Dobro veče

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Floyd
Postovi: 19654
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:18

Re: Dobro veče

Post od Floyd » 24 Nov 2015, 12:49

Pa ja sam kao student u BG imao 500 evra i nije mi padalo napamet da kupujem neku krntiju samo da bi rekao da imam auto. Bolje nisam mogao da priuštim pa sam zato koristio GSP.

Korisnikov avatar
nikaragva
Postovi: 14754
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:03
Garaža: Zafir
Lokacija: Vulinjak

Re: Dobro veče

Post od nikaragva » 24 Nov 2015, 12:53

Pa samo budala moze kupiti auto i natovariti i sebi i drugima bedu na vrat, a nema leba da jede.
Valjda se znaju neki prioriteti.

Korisnikov avatar
TDI
Banned
Postovi: 1303
Pridružio se: 12 Dec 2014, 00:52
Garaža: VW Passat B5.5 Variant
Lokacija: Beograd

Re: Dobro veče

Post od TDI » 24 Nov 2015, 13:08

Nikaragva,
Bas zato sto se znaju prioriteti, taj Yugo se ne odrzava, nego stoji samo da se sa njim zavrsi sta mora dok se kotrlja. A kad stane, ,,okrpi,, se pitaj Boga kako, pa se opet kotlja. Samo oni koji su u toj situaciji znaju kako im je. A u tu situaciju sutra svi mi mozemo da dodjemo. Zato polako sa osudama.

Floyd,
Lako je bilo tebi, kada nisi imao ni kuceta ni maceta, nego trosio na sebe. Sa 500 evra, a kao momak bez obaveze si mogao da imas ispravnog Yuga, ali verovatno nisi hteo.


Dw,
U toj situaciji si srecan kada imas i Yuga ispravnog da vozis. A kada su dve plate, pa neka je ova druga i manja od prosecne, mnooogo je lakse.


Veljo,
Evre rasitnis nekad da se iscupas. Ali i ti evri se jednom potrose. To je zalosno, sto sa strane nista ne moze da se ostavi, nego jedva kraj sa krajem sastavis. A da ustedis je misaona imenica.
Slika
„ Све срећне породице личе једна на другу; свака несрећна породица несрећна је на свој начин. ” - Лав Николајевич Толстој

Korisnikov avatar
McGruja
Site Admin
Postovi: 13409
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:48
Garaža: Suzuki Vitara 1.6 16v AT

Re: Dobro veče

Post od McGruja » 24 Nov 2015, 13:13

Nulta tolerancija za sve to. To što je tebi u redu, meni nije, i neka koristi taxi i bus, nije to toliko strašno.
Tako i pijan može ponekad da vozi, jer teško mu je

Ali nije to tema, kako obrneš sve na to, i prosečnog Srbina, to je čudo

Korisnikov avatar
nikaragva
Postovi: 14754
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:03
Garaža: Zafir
Lokacija: Vulinjak

Re: Dobro veče

Post od nikaragva » 24 Nov 2015, 13:14

Odrzavanje auta je daleko manja stavka od goriva.
Ako imas da sipas gorivo, imas i za vrhunsko odrzavanje.
Tako da ta prica nikako ne pije vodu.

Jel treba opet da racunam? :D


Nije u pitanju siromastvo, nego nemar i boli me k..c stav.

Takve ne bih slao na tehnicki, nego odmah na njivu da se raspadnu od zuljeva.

Niko njima ne gleda kroz prste, niti silji k..u na njima. Panduri ih zaustavljaju u traktorima bez svetla, samo da bi im nekad zavrsili za dzabe neki posao, tim istim traktorom.
Vecito su pijani u traktorima, jer ih boli k..a, pandur ce srediti, vozio mu je drva ...

