Dobro veče

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Korisnikov avatar
TDI
Banned
Postovi: 1303
Pridružio se: 12 Dec 2014, 00:52
Garaža: VW Passat B5.5 Variant
Lokacija: Beograd

Re: Dobro veče

Post od TDI » 24 Nov 2015, 15:32

Jesam ljubitelju.Znam koliko je to tesko. I poznajem takve ljude, koji su veoma vredni i ne mrzi ih nista, ali jednostavno njihova vrednoca nije dovoljna da to sve urade, nego ipak treba novca. Nije ih bas briga i odlicno znaju ovo o cemu ti teoretises. Ali su u situaciji da se bore da prehrane decu, plate racune i ne smrznu se. Jer tim istim kolima kakva imaju svaki mesec dovuku kuci po malo drva da se ugreju, odu do apoteke da kupe lek za dete kada je bolesno i slicne stvari. A to su mnogo veci problemi od toga da nemas ispravna kola da bi sa njima otisao na posao.

Za moj pojam je surovo da zakon bude isti za onoga cija su primanja veca od 100.000 dinara, za onog ko ima 45000 i za onog koji ima 20000. A zakon upravo najvise vazi za ove trece.

Da smo mi normalna zemlja, kao sto smo pasaluk u kome vlada najgora vrsta kapitalizma, do te mere da ga mozemo nazvati robovlasnickim drustvom, pa da minimalac ne sme da bude manji od potrosacke korpe, onda bi ove vase teorije imale osnovu, kao sto sada nemaju.
Slika
„ Све срећне породице личе једна на другу; свака несрећна породица несрећна је на свој начин. ” - Лав Николајевич Толстој

Korisnikov avatar
Paja
Postovi: 14751
Pridružio se: 08 Jan 2012, 11:36
Garaža: Superb
Lokacija: Beograd, Zvezdara

Re: Dobro veče

Post od Paja » 24 Nov 2015, 15:37

TDI je napisao:Pajo,
Ja ih samo razumem i ne dam sebi za bravo da ih osudjujem, kao ti i jos neki ovde. Njima je dovoljna osuda sto su u situaciji u kakvoj su. Njih zivot ne sasolji po tabanima, nego im lupa dandare samo takve. Tebi i meni mozda lupi nekad neku cvrgu, ali to je nista. Da sam u situaciji i mogucnosti uradio bi nesto za te ljude. A ovako posto ne mogu, necu ni da ih osuđujem.
Živo me interesuje da li bi imao razumevanja da te jean takav spuca i razese ti poa passata, a gle čuda nije registrovan, pa moraš se parničiš s njim za štetu i na kraju ne može da je naplatiš?

Scenario da ti neko nastrada da ne pominjem.

Korisnikov avatar
Nikolaa
Postovi: 1316
Pridružio se: 09 Feb 2014, 10:58
Garaža: Reasonably Priced Car
Lokacija: Beograd

Re: Dobro veče

Post od Nikolaa » 24 Nov 2015, 15:39

TDI je napisao:Jer tim istim kolima kakva imaju svaki mesec dovuku kuci po malo drva da se ugreju, odu do apoteke da kupe lek za dete kada je bolesno i slicne stvari. A to su mnogo veci problemi od toga da nemas ispravna kola da bi sa njima otisao na posao.
a ostalih 55% stanovnika beograda sto se klacka u autobusu? oni crkose od gladi i bolesti jer ne mogu KOLIMA da odu do apoteke i posla? :D

Korisnikov avatar
Uroš S.
Postovi: 10886
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:17
Garaža: Fabia 1.0 TSI DSG | Yamaha X-Max 300 TechMax 2023. | Polar Forester
Lokacija: Blokovi

Re: Dobro veče

Post od Uroš S. » 24 Nov 2015, 15:41

TDI je napisao:Jesam ljubitelju.Znam koliko je to tesko. I poznajem takve ljude, koji su veoma vredni i ne mrzi ih nista, ali jednostavno njihova vrednoca nije dovoljna da to sve urade, nego ipak treba novca. Nije ih bas briga i odlicno znaju ovo o cemu ti teoretises. Ali su u situaciji da se bore da prehrane decu, plate racune i ne smrznu se. Jer tim istim kolima kakva imaju svaki mesec dovuku kuci po malo drva da se ugreju, odu do apoteke da kupe lek za dete kada je bolesno i slicne stvari. A to su mnogo veci problemi od toga da nemas ispravna kola da bi sa njima otisao na posao.

