Dobro veče

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Korisnikov avatar
member
Postovi: 3671
Pridružio se: 17 Jul 2012, 15:19

Re: Dobro veče

Post od member » 15 Sep 2019, 19:42

Sve u svemu, booking je doneo i veliki haosna tržište .
Recimo, gosti bukiraju neki smeštaj par meseci ranije,bez kreditne kartice. 5dana pred dolazak iskopaju last minute ponudu kod konkurencije i otkažu onaj prvi smeštaj.

Korisnikov avatar
H4wkeye
Postovi: 8760
Pridružio se: 12 Feb 2013, 02:48
Garaža: Citroen C5 X7 Exclusive 2.0 HDI
Lokacija: PO

Re: Dobro veče

Post od H4wkeye » 15 Sep 2019, 20:25

DukeNS je napisao:
15 Sep 2019, 17:46
Nije meni strano da dodje neki policajac ili grupa njih “na razmenu”, ali da se u konvoju kroz nasu zemlju krecu u njihovim vozilima (ne civilnim) i pod rotacijom, to bas i nisam siguran da je normalna pojava. Da li si mozda video konvoj nasih pežoa ili škoda na auto-putu kroz Nemacku, na primer?
Pa bili su u tranzitu samo, a ukljucena je rotacija zbog bolje uocljivosti. Kako drugacije da se vrate nazad? Nece sigurno da tovare vozila na kamione i da ih nose. Da Nemcima treba ispomoc nase policije za nesto, verovatno bi video. :)

Korisnikov avatar
HKS
Postovi: 11164
Pridružio se: 14 Jan 2013, 17:31
Lokacija: Soba

Re: Dobro veče

Post od HKS » 15 Sep 2019, 20:43

Eno Kineskih policajaca u Italiji.

Послато са Redmi Note 4 помоћу Тапатока



Korisnikov avatar
shandu90
Postovi: 12304
Pridružio se: 22 Jan 2016, 23:13
Garaža: Opel Astra J 1.4 Turbo
Lokacija: Novi Sad

Re: Dobro veče

Post od shandu90 » 15 Sep 2019, 20:52

Bice ih i kod nas, zbog sve veceg broja kineskih turista. Uglavnom zbog jezika, druga ovlascenja nece imati.

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk


Korisnikov avatar
kragujevac
Postovi: 3397
Pridružio se: 16 Jul 2016, 08:46
Garaža: Jaguar XF 4.2 V8
Lokacija: Minhen/BRD

Re: Dobro veče

Post od kragujevac » 15 Sep 2019, 20:57

Na Oktoberfestu već jako dugo bavarski policajci idu u grupi sa kolegama iz Italije. Isto tako znam da austrijska policija ima ovlašćenje da može ako to situacija zahteva da udje do 50 kilometara na teritoriju Bavarske. Recipročno, bavarska policija može da udje do 50km na teritoriju Austrije.
Za bolesnike postoji bolnica, za ludake ludnica. Samo za budale nema ništa, zato ih se toliko i nakotilo.
Ljuba Moljac

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14178
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Dobro veče

Post od pedja » 15 Sep 2019, 21:08

member je napisao:Sve u svemu, booking je doneo i veliki haosna tržište .
Recimo, gosti bukiraju neki smeštaj par meseci ranije,bez kreditne kartice. 5dana pred dolazak iskopaju last minute ponudu kod konkurencije i otkažu onaj prvi smeštaj.
Ne samo to. Prate cene. Zatim otkažu raniju (davnu)rezervaciju, bez penala, pa rezervišu u istom objektu, po nižoj ceni, dan-dva pred dolazak.

Svašta su oni (b.com) napravili, neke stvari prođu, neke ne. Sa vremena na vreme pređu neke granice, pa se primire. Pitanje je samo da li će jednog preterati i pojesti sami sebe, ili će postati neizostavan faktor za svakog izdavaoca smeštaja.

