Dobro veče

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Korisnikov avatar
Puzo81
Postovi: 3263
Pridružio se: 11 Mar 2012, 23:42
Garaža: Ford S-Max 2.0 Tdci Titanium
Lokacija: Novi Sad

Re: Dobro veče

Post od Puzo81 » 08 Feb 2021, 18:56

superboss je napisao:
08 Feb 2021, 14:58
Ja sam 2010 otišao za RUS, dve godine pre toga(a možda i više) sam bio član OPCS i OTS foruma koji su već tada imali na hiljade postova i dosta članova(znači 2008 i ranije početak rada)

P. S: OTS ima postove u garaži iz 2006...
OPCS, koji je to forum :think: :D

Odličan forum, redovna druženja, skupovi. OTS takođe.

Pre njih CBC, jaaako ozbiljan i odličan auto forum, dosta majstora, počev od Dore za gas pa dalje.

Korisnikov avatar
Woodoo
Postovi: 2343
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:12
Lokacija: Beograd

Re: Dobro veče

Post od Woodoo » 08 Feb 2021, 19:48

Dora ga je podigao, Dora ga je i upropastio.

Kabal
Postovi: 2882
Pridružio se: 05 Avg 2015, 10:01
Garaža: Volvo XC60 D5 AWD
Lokacija: Novi Sad

Re: Dobro veče

Post od Kabal » 08 Feb 2021, 20:18

Da, CBC je bio bas strucan forum, ali kao i svuda dosta sujete

Sent from my SM-N9860 using Tapatalk


Korisnikov avatar
ljuba
Postovi: 6739
Pridružio se: 19 Sep 2013, 19:52
Garaža: X-trail
Lokacija: Amst

Re: Dobro veče

Post od ljuba » 08 Feb 2021, 21:13


Korisnikov avatar
stefankmn
Pobednik Garaža - Kup takmičenja
Postovi: 1335
Pridružio se: 03 Feb 2015, 12:09
Garaža: VW PASSAT B8 1.6 TDI

Re: Dobro veče

Post od stefankmn » 08 Feb 2021, 21:49

Moze preporuka za neki software preko kog mogu da napravim time-lapse snimak? Imam snimke nekog putovanja od 2h pa bi hteo od toga da napravim time-lapse, skinuo /probao neke programe ali ne mogu nikako da ih skontam :(

Sent from my SM-N960F using Tapatalk


Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 45740
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: Dobro veče

Post od Geza » 08 Feb 2021, 22:13

A da probaš direktno na YT?

Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

Korisnikov avatar
stefankmn
Pobednik Garaža - Kup takmičenja
Postovi: 1335
Pridružio se: 03 Feb 2015, 12:09
Garaža: VW PASSAT B8 1.6 TDI

Re: Dobro veče

Post od stefankmn » 08 Feb 2021, 22:45

Vidis nisam znao da YT ima to, ali meni ne bi pomoglo to, jer ja imam više od 50 snimaka od po 3min ( snimci sa dashcam) a ovo sa YT pomaže kod već uploadovanih klipova na YT

Sent from my SM-N960F using Tapatalk


Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14174
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Dobro veče

Post od pedja » 08 Feb 2021, 22:51

Iskoristi YouCut na telefonu, napravi jedan, postavi na YT i onda ga tajmlapsuj.

Možda i Youcut ima mogućnost TL, ali verovatno u premium opciji.


TapaT


Korisnikov avatar
stefankmn
Pobednik Garaža - Kup takmičenja
Postovi: 1335
Pridružio se: 03 Feb 2015, 12:09
Garaža: VW PASSAT B8 1.6 TDI

Re: Dobro veče

Post od stefankmn » 08 Feb 2021, 22:54

To si u pravu Pedja, tako bi mogao verovatno :)

Al reko ajd mozda ce neko okačiti neki program gde u startu mogu sve to da odradim i ujedno skinem originalni zvuk sa snimka pa onda ubaciti muziku neku pa onda time-lapse :D

Sent from my SM-N960F using Tapatalk


Korisnikov avatar
snork
Postovi: 4878
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:50
Lokacija: Beograd

Re: Dobro veče

Post od snork » 09 Feb 2021, 08:24

ljuba je napisao:
08 Feb 2021, 11:53
Ja sam pocetkom 90 bio na Yupac (VAX/VMS) forumima - dok jos nije bilo Interneta u obliku kakvog danas poznajemo :) vec samo preko fakulteta, a od sredine / kraja 90 bilo je par Srpskih (dial-up) e da i Sezam(pro) od pocetka 90 - najbolji forum do dana danasnjeg :).. A valjda sam se od 04 prijavio i na VG....
Baš htedoh da pomenem klasične Internet newsgroup-e, koje postoje još od početka 1980-ih. Da li si njih čitao na VAX-ovima u akademskoj mreži, ili je to bilo baš nešto VAX/VMS specifično?

Da, ako neko ne zna, SFR Jugoslavija je imala internet, negde od 1988. Kao i svuda u svetu, u to vreme nije bio komercijalan, već namenjen akademskoj zajednici. Veza je "ulazila" iz Austrije u Sloveniju i dalje u Hrvatsku i Srbiju. Uglavnom su korišćeni DEC VAX minikompjuteri (veličine većeg stojećeg frižidera). U Beogradu je glavni za komunikacije bio UBBG (Univerzitetska biblioteka Beograd) MicroVAX 8300 sa 32 MB memorije + nekoliko na ETF-u + nekoliko računara drugih proizvođača i arhitektura, uglavnom sa Unix operativnim sistemima + par jačih IBM mainframe-a.

