Dobro veče

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19189
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Dobro veče

Post od Heinz » 22 Nov 2019, 09:25


Korisnikov avatar
shandu90
Postovi: 12276
Pridružio se: 22 Jan 2016, 23:13
Garaža: Opel Astra J 1.4 Turbo
Lokacija: Novi Sad

Re: Dobro veče

Post od shandu90 » 24 Nov 2019, 19:06

Ako je neko mislio da iskoristi akciju :kezo:Slika

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk


Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29862
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Dobro veče

Post od trojanac » 26 Nov 2019, 00:08

Ogi je napisao:
24 Nov 2019, 11:51
Ti bi i na usrane gace vozio da je to moguce, jer je jeftinije.
Zbog ovog posta u Sašinoj temi o Puntu, a i već dva prethodna upozorenja, sledi ban mesec dana.
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: Dobro veče

Post od Vladapetr » 26 Nov 2019, 09:13

:klanjamse: :doubleup: napokon
There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

Korisnikov avatar
blaugrana
Postovi: 6877
Pridružio se: 26 Jan 2012, 17:08
Lokacija: Novi Sad

Re: Dobro veče

Post od blaugrana » 26 Nov 2019, 09:27

Nije lepo likovati, sutra mozes i ti da popijes ban

Sent from my Blaumi Note 5 using Tapatalk


Korisnikov avatar
Darko
Postovi: 9034
Pridružio se: 12 Sep 2012, 16:05
Garaža: Fiat Stilo 1.9 Mjet
Lokacija: Lungomare

Re: Dobro veče

Post od Darko » 26 Nov 2019, 09:27

@blaugrana :plusone:

Kabal
Postovi: 2878
Pridružio se: 05 Avg 2015, 10:01
Garaža: Volvo XC60 D5 AWD
Lokacija: Novi Sad

Re: Dobro veče

Post od Kabal » 26 Nov 2019, 09:29

Naravno da nije lepo likovati, ali je neverovatno iritantan lik sa svojim pisanjem, trebao je ranije da dobije ban da se malo unormali, ako je to moguce.

Korisnikov avatar
Risto
Postovi: 6023
Pridružio se: 24 Dec 2012, 23:51
Garaža: BMW 316d Sport Line, OEBB Desiro
Lokacija: Klagenfurt, AT

Re: Dobro veče

Post od Risto » 26 Nov 2019, 09:40

A inače smo na forumu postali društvo akademika koje posebno obraća pažnju kako se izražava, uvažava sagovornike i vodi baš konstruktivne diskusije.

Svi vidimo kuda plovi ovaj brod, na žalost, izgubili smo masu ljudi koji su doprinosili forumu. Nas su napustili mnogi koji su doprinosili kvalitetu foruma, npr. starija garda (u odnosu na mene, ne nužno stariji ljudi), kao i mnogi ljubitelji automobila i poznavaoci istih, onda i oni likovi koji su mnogo pisali i davali život forumu na dnevnom nivou.

Ovde kao da postoji potreba jednog dela članova za jednoumljem, ako tako treba, samo napred...

Gesendet von meinem SM-G950F mit Tapatalk


Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: Dobro veče

Post od Vladapetr » 26 Nov 2019, 11:16

Na svakom forumu ljudi odlaze i dolaze, to je prirodan proces. Koliko sam video, većina članova koji su otišli nisu aktivni na nekom drugom auto forumu, tako da se tu uglavom radi o prostom gubitku interesa za ovom tematikom. I meni se to dogodilo na nekoliko specijalizovanih foruma, bez nekog konkretnog razloga ili drame.
blaugrana je napisao:Nije lepo likovati, sutra mozes i ti da popijes ban

Sent from my Blaumi Note 5 using Tapatalk
Nije problem popiti ban, al ako bih ga popio zbog nečeg ovakvog - imam veći problem za brinuti.
Lik je bezobrazan do koske, naizmenično nas zaliva autošovinizmom bez mere i pljuvanjem po svemu što iole vredi. E sad, što je neko u uverenju da je slušanje ili čak empatija prema tome znak sopstvene milosrdnosti i veličine, moram ga razočarati: ne, nije.
There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

maniaxxx
Postovi: 6343
Pridružio se: 14 Nov 2012, 20:34
Lokacija: Slovenija

Re: Dobro veče

Post od maniaxxx » 26 Nov 2019, 11:26

Neshvacanje razmisljanja drugog coveka ne znaci da je bezobrazan, niti losiji ili bolji. Razlike su zanimljiv deo zivota a ne jednoumje i uniformiranost. Ogi jeste ima ponekad malo direktan nastup i ne bira reci, ali uvek biram to nego neke ljigavce koji rade izza ledja.