T-T


Korisnikov avatar
Puzo81
Postovi: 3263
Pridružio se: 11 Mar 2012, 23:42
Garaža: Ford S-Max 2.0 Tdci Titanium
Lokacija: Novi Sad

Re: Dobro veče

Post od Puzo81 » 15 Sep 2019, 22:04

DukeNS je napisao:
15 Sep 2019, 15:11
Pre nekih pola sata na auto-putu pored NS-a prosao konvoj stranih pandurskih vozila pod rotacijama. Sigurno 10-ak vozila-kombija i Land Rovera nekih. Nisam uspeo da vidim iz koje zemlje. Da li je to uopste dozvoljeno ili je to bio samo jos jedan pokazatelj nas kao banana drzave?
Prošli pored mene. Sigurno jedno 12-14 Landrovera novih i 4-5 kombija i jedan L200, pod rotacijama i cepaju 130+.

Korisnikov avatar
blaugrana
Postovi: 6885
Pridružio se: 26 Jan 2012, 17:08
Lokacija: Novi Sad

Re: Dobro veče

Post od blaugrana » 15 Sep 2019, 22:08

ljuba je napisao:
blaugrana je napisao:
15 Sep 2019, 10:05
Koje RC igracke (proizvodjaci) su za preporuku?

Sent from my Blaumi Note 5 using Tapatalk
Vecina Japanskih, npr Nikko, mada kvalitet se odmah vidi, a Kinezi napreduju ozbiljno :)
Hvala Ljubo

Sent from my Blaumi Note 5 using Tapatalk


Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8364
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: Dobro veče

Post od grujicd » 16 Sep 2019, 00:11

Pa to je fer igra na booking.com. Gledam ko nudi free cancelation, ko ima kolike rokove i vagam. To uvek utiče i na cenu, često isti smeštaj ima i sa mogućnošću otkazivanja ili bez, za manje para. Ne bi mi nikad palo na pamet da otkazujem i rezervišem ponovo da bi uštedeo neki novčić, ali uvek postoji rizik da se dete razboli ili nešto još gore i da ne možeš na put. Booking bar nudi da taj rizik podele obe strane, uz određenu cenu koja bi trebala da kompenzuje ta otkazivanja u zadnji čas.

ftj
Postovi: 13025
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Dobro veče

Post od ftj » 16 Sep 2019, 00:28

Mene je tako smestaj u americi kostao tipa 350 dolara manje, nije da sam hteo da jajarim, jednostavno sam video da se sad to isto nudi po jeftinijoj ceni pa sam otkazao svoj i rezervisao taj. I tako 2 puta ukupno i na kraju me ispalo toliko manje.

Korisnikov avatar
H4wkeye
Postovi: 8760
Pridružio se: 12 Feb 2013, 02:48
Garaža: Citroen C5 X7 Exclusive 2.0 HDI
Lokacija: PO

Re: Dobro veče

Post od H4wkeye » 16 Sep 2019, 03:06

Puzo81 je napisao:
15 Sep 2019, 22:04
DukeNS je napisao:
15 Sep 2019, 15:11
Pre nekih pola sata na auto-putu pored NS-a prosao konvoj stranih pandurskih vozila pod rotacijama. Sigurno 10-ak vozila-kombija i Land Rovera nekih. Nisam uspeo da vidim iz koje zemlje. Da li je to uopste dozvoljeno ili je to bio samo jos jedan pokazatelj nas kao banana drzave?
Prošli pored mene. Sigurno jedno 12-14 Landrovera novih i 4-5 kombija i jedan L200, pod rotacijama i cepaju 130+.
Cija policija je u pitanju, da li si video? Pretpostavljam Ceska.

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14178
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Dobro veče

Post od pedja » 16 Sep 2019, 07:13


grujicd je napisao:Pa to je fer igra na booking.com.
Ma OK je Booking za goste. Neke druge stvari rade koje su bljak, no to nije ni bitno.

Ko hoće da rizikuje, uplatiš non-ref po nižoj ceni, ali otkaza nema. Ja nikada nisam rezervisao preko B drastično unapred. Uvek bude nekih popusta, last minute, pa popust preko mobilnih uređaja (neki ne znaju za to), plus genius, izađe to OK.

Sada sam na odmor otišao u utorak, a u ponedeljak uveče rezervisao hotel. Mrače iz agencija kako će se rasprodati, nema mesta... Jeste septembar i izbor je malo sužen, jer su neki stvarno i rasprodati, ali sam ih grupe odabranih rezervisao jedan.

