Dobro veče

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Korisnikov avatar
McGruja
Site Admin
Postovi: 13409
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:48
Garaža: Suzuki Vitara 1.6 16v AT

Re: Dobro veče

Post od McGruja » 24 Nov 2015, 17:35

TDI, da li je moguće da ti na auto forumu opravdavaš vožnju tehnički neispravnog auta. Opravdavaš vožnju neadekvatnim gumama.
Svako ko nema za to, ne treba da vozi auto, i to je tako.
Pa ja bih sve koji ne ispunjavaju eko norme izbacivao iz saobraćaja.


Poslednji put, nije ovo tema za te priče, a već sam jednom to rekao.

Korisnikov avatar
TDI
Banned
Postovi: 1303
Pridružio se: 12 Dec 2014, 00:52
Garaža: VW Passat B5.5 Variant
Lokacija: Beograd

Re: Dobro veče

Post od TDI » 24 Nov 2015, 17:49

Ne opravdavam, ali ni ne osuđujem. Tacnije suzdrzan sam. Pokusavam da razumem zasto je to tako, a molim Boga da i sam u tu situaciju ne dodjem.
Da sve koji ne ispunjavaju eko norme izbacis iz saobracaja, mogli bi samo jos ti i jos po neki da se vozite. Ali druze ovo je Srbija, a ne Nemačka, ja ne znam kako ti i jos neki ovde to ne razumete.

Da je ovo Nemačka, pa da kazes...Imas platu 2000 evra. Komunalije su ovoliko, potrosacka korpa ovoliko, vrtic toliko i ostalo...Ostaje ti ovoliko. Znaci imao si finansijskih uslova da bar neki jeftiniji auto sredis za zimu, a nisi, cisto jer si bilo u fazonu ,,boli me uvo,, i zato ces biti kaznjen, to je u redu. A posto je ovo Srbija, gde dobar broj ljudi nema ni da odrzava Yuga i Keca, sve to nema smisla.

I nije u redu da mi zapusavas usta, samo zato sto mislim drugacije od tebe i nekih ovde.
Slika
„ Све срећне породице личе једна на другу; свака несрећна породица несрећна је на свој начин. ” - Лав Николајевич Толстој

ljubitelj
Postovi: 10595
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Dobro veče

Post od ljubitelj » 24 Nov 2015, 18:02

Takva neka tvoja utopijska Nemacka, ili bilo koja zemlja, ne postoji.
Spusti se na zemlju, u realni svet prava na nesto ali i obaveza koje su preduslov da bi se koristilo pravo.

Prosto, obaveza je da imas ispravan auto kojim ne ubijas druge oko sebe, i tek onda stices pravo da ga koristis.

Mani se patetike oko ekoloskih normi, to uopste nije tema niti ima veze sa tvojim nastupima.

I u Nemackoj i u Srbiji je dozvoljeno voziti auto sa Euro 0 eko normom koji je tehnicki ispravan, izmislio si ekoloski argument kao razlog da se vozi auto sa recimo neispravnim gumama.

Floyd
Postovi: 19654
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:18

Re: Dobro veče

Post od Floyd » 24 Nov 2015, 18:07

Ma jeste... svi u Nemačkoj imaju preko 2000 evra. Nisi svestan koliko tamo ljudi radi za manje od 900 evra neto.

Korisnikov avatar
Risto
Postovi: 6023
Pridružio se: 24 Dec 2012, 23:51
Garaža: BMW 316d Sport Line, OEBB Desiro
Lokacija: Klagenfurt, AT

Re: Dobro veče

Post od Risto » 24 Nov 2015, 18:22

Znam dosta ljudi u Nemackoj u gradu gde idem u posetu porodici, grad je u Hessenu, koji rade za 1000-1200 evra. Moje misljenje je da je prosecna plata u Nemackoj, bar tom delu, na nivou od cca 1200-1300 evra netto. To je nesto kao kod nas plata od 300-350 evra.

@Paja
Taj 1.5 dci motor bi trebao biti pouzdan, 7g menjac je sasvim ok pouzdanosti, tako da auto nije los. Sad, ja bi joj savetovao A180 benzinca da uzme ali to sam samo ja...

