pregled pa da vidim sta ce mi reci za sinuse (mislim da je doktor Vukoje iz NS dobar za to?).... ako neko ima neke savete na ovu temu neka pise, nisam znao da ova tema postoji na forumu

Korisnikov avatar
ljuba
Postovi: 6747
Pridružio se: 19 Sep 2013, 19:52
Garaža: X-trail
Lokacija: Amst

Re: Sinusi

Post od ljuba » 30 Dec 2019, 14:56

Homeopatija? Cisto da probas... Mene je izvadila kombinacija mora i zavrsetak puberteta, inace sam imao strasne probleme sa sinusima...

Korisnikov avatar
starac vujadin
Postovi: 11396
Pridružio se: 13 Jan 2012, 20:58
Lokacija: Beograd

Re: Sinusi

Post od starac vujadin » 30 Dec 2019, 16:22

Dve nedelje minimum (i više) u Egiptu i intezivno kupanje i ronjenje u Crvenom moru će uvek biti blagotvorno za sinuse :)

Odgovori