Korisnikov avatar
branja
Postovi: 3726
Pridružio se: 25 Feb 2015, 10:44
Garaža: jtd,bajo moj; cannondale bad boy
Lokacija: Pančevo

Re: Dobro veče

Post od branja » 24 Nov 2015, 13:30

blaugrana je napisao:Nemoj te soc teme sa TDIjem, tu je najaci

Sent from my Telenor_Smart using Tapatalk 2
Gari kaze se najjaci, osim ako vi vojvodzani niste izmenili pravopis :)
Slika

Korisnikov avatar
TDI
Banned
Postovi: 1303
Pridružio se: 12 Dec 2014, 00:52
Garaža: VW Passat B5.5 Variant
Lokacija: Beograd

Re: Dobro veče

Post od TDI » 24 Nov 2015, 13:47

McGruja je napisao:Nulta tolerancija za sve to. To što je tebi u redu, meni nije, i neka koristi taxi i bus, nije to toliko strašno.
Tako i pijan može ponekad da vozi, jer teško mu je

Ali nije to tema, kako obrneš sve na to, i prosečnog Srbina, to je čudo
Nisi u pravu, ali mogu da te shvatim, jer ne razumes kako je to. Kao sto mnogi ne razumeju. Dobro, da vozi pijan to bas i nije za poređenje sa ovim.


Nikaragva,
Odrzavanje jeste manja stavka od goriva. Ali za to odrzavanje neki ljudi jednostavno nemaju od drugih obaveza, koje ne mogu da se prolongiraju. A uvek trpi ino sto moze da se prolongira, to je jasno. I u pitanju je bas nemastina, a ne ovo sto ti pricas.
Ja bi tebe, McGruju i sve ostale slicne stavio samo jedan dan u situaciju tih ljudi o kojima pricate, tacnije osuđujete ih, pa da vidim da li bi ste i posle toga imali stavove koje sada imate o njima. Jednostavno ne mozete da razumete da su neke stvari koje su vama i meni normalne i ne postavlja se pitanje ( recimo za zimske gume, ja znam da ako hocu da vozim auto zimi, moram ih imati, bar onakve da mogu da preguraju sezonu), za nekoga su veliki problem.
Slika
„ Све срећне породице личе једна на другу; свака несрећна породица несрећна је на свој начин. ” - Лав Николајевич Толстој

Korisnikov avatar
Paja
Postovi: 14751
Pridružio se: 08 Jan 2012, 11:36
Garaža: Superb
Lokacija: Beograd, Zvezdara

Re: Dobro veče

Post od Paja » 24 Nov 2015, 13:49

Svima nama je jasno da neko nema. Nije problem u tome.
Problem je što ih ti opravdavaš, a mi kažemo da su opasnost u saobraćaju.

Velika većina nas ima empatije za mnoge stvari, ali ne i za svesno i naerno urožavanje drugih. Tu nesme da bude ni empatije ni tolerancije.

Korisnikov avatar
nikaragva
Postovi: 14754
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:03
Garaža: Zafir
Lokacija: Vulinjak

Re: Dobro veče

Post od nikaragva » 24 Nov 2015, 13:50

A otkud ti znas da neko od nas nije bio vec u takvoj situaciji, mozda i goroj?

Mislis da svi ovde pisu pausalno i napamet?

Stjepa
Postovi: 2200
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:36
Kontakt:

Re: Dobro veče

Post od Stjepa » 24 Nov 2015, 13:56

Aj malo da skrenemo sa ovog dela rasprave (stvarno neverovatno kako vas čovek peca iznova i iznova na istu žvaku), a da opet bude vezan za predstojeću akciju policije.

Kg puntići imaju problem sa kočionom silom na zadnjoj osovini, kada su neopterećeni pozadi. Takva je priča bila ranije i da je to propust fabrike. E sad, neko normalno, ili savršeno održava takvo vozilo i zakači ga kontrola. Šta on da radi kog vraga? Da vozi mesečak dana sa ~50kg tereta u gepeku da bi u bio tehnički ispravan ako ga izvuku iz saobraćaja?
Neko je negde i nekad pisao da takav auto iako ispravan, za tehnički nije ispravan.

Korisnikov avatar
Paja
Postovi: 14751
Pridružio se: 08 Jan 2012, 11:36
Garaža: Superb
Lokacija: Beograd, Zvezdara

Re: Dobro veče

Post od Paja » 24 Nov 2015, 14:00

Vozila sa ABS-om nemaju problem, ali ga imaju ona bez ABS-a. Pitanje je ko je dao atest za takve kočnice i šta se dešava na tehničkom, kao i koliko su naši tehnički usklađeni sa modernim normama.

Korisnikov avatar
TDI
Banned
Postovi: 1303
Pridružio se: 12 Dec 2014, 00:52
Garaža: VW Passat B5.5 Variant
Lokacija: Beograd

Re: Dobro veče

Post od TDI » 24 Nov 2015, 14:44

Stjepo,
Ne pecam ja nikoga. Ne znam odakle ti to. Stvarno nisam u tom fazonu i nije mi dusevna hrana kao nekima da za..bavam ljude na forumu i time lečim svoje frustracije i komplekse.