Korisnikov avatar
TDI
Banned
Postovi: 1303
Pridružio se: 12 Dec 2014, 00:52
Garaža: VW Passat B5.5 Variant
Lokacija: Beograd

Re: Dobro veče

Post od TDI » 24 Nov 2015, 18:23

ljubitelj je napisao:Takva neka tvoja utopijska Nemacka, ili bilo koja zemlja, ne postoji.
Spusti se na zemlju, u realni svet prava na nesto ali i obaveza koje su preduslov da bi se koristilo pravo.

Prosto, obaveza je da imas ispravan auto kojim ne ubijas druge oko sebe, i tek onda stices pravo da ga koristis.

Mani se patetike oko ekoloskih normi, to uopste nije tema niti ima veze sa tvojim nastupima.

I u Nemackoj i u Srbiji je dozvoljeno voziti auto sa Euro 0 eko normom koji je tehnicki ispravan, izmislio si ekoloski argument kao razlog da se vozi auto sa recimo neispravnim gumama.
Ja sam na zemlji, bar vise od tebe, tako da ti meni to ne mozes reci. I nista ja nisam izmislio, nego sam Gruji odgovorio. Da mi montiras ono sto nisam rekao, je vec bezobrazluk i to stvarno necu da ti tolerisem. Te fore ti mozda prodju kod nekog drugog, kod mene nece.

Da bi ti nekome ljubitelju drzao katerdu o tome sta i kako treba i koje su mu obaveze, mora da ima bar ista finansijska primanja kao ti, pa da mu kao njemu ravan u tom smislu das primer da moze da radi bolje i ispravnije od onoga sto radi. A ne (karikiram) ti imas 1000 evra platu, a neko 250 i ti mu mrsis muda kako on i sta treba...Smesno i besmisleno.


Floyd,
Prosek u Nemačkoj je po onome kako nas informisu 2000 evra. U Srbiji je 400. Verujem da ima i u Nemačkoj ko ima 900, kao sto znam da u Srbiji ima onih koji imaju 200 evra. Pa dodju ovi sa 1000 evra platom, pa im drze slovo kako treba...Pa onom od koga 5 puta vise zaradjujes, lako je da das primer, kada si mu nedostizan.
Slika
„ Све срећне породице личе једна на другу; свака несрећна породица несрећна је на свој начин. ” - Лав Николајевич Толстој

Korisnikov avatar
Uroš S.
Postovi: 10886
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:17
Garaža: Fabia 1.0 TSI DSG | Yamaha X-Max 300 TechMax 2023. | Polar Forester
Lokacija: Blokovi

Re: Dobro veče

Post od Uroš S. » 24 Nov 2015, 18:33

Ali argumenti pobeđuju. Moj tata je najjači od tvog level.

P8 Lite TT

Korisnikov avatar
NexT
Postovi: 13008
Pridružio se: 09 Jan 2012, 18:49
Garaža: E (W212)
Lokacija: Beograd

Re: Dobro veče

Post od NexT » 24 Nov 2015, 18:35

Usraste mi temu.

Dobro vece.

Pajo, sto se tice A klase.... 180 CDI je bio 2.2 motor :)
Ako kupuje nov, onda bi sad trebao da bude Renoov 1.5... Toliko su sjebali stvari sa oznakama i motorima zadnjih par godina da verovatno ni sami ne znaju sta je pod haubom.

Menjac je dobar, nije savrseno brz, ali za taj motor i ne mere bolje. 7G+ ide sigurno, a uskoro ce verovatno i 9G uz neku bezboraznu doplatu.

edit: U stvari, nisam skroz siguran za A... Sad je Reno 99%, a prvo je bio i 1.8 mercedesov, ali trebalo bi i 2.2 da se ugradjivao, posto su svi sa oznakom 180 imali taj motor u nekom trenutku...

7G ide i uz Renoov, tako da bi to trebala da bude ok kombinacija.

ljubitelj
Postovi: 10595
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Dobro veče

Post od ljubitelj » 24 Nov 2015, 18:45

Mogu da odrzavam svoj auto uvek tehnicki ispravnim
Mozes ali i pored toga ne odrzavas ga, kako si sam pricao da vozis sa neispravnim gumama jer to tebi ne smeta.
O tome je tema, mozes ali neces da imas tehnicki ispravan auto.