Ispostavilo se da i kada nema mesta u agencijama, može na upit (što se u agenciji čeka), a može i online ili direktno sa hotelom. Mislim, svestan sam ja toga, nego sam hteo da pokažem nekima da ću bez problema tako otići na odmor. U sezoni, a ako još želim tačno određeni hotel, ne bih se toliko igrao.

Usput sam stao u par hotela. Ispostavilo se da hoteli, koji nemaju mesta online, niti u agencijama (stop sale), ipak imaju mesta kada dođeš na recepciju. Recimo, Philoxenia* Psakudija, koja se kod nas rasprodaje početkom godine. Svakako vredi pozvati hotel. Uostalom, više im se isplati da daju sobu bez booking provizije, a agencijama svakako ne moraju da daju kapacitet preko zakupljenog. Dok agencija dobije odgovor na upit, za dodatne sobe (za koje neće imati cenu kao za fiks/alotman), tri puta možeš završiti sa hotelom.

*Philoxenia - ne znam zašto je tolika pomama. Dobio sam ponudu iz agencije, početkom meseca, neki otkaz verovatno,ali nisam hteo da idem. Nije loše, ali ni spektakularno. Imaju nov (drugi) bazen, OK sobe, mada mi je osećaj nekako skučen, plus može biti uspona do sobe.

Recimo, Blue Dolphin Metamorfozi mi se više svideo lokacijski, kao kompleks i kao soba (renovirana). Philo ima bolju tuš kabinu i lepšu recepciju :D

Napominjem da nisam boravio, samo obišao i pokazali mi sobe.

Svratio u Potidea Palace. Dobar objekat, usluga, gomila osoblja, cena odgovarajuća (mislim usluzi, ne meni). Pokazali mi sobe, uz napomenu da se renovira ove zime i da će biti drugačiji naredne godine. Za Grčku zanimljivo, jer je trenutno u stanju na kojem većina hotela tamo može pozavideti.

T-T


Korisnikov avatar
Puzo81
Postovi: 3263
Pridružio se: 11 Mar 2012, 23:42
Garaža: Ford S-Max 2.0 Tdci Titanium
Lokacija: Novi Sad

Re: Dobro veče

Post od Puzo81 » 16 Sep 2019, 08:08

H4wkeye je napisao:
16 Sep 2019, 03:06
Puzo81 je napisao:
15 Sep 2019, 22:04
DukeNS je napisao:
15 Sep 2019, 15:11
Pre nekih pola sata na auto-putu pored NS-a prosao konvoj stranih pandurskih vozila pod rotacijama. Sigurno 10-ak vozila-kombija i Land Rovera nekih. Nisam uspeo da vidim iz koje zemlje. Da li je to uopste dozvoljeno ili je to bio samo jos jedan pokazatelj nas kao banana drzave?
Prošli pored mene. Sigurno jedno 12-14 Landrovera novih i 4-5 kombija i jedan L200, pod rotacijama i cepaju 130+.
Cija policija je u pitanju, da li si video? Pretpostavljam Ceska.
CZ :thumbup:

AL su dobri Landroveri haos, teka tamno tamno maslinasta boja.Novi modeli.


Slika

https://teamtalk.jaguarlandrover.com/ne ... e-s-police

Land Rover Discovery and Discovery Sport have entered service with police in Italy, Kosovo and the Czech Republic.

Italian police have a new fleet of 30 Land Rover Discovery models to be used as anti-riot vehicles. In Kosovo, the Balkans importer has secured an order for 20 Discovery Sports to join the NATO peacekeeping forces in Kosovo.



The Czech Republic has won a tender and started delivery of 20 Discovery vehicles to the Czech police, primarily for border control work in remote and difficult locations. All these vehicles were converted to police specifications, with light beacons, siren and radio equipment and local police livery.

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19248
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Dobro veče

Post od Heinz » 16 Sep 2019, 08:51

CZ policije je bilo po Đevđeliji u julu.

Panta
Postovi: 471
Pridružio se: 13 Mar 2012, 11:39
Garaža: Superb 3 karavan
Lokacija: Beograd

Re: Dobro veče

Post od Panta » 16 Sep 2019, 10:46

I u avgustu na graničnom prelazu Stari Dojran.

Odgovori