Dobro veče

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Korisnikov avatar
Dare4x4
Postovi: 3160
Pridružio se: 22 Avg 2014, 17:00

Re: Dobro veče

Post od Dare4x4 » 31 Jan 2023, 20:36

Dobro, teža je meni na ručici u poređenju sa klasičnom hidrauličnom koju nadrukam šrafcigerom od 20cm i podignem traktor. Ali diže znatno brže od nje i zato je tako. Jednostavno, kod klasične hidraulične se sila dizanja prenosi direktno u pravcu klipa, dok je kod krokodilke sila koju klip ostvaruje daleko veća iako diže manju težinu.

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8045
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Dobro veče

Post od OMP » 31 Jan 2023, 21:34

ma jasno je zavrsava posao nema sta

Korisnikov avatar
ljuba
Postovi: 6749
Pridružio se: 19 Sep 2013, 19:52
Garaža: X-trail
Lokacija: Amst

Re: Dobro veče

Post od ljuba » 01 Feb 2023, 11:42


A170T
Postovi: 2132
Pridružio se: 30 Jun 2013, 13:47

Re: Dobro veče

Post od A170T » 01 Feb 2023, 23:39

U čemu je fora kad se na nekom autu sve živo zameni pre prodaje? Tipa nove gume, novi amorti, novi diskovi/pločice, odrađeni servisi... Zašto bi uložio tolike pare u auto koji ćeš da prodaš?

Послато са MI 9 помоћу Тапатока


Korisnikov avatar
sebekkg
Postovi: 10392
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:18

Re: Dobro veče

Post od sebekkg » 02 Feb 2023, 00:01

Retko je to zaista i tačno. Ali ko što rekoše Kragujevac i Bogdan kad se ode kod čoveka kući i što se kaže kad ga pogledaš u oči onda znaš da li je lagao ili ne.

Sent from my Nokia 3310 using Tapatalk

Slika

lami
Postovi: 3272
Pridružio se: 19 Feb 2017, 15:34
Lokacija: Smederevo

Re: Dobro veče

Post od lami » 02 Feb 2023, 00:06

Sta su nove gume - kupljene te godine ili gume sa dobrom sarom? Isto i za kocnice. Kola koja sam vozio sam gledao da budu ispravna, dok ih vozim, a od ulaganja nakon odluke o prodaji, samo ono sto podrazumeva ispravnost i ono sto smatram da bi odbilo potencijalnog kupca. Podrazumeva se da se mali servis radi i dalje nq istom intervalu.
Amortizer ako ti je neispravan, vozilo ti nije stabilno u voznji, plus ako se kupac razume, gubis na ceni ili prodaji. Kad sam cekao nov auto, crkne amortizer bukvalno mesec dana pre toga. Zamenio sam oba, nije bila neka zvucna marka, ali su bili novi.

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока



A170T
Postovi: 2132
Pridružio se: 30 Jun 2013, 13:47

Re: Dobro veče

Post od A170T » 02 Feb 2023, 00:18

sebekkg je napisao:Retko je to zaista i tačno. Ali ko što rekoše Kragujevac i Bogdan kad se ode kod čoveka kući i što se kaže kad ga pogledaš u oči onda znaš da li je lagao ili ne.

Sent from my Nokia 3310 using Tapatalk
Ne može baš da te laže što se tih lako vidljivih delova tiče. Ako zameniš gume, amortizere, vešanje, kočioni sistem, odradiš veliki/mali servis ti si sa tim ulaganjima miran još deceniju ako umeš da sačuvaš auto. Nekako mi nije logično...

Послато са MI 9 помоћу Тапатока


Extender
Postovi: 160
Pridružio se: 19 Dec 2020, 01:41

Re: Dobro veče

Post od Extender » 02 Feb 2023, 01:05

Deceniju nisi miran pa taman nov auto kupio.

Sent from my M2103K19G using Tapatalk


Korisnikov avatar
shandu90
Postovi: 12315
Pridružio se: 22 Jan 2016, 23:13
Garaža: Opel Astra J 1.4 Turbo
Lokacija: Novi Sad

Dobro veče

Post od shandu90 » 02 Feb 2023, 01:08

Ja sam non stop ulagao i sredjivao (bivsi) i nikad na taj nacin nisam gledao na novac. Nisu to neke abnormalno velike cifre date na auto. Otisla bi kinta svakako iz novcanika, u kafanu npr.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Korisnikov avatar
Slayer
Postovi: 36
Pridružio se: 31 Maj 2019, 00:56
Garaža: Audi A6 4F Avant

Re: Dobro veče

Post od Slayer » 02 Feb 2023, 01:24

Ili ti jednostavno dosadi da ulazes vise u auto. :)
Ja sam u slicnoj situaciji, vozim auto vec 4 godine, s tim da sam u protekloj godini uradio veliki servis, sredio trap, kocnice, raznorazne sitnice i stavio novi akumulator. Malo bih da promenim predmet ulaganja :D

A170T
Postovi: 2132
Pridružio se: 30 Jun 2013, 13:47

Re: Dobro veče

Post od A170T » 02 Feb 2023, 01:26

Extender je napisao:Deceniju nisi miran pa taman nov auto kupio.