Posle raspada Jugoslavije 1991. godine, Slovenija je ukinula internet vezu Srbiji, blokirala .yu domen i uzela celokupni adresni prostor SFRJ akademske mreže za sebe. Administriranje .yu domena je teškom mukom povraćeno 1994. godine (za SR Jugoslaviju se založio i John Postel, jedan od osnivača interneta), ali adresni prostor nije, pa je tražen/dobijen drugi. Veza sa svetom je povraćena u februaru 1996. godine, posle delimičnog ukidanja sankcija. Od 1994. do 1996. smo imali "Yu internet", tj. pun internet samo u okviru SR Jugoslavije (okosnica su bili ETF i FON u Beogradu, kao i Elektronski fakultet u Nišu), a od međunarodnih servisa samo email, koji se razmenjivao sa svetom dva puta dnevno, preko grčkog provajdera Forthnet. Oni su svesno kršili sankcije da bi nam pomogli. :) Pošalješ email i čekaš do sutra odgovor. :) Ali i to je bilo dobro, i značilo je mnogo za komunikaciju sa prijateljima koji su tih godina masovno odlazili iz zemlje, uglavnom na Novi Zeland.
Ђенерал Јанковић

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19246
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac
Birthday

Re: Dobro veče

Post od Heinz » 09 Feb 2021, 08:45

Woodoo je napisao:
08 Feb 2021, 19:48
Dora ga je podigao, Dora ga je i upropastio.
Čisto hronologije radi.

Prvi autoforum koliko se ja sećam su bile Vrele Gume. Njima je u par navrata pucala baza. padao forum, nemam pojma tačno. Uglavnom, sami su se ubili još pre nego što je većina vas koliko vidim i došla tamo (tražili su ponovnu registraciju, postovi izgubljeni itd).

Boost je otvorio paralelno CBC (koliko se ja sećam), jer se na VG izgubila svaka poenta pisanja bilo čega pametnog. Pravila i moderacije bez, zlobnici bi rekli nešto kao Garaža sada :) Godine su 2003-4.
Masa "kreatora sadržaja" je prešla na CBC, pisalo se ponešto korisno, ali su se ubrzo neki pametnjakovići setili da otvore svoje forume i samim tim praktično i ubiju CBC (VW club, Opel, BMW, Ford, Mercedes nemam pojma ko sve).

Dora ga je preuzeo kad je Boost digao ruke (otprilike) i verovatno dokrajčio, jer ne pratim odavno.

Ima nas par ovde na Garaži koji smo tamo bili pre Dore :)

Korisnikov avatar
Bax
Postovi: 11073
Pridružio se: 11 Jan 2012, 22:37

Re: Dobro veče

Post od Bax » 09 Feb 2021, 08:51

Meni se cini da sam 96 poceo da saljem mejlove. Radilo se u linux terminalu, neka pine app, akademska mreza.
Lepse je voziti slab auto brzo, nego snazan sporo.

Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21081
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: Dobro veče

Post od nidza » 09 Feb 2021, 09:09

CBC je fenomenalan bio, jer je to prvi forum gde se dosta kvalitetno tehnički pisalo kroz razne brendove. Itekako mi je približio neke marke koje su mi tad bile manje poznate iz ugla korisnika i održavanja. Završilo se kako se završilo, najpre se Fiat odvojio (posle se ispostavlja sa razlogom, jer održava kvalitet dan danas i moderacija se baš trudi), pa onda i svi ostali.

Akademska mreža je već bila vrlo aktivna i kvalitetna, newgrupe. Imali ste i SetNet mrežu BBS-ova od 1994-te, preko koje su mogle da se prate news grupe na .ac.yu. Od 1995-te preko FON naloga je mogla u punom kvalitetu da se prati .ac.yu.

U principu dobra vremena, gde je čitav setap pristupa tim sadržajima ipak bio blagi test tehničke pismenosti (iako zapravo prosto ko pasulj). Sad su neka druga vremena, ne postoji više nikakva selekcija i potrebna je naknadna moderacija i usmeravanje.

Korisnikov avatar
ljuba
Postovi: 6739
Pridružio se: 19 Sep 2013, 19:52
Garaža: X-trail
Lokacija: Amst

Re: Dobro veče

Post od ljuba » 09 Feb 2021, 09:23

Krajem ‘80 sam poceo da istrazujem Yupac akademsku mrezu. Kakvo je to vreme bilo, hladno si upadao na kompjutere profesora i asestenata. Dobio sam jednu opomenu iz Slovenije da ne kopam i tada sam se malo smirio..da ne pricam da su vecina servera na mrezi imala aktivne default administratorske naloge sa standardnim lozinkama...Mada se nije mnogo promenilo do dana danasnjeg... . Sa standarnim emailom sam se upoznao neke ‘92-‘93 na windows masinama, a sa VAX-om sam se kacio na strane forume. Tamo sam prvi put nasao neka resenja za neke iritantne probleme sa elektronikom... Inace Yupac mreza nije bila samo Jugoslovenska, nego je bila prikacena na vecu akademsku mrezu... Posebno sam voleo da radim sa Jozom... (https://cs.sfsu.edu/people/faculty/jozo-dujmovic)

Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 45740
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: Dobro veče

Post od Geza » 09 Feb 2021, 10:01

Heinz je napisao:
09 Feb 2021, 08:45
. Pravila i moderacije bez, zlobnici bi rekli nešto kao Garaža sada :)
Moderacija po Bench stilu je nešto što meni ne odgovara, a dok sam ja ovde dozvoliću svakome da piše. Kad neko pretera dobiće ban na 10 ili 30 dana, ili će biti trajno uklonjen.
Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

Odgovori