TDI je napisao: Znam ljude koji su u takvim situacijama. I postavio sam sebe u njihovu situaciju. Znam da bi mi bilo veoma tesko, a kako bi se snasao to ne znam,

Znaci nemas nikakvog iskustva, i meni pricas o teoretisanju.
Nemoj da pricas onda o necemu sto ne znas kako funkcionise u praksi i sto nisi nikad probao.

Nerealan si. Jesi japanski car, tako si sebe postavio u tom tvom nekom imaginarnom svetu.

U pravu si da je prosto da se razume, to ti je i receno ali i to prosto ne razumes.
sta i kako treba i koje su mu obaveze
Za ovo je potrebno poznavanje 30 slova azbuke i stanje funkcionalne pismenosti. Ne treba novac, sve kako treba i koje su obaveze pise u Zakonima ove zemlje. Kao i u zakonima svih drugih zemalja koji su gotovo identicni po ovom pitanju.
A pise ti i u Ustavu, svi su gradjani jednaki pred zakonom, a to znaci da prava i obaveze apsolutno nikakve veze nemaju sa izmisljenim platama.
Poslednja izmena od ljubitelj u 24 Nov 2015, 19:02, izmenjeno 1 put ukupno.

Korisnikov avatar
Milos
Postovi: 8566
Pridružio se: 04 Feb 2012, 23:30
Garaža: tedeijevi geteijevi

Re: Dobro veče

Post od Milos » 24 Nov 2015, 18:59

Covek Vas sve nadigrao na iskustvo i naterao na njegova pravila igre :D I svi se redom pecamo :kezo:
Xepoj87 je napisao:
03 Feb 2023, 11:30
Sve je poslo naopako kada sam prodao prvi Mercedes.

ljubitelj
Postovi: 10595
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Dobro veče

Post od ljubitelj » 24 Nov 2015, 19:04

Ceo dan buljim u tabele na ekranu, taman da odmorim mozak i odvucem na drugu stranu misli ;)

Pao fini lepi cisti beli sneg. Kako je lepa suma i borovi pod snegom :P

Korisnikov avatar
Day Walker
Postovi: 23308
Pridružio se: 12 Jan 2012, 01:58
Garaža: Audi Q3, Škoda Kamiq
Lokacija: Beograd

Re: Dobro veče

Post od Day Walker » 24 Nov 2015, 19:06

Gde to? :D
Brzine idu u H-a !!!

Slika

Slika

Korisnikov avatar
Milos
Postovi: 8566
Pridružio se: 04 Feb 2012, 23:30
Garaža: tedeijevi geteijevi

Re: Dobro veče

Post od Milos » 24 Nov 2015, 19:07

I Kuzmanovic po ceo dan bulji u tabele , studira na Univerzitetu Mocart , i stalno pada ispite :( Jebe ga statistika.
Xepoj87 je napisao:
03 Feb 2023, 11:30
Sve je poslo naopako kada sam prodao prvi Mercedes.

Korisnikov avatar
NexT
Postovi: 13008
Pridružio se: 09 Jan 2012, 18:49
Garaža: E (W212)
Lokacija: Beograd

Re: Dobro veče

Post od NexT » 24 Nov 2015, 19:08

Pa, u Svedskoj. Ljubiteljeva i Volvoova domovina :)

Korisnikov avatar
TDI
Banned
Postovi: 1303
Pridružio se: 12 Dec 2014, 00:52
Garaža: VW Passat B5.5 Variant
Lokacija: Beograd

Re: Dobro veče

Post od TDI » 24 Nov 2015, 19:16

Au ljubitelju...gori si od masine za mlevenje mesa...Sreca pa nisi vest govornik, kao recimo Paja, inace bi me stvarno ubedio da nisam u pravu. A sa svime sto si u zadnjem postu napisao mozes samo da zamotas burek jer za drugo i nije. Vidi se da si usao u konfuziju, a u ocajnickoj zelji da me u neke stvari ubedis.

I da, gume su mi ispravne. Imam zimski i letnji set. Ako te bas zanima. Ispravne su bar onoliko da budu po propisima. Kao i sto mi je sve drugo tehnicki ispravno. Bas skoro bila registracija, pa provereno.
Slika
„ Све срећне породице личе једна на другу; свака несрећна породица несрећна је на свој начин. ” - Лав Николајевич Толстој

Odgovori