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 12985
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Dobro veče

Post od Saša » 26 Nov 2019, 11:52

Ja iskreno nisam znao šta da mu odgovorim na taj (prilično bezobrazan i nekulturan) komentar. Nisam zaista čovek koji gleda na svemu da uštedi (kako on to izgleda misli), da je tako ne bih sigurno terao Punta u ovlašćeni servis i dalje više od 5 godina posle isteka garancije, insistirao na originalnim delovima i plaćao bar 2x više nego što moram. Ali sa druge strane zaista ne vidim razloga zašto se ne bih vozio skoro 50% jeftinije ako je to moguće? Trošak goriva je daleko najveća stavka kod posedovanja bilo kojeg automobila. Inače, poslednjih 3-4 godine ne pazim uopšte na potrošnju niti vodim računa o tome - a upravo to mi je omogućio plin u autu. Verovatno sam nekima ovde odavno naporan sa takvim pisanjem (ja to radim i iz drugih razloga - ekologije recimo) ali kome sam dosadan nek me stavi na ignore listu i svima lepo. :)


Edit: pošto mi je stigla poruka od Ogija preko jednog člana foruma: Ogi, nisam te prijavio za taj post. :)

ikac2000
Postovi: 5857
Pridružio se: 08 Jul 2012, 22:50

Re: Dobro veče

Post od ikac2000 » 26 Nov 2019, 12:04

Ovde gde sam, trosak goriva mi je najmanji trosak na moju kilometrazu. Pad vrednosti i osiguranje, odrzavanje, siju troskove goriva.

Gesendet von meinem CLT-L29 mit Tapatalk


Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 12985
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Dobro veče

Post od Saša » 26 Nov 2019, 12:14

Pad vrednosti automobila ne računam nikad u "kalkulaciju" jer jednostavno ne gledam na stvari tako (mada su i tu stvari na 200-300.000 km itekako pozitivne kada je plin u pitanju). Ja to posmatram samo kroz prizmu mesečnih troškova (a verujem da većina ljudi koja kupi nov automobili to gleda isto tako - inače niko nikad ne bi uzeo nov auto). Trenutno mesečno spržim oko 4 rezervoara plina + 15-tak litara benzina (nekad i više plina), tako da se vozim samo na benzin, itekako bih to osetio na džepu. :)
Poslednja izmena od Saša u 26 Nov 2019, 12:32, izmenjeno 1 put ukupno.

Korisnikov avatar
HKS
Postovi: 11164
Pridružio se: 14 Jan 2013, 17:31
Lokacija: Soba

Re: Dobro veče

Post od HKS » 26 Nov 2019, 12:31

Ekologija je samo nuspojava kod voznje na plin :D

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока


maniaxxx
Postovi: 6343
Pridružio se: 14 Nov 2012, 20:34
Lokacija: Slovenija

Re: Dobro veče

Post od maniaxxx » 26 Nov 2019, 12:44

Saša je napisao:
26 Nov 2019, 11:52
Ja iskreno nisam znao šta da mu odgovorim na taj (prilično bezobrazan i nekulturan) komentar. Nisam zaista čovek koji gleda na svemu da uštedi (kako on to izgleda misli), da je tako ne bih sigurno terao Punta u ovlašćeni servis i dalje više od 5 godina posle isteka garancije, insistirao na originalnim delovima i plaćao bar 2x više nego što moram. Ali sa druge strane zaista ne vidim razloga zašto se ne bih vozio skoro 50% jeftinije ako je to moguće? Trošak goriva je daleko najveća stavka kod posedovanja bilo kojeg automobila. Inače, poslednjih 3-4 godine ne pazim uopšte na potrošnju niti vodim računa o tome - a upravo to mi je omogućio plin u autu. Verovatno sam nekima ovde odavno naporan sa takvim pisanjem (ja to radim i iz drugih razloga - ekologije recimo) ali kome sam dosadan nek me stavi na ignore listu i svima lepo. :)


Edit: pošto mi je stigla poruka od Ogija preko jednog člana foruma: Ogi, nisam te prijavio za taj post. :)
Trosak goriva svakako nije najveci trosak kod avta, posebno novog, inace na sta i kako ti vozis se ne umesavam, niti nije moja stvar da.li stedis, ne stedis i slicno. Plin je ok opcija ako ti odgovara, meni licno ne. Zato sam i napisao post, treba prihvatiti ljude kakvi jesu, i Ogija i tebe i cak i mene, ali nekima je tesko da shvate da nisu svi isti, ne mogu ni ja da prihvatim da jos nisi iz punta napravio stvor iz Fruske gore pa sta, mozda zatrazim da te banuju zbog toga😁.

Kad bi svako gledao svoja posla i svoje postove bilo bi nama svima lepse.

P.s ovo ne leti na Sasu, niti na nikog konkretno, ko sa nadje u pisanju sam si je kriv.

Odgovori