Za moj pojam je surovo da zakon bude isti za onoga cija su primanja veca od 100.000 dinara, za onog ko ima 45000 i za onog koji ima 20000. A zakon upravo najvise vazi za ove trece.

Da smo mi normalna zemlja, kao sto smo pasaluk u kome vlada najgora vrsta kapitalizma, do te mere da ga mozemo nazvati robovlasnickim drustvom, pa da minimalac ne sme da bude manji od potrosacke korpe, onda bi ove vase teorije imale osnovu, kao sto sada nemaju.
Jbg što prave decu kad nemaju čime, ja bi to ograničio. Sine, normira se koliko košta dete, tj. koliko si OBAVEZAN da mu obezbediš, ako to nemaš, plus za sopstveni život, izvini, oduzima ti se dete, koji si ga moj pravio. Sad je frka kad treba da se plati, nije bilo frka kad si guro bez kondoma, što nisi tad zvao da se pripomogne, nego sad kukaš.

Korisnikov avatar
nikaragva
Postovi: 14754
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:03
Garaža: Zafir
Lokacija: Vulinjak

Re: Dobro veče

Post od nikaragva » 24 Nov 2015, 15:44

Da, sva sreca sto nisam bio bolestan dok nisam imao auto, inace geckrt aufidersen!

Korisnikov avatar
Paja
Postovi: 14751
Pridružio se: 08 Jan 2012, 11:36
Garaža: Superb
Lokacija: Beograd, Zvezdara

Re: Dobro veče

Post od Paja » 24 Nov 2015, 15:47

@ Uroš
Nemaju za kondome.

Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока

Korisnikov avatar
methane.master
Postovi: 21560
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:30
Garaža: Clio III ph2 1,2 16V

Re: Dobro veče

Post od methane.master » 24 Nov 2015, 15:55

^^ Nek vežu maramicu, ko Miki Manojlović :kezo:


Sent using Tapatalk
Širim haos!

Korisnikov avatar
Paja
Postovi: 14751
Pridružio se: 08 Jan 2012, 11:36
Garaža: Superb
Lokacija: Beograd, Zvezdara

Re: Dobro veče

Post od Paja » 24 Nov 2015, 15:57

Radi li teglara?

Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока

Korisnikov avatar
TDI
Banned
Postovi: 1303
Pridružio se: 12 Dec 2014, 00:52
Garaža: VW Passat B5.5 Variant
Lokacija: Beograd

Re: Dobro veče

Post od TDI » 24 Nov 2015, 16:09

Paja je napisao:
TDI je napisao:Pajo,
Ja ih samo razumem i ne dam sebi za bravo da ih osudjujem, kao ti i jos neki ovde. Njima je dovoljna osuda sto su u situaciji u kakvoj su. Njih zivot ne sasolji po tabanima, nego im lupa dandare samo takve. Tebi i meni mozda lupi nekad neku cvrgu, ali to je nista. Da sam u situaciji i mogucnosti uradio bi nesto za te ljude. A ovako posto ne mogu, necu ni da ih osuđujem.
Živo me interesuje da li bi imao razumevanja da te jean takav spuca i razese ti poa passata, a gle čuda nije registrovan, pa moraš se parničiš s njim za štetu i na kraju ne može da je naplatiš?

Scenario da ti neko nastrada da ne pominjem.
Tu si u pravu. Uhvatio si me u toj krajnosti i moram da ti priznam da ne bi imao razumevanja. Ali slozi se i ti sa mnom da je to krajnost o kojoj ne razmisljas da ce se tek tako desiti. To je bas najcrnji scenario, nema dalje.
I jel moze bez tih fora ,,nemaju za kondome,, i slicno , jel nije problem? Ako jeste, reci...Nije problem lepo da pricamo. To uvek mozemo, ali tih fora me postedi. Hajde, ne bilo ti tesko.


Urose,
Da se tako gleda, mnogi ne bi imali decu. I onako nestajemo kao nacija, a da je tako kao sto ti kazes, nestali bi jos brze.