Sent from my M2103K19G using Tapatalk
Pa dobro, to se više odnosi na moj način "eksploatacije" automobila. Ima ljudi koje zabole za auto i ponašaju se rasipnički, dok ja gledam da maksimalno produžim životni vek apsolutno svake komponente na autu.

Послато са MI 9 помоћу Тапатока


Extender
Postovi: 160
Pridružio se: 19 Dec 2020, 01:41

Re: Dobro veče

Post od Extender » 02 Feb 2023, 02:02

Zna se kada se i sta menja, nema tu produzavanja zivota. Ne mozes da odradis veliki servis sad i da si miran deceniju nikako. Isto vazi i za motorno, kociono, menjacko ulje, antifriz i jos milion stvari.

Sent from my M2103K19G using Tapatalk


Korisnikov avatar
Darko
Postovi: 9065
Pridružio se: 12 Sep 2012, 16:05
Garaža: Fiat Stilo 1.9 Mjet
Lokacija: Lungomare

Re: Dobro veče

Post od Darko » 02 Feb 2023, 07:31

A170T je napisao:
01 Feb 2023, 23:39
U čemu je fora kad se na nekom autu sve živo zameni pre prodaje? Tipa nove gume, novi amorti, novi diskovi/pločice, odrađeni servisi... Zašto bi uložio tolike pare u auto koji ćeš da prodaš?

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
Nema tu nikakve tajne.
Konkretno ja odrzavam svaki auto kao da cu ga voziti jos mnogo godina. Da svaka komponenta bude sto blize fabrickom stanju bez obzira na starost vozila, pre svega zbog ispravnosti auta, sigurnosti, pouzdanosti na putu a sto da ne i licnog zadovoljstva. Plus nisam neko ko moze da vozi nesto u stanju raspada (kako za auto tako i za bilo sta drugo sto se koristi od tehnike).
Slazem se da postoji i plan odrzavanja gde svakako neke stvari dolaze na zamenu periodicno, hteo - ne hteo.
Upravo sam u situaciji da sam na oglas stavio auto koji sam najvise ulozio novca, sredjivao, lickao.. neko bi rekao ludost, ili nemoj prodavati kriza je, ovo ono.. zivot je tu da se nesto promeni.
Podrzavam cuvanje vozila ali ne treba se opteretiti ni "maksimalnim produzavanjem komponenti". U tom slucaju drzi ga na parkingu, idi peske.

Korisnikov avatar
Ivan
Postovi: 9884
Pridružio se: 03 Jan 2013, 09:22
Garaža: bmw 3 f31, bmw 5 f10,
Lokacija: Novi Sad

Re: Dobro veče

Post od Ivan » 02 Feb 2023, 07:48

Pokusava kupcu da se prikaze neka skrivena vrednost vozila.

Mada preprodavci kad ih dopadne auto koji ima npr dobre kocnice i gume napisu nove gume i kocnice iako ih nisu oni menjali i stare su recimo godinu dve :D
nidza je napisao:
12 Apr 2021, 10:56
nemam problem uvek sam najsporiji

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8045
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Dobro veče

Post od OMP » 02 Feb 2023, 08:01

A170T je napisao:
02 Feb 2023, 00:18


Ne može baš da te laže što se tih lako vidljivih delova tiče. Ako zameniš gume, amortizere, vešanje, kočioni sistem, odradiš veliki/mali servis ti si sa tim ulaganjima miran još deceniju ako umeš da sačuvaš auto. Nekako mi nije logično...
Sve i da ti stoji auto neke stvari moras da radis jos bar 3 puta u tih 10 godina, poput velikog i malog servisa, gume isto vozio ih ne vozio one propadaju, u voznji se trose od stajanja deformisu, ispucaju, itd. vesanje, plocice i diskovi ajde to se najvise haba voznjom od stajanja mu nece faliti nista bitno ali ostale stvari ne mogu bas da potraju 10 godina tj mogu ali neces biti siguran da ti posle 5 godina nece puci zupcasti, propisati vodena pumpa, prosvirati neka remenica, spaner, ulje vremenom gubi svojstva, itd.
Znam mnogo primera pa eto i ja sam jedan od njih gde ljudi uloze nesto u auto i prodaju iz raznih razloga, potreba novca, zelja za promenom, inat, nebitno.
Ja sam na svom prethodnom autu uradio veliki i mali servis, zamenio uljnu pumpu, remontovana turbina i jos dosta nekih propratnih sitnica sto je kostalo oko 600-700e ukupno, sredio sam ga za sebe da budem miran kad krenem negde i prodao auto par meseci i par hiljada km zato jer sam shvatio da me taj auto "ne radi" da ne zalim vise dizel i da hocu nesto drugo i mladje, stavio neku cifru onako solidnu u odnosu na cifre tog auta sa oglasa upravo zbog svega odradjenog i prodao ga relativno brzo

Odgovori