Nikaragva,
Po stavovima rekao bi da niste. Ili ste bili, a zaboravili ste kako to izgleda. Ja sam bio u situaciji da sam imao auto star preko 20 godina, ali bio je ispravan. A u situaciji da sam imao Yuga, koga nisam mogao da odrzavam sto se tice najosnovnijih stvari, hvala Bogu, nisam.

Pajo,
Ja ih samo razumem i ne dam sebi za bravo da ih osudjujem, kao ti i jos neki ovde. Njima je dovoljna osuda sto su u situaciji u kakvoj su. Njih zivot ne sasolji po tabanima, nego im lupa dandare samo takve. Tebi i meni mozda lupi nekad neku cvrgu, ali to je nista. Da sam u situaciji i mogucnosti uradio bi nesto za te ljude. A ovako posto ne mogu, necu ni da ih osuđujem.
Slika
„ Све срећне породице личе једна на другу; свака несрећна породица несрећна је на свој начин. ” - Лав Николајевич Толстој

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 13051
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Dobro veče

Post od Saša » 24 Nov 2015, 14:49

Stjepa je napisao:Kg puntići imaju problem sa kočionom silom na zadnjoj osovini, kada su neopterećeni pozadi. Takva je priča bila ranije i da je to propust fabrike.
Paja je napisao:Vozila sa ABS-om nemaju problem, ali ga imaju ona bez ABS-a. Pitanje je ko je dao atest za takve kočnice i šta se dešava na tehničkom, kao i koliko su naši tehnički usklađeni sa modernim normama.
Nikakvih problema nemam sa kočnicama, ni napred ni pozadi. Sve i jedan tehnički pregled do sada je prošao glat (na nekoliko različitih mesta), bez ikakve zamerke i prethodne intervencije (samo redovno održavanje). :) Punto koči kao zmaj.
Poslednja izmena od Saša u 24 Nov 2015, 14:56, izmenjeno 1 put ukupno.

Korisnikov avatar
dunx81
Postovi: 5578
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:20
Garaža: Civic 1.8
Lokacija: Zrenjanin
Birthday

Re: Dobro veče

Post od dunx81 » 24 Nov 2015, 14:56

Na Loganu su morali da mi sednu na gepek da bi na valjcima pokazao dovoljnu silu. Nije imao abs. Imaju taj neki tazdelnik sile kočenja il kako ga krste.

ljubitelj
Postovi: 10593
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Dobro veče

Post od ljubitelj » 24 Nov 2015, 15:09

TDI je napisao: Ja bi tebe, McGruju i sve ostale slicne stavio samo jedan dan u situaciju tih ljudi o kojima pricate, tacnije osuđujete ih, pa da vidim da li bi ste i posle toga imali stavove koje sada imate o njima. .
Da. Isprobano u praksi.
Da li sti ti stavio sebe u tu situaciju prakticno i proverio nakon toga stav?

Potpuno pogresno predstavljas, nismo mi glupi da ne razumemo da postoji neko ko nema visak para. Takvih ljudi ima bar milijardu na planeti i kada neke takve licno upoznas shvatices da novac najcesce nije osnovni problem za nesto sto se ne uradi a inace moze da se uradi.

Svi razumeju ali ti ne zelis da prihvatis da postoje saobracajna pravila zato sto je auto opasna stvar.
Koja ubija mnogo ljudi svakoga dana, iz raznih razloga.
Izmedju ostalih i zbog bahatog stava prema okolini i bas me briga stavu.
TDI je napisao: Da sam u situaciji i mogucnosti uradio bi nesto za te ljude. A ovako posto ne mogu, necu ni da ih osuđujem.
U mogucnosti si da nesto uradis.
Lakve veze sa temom ima sto si vozio 20 godina star auto?
Ja vozim skoro svaki dan auto star 29 godina.
Pre jedno mesec dana pricao sa covekom koji vozi auto star 52 godine.


Mozes da imas auto star 5 godina sa neispravnim gumama.

Ista je stvar u pitanju, tehnicka ispravnost ili neispravnost za saobracaj.

Odgovori