Nikola,
Ako nemas kola, krenes ranije na posao, pa ces u svakom slucaju stici i autobusom. Ali izmedju toga da doneses lek za 15 minuta i za dva i po sata je velika razlika. Odlazak na posao nije hitna i iznenadadna situacija, a bolest jeste.
Slika
„ Све срећне породице личе једна на другу; свака несрећна породица несрећна је на свој начин. ” - Лав Николајевич Толстој

goblin
Banned
Postovi: 3364
Pridružio se: 18 Nov 2014, 23:23
Lokacija: Novi Sad

Re: Dobro veče

Post od goblin » 24 Nov 2015, 16:19

TDI je napisao: Za moj pojam je surovo da zakon bude isti za onoga cija su primanja veca od 100.000 dinara, za onog ko ima 45000 i za onog koji ima 20000. A zakon upravo najvise vazi za ove trece.
A zasto ovo ne posmatras ovako.
Neko se mnogo vise i muci tokom svog skolovanja, pa zavrsi osnovnu i srednju skolu kao odlican djak ili vukovac, usput pohadja jezike... da bi upao na fakultet na budzet, zavrsi npr. elektrotehniku (nebitno koji fakultet, dajem primer), zavrsi sve u roku sa dobrim prosekom, magistrira, tokom skolovanja njegovi roditelji se muce da ga iskoluju, on se snalazi na razne nacine da bi dopunio svoj budzet... Kad diplomira, usput vec ima diplome za par stranih jezika, zavrsene neke strucne kurseve.....
I kao takav se zaposli negde da radi za mizeriju dok ne ispece zanat, i u najboljem slucaju negde oko tridesete godine uz mnooogooo odricanja ali i srece, dodje do toga da moze da zaradi pristojnu platu (npr. 100.000din. - sto je isto pojam).

I onda sa tom platom podize stambeni kredit koji otplacuje pola radnog veka, i lizing za prosecan auto, tako da mu realno ne ostaje ni pola plate. Ali takav covek se bori za svoje i jednog dana ce sigurno uz bracnog partnera, koliko toliko nasledstvo... nesto i napraviti u zivotu.

E sada, jel pravedno takvog coveka koji dao sve od sebe od detinjstva do zrelih godina i kome nista nije palo sa neba, da mu neko kaze kako za njega ne vazi isti zakon kao za onog njegovog drugara iz klupe koji je ponavljao, kojeg nikada nista nije interesovalo, koji ima dosije u policiji, koji zivi od kladionice..... Jel pravedno da zakon bude blazi prema ovom drugom samo zbog toga sto nije uspeo da se snadje a stroziji prema onome koje je uspeo da obezbedi bolju ekonomsku podlogu svojim radom, ulaganjem, odricanjem, rizikom...?
Ispada da trud i uspeh treba osudjivati a ne nagradjivati, skroz apsurdno.

Po tome onda ne bi trebala da vazi ni ista cena osnovnih zivotnih potrebnstina (struja, voda, grejanje, komunalije, osnovni porezi...), vec bi svakoga ko iole ekonomski odskoci trebalo lupati po prstima, i umesto da se takvi ljudi jos vise podsticu treba ih samo jos vise klepati jel boze moj, logicno da treba uzimati tamo gde ima vise... :glavomuzid:

Sto se tice stanja automobila.
Ekonomska situacija ne moze biti opravdanje za neispravan auto i tu nema diskusije!
Automobil nije preko potreban nikome. Imamo vozove, autobuse, taksise koji su u vecini gradova jeftini, prijatelje koji mogu da pomognu, bicikla.... dok automobil da bi ucestvovao u saobracaju mora biti potpuno ispravan, u suprotnom jednostavno nema opravdanja i to treba najstroze sankcionisati bez izuzetka.

Korisnikov avatar
Day Walker
Postovi: 23308
Pridružio se: 12 Jan 2012, 01:58
Garaža: Audi Q3, Škoda Kamiq
Lokacija: Beograd

Re: Dobro veče

Post od Day Walker » 24 Nov 2015, 16:24

@TDI
Apoteku imas na svakom cosku. Sve vise je onih koje rade celu noc.
Ako je frka zbog teskog stanja pacijenta, postoji 194 sluzba.




Sent from my iPhone using Tapatalk
Brzine idu u H-a !!!

Slika

Slika

ljubitelj
Postovi: 10594
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Dobro veče

Post od ljubitelj » 24 Nov 2015, 16:25

TDI je napisao:Jesam ljubitelju.Znam koliko je to tesko.

Nije ih bas briga i odlicno znaju ovo o cemu ti teoretises.ve trece.

Da smo mi normalna zemlja, kao sto smo pasaluk u kome vlada najgora vrsta kapitalizma, do te mere da ga mozemo nazvati robovlasnickim drustvom, pa da minimalac ne sme da bude manji od potrosacke korpe, onda bi ove vase teorije imale osnovu, kao sto sada nemaju.
Sta jesi?
Sta znas?
Sta ti teoretises a sta znas iz prve ruke?
Otkud znas da ja teoretisem?

Opet, pises o pojmovima i stvarim koje apsolutno ne razumes. To sto si napisao nemoj ponavljati negde u drustvu obrazovanih ljudi, samom sebi stetis takvim neutemeljenim izjavama.

Ukratko, opset si omasio. Mi jesmo normalna zemlja, barem u ovome o cemu bi ti zeleo da diskutujes.
Ali slozi se i ti sa mnom da je to krajnost o kojoj ne razmisljas da ce se tek tako desiti. To je bas najcrnji scenario, nema dalje.
Nije nikakva krajnost vec sasvim realna dnevna mogucnost uz tvoje okolnosti koje favorizujes.
Jako je daleko od najcrnjeg scenarija, naprotiv jedna blaga posledica sto si ti ostao bez auta sto je jednokratan malecni trosak.

Crni scenario je da taj od tebe napravi invalida nesposobnog za rad, da treba da se od njega siromasnog bez para naplatis i da od njega ocekujes svakog meseca da ti obezbedi hranu, odecu, krov nad glavom.

On je neosiguran i on je taj koji odgovara prema tebi, To znaci da bi ti zeleo sebi da se dogodi, ili ipak ne bi razumeo njegovu situaciju da je tebe namerno doveo u takav polozaj.
I bio saglasan sa onim sto ti pisemo o necemu sto se predvidja i zna da ce se desiti pa se shodno tome i razmislja o tome unapred.

Druga je stvar ako ti bas ne razmisljas, iskljucis mozak, kada sednes za volan auta.
A ne verujem da je tako, bice da samo tako ovde u virtuelnom svetu imas simpatije za nanosenje stete drugima a da u stvarnom zivotu vodis racuna sta radis sa opasnom stvari.

Najcrnje je da napravi vise ljudi invalidima. Do kraja zivota.

Cisto da te podsetim da godisnje nastrada u saobracaju u Srbiji od 15.000-20.000 ljudi sa raznim posledicama, od bezazlenih do smrtnih.

Ovo je napisano da bi pokrenuo razmisljanje a ne da bi pomislio da ti je ugrozeno pravo na misljenje.
Poslednja izmena od ljubitelj u 24 Nov 2015, 16:40, izmenjeno 2 puta ukupno.

Korisnikov avatar
AcaKayak
Postovi: 4865
Pridružio se: 18 Jan 2012, 11:13

Re: Dobro veče

Post od AcaKayak » 24 Nov 2015, 16:28

Jel moguće da se vi raspravljate s tdi-jem?

Korisnikov avatar
Paja
Postovi: 14751
Pridružio se: 08 Jan 2012, 11:36
Garaža: Superb
Lokacija: Beograd, Zvezdara

Re: Dobro veče

Post od Paja » 24 Nov 2015, 16:30

Kakav je automatik u novom mercu A180d?

Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока

Korisnikov avatar
aleksa
Postovi: 3484
Pridružio se: 23 Apr 2012, 13:33

Re: Dobro veče

Post od aleksa » 24 Nov 2015, 16:33

Skuter menjac....

EDIT: ups, mislio sam da pitas za prethodni...

U novoj A klasi je duplo kvacilo 7 brzina.
Poslednja izmena od aleksa u 24 Nov 2015, 16:36, izmenjeno 1 put ukupno.